moorman in Café de Brouwer Vast eierkoeken Zaterdag 26 april a.s. Oranje vlaai abrikozen Super Mario van Balkom Dommelsch 1 Clubkasmunt gratis! Aanvang 21.00 uur Bibliotheeknieuws Oisterwijk/Moergestel Entree: GRATIS voor de eerste 300 bezoekers! 2 Clubkasmunten gratis! 2 Clubkasmunten gratis! Collecte Nationaal Fonds Kinderhulp ^zori dS ST KE1ND Dè FEEST-POLKA-ROCK-POP-sensatie van de jaren ’90: Super is beter Beste "7 biljartliefhebbers krat 24 flesjes zak 250 gram 3-3 2-4 2-3 5-l 5-0 4-l 0-5 AUTOMOBIELBEDRIJF Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. 3-2 2-3 5-1 5-1 2-4 1-5 1- 3 2- 2 1-3 2-4 1-5 Uitslagen week 15 16: Zaterdag jongens t/m 17 jaar: Stokeind 1 - LTV R’veer 2 Zaterdag gemengd senioren: Stokeind 1 - TC Heyhoef 1 TV Molenschot 6 - Stokeind 2 Sla Raak 3 - Stokeind 3 Zaterdag heren: Stokeind 1 - TC Bas Dongen 3 Zondag heren: TC Bas Dongen 3 - Stokeind 1 Stokeind 2 - TV Prinsenbeek 2 Zondag gemengd 35+ Wimbledongen 1 - Stokeind 1 Dinsdag dames: Stokeind 2 - TV Loon op Zand 2 Damesdubbel donderdag: LTC Goirle 5 - Stokeind 1 Stokeind 2 - Philharmonic 1 Stokeind 3 - RC Waalwijk Zaterdag gemengd jun. t/m 17 jaar: TC de Wiel 1 - Stokeind 1 Zaterdag jongens t/m 17 jaar: Boemerang 2 - Stokeind 1 Stokeind 2 - TC Werkendam 1 Zaterdag gemengd senioren: Stokeind 1 - LTC Goirle 2 Zaterdag heren: Stokeind 1 - TC de Rauwbraken 1 Zondag heren: Stokeind 1 - TV ter Weijde 4 TC Maaspoort 1 - Stokeind 2 Zondag gemengd senioren 35+ Stokeind 1 - RC Waalwijk 3 Bibliotheken gesloten In verband met Koninginnedag, bevrijdings dag en Hemelvaart zijn de bibliotheken geslo ten op woensdag 30 april, maandag 5 mei en donderdag 8 mei. Edgard won de onderling confrontatie met Cees wel, maar wist zijn laatste partij niet te winnen. Cees was in zijn laatste partij niet te stuiten en speelde zijn partij in 10 beurten uit waar door ook hij zich voor de halve finale plaats te. In de halve finale van de D-poule waren de spelers van ‘t Centrum in de beste vorm, Frans Lauterbach had deze vorm net niet en verloor zijn beide partijen. In de onderlinge wedstrijd tussen Cees en Jos trok Jos aan het laatste end, waardoor hij ongeslagen uit de halve finale te voorschijn kwam. Jos plaatste zich als 2de. a.s. Vrijdag 25 April vinden de finales plaats in de zaal van Tappaerij de Schouw. De volgende finales staan op het programma: 19.30 uur D-klasse Cees Persoons - Jos van den Boogaart35 caramboles 20.15 uur E-klasseTheo Scheepens - John Ligtvoet250 caramboles 21.00 uur C-klasseCees Cornelissen - Gerard Antonis50 caramboles 21.45 uur B-klasse Frank Derksen - Edwin van Hooff70 caramboles 22.30 uur A-klasseTini Derksen - Henk Smolders100 caramboles Na afloop van de laastste wedstrijd vinden de diverse prijsuitreikingen plaats, ook die van de clubkompetitie. We hopen weer de diverse supporters te mo gen begroeten op deze finale avond, zodat het weer een gezellige avond wordt. Aan de spelers zal het niet liggen want zij zullen allen hun best doen om het weer even spannend te maken als in voorgaande jaren. Hopelijk tot ziens. De persoonlijke commissie. nis te maken is eigenlijk het zien, ervaren en proberen ervan. En dat kan natuurlijk in de bibliotheek. De collectie bestaat uit 50% recreatieve mate rialen en voor 50% uit edutainment (educatief vermaak), naslagwerken als atlassen, ency clopedieën en materialen voor kinderen. De bibliotheek leent deze materialen uit tegen een leenvergoeding van 5,- per week. Telefoonboeken op CD-ROM in de bibliotheek van Oisterwijk Ook staan er in de bibliotheek Oisterwijk en kele computers met CD-ROMplaatjes geïnstal leerd die u gewoon zelf kunt raadplegen en die de medewerksters zelf ook raadplegen om in lichtingen te geven. Behalve dat alle telefoon boeken van Nederland in de kast staan, zijn ze ook via een computer beschikbaar. Ook kun nen bezoekers de Volkskrant op CD-ROM raadplegen en ’LITEROM’, een CD-ROM met krantenartikels over Nederlandstalige schrij vers en hun boeken vanaf 1900 tot en met mei 1995. De bibliotheek van Moergestel beschikt nog niet over deze middelen. CD-ROM’s in de bibliotheek Binnentreden in de wereld die ’interactief’ en ’digitaal’ heet, kan ook gewoon in de openbare bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel. Die lenen namelijk onder meer CD-ROM’s uit. Bibliotheken zijn allang geen ’gebouwen met boeken’ meer. Computerterminals, CD’s, videobanden en CD-ROM’s: het is er allemaal voorhanden. Sinds een jaar leent de Oisterwijkse biblio theek digitale media uit en heeft inmiddels een collectie van ruim 180 CD-ROM’s opgebouwd. Ook de bibliotheek in Moergestel is een jaar geleden begonnen met het uitlenen van CD- ROM’s. De collectie daar bestaat inmiddels uit ongeveer 90 titels. Waarover praten we eigenlijk De digitale multimedia CD-ROM is een op tisch medium. Dat wil zeggen dat de schijfjes worden ’gelezen’ door een laserstraaltje. Voor het aflezen van CD-ROM’s is een speciale CD- ROM speler nodig die gekoppeld is aan een personal computer. De schijven (kunnen) tekst, geluid en bewe gend beeld bevatten. En de gebruiker kan rea geren of invloed hebben op wat er te zien is (interactief). De beste manier om er mee ken- Raadhuisstraat 1 5066 AP Moergestel Tel. (013) 513 6050 De afgelopen 2 weken zijn de beslissingen gevallen in de diverse klassen van de per soonlijke Moergestelse kompetitie. In de A- klasse werd er een verbeten strijd geleverd om de 2de finale plaats. Tini Derksen won op zowel de 2de als de 3de wedstrijdavond in deze poule zijn beide wed strijden en haalde zodoende ongeslagen de fi nale. Het ging dus duidelijk om de 2de plaats waardoor de finale bereikt kon worden, de ge gadigden hiervoor waren Wim Rijnen en Henk Smolders. Doordat Henk beide confrontaties met Wim in winst wist om te zetten en in zijn voorlaat ste partij tegen Tini het verlies zo klein mo gelijk kon houden, kwam hij als winnaar van deze strijd uit de bus. Voor de 4de deelnemer Ted Verhof bleek deze poule toch nog te zwaar, maar hij wist zich af en toe toch best te weren tegen de “grote jon gens”. Ga zo verder led en misschien zit er volgend jaar meer in. Vemoemenswaardig was nog wel de laatste partij van Tini Derksen waar hij in 17 beur ten het volledige arsenaal aan caramboles bij elkaar wist te spelen. Voor zover de geheu gens van de diverse biljarters strekken was dit nog nooit eerder gebeurd. Op de laatste avond in de B-klasse waren er nog 3 deelnemers die aanspraak konden ma ken op een finale plaats. Het was Frank Derk sen die toch liet zien dat hij meer in zijn mars heeft dan in de clubkompetitie te zien was en zich als winnaar van de poule liet kronen. Om de 2de plaats die eveneens recht gaf op deelna me aan de finale werd nog een stevig robbertje “gevochten” tussen Edwin van Hooff en Hans Op ‘t Hoog. Edwin won zijn 2 laatste wedstrijden en Hans was net niet genoeg in vorm om Frank bij te houden waardoor hij iets teveel caram boles tekort kwam. Hierdoor werd de nieuw komer in deze klasse ook meteen finalist. Gezien de 4 wedstrijdavonden zijn dit wel de 2 spelers die hier het meeste recht op hebben. Óp de 3de wedstrijdavond in de C.l poule lie ten beide leiders een steek vallen door beide een van de 2 wedstrijden te verliezen. Hierdoor konden Jan Jansen en Gerard Antonis nog een hete laatste avond tegemoet zien. Op de alles beslissende avond was het dan ook Jan van Gisbergen die eindelijk in goede doen was. Hij wist beide spelers van ‘t Draaiboompje de nodige caramboles afhandig te maken, Gerard kwam er nog het genadigst vanaf en kon met winst in zijn slotpartij de finaleplaats alsnog veilig stellen. Hij wist dit alles waar te maken en zo werd hij de verrassende winnaar van deze poule. Voor de beide Jannen werd de finale hierdoor onbereikbaar. Op de slotavond in de C.2-poule was het de leider in het klassement Christ v.d.Aker die niet de juiste vorm van de dag te pakken had. Hij verloor beide wedstrijden met ruim ver schil waardoor hij Cees Cornelissen de kans gaf om zich voor de finale te plaatsen. Zo gebeurde het ook, want Cees won beide wed strijden. In de D.2-poule was na de eerste avond nog niets te zeggen over de afloop. Want Jos van den Boogaart en Edwin van Gijzen haalden beide de maximum score. Marcel Oerlemans volgde op geringe afstand, terwijl voor Jos Swinkels en Lia Biesheuvel het doek al bijna gevallen was. Op de laatste wedstrijdavond was Jos het beste in vorm, terwijl Edwin een nogal dikke neder laag te slikken kreeg. Hierdoor plaatste Jos zich voor de halve finale in deze klasse. In de D.3-poule was de strijd tussen Cees Per soon en Edgard van Herck nog volledig open, PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 23 APRIL 1997 199 Fr. Vervoort 0-6 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 5-0 De Collecte van het Nationaal Fonds Kinderhulp wordt dit jaar gehouden van 27 april t/m 3 mei a.s. In Nederland hebben 140.000 kinderen te maken met Jeugdhulpverlening, meestal als gevolg van een verstoorde thuissituatie. Mede door uw inzet kan Kinderhulp het geluk van deze kinderen een handje helpen. Buitenwesten Ion

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7