1% Voetbal: Regio- competitie Dat kan écht niet... of toch...? Maaike Horsten-van Aaien 12^2 jaar dirigent van kerkkoor ’Cantate Domino’ Voetbal: Zomeravond-competitie V, Programma Koninginnedag Oisterwijk Stand poule A: 1. D’n Draai 2. ’t Trefpunt 3. D’n Ouwe Jan 4. Heukelom 5. Dalco’s 6. ’t Stokske 7. De Veerkes 8. FC Verkooyen D’n Draai is kampioen. De Veerkes en FC Verkooyen degraderen. Stand poule B: 1. Baarschot 2. ’t Draaiboompje ’Festival Bovenal’ ’Festival Bovenal’ is een samenwerking tussen het Oranjecomité van Moergestel en de Zwij- senstichting in Tilburg (dit is een stichting voor dienstverlening aan mensen met een verstan delijke handicap). Een twintigtal organisaties/instellingen vanuit Nederland en België hebben geheel belangeloos een ballonvaart ter beschikking gesteld aan ver standelijk gehandicapten en hun begeleiders. 18.30 uur: Parachutespringen door het ’Bava ria parateam’. 12-30 (32-6) 13-26 (23-16) 12- 22 (29-14) 13- 21 (32-16) 13-21 (16-15) 12-11 (13-27) 14-9 (22-46) 13-7 (21-40) 15-34 (47-11) 15-33 (30-15) 3. ’t Centrum 4. ’t Geeneind 5. ’t Hupke 6. Boers Electro 7. FC Knudde 8. De Voorhoef 9. Westelbeers Baarschot en ’t Draaiboompje promoveren. Programma beker (27 april): D’n Ouwe Jan - Heukelom Baarschot - Dalco’s D’n Draai - FC Knudde FC Verkooyen - ’t Trefpunt 14-23 (31-23) 14- 21 (32-27) 12- 20 (32-34) 15- 18(21-30) 13- 16(30-24) 15-8(23-44) 15-6(13-51) 1-3 7-3 1-3 8-1 DE URHAAI lï* Regelmatig sturen mensen ons foto’s toe voor de rubriek ’Wie ben ik’? of’Wie zijn wij?’. We zijn daar natuurlijk best blij mee, maar ook regelmatig gebeurt het dat mensen vragen om plaatsing op een bepaalde datum. Dat kan dan zijn i.v.m. het feit dat iemand 50 jaar wordt; dat iemand trouwt of dat er iemand met pen sioen gaat. Daar kunnen we uiteraard niet aan beginnen, want komen er twee of drie dezelfde verzoeken voor dezelfde week binnen, dan weten we niet wie we voorrang moeten geven. Dat kan dus écht niet... Wat wél kan is de foto met ’n begeleidende tekst als ’advertentie’ plaatsen. De kosten daarvan vallen écht mee. Dat kan dus wél in die week die wenst!!! Meer weten? Bel even met 513 2268. 3-9 (13-2) 3- 3 (6-10) 3-3 (3-11) 2-0 (1-5) 3-0 (2-14) “Cantate Domino” kon dat feit niet naast zich neerleggen. Daarom werd op de afgelopen don derdagavond de normale repetitie niet gehou den maar maakte het bestuur er een informele gezellige avond van. Maaike verdiende volgens het bestuur eens extra waardering. Ze mag dan wel een aangestélde kracht zijn, méér nog is ze koorlid met de andere leden. Het is juist daarom dat het koor zo’n goede naam heeft. Er heerst sfeer op elk vlak. Een kerkkoor dat iedere week in een andere samenstelling (óf dames, óf heren, óf gemengd) optreedt heeft daarvoor een groot repertoire nodig. Het is de dirigente die dat met haar ken- Programma Koninginnedag Moergestel 9.30 uur: H. Mis met het Moergestels koor ’Can tate Domino’. 10.00 uur: Oud-hollands spelletjeswedstrijd op het Audacia-terrein voor de jeugd. Georgani seerd door ’Audacia’. 10.00 uur: Vertrek taxi voorouderen: Reuselhof- Stanislaus-kerk naar ’t Draaiboompje (vooraf graag aanmelden: 5131814). 10.00 uur: 55+ Bingo en koffie drinken in ’t Draaiboompje, na de bingo is er gelegenheid tot dansen. 12.00 uur: Opstellen voor de optocht en verkie zing mooist versierde vervoermiddel op het ’Au dacia’ terrein. 12.30 uur: Vertrek optocht vanuit het Audacia W terrein m.m.v.: Harmonie ’Prinses Juliana’ uit Moergestel, ’de Patriotjes’ uit Oisterwijk en een paardentram met straat orkest. Hopelijk ook dit jaar weer 500 versierde fietsen, bolderkarren, steppen en andere vervoersmiddelen. 13.00 uur: Aankomst optocht bij ’t Draaiboompje. 13.00 uur: Aanvang festiviteiten op het terrein bij ’t Draaiboompje. 13.00 uur: Optreden Drumband ’Prinses Juliana’ uit Tilburg (drum band van thuiswonende verstandelijk gehandicapten). 13.15 uur: Optreden Drumband van de Zwijsenstichting (drumband van verstandelijk gehandicapten). 13.30 uur: Hondenpuzzelspel door hondenschool ’Alert’. Wij verwach ten iedere Moergestelse hond met zijn baas. Vooral jeugdige honden bezitters mogen niet ontbreken. Aanmelden op het feestterrein. 13.45 uur: Vertrek paardentram op en neer naar Oisterwijk. 14.00 uur: Uitreiking prijzen ’Versierde fietsen’ in de feesttent. 14.15 uur: Helicoptervluchten boven Moergestel (tegen betaling kan iedereen een rondvlucht maken). 14.30 uur: ’Jeu de Boules’ wedstrijden georganiseerd door de Ouderen bond van Moergestel (na afloop prijsuitreiking in de feesttent). 14.30 uur: Prijsuitreiking winnaar ’Hondenpuzzelspel’ in de feesttent. 14.30 uur: Start ’Oranjeloop’ voor de jeugd, georganiseerd door sport school ’Physique’. 15.00 uur: Vliegerdemonstraties: Demonstraties door vliegervereniging ’Sky Flyers’ uit Terheyden. 15.00 uur: Prijsuitreiking ’Oranjeloop’ in de feesttent. 15.30 uur: Traktatie voor de jeugd. 16.00 uur: Tekenfilms in ’t Draaiboompje. 16.00 uur: Muziek- en karaokespektakel in de feesttent. Optreden van de rockbands ’Purple Picture’ en ’Cull’ uit Moergestel, de straatorkesten ’Clapopp’ en ’Dinges’ uit Moergestel, ’Koel serveren’ uit Tilburg, De ’Bollekes’ uit Oisterwijk, ’de Gaotenblaozers’ (perso neel van de Zwijsenstichting) en de popband van verstandelijk gehan dicapten ’Van alles wé’ uit Tilburg. De karaokewedstrijd staat onder leiding van Will Habraken. Aanmelden voor karaoke zingen in de feest tent. 18.45 uur: Uitdelen kleine ballonnen aan de jeugd. Samenkomst ballonvaarders bij ’t Draai boompje. Voorbereiding opstijgen hete-lucht- ballonnen. 19.30 uur: Opstijgen 20 heteluchtballonnen en 600 kleine ballonnen (bij slecht weer verplaat sing naar 8 mei). Aansluitend vertrek van de volgauto’s. Muzikale omlijsting door diverse straatorkesten. 20.00 uur: Discomuziek in afwachting van de ballonvaarders en de volgauto’s. 21.30 uur: Evalueren en uitreiking doopcertifi- caten aan de ballonvaarders bij ”t Draaiboom pje’. M Gedurende de hele dag worden er door bewo- ners van de Zwijsenstichting zelfgemaakte taar- ten, hapjes en kunstkaarten te koop aangeboden. Tevens is er bij ’t Draaiboompje een expositie van zelfgemaakte kunstwerken. Informatie: 013-5131814 of 013-5133569. met Johan van Oosterhoud Paddestoelen zijn toch zo mooi 133 In november 1996 hebben we drie weken va kantie gevierd in een bungalow van Landal Green Parks in Kell am See, niet zo ver van Trier gelegen. Praktisch dagelijks maakten we grote wandelt ochten en genoten van de herfst. Wat is die herfst toch kleurrijk! De bomen rusten uit van hun volbrachte zomertaak; de lorken laten hun gele naaldjes zien. Wat mooi toch! De stilte in de uitgebreide bossen was volmaakt. De herfst in het fraaie bosgebied, dat het Os burger Hochwald heet, was gezegend met heel veel paddestoelen, die we, ondanks het feit, dat we boeken over paddestoelen hadden meege nomen, lang niet altijd hebben kunnen deter mineren. Toch wil ik u enkele fungi, want dat is de Latijnse verzamelnaam van paddestoelen, zwammen en schimmels, niet onthouden. Groeiend op afgestorven stammen van beu kenbomen zagen we Porseleinzwammen. De Witte Porseleinzwam is te herkennen aan de bolvormige hoed, die bedekt is met een dikke, glazige slijmlaag en dikke lamellen, die ver uit een staan. De Asgrauwe koraalzwam, groeiend tussen mos op een boomstronk, was ook een van onze ontdekkingen. Inderdaad, hij lijkt op een koraaltje. Met boeken, loep en spiegeltje determineerden we de geweizwam en de Pa- relstuifzwam. Er waren bijzonder veel heel mooie heksenkringen te zien. Bij sommige heksenkringen namen we een anijslucht waar. We ontdekten, dat die geur van paddestoelen afkomstig was. ’t Zijn Groene Anijstrechter- zwammen. Deze paddestoelen verspreiden een anijsgeur. Ze groeien in groepen of in heksen kringen in loof- en naaldbossen. Genoemde zwam wordt ook wel Anijszwam genoemd. De Echte Tonderzwam is er een die we in grote hoeveelheden aantroffen. Hij is meestal te vin den op afstervende beuken en soms nog wel op berken en andere loofbomen. Wanneer deze zwam oud en ’der dagen zat’ wordt, is-ie bik kelhard en haast niet van een boomstam te ver wijderen. De natuur is zo mooi. In de Tilburgse Koe rier las ik eens een uitspraak van Michel Je- hae: ’De natuur is ons kapitaal. Alleen de rente, die ze opbrengt, mogen we behouden. Tasten we dat kapitaal blijvend aan, dan gaan we failliet.’ Zo is dat, laten we zuinig zijn op die natuur en genieten van al dat schoons. nis toch maar moet leiden. Bij Maaike is het zo dat ze er ook nog diepte aan geeft. “Je moet zingen van binnenuit” is haar lijfspreuk. Ze verdiept zich in de te zingen teksten en legt dat ook uit. Ze let heel goed op de thema’s van de vieringen door er de meest passende gezan gen bij te halen. Op het koor heerst een zeer goede sfeer. Ook daarin heeft ze een heel grote rol door haar spontaniteit en gezelligheid. Het is een plezier om lid te zijn van dit koor met zo’n dirigent. Wij wensen Maaike Hor sten en het kerkkoor dat ze nog lang veel ple zier aan elkaar kunnen beleven. Een jubileum van 121/2 jaar is normaal niet iets om mee naar buiten te treden. Voor een dirigent ligt dat anders, dat gebeurt niet zo vaak. Het kerkkoor ’’Cantate Domino” heeft zo’n sturende kracht. Op 16 oktober 1984 benoemde het kerkbestuur Maaike Horsten-van Aaien tot dirigent. Dat was dus vorige week 121/2 jaar geleden. Thema: Kabouters 8.00 uur: 25 Oranjetaarten voor de vroegste vlaggers na zonsopgang (aangeboden door bakkerij Santegoets, L. Swinkels, H. van de Berg en Kleyn Speyck). 10.00 uur: Koffiedrinken bij De Brasserij 10.30 uur: Start verkoop Welfare Rode Kruis (stand verkoop in de Bal- bian Versterlaan). Trekking loterij: 15.15 uur. 10.30 uur: Kano-toertocht bij de brug Balbian Versterlaan. 11.00 uur: Ontvangst van Gedecoreerden door het Gemeentebestuur in het Raadhuis. 11.30 uur: Aubade door Harmonie Asterius voor het Raadhuis. 12.00 uur: De burgemeester deelt de 25 Oranjetaarten uit aan de vroege vlaggers. 12.00 uur: Start Vrijmarkt voor de kinderen (beide zijden van de Balbi an Versterlaan en rondom de vijver in het Lindepark). N.B. Er is dit jaar geen voorverkoop! Paardentram Oisterwijk-Moergestel vice versa, vanaf 13.45 uur uit Moergestel. Kinderen kunnen zich gratis laten schminken (Lindepark). Er is gele genheid om peperkoek te versieren. Kabouterpad in het Lindepark en Ponyrijden achter notariskantoor. 17.00 uur: Sumoworstelen en Klimwand in het Lindepark. 12.30-13.30 uur: Harmonie-orkest Oisterwijk geeft concert op de Kiosk. 13.30 uur: Feestelijke optocht van geschminkte en/of verklede kinde ren met versierde voertuigen over de Lind, begeleid door de Jeugd drumband de Taxandria Patriotjes. Vanaf 13.00 uur verzamelen voor het Raadhuis. Voor de mooist verklede kinderen zijn leuke prijzen be schikbaar. Alle deelnemers krijgen een verras sing! 14.00 uur: Kano-toertocht bij de brug Balbian Versterlaan. 14.00-17.00 uur: Muziek door de Parelmuzikan- ten bij de Oranjebar, op het terras van het Ge- meentekantoor. 18.00-21.00 uur: Muziek door Perfect Perfor- mance-band (voorheen Ronnie Robben) voor het Raadhuis. Kinderen uit Oisterwijk zijn welkom om in Moergestel een ballon op te komen laten. Nieuws voor onze leden... Zoals jullie inmiddels bekend gaan we het weekend van 14en 15 juni het 40-jarigbestaan van onze vereniging vieren. Ook deze keer staan er weer ballonvluchten op het programma en wel op zondagavond 15 juni. Rond de klok van 20.00 uur kiezen twee heteluchtballonnen het luchtruim. Uiteraard doen we ons best om de ballonnen over Moer gestel en de Oisterwijkseweg te laten varen. Er zijn nog plaatsen vrij. Indien iemand uit onze buurt interesse heeft in een plaats in de ballon, dient hij of zij even contact op te ne men met Martien Oerlemans, tel. 513 2268. Doe dat wel zo spoedig mogelijk, want vol is vol!!! De kosten bedragen 300,- per persoon. Daar voor krijgt u na de landing champagne aange boden en een luchtdoopcertificaat, maar on dertussen hebt u al uw ogen uitgekeken... Ledenvergadering Op vrijdag 27 juni houden we onze halfjaar lijkse ledenvergadering. We hebben deze da tum bewust naar achteren geschoven zodat we nog wat bij kunnen kletsen over het voorbije (40-jarige) feest. Ook voor de vrijdagavond is uiteraard bewust gekozen. Dat leek ons voor iedereen makkelijker... Deze ledenvergadering betekent tevens het einde van ons verenigingsjaar, maar we begin nen na de vakantie weer met een Fietstocht met picknick Zondag 14 september staat de fietstocht op het programma. De richting die we infietsen is al bekend. Houd deze datum dus maar al vast vrij. Halverwege de tocht kunnen we na tuurlijk weer genieten van een heerlijke pick nick! Zorg dat u erbij bent! Meer ’Vurhaai’-nieuws? Volgende keer. Uitslagen 9 april: De Veerkes - D’n Draai Tèrrasvogels - VC.H De Klaore - ’t Draaiboompje Uitslagen 16 april: ’t Kroegske - D’n Draai Terrasvogels - ’t Draaiboompje De Klaore - De Veerkes Stand: 1. D’n Draai 2. De Klaore 3. VC.H 4. 't Draaiboompje 5. Terrasvogels 6. ’t Kroegske 7. De Veerkes Programma 23 april: ’t Kroegske - De Veerkes Terrasvogels - De Klaore D’n Draai - VC.H. 't Draaiboompje vrij. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 APRIL 1997 PAGINA 6 0-3 3-1 2- 6(15-4) 2-6 (6-0) P

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 6