om -nieuws Heerlijk avondje in Sporthal ’Stokeind’ KORFBAL^ Zo is er maar éénl EV. Over Berg en Dal GEMEENTE BELANGEN Engeland vaarders/F C Harrow Inn 24 jaarü Opbrengst collecte Reumafonds Biestse Pinkster- Volleybaltoernooi Beste biljartiiefhebbers c d Z ti, ni Pi zc 8» ec R /oei je thuis in je sportJ S.V. Roef! Handbal Hb i 4-4 2-0 1- 4 2- 6 1-5 4-16 8-5 5-1 2-18 19-22 Verenigingsuitslag wedvlucht Strombeek op 6 april 1997. In concours 121 oude duiven, ge lost om 8.15 uur, temperatuur 9 graden Cel sius, afstand 95 kilometer: H. Schepens 1,2,5,9, 10, 11, 12, 14,24,28 (24 mee) L. Heeffer 3,17 (6 mee) Th. Colsen 4, 13, 15, 19,21,25,26 (16 mee) L. Kennes 6,8,27 (15 mee) L. van Boxtel 7,18,20,30 (18 mee) L. van de Branden^ 16,22,23,31 (10 mee) J. van Drunen 29 (10 mee) ALGEMEEN BELANG HEUKELOM MOERGESTEL OISTERWIJK Op maandag 21 april houden wij onze maan delijkse vergadering. Tijdens deze vergadering zal de agenda van de raadsvergadering van 24 april behandeld worden. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis. Graag nodigen wij u uit om over de verschillende agendapunten te dis cussiëren om zp tot een afgewogen beslissing te komen. Wilt u hierover meer informatie dan kunt u zich richten tot onze raadsleden R. Hora: 5288526, J. Oerlemans 5132239, J. Meer- bach 5283670, P Meeuwis 5284678 of bij onze secretaris F van lersel 5282500. Tot maandag 21 april in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Fractieberaad Op maandag 21 april a.s. houdt de VVD weer fractieberaad. Als u dit wilt bijwonen, kom dan naar onze fractiekamer op de 1ste verdieping van het oude Raadhuis op De Lind. We be ginnen om 20.00 uur. Op die avond wordt de agenda voor de rads- vergadering van donderdag 24 april besproken. U bent van harte welkom om deze openbare vergadering bij te wonen. Wilt u meer over de WD weten, vraag dan bij de PR.-commissie ons kwartaalbericht aan: tel. 52 830 16 of 52 174 94. Zo’n 150 man publiek op de tribune, een viertal tot in alle spieren geconcentreer de teams en een heuse band die voor de sfeer zorgde ziedaar de ingrediënten voor een heerlijk avondje handbal van zeer hoog niveau. Voorzitter Jan Kraan van de Handbalbond heette iedereen welkom en hoopte op een tweetal spor tieve wedstrijden. Na het voorstellen van de teams door Harry Reyrink kon het spektakel beginnen. Dames: Elshout - Internos13-13 (n.v. 15-13) Beide teams gingen zeer fel van start maar wa ren toch aardig aan elkaar gewaagd. De goed leidende arbiters Hans Ista en John Hagen doorn moesten de felheid van de dames wel eens corrigeren onder andere door middel van 2 gele kaarten (2 minuten straftijd). De dames gaven zich dan ook geen duimbreed toe. In de eerste helft kon men een sterker Internos zien maar na de thee kreeg Elshout iets meer over wicht. Zinderende spanning op het einde want Elshout maakte gelijk en sleepte er een verlen ging van twee maal vijf minuten uit. Internos moest het antwoord op de twee schitterende treffers van Elshout schuldig blijven. Meggie (5) en Sandra de Man (3) hadden met hun tref fers een behoorlijke vinger in de pap gehad. Na afloop konden de dames van Elshout ge lukkig en trots de beker in ontvangst nemen. Heren: Dongen - Vershof Fortuna15-16 Hierna kwamen de Heren aan de beurt. Een wedstrijd die eveneens op het scherpst van de snede gestreden werd maar waar geen wan klank bij te horen was. De scheidsrechters Han van Kilsdonk en Kees Prins hadden hun han den vol aan het spektakel. Vanuit de competi tiestand zou Vershof Fortuna favoriet moeten zijn. In het begin leek het daar dan ook op maar allengs de wedstrijd kreeg Dongen meer greep op het spel van de tegenstanders en wisten het hen behoorlijk moeilijk te maken. Bij de Ber genaren was Eric Franken met 8 doelpunten de smaakmaker van de avond zonder de rest van zijn teamleden tekort te doen. Met 16-15 sleepte Vershof Fortuna uiteindelijk de beker in de wacht. Voor velen was dit een top-sport avondje. Hier zouden ‘voetbal-supporters’ eens naar moeten komen kijken en ontdekken dat ook dit leuk, of zelfs wel veel leuker, kan zijn in plaats van relschoppen. De eerste wedstrijden in de veldcompetitie zijn gespeeld. Uitslagen: JJB: White Demons - Roef! MJC: Elshout - Roef! GJD: Taxandria - Roef! MJB: Havedo 2 - Roef! HJA: GHV 2 - Roef! Programma 19 april: MJB 11.00: Roef! - Elshout 2 GJD 11.50: Roef! - Were Di JJB 12.40: Roef! - Taxandria Programma 20 april: HES 11.00: Roef! - DESK 2 HJA 12.10: Roef! - Tachos DJA 13.20: Roef! - Elshout Afgelopen zaterdag zijn de finalewedstrijden van de beker gespeeld. Bij de dames zowel als bij de heren was het een spannend gebeuren met om en om doelpunten. Vooral bij de da mes, waar een verlenging gespeeld moest wor den om een winnaar aan te kunnen wijzen, was het een zer sfeervol gebeuren, met een huisor kest dat voor de nodige ambiance zorgde. Bij de dames was Elshout de winnaar en bij de heren Vershof/Fortuna uit Bergen op Zoom. Handbal is altijd raak! In de verste verte heeft Nolly Smolders, zij was het immers die in eerste instantie een Engels voetbalploegje uitnodigde, niet het vermoeden gehad dat 24 jaar later dezelfde clubs nog steeds met elkaar een uitwisseling zouden hebben. 24 Jaar geleden kwamen onze eerste Engelse vrienden naar Moergestel, speelden een partij tje voetbal, dronken menig pintje met ons en gingen voldaan weer naar huis. Dat moest een vervolg hebben en na een half jaar zetten wij, het café-elftal van Hans en Ricky de Brouwer, voor het eerst voet op Engelse bodem. En zo ist gekomen! Vond de wedstrijd in eerste instantie halfjaar lijks plaats, later werd besloten een keer per jaar tegen elkaar te spelen. De vrijdag- en zaterdag avond bij de Brouwer zijn sinds die tijd alweer het hoogtepunt van het weekend. Aanstaand weekend is het weer zover. Vrijdagavond ontvangen wij onze gasten weer en wordt de avond benut om het Engels weer wat op te halen: ’Hello, how do you do and how is your wife?’ Natuurlijk laten wij geen gelegenheid onbe nut om de boys op more beer te trakteren: worden ze de volgende dag wat trager op het veld tijdens de wedstrijd! Deze wedstrijd wordt gespeeld op het veld bij ’t Stokske en begint om 11.00 uur. Het traditionele geza menlijke diner begint om 19.00 uur, en daar na kan wat ons betreft het feest weer losbar sten. Dus heb je zin om ook jouw Engels eens te tes ten of wil je gewoon een gezellige avond mee maken: vrijdag- of zaterdagavond Hans de Brouwer! Come and join us. De actie voor het Nationaal Reumafonds heeft in ons dorp 2.703,15 opgebracht. We willen de inwoners van Moergestel daar om hartelijk danken voor hun bijdrage en on dersteuning. Tevens willen we ook onze collectanten bedanken voor hun onmisbare inzet. Mocht u door omstandigheden de collectante gemist hebben, dan kunt u alsnog uw bijdrage storten op postgiro 324 of banknummer 357674812 t.n.v. het Nationaal Reumafonds Den Haag. Wilt u meer weten over het werk van het Na tionaal Reumafonds? Bel of schrijf naar: Sta tenlaan 128, 2582 GW Den Haag, tel. 070 - 3503231. Voor de collecte van 1998 zijn we nog op zoek naar enkele collectanten. Het neemt in totaal maar enkele uurtjes van uw tijd in beslag. Aar zel niet, bel naar: 513 1735 of 513 3157. 10.00; vertrek 9.15 10.00; vertrek 9.00 10.30; vertrek 9.30 Maandag 21 april komt het CDA bijeen om de raadsvergadering van donderdag 24 april door te praten. Voor de agendapunten verwijzen wij u naar het gemeentenieuws in dit blad. Bent u geïnteresseerd in een van de onderwerpen of het fractiewerk van het CDA, dan bent u van harte welkom. Uiteraard verwachten wij onze achterban. De CDA-fractie vergadert op 21 april in het raadhuis op De Lind in Oisterwijk. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Op maandag 21 april a.s. om 19.00 uur komt de fractie van Algemeen Belang bijeen om de agenda van de raadsvergadering van 24 april door te spreken (Raadhuis aan de Lind, boven ste verdieping). Wij zouden graag zien, dat u als geïnteresseer de Uw visie geeft op hetgeen aan de orde wordt gesteld. Mocht u anderszins over bij u levende zaken uw bijdrage willen leveren, dan bent u daarvoor ook bij ons aan het goede adres. U kunt verder contact opnemen met Noud Smits (tel. 5131694), Ferry Portzgen (tel. 5217217), Hans Denissen (tel. 5131836), Daniella Huls- kes (tel. 5216166) of met Theo op ’t Hoog (tel. 5132398). Graag tot ziens en/of tot horens. Biest-Houtakker - Voor de 15de keer is er weer volop te volleyballen in dit knusse dorpje net niet onder de rook van Tilburg. Vijftien keer; mag men dan spreken van een traditie toer nooi? Maakt niet uit, het is in ieder geval re den om het toernooi een feestelijk tintje te ge ven. voor de ingeschreven team staat er dan ook een verrassing te wachten. Een gegeven is, dat er ook nog twee teams in de race zijn om ook te komen tot die 15 jaar. Het toernooi is ondertussen uitgegroeid tot een lekker druk bezocht gebeuren met hoofdzake lijk gemengde recreanten teams. Dat neemt niet weg dat inschrijving ook mogelijk is voor competitie teams en strandvolleybal en wel tot en met niveau le klas. Voor de C, D en E jeugd is deelname, net als vanouds, gratis. Het toernooi gaat van start op 2e Pinksterdag 19 mei. Dit aktieve buiten- gebeuren kan men meemaken voor slechts ƒ30,- per team. Zo kan men inspanning (vol leybal) afwisselen met ontspanning (terras). Voor meer informatie of inschrijving kun je contact opnemen met Ad: 013-5052826. Uitslagen: Recr.: Roef! - Volharding Pup. F: Roef! - Stormvogels Pup. D: Roef! - Rosoio Asp. C: Roef! - WO Asp. B: Roef! - Winty Programma 19 april: Pup. F: DSV - Roef! Pup. D: Vessem - Roef! Asp. C: Vessem - Roef! Asp. B: Concordia - Roef! 14.00; vertrek 12.45 In de persoonlijke competitie van Moerge stel zijn de afgelopen week weer de diverse biljartpartijen gespeeld. In Bar de Schouw ging de A-klasse van start, hier won op de eerste avond Tini Derksen zijn eerste 2 par tijen in de voorronde en nam zodoende de leiding in het klassement. Hij wordt op de voet gevolgd door Henk Smol ders en Wim Rijnen die beide een partij won nen en er een verloren. De nieuwkomer in deze klasse Ted Verhof wist nog geen partij winnend af te sluiten, maar heeft nog kansen om zich te revancheren. Op de 3de wedstrijdavond in de B-klasse in café ’t Centrum deed Edwin van Hooff goe de zaken door 2 wedstrijden winnend af te sluiten. De leider in het klassement Hans Op ’t Hoog liet een steek vallen en zakte daar door naar de 2de plaats. Frans Derksen wist de leiding over te nemen met een winst- en verliespartij. Ook Huub Lammers heeft hier nog kansen maar is afhankelijk van de ove rige deelnemers. Voor Jan Timmermans lijkt het doek in deze klasse definitief gevallen te zijn. De verschil len zijn minimaal zodat het een spannende laatste avond zal worden. IN de C.l-poule wist Jan Jansen zijn leidende positie te verstevigen door weer 2 wedstrijden winnend af te sluiten. Zijn clubgenoot Gerard Antonis volgt hem op de voet en ook Cees Tim mermans heeft nog alle kans in deze poule. Voor Bart Dobbelsteen en Jan van Gisbergen zal het moeilijk worden, maar alle spelers tref fen elkaar nog een keer zodat je nooit weet hoe het balletje zal rollen. In de C.2-poule is het Christ van de Aker die nog steeds zijn ongeslagen koppositie vast houdt. Doordat de overige spelers tegen elkaar nog al wat punten laten liggen is het bijna zeker dat hij tot de finale zal doordringen. Natuurlijk zal de definitieve beslissing pas op de laatste avond vallen, maar dan moet Cees Cornelissen wel alles uit de kast halen om alsnog eerste te wor den in deze poule. Voor Wim de Kruyf, Janus Rijnen en Bart Wolfs lijkt het doek gevallen te zijn. In de D.l-poule is Frans Lauterbach als eerste geëindigd, hij won zijn 4 wedstrijden, en mag zodoende aanspraak maken op een plaats in de halve-finale van deze klasse. Jan Rijnen werd verdienstelijk 2de, maar als zo vaak in de sport, deze plaats telt niet echt. Voor Bram de Rooy, Monique Wolfs en Hans Jansen zat ter helaas niet meer in, maar ja vol gend jaar beter. In de D.3-poule wist Cees Persoons de lei ding te nemen op de eerste speelavond. Hij won zijn beide wedstrijden. Als grootste con current bleef hier Edgard van Herck over, maar zijn vorm is niet optimaal. Voor Martin Op ’t Hoog, Peter van den Boer en Jan Scheepens zal het moeilijk zijn om nog potten te breken. De 2de finalist in de E-klasse is inmiddels wel bekend, ondanks een avond met hier en daar een moeilijk moment, bleek John Ligtvoet toch het beste in vorm en tegen de druk bestand. Zijn grootste concurrent voor deze avond Bob de Kruyf liet de nodige steken vallen en moest zelfs Jack Puts in de eindrangschikking nog boven zich dulden. Ad van Oirschot werd in deze poule laatste maar liet op de 2de wedstrijdavond zien dat hij best een aardige partij kan spelen. De komende week zullen de beslissingen in alle klassen vallen, zodat we u volgende week kunnen vertellen welke spelers de finale ge haald hebben. Videoavond Op 18 april hebben we een videoavond. We hebben dan een aantal films waar je uit kunt kiezen en de popcorn is ook aanwezig. Voor deze avond hebben we een scherm laten ko men ter grootte van een bioscoopformaat. Als je de films van het begin tot het eind wil zien moet je om negen uur bij D’n Tob zijn en stil zitten. Clubavond Op 25 april is een keer een clubavond want anders komt er dat ook weer niet van. D’n Tob is open vanaf negen uur. Voorjaarsuitstapje Op 26 april hebben we de jaarlijks terugko mende kamelentocht van de KPJ. Dit jaar hob belen we naar discotheek Lunenburg. We heb ben gehoord dat dit verbouwd is dus hoeven wij het niet meer te doen. Dus we houden het gezellig zonder rommel achter te laten zoals we gewoon zijn. De kosten voor de bus zijn voor leden gratis en voor niet-leden zijn de kosten ƒ15,-. De bus vertrekt om half negen op het St. Jansplein. De bus rijdt om 2 uur terug naar Gessel City. Survival Op 7 juni gaan we survivallen. Er hebben er al een kleine vijfentwintig leden opgegeven maar de lijst is nog lang. De survival zal begeleid worden door deskundigen (dit zijn geen grap pen). We kunnen een dag gaan survivallen en meteen ’s avonds weer naar huis keren of we kunnen daar een feestje bouwen en de dag erop pas met de gipsvlucht naar huis terug. De kos ten voor een dag survivallen zijn 100,- en voor de overnachting 35,-. De bus is gratis. «FOTOGRAFIE GB HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK i 1 1 s 1 l c c s 11 V c k P P n h v d 8 g PAGINA 8 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 APRIL 1997

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 8