LITI E P Zonnebloem meimaand- Guilten en aquarellen in Oude Kerkje Cursussen Aura en Chakra’s viering Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Vogelvereniging Moergestel Strand- en recreatiebad ’Staalbergven’ Ontwerp beschikking Wet milieubeheer Op zaterdag 26 en zondag 27 april a.s. houden Annick Backer en Anny Mangnus in het Oude Kerkje te Middelbeers een gezamenlijke ten- toonsteling van guilten en aquarellen. Openingstijden, zaterdag 26 april van 13.00 uur tot 17.00 uur en zondag 27 april van 11.00 uur tot 17.00 uur. De entree is 1,50, bestemd voor het onder houd van het Oude Kerkje. Het kerkje is gele gen aan de Willibrordusstraat te Middelbeers. Verder lopen er cursussen voor gevorderden en voor mensen die de healing-opleiding willen volgen (2 dagdelen per maand) op de donder dagavonden vanaf 1 mei, ook in de Kunstkring te Oisterwijk. Instromers met een andere voor opleiding welkom. Info: 013-5285446. Artikel 17 van de Hfef op de Ruimtelijke Ordening 146,00 79,50 ƒ175,00 Oisterwijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Op dinsdagavond 29 april start om 19.00 uur weer de beginnerscursus Intuïtieve Ontwikke ling in de Kunstkring, Stationsstraat 3 te Oisterwijk. De cursus wordt gegeven door spiritueel gene- zer/therapeut Gustave Raaijmakers. Doel van de cursus is Jezelf beter te leren kennen, af stand te nemen van mensen en zaken die je last bezorgen en te kiezen voor Jezelf vanuit positi- viteit en daadkracht. Kosten per avond: 35,- Wij willen daarom ook vragen de vlaggen ge durende deze dag halfstok te hangen. Met name op de bewoners, de horeca-ondeme- mers en bezoekers in het centrum van Oisterwijk wordt een beroep gedaan om te zorgen dat de stille tocht en herdenkings plechtigheid bij het monument ongestoord kunnen verlopen. Samen, op gepaste wijze doden herdenken 4 mei 1997 Evenals voorgaande jaren vindt op 4 mei a.s. de Nationale Dodenherdenking plaats. Tijdens deze plechtigheid worden alle burgers en militaire herdacht die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen of door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen. De laatste jaren is de organisatie van deze her denking in handen van het plaatselijke 4 mei- comité onder voorzitterschap van burge meester Kortmann. Dit comité tracht steeds meer inhoud te geven aan het gebeuren en zoveel mogelijk mensen erbij te betrekken. Dit omdat de Nationale Herdenking niet al leen is bedoeld als moment van herinnering aan al degene die hun leven verloren hebben maar ook een moment is van bezinning op he den en toekomst. Een moment waarop wordt stilgestaan bij de kwetsbaarheid van onze democratische samen leving. Verzoek Het 4 mei-comité zou dan ook eenieder uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom willen verzoeken om dit feit samen te herdenken op een manier die past bij dit gebeuren. De Zonnebloem regio Den Bosch organiseert een meimaandviering in de Kathedrale Base- liek van de Sintjan te ’s-Hertogenbosch. Afde ling Moergestel is voor deze viering uitgeno digd op maandag 12 mei aanstaande. Aanvang viering 10.00 uur. Voorgangers zijn Plebaan Verhoeven, Pastoor Kuijpers en Pas toor van de Ven. Het senioren-koor ’De Herfst zon’ verzorgt de gezangen. Onkosten vervoer 5,-. Opgave voor 4 mei bij de volgende personen: A. van de Hout, tel. 5133144, A. Hoppenbrouwers, tel. 5132248, L. de Laat, tel. 5133251 en J. van Beers, tel. 5132368. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel: Op maandag 28 april 1997 spreekuur in het Servicepunt van de gemeente in de Open bare Bibliotheek: van 15.30 tot 16.15 uur: wethouder A. van Gils van 16.15 tot 17.00 uur: wethouder J. Rak- horst. In Oisterwijk Op dinsdag 29 april 1997 is er geen spreek uur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk. Wijzigingen in ophalen van huisvuil Er komt weer een aantal feestdagen aan en daarmee samenhangend enkele veranderingen in het ophalen van het huisvuil. Het gaat om de volgende veranderingen: Koninginnedag De route van woensdag 30 april wordt op za terdag 26 april reeds opgehaald. Bevrijdingsdag De route van maandag 5 mei, Bevrijdingsdag wordt gewoon op 5 mei opgehaald. Hemelvaartsdag De route van donderdag 8 mei wordt op zater dag 10 mei opgehaald. De route van vrijdag 9 mei (collectieve vrije dag) wordt gewoon op 9 mei opgehaald. 2e Pinksterdag De route van maandag 19 mei wordt op zater dag 17 mei opgehaald. In verband met de komende feestdagen zijn de openingstijden van het politiebureau van het team Oisterwijk als volgt aangepast: Woensdag 30 april(Koninginnedag) Donderdag 5 mei(Bevrijdingsdag) Donderdag 8 mei(Hemelvaartsdag) Maandag 19 mei(2e Pinksterdag) is het politiebureau geopend als op zondag. Dat betekent dat het bureau geopend is van 13.00 tot 17.00 uur. Voor dringende zaken kunt u altijd bellen: 112. Er is altijd een politieauto bij u in de buurt. B. en W. - besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van het college op 15 april 1997 on der meer de volgende besluiten genomen: Diversen - Aan de commissie Welzijn zal ter advisering worden voorgelegd een raadsvoorstel in ont werp over de concept-jaarrekening 1996 van de Streekmuziekschool en rapportage inzake on derzoek toekomst lokaal muziekonderwijs. - Aan ’De Swaen’ zal tot 1 maart 1998 toestem ming worden verleend om een leslokaal van ’De Stijgbeugel’ tijdelijk te gebruiken voor kantoordoeleinden. - Voor de weekmarkt in Moergestel is op grond van de marktverordening per 15 april jl. een standplaatsvergunning ingetrokken. - Het parkeerverbod dat is ingesteld aan de oostzijde van de Oisterwijkseweg in Moerge stel wordt overeenkomstig het daartoe geno men verkeersbesluit ingetrokken. - In de Botermakerstraat wordt een invaliden parkeerplaats aangelegd. - De resultaten van het onderzoek naar de ver keerssituatie rondom de basisschool ’De Win gerd’ zijn voor kennisgeving aangenomen. Vooruitlopend op de inrichting van de wijk als 30 km/h zone zal niet worden overgegaan tot het treffen van tijdelijke maatregelen. - Een opgelegde dwangsombeschikking wordt ingetrokken. - Een overzicht van verleende bouwvergunnin gen en meldingen in de maand maart 1997 is voor kennisgeving aangenomen. - Inzake de aanvraag bouwvergunning voor het uitbreiden van een clubgebouw voor Taxandria aan de Kivitslaan 24 te Oisterwijk wordt het bouwplan gedurende twee weken gepubliceerd en ter inzage gelegd. Als er geen bedenkingen worden ingebracht, wordt verklaring van geen bezwaar aangevraagd bij Gedeputeerde Staten (GS) van Noord-Brabant. - Het voornemen bestaat om na aanpassing van het voorontwerp bestemmingsplan bouwver gunning te verlenen voor het aanbrengen van tennisbaanverlichting op het tenniscomplex aan 't Zwart Wegje 1 te Oisterwijk. Op vrijdag 25 april a.s. wordt door ons in ons clubhuis ’t Stokske, Zandstraat 1, Moergestel een dia-avond georganiseerd. Aanvang 20.00 uur. Deze avond wordt verzorgd door de heer Ton uit Goirle en zal gaan over Tropische Vogels. Naast vele mooie plaatjes zal tevens uitleg wor den gegeven over het houden van en het kwe ken met deze vogels. De toegang is gratis. U bent van harte welkom. Programma 4 mei Het programma ziet er als volgt uit: Vanaf 18.50 uur samenkomst in Joanneskerk 18.50 uur: begin muziek Asterius 19.00 uur: welkomstwoord door ds. R.P Roodsant 19.03 uur: woord door burgemeester drs YC.Th.J. Kortmann 19.10 uur: muziek door Asterius 19.15 uur: bijdrage leerlingen R.K. basis school Den Akker 19.25 uur: overdracht van het monument door leerlingen van openbare basisschool De Kikkenduut aan leerlingen van R.K. basis school Den Aker 19.30 uur: afsluiting met mededelingen door R. Conijn, lid van het 4 mei-comité Oister wijk 19.40 uur: aanvang Stille tocht, begeleid door Asterius (route: Joanneskerk, De Lind- noord, De Lind-zuid, Gemullehoekenweg, bevrijdingsmonument). Na aankomst bij bevrijdingsmonument: 19.58 uur: spelen van ’The Last Post’ 20.00 uur: 2 minuten stilte daarna het hijsen van de vlag bij het monu ment en het zingen van het Wilhelmus daarna de kranslegging in de hieronder weergegeven volgorde: 1. het gemeentebestuur van Oisterwijk 2. de jeugd-gemeenteraad van Oisterwijk 3. The Royal British Legion 4. De Oisterwijkse veteranen 5. de gezamenlijke Oisterwijkse kerken 6. leerlingen van de Kikkenduut en Den Ak ker 7. vervolgens kan eenieder zich aansluiten bij de bloemenhulde Na deze plechtigheid zullen de witte ballon nen met daaraan een vredeswens van leerlin gen van de basisscholen uit Oisterwijk worden opgelaten. Daarna is eenieder uitgenodigd om in de raads zaal van het raadhuis aan de Lind 56 een kopje koffie te komen drinken. ’MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 23 APRIL 1997 95210 Kado-idee seizoenkaart voor het STAALBERGVEN! 952 12 Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk In de rubriek 'Wie zijn wij?’ van deze week zien we de beide broers Habraken: Jan en Piet. Van Jan kunnen we vertellen dat hij be gin dit seizoen terugkeerde bij de selectie van S.V. Audacia en hij doet met het 1 e elftal een gooi naar mogelijke promotie. meststierenbedrijf Oirschotseweg 82, Moergestel 17 juni 1991 van 10.00-20.00 uur van 09.00-18.00 uur van 10.00-19.00 uur 53,00 Seizoenkaart volwassenen105,00 Seizoenkaart kind/Pas 6573,00 U ziet dat het de moeite waard is om een seizoenkaart met korting te nemen. De entreeprijs bedraagt voor volwassenen: 5,25 en voor kinderen en houders van een Pas 65 3,75. Openingstijden van het Staalbergven: maandag t/m vrijdag zaterdag zondag en op feestdagen gemeente Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben besloten met toepasing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tijdelijk vrijstelling te verlenen voor: - het door Hotel-Restaurant De Swaen in gebruik nemen van een leslokaal van De Stijgbeugel aan de Spoorlaan te Oisterwijk in strijd met de geldende bestemming voor de periode van één jaar met als ingangsdatum 1 maart 1997. Hotel-Restau- rant De Swaen mag het lokaal gebruiken voor kantoordoeleinden. Het besluit is op 18 april 1997 verzonden. Bent u van mening dat door het bovengenoemde besluit u rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 17 april 1997 de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. (INTREKKEN VERGUNNING) KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken beschikken meestal over een vergunning op grond van de Wet milieubeher. Het bevoegd gezag kan op eigen initiatief, op verzoek van derden of op verzoek van de vergunninghouder, een vergunning op grond van de Wet milieubeheer intrekken, mits het belang van het milieu zich daartegen niet verzet. De procedure voor het intrekken van een milieuvergunning bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de intrekking en vervolgens het nemen van het definitieve besluit. Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders zijn van plan om de volgende vergunning gedeeltelijk in te trekken: De heer W. Helmer Aard inrichting Adres inrichting Datum vergunning Inhoud en reden van de ontwerp-beschikking In verband met verplaatsing van de ammoniakrechten kan de vergunning ingetrokken worden. De ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 28 april 1997 gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van twee weken kan iedereen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen in brengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen) 952-11 PAGINA 10 VERKOOP SEIZOENKAARTEN MET KORTING Op maandag 21 april is de verkoop begonnen van seizoenkaarten met korting voor het Staalbergven weer op zwembad DE LEYE. Het Staalbergven is geopend van woensdag 7 mei t/m 31 augustus 1997. Met een seizoenkaart voor het Staalbergven kunt u ook weer terecht in zwembad De Leye, u krijgt dan korting op de entreeprijs. De openingstijden van de kassa zwembad De Leye zijn: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagvan 09.00-21.00 uur woensdagvan 09.00-17.00 uur zaterdagvan 09.00-15.00 uur zondagvan 11.00-13.00 uur Dinsdag 6 mei is de laatste dag waarop u een seizoenkaart kunt kopen met korting. De tarieven zijn als volgt: AANGEVRAAGD EN BETAALD VOOR 7 MEI 1997: Seizoenkaart gezin Seizoenkaart volwassenen Seizoenkaart kind/Pas 65 AANGEVRAAGD EN BETAALD NA 6 MEI 1997: Seizoenkaart gezin

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10