swpp? Edet toiletpapier Brie neutraal 60+ 300 gram vleeswaren 2 Clubkasmunten gratis! Super Mario van Balkom Super is beter! 1 Clubkasmunt gratis! OMROEP^BR ABANT Telefonische reservering blijft mogelijk! Strijk over uw gezonde hart en help de Nederlandse Hartstichting!!! Joy en Kulder: dubbelconcert in de Kunstkring Laatste mededeling over het ophalen van oud papier in Moergestel 1 Clubkasmunt gratis! U J Ouderenreis 1997 Gilde St. Catharina pak 8 rollen 100 gram Bij aankoop van: 16 12 12 513 2245 5132119 7. W. Kuipers... 8. H. van Loon 9. Piet Mingers gedenkt Antoon Coolen in extra programma Op 17 april is het honderd jaar geleden dat schrijver Antoon Coolen werd geboren. Omroep Brabant zendt op die dag van 15.00 uur tot 16.00 uur een programma uit over deze schrijver. Coolen heeft het grootste deel van zijn leven in Brabant gewoond en gewerkt, na melijk in Zevenbergen, Deurne en Waalre. In dat programma hoort u gesprekken met onder andere de zonen Guido en Felix Cooolen, mevrouw L. de Bont uit Waalre, die ruim twintig jaar secretaresse was van Antoon Coolen en de heer Sleegers uit Helvoirt, die momenteel werkt aan een biografie over de schrijver van onder meer: ’Dorp aan de rivier’, ’De Peelwerkers’, ’Het Donkere Licht’, ’Her berg ’t Misverstand’. (Omroep Brabant, donderdag 17 april 15.00 - 16.00 uur). Raadhuisstraat 1 5066 AP Moergestel Tel. (013) 513 6050 Terwijl de telefonische verkoop van kaarten voor Musica Futura via het speciale bestelnum mer 013 - 528 5499 nog steeds mogelijk, nader het moment waarop kaarten besteld kunnen worden bij Van de Klundert Muziekinstru menten, Rabobank Oisterwijk en de VVV Oisterwijk. Vanaf 18 april kunt u ook daar te recht om in het bezit te komen van kaarten. De sprekende affiches die de komende dagen in Oisterwijk en omstreken het straatbeeld zul len opfleuren, zullen ervoor zorgen dat nie- mans nog om Musica Futura heen kan. Ont werper Joost Theeuwes zal eer van zijn werk hebben. Voor alle uitvoeringen (vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 mei, 20.00 uur en de zondag- matinee 25 mei, 14.00 uur) zijn nog kaarten beschikbaar. Tot 18 april kunt u nog telefo nisch reserveren op telefoonnummer 528 5499. Vanaf 18 april a.s. kunt u uw reserverin gen ook plaatsen bij Van de Klundert Mu ziekinstrumenten aan de Bedrijfsweg, bij de Rabobank Oisterwijk en bij de VVV in Oisterwijk. De kaarten, die 25 gulden per stuk kosten (jon geren tot en met 15 jaar betalen 20 gulden), kunnen op de zaterdagen 26 april en 3 mei tus sen 19.00 en 21.00 uur en op de zondagen 27 april en 4 mei tussen 15.00 en 17.00 uur opge haald worden in Café ’t Molentje aan de Kerk straat in Oisterwijk. De zaal is toegankelijk voor invaliden. en de oudere Moergestelnaren zullen de men sen persoonlijk kennen, zijn wij veel dank ver schuldigd. Zonder de ophalende leden tekort te doen, verdienen zij het zeker om hier even genoemd te worden: De heer G. Antonis sr., zijn vrouw en zoon Gerard, Piet Schilders, Jo Nouwens, Theo van Nuenen en Rien van de Wouw. Zij hebben jarenlang voor de harmonie het papier ingezameld, zaken georganiseerd en de basis gelegd voor een niet te versmade inkom stenbron voor onze clubkas. Ook de Moergestelse bevolking willen wij op deze plaats hartelijk dank zeggen voor de sa menwerking en het in ons gestelde vertrou wen. Het heeft de penningmeester van Mu ziekvereniging ‘Prinses Juliana’ beslist géén windeieren opgeleverd! Voor het zeventiende jaar gaan van 20 tot en met 26 april a.s. weer vele collectanten met de bekende bus op pad in de straten van Moergestel. Het goede doel behoeven wij u niet meer uit te leggen. Ieder jaar heeft u met gulle hand gege ven. Moergestel staat in de top tien van de plaatsen in Nederland waar de inwoners hun hart op de juiste plaats hebben zitten. Het be drag dat na een collecte wordt overgemaakt is telkens hoog. In 1996 was dat ruim 3800,00. Mogen de collectanten dit jaar ook weer op u rekenen? Mede namens de Nederlands Hart stichting danken wij u hartelijk! Wij zoeken nog dorpsgenoten die genegen zijn om ons te helpen en een keer per jaar zich een paar uurtjes voor dit goede doel wil len inzetten. Laat van u horen! Marijke Russ van Mook Mieke de Laat-Kennes Organisatoren Moergestel. Op zondag 20 april a.s. om 14.30 uur brengt zanggroep Joy uit Oisterwijk samen met de Tilburgse zanggroep Kulder een dubbelcon cert in de Kunstkring te Oisterwijk. Op het programma staan o.a. liedjes uit de ja- ren ’60 en ’70, soms uit musicals, lovesongs en a-capella pop en cabaret. Wij nodigen iedereen van harte uit voor dit zeer gevarieerde dubbelconcert! Zanggroep Joy werd 5 jaar geleden opgericht. Hun repertoire bestaat uit veel popmuziek en de laatste tijd worden daar ook liedjes uit be kende musicals aan toegevoegd. Joy treedt vooral op tijdens huwelijksmissen en concer ten. Als u ook zo van gezellig zingen houdt net ale de andere Joy-leden, dan kunt u altijd contact opnemen met de contactpersoon van Joy, Ly dia Staps, tel. 521 19 354, want Joy kan met name nog bassen en sopranen gebruiken! Komt u in ieder geval naar dit concert, dan kunt u alvast wat sfeer proeven! Zanggroep Kulder kenmerkt zich door een ca bareteske aanpak en laat vrolijke noten ont spruiten uit de wortels van klassieke en mo derne muziek. En dat allesa capella! Dubbelconcert Zanggroep Joy en Zanggroep Kulder. Zondag 20 april 14.30 uur in de Kunstkring. Op woensdag 16 april zal onze vereniging Mu ziekvereniging ‘Prinses Juliana’ voor de laat ste maal langs de route Oost Moergestel het oud papier ophalen. 30 april Koninginnedag valt dit jaar op woensdag, vandaar dat woens dag 16 april a.s. deze route voor het laatst gere den zal worden. Voor de route West Moergestel geldt woens dag 23 april a.s. als de laatste ophaaldag. (route Oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, ach ter ’t gementehuis, Oistelvoirt en Heivelden. route West: van Rijckevorsellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel). Zoals u reeds in een eerdere editie van ‘Moergestel Nieuws’ heeft kunnen lezen heeft onze vereniging om diverse redenen moeten besluiten te stoppen met het opha len van het oud papier in Moergestel. Wij hebben dit in een persoonlijk gesprek met de verantwoordelijke wethouder van de nieu we gemeente uitgebreid toegelicht en onze motieven kenbaar gemaakt. In onderling over leg werd afgesproken de datum 1 mei 1997 als overdrachtsdatum te laten gelden. Berichtgeving over welke instantie de werk zaamheden van ons ovemeemt en op welke manier het ophalen in de toekomst zal ge beuren, kunt u van de zijde van de gemeente tegemoet zien. Aan een zeer lange reeks van jaren oud papier ophalen door onze vereniging komt nu een ein de. In Moergestel werd oud papier direct geasso cieerd met de harmonie! Naar aanleiding van een aantal ongelukken in het land (met dodelijke afloop) heeft regelge ving binnen de Arbowetgeving bepaald, dat jongeren onder de 18 jaar geen oud papier mogen ophalen, zeker niet op de manier zoals dat nu gebeurd. Dit aspect en argumenten uit overweging van veiligheid en aansprakelijk heid, naast de steeds groeiende papierberg en een aantal organisatorische argumenten, heb ben ons doen besluiten, te stoppen met het ophalen van het oud papier in Moergestel. Met de name de ‘pioniers’ van het oud papier, Zoals reeds aangekondigd voert de ouderen reis ons dit jaar naar verre oorden. Het zal een lange dag worden, die de moeite echter meer dan waard zal zijn. Op vrijdag 30 mei a.s. stappen we om 07.30 uur op de bus en vertrekken dan vanaf ’t St. Jansplein richting Utrecht, waar we in de omgeving ervan aanleggen voor koffie (2x) en gebak. Vervolgens rijden we rechtstreeks naar Den Helder. Hier gaan we aan boord voor de over tocht naar Texel, één van de waddeneilanden. We zetten voet aan wal in Den Hoorn, waar een gids ons opwacht en tijdens onze bussen- rondrit honderduit vertelt over de charmante plaatjses Oudenschild, Den Burg en Den Hoorn, dat in 1398 ontstond, toen de oude ne derzetting, De Oude Hoorn, werd platgebrand. Den Hoorn heeft o.a. een fraai eenbeukig Ne derlands Hervormd kerkje, dat te midden staat van met ’tuurwaoltjes’ (lage, steile plaggenwal letjes) afgebakende weilanden. Tijdens deze rondleiding zult u versteld staan van de vele bossen en prachtige duinen. Wij maken een stop voor de gezamenlijke lunch en u krijgt de gelegenheid even gezellig uit te waaien op het strand. Om 16.00 uur gaan we weer aan boord voor de tocht naar het vasteland en rijden vervol gens direct naar ons dineradres. Om plus minus 21.00 uur zijn we op het St. Jansplein terug. De kosten bedragen 68,50 per persoon, die bij aanmelding moeten worden voldaan. We hebben twee bussen gereserveerd. Als u een 65+ pasje hebt, moet u dat meene men. Bij de prijs voor de overtocht is daar nl. al rekening mee gehouden. Deelname is mogelijk voor Moergestelse inwo ners, die 65 jaar of ouder zijn. Voor echtparen en begeleiders geldt: als een van beiden 65 jaar is of ouder. Opgaven tot uiterlijk 24 mei a.s. bij Piëta Heijkants, Rootven 16; Cor Spaninks, Hof- akker 8, Cees Jansen, Past, van de Boogaard- straat 2; Jo van Os, Pr. Beatrixstraat 14. Ledenvergadering, vrijetijdsbeste ding? De algemene ledenvergadering van de VOGG afd. Oisterwijk e.o., is dit jaar gepland op 17 april om 20.00 uur in wijkcentrum ’de Pannen- schuur’ in Oisterwijk. Op deze avond zal ook worden ingegaan op de invulling van vrijetijdsbesteding. Diverse spre kers zullen daarover informatie verstrekken. Een vorm van vrijetijdsbesteding die vele on der u misschien al kennen is de soos C’est La Vie, in wijkgebouw de Pannenschuur in Oisterwijk. Bent u er nog nooit geweest maar wilt u er wel een kijkje gaan nemen, dan kan dat tijdens de open avond op woensdag 16 april. U bent daar vanaf 19.30 uur welkom. Oproep Oproep Oproep Voor de jaarlijkse kollekte van de NKGG (Na tionale Kollektie voor mensen met een verstan delijke handicap), die dit jaar gehouden wordt van 5 tot en met 11 oktober, zoeken wij kol- lektanten. Tevens zijn wij op zoek naar mensen die de coördinatie van een wijk in Oisterwijk op zich willen nemen. Informatie en aanmelding bij het secreta riaat van de oudervereniging (VOGG), T. van de Boer, tel. 5288644. Begunstigd door goed weer werden op de zon dagen 6 en 13 april onder grote belangstelling weer de schietwedstrijden gehouden met als inzet het Zilveren Rad van Sinte Catrien 1997. Na afkamping was het uiteindelijk Peter Ber- kelmortel van het Sint Joris Gilde uit Oirschot die het trofee met het bijbehorend speldje in de wacht wist te slepen. De 10 hoogst geklasseerden waren: 1. Peter BerkelmrotelSt. Joris Oirschot 2. T. VorstenboschSt. Jan Oerle 3. John HoevenaarsSt. Joris Hapert 4. Piet SchellekensO.L. Vr. Broederschap Oirschot 5. A. KollenburgSt. Joris Oostelbeers 6. Wim van der LeestSt. Joris/St. Catharina Gemonde St. Sebastiaan Oirschot St. Joris Oirschot O.L. Vr. Broederschap Oirschot 10. Frans HeuvelmansSt. Joris Diessen En zoals ieder jaar was ook het plaatselijk Gil- ze Sint Sebastiaan en Barbare weer aanwezig om elkaar met de handboog te bekampen. De 3 eerste prijzen gingen hier naar: 1. Erwin van de Sande 2. Jos Damen 3. Geert van Elderen Na de prijsuitreiking dankte de hoofdman van Sint Catharina de organisatie van de schiet- commisie en alle medewerkers en medewerk sters voor hun inzet en tevens de schutters en schutsters Gildebroeders en Gildezusters voor het spontane verloop en hij hoopte allen weer in gezondheid terug te zien bij het Rad van Sinte Catrien 1998 op de zondagen 19 en 26 april. De Overheid van het Gilde Sint Catharina PAGINA 7 M9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 APRIL 1997 499

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7