moorman Lenteconcert ’Crescendo’ Bijzonder ’Oranjefeest’ in Moergestel Kadoboetiek ’Aphrodite’ Eerste Communie Vormsel OPRUIMING met diverse aanbiedingen: PULLMAN Prijswinnaars van de Grolsch-beugel-actie bij Slijterij ’In den Korenmaaier’ PAGINA 3 c I De prijzen kunnen deze week worden afgehaald bij Slijterij ’In den Korenmaaier’. Proficiat allemaal!!! f Fleur van Pullman AUTOMOBIELBEDRIJF Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. Het aantal Grolsch beugels was 541 Een gedeelde eerste prijs was voor J. Lapien, De Hoefkens 25 en voor J. Smits, H. Ronnerstraat 134, Tilburg. Zij raadden het precieze aantal en ontvangen ieder f 50,-. 2e prijs: C. van Gisbergen, Huysackerstraat 10 3e prijs: Simone Pape, D’n Duyp 19 4e prijs: J. Essing, Moergestel 5e prijs: Karin van Eijck, Moergestel 6e prijs: Mevr. Appeldoorn, Huysackerstraat 24 7e prijs: Chr. Kemps, Tilburgseweg 37 8e prijs: C. Hornman, Fransebaan 2, Oisterwijk Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-513 1234 miniatuur Grolsch-vrachtauto Grolsch extra grote paraplu Grolsch rugbyshirt Grolsch-schort Grolsch paraplu Grolsch T-shirt Grolsch T-shirt ’Festival Bovenal’ onderdeel van het programma MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 APRIL 1997 Rugzakken Reistassen Kindertassen Handtassenper stuk v.a. Boodschappentasper stuk v.a. f 14,95 Schoolstraat 5, Moergestel, Tel. (013) 513 1474 I at &MMM» JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER Bestuur en leden Gemengd Zangkoor Crescendo. sen de festiviteiten in Moergestel en Oister wijk. Een ritje met paardentram is gratis. Rondvlucht in een helicopter Tegen betaling is het mogelijk een rondvlucht per helicopter te maken boven Moergestel. Vanaf ongeveer 14.00 tot 18.00 uur kunt u te recht op de velden bij ’t Draaiboompje. Vliegerdemonstraties 17 Leden van vliegervereniging ’Sky Flyers’ uit Tèrheijden geven vanaf 15.00 uur een wer velende show met diverse soorten speciale Ul tralite vliegers. Muzikaal spektakel en karaoke Speciaal voor dit onderdeel is er een grote feest tent geplaatst tegenover ’t Draaiboompje. Will Habraken is de presentatrice van de karaoke- wedstrijd die zal plaatsvinden tussen optredens van de rockbands ’Purple Picture’ en ’Cull’, beiden uit Moergestel, de straatorkesten ’Clap- opp’ en ’Dinges’ uit Moergestel, ’Koel Serve ren’ uit Tilburg, ’De Böllekes’ uit Oisterwijk’ ’De Gaotenblaozers’, het straatorkest wat be staat uit personeel van de Zwijsenstichting en niet te vergeten de popband voor verstandelijk gehandicapten ’Van Alles Wè’. Dit onderdeel mag u niet missen! Parachutespringen Als inleiding op het ’festivasl Bovenal’ zal het parateam van Bavaria om ongeveer 18.30 uur een landing maken op het terrein bij 't Draai boompje. ’Festival Bovenal’ Als de weergoden meewerken zal zeker het hoogtepunt van de dag het ’Festival Boven al’ zijn. Een initiatief van het Oranjecomité Moergestel door samen met de Zwijsen stichting dit evenement te organiseren is bij veel sponsors/eigenaren uit Nederland en België enorm aangeslagen. Een speciaal hiervoor opgerichte werkgroep heeft in kor te tijd 20 bedrijven bereid gevonden om deze dag hun heteluchtballon incl. piloot en brandstof beschikbaar te stellen. Dit alles voor een ballonvaart aan ongeveer 40 ver standelijk gehandicapten en hun begelei ders. Ook de volgauto’s zullen gedeeltelijk worden bemand door bewoners van de Zwij senstichting. 600 Kleine ballonnen een een muzikale bege leiding van enkele straatorkesten zullen de sfeer vanaf 18.30 uur zeker nog extra verho gen. Vanaf 18.30 uur kan de jeugd een kleine ballon ophalen bij ’t Draaiboompje. Natuur lijk is ook de jeugd uit Oisterwijk en uit de omgeving van harte welkom! Expositie van bewoners van de Zwijsenstich ting De gehele dag is er in ’t Draaiboompje een ex positie te zien van schilderijen en andere kunstwerken, welke zijn gemaakt door bewo ners van de Zwijsenstichting. Ook zullen er in de feesttent zelfgemakte taarten, hapjes en kunstwerken door deze bewoners te koop wor den aangeboden. U ziet: een ’lijvig’ programma dat ’Moerges- tel-Nieuws’ en ’Nieuwsklok’ u volgende week graag van minuut tot minuut voorscho telen! om een hoog gekwalificeerde dans. Daarna volgt het tweede optreden van het Goirles Gemengd Koor, met ook nu weer gevarieer de liederen van o.a. de componisten/ tekstschrijvers als Silcher, Morensen, Louis Toebosch, Louis Davids, H. van de Brand, Gilbert O’Sullivan, Ruud Bos. Het laatste optreden valt te beurt aan Crescen do dat de middag afsluit met de volgende lie deren: Oh what a Beautiful Morning van Ham- merstein en Rodgers, Het Slavenkoor van Ver di, Katoesja van Cees Marbach en als laatste lied het Chianti lied van Herman Wikler. Zo als u ziet een zeer gevarieerd programma. Dit lenteconcert hebben wij ook dit jaar weer kunnen organiseren dankzij onze sponsors. Gaarne willen wij dan ook aannemersbedrijf Gebr. Janssen, Rabobank Moergestel, Huize Stanislaus en ’Moergestel-Nieuws’ hartelijk dankzeggen voor hun financiële en materiële steun het gehele jaar door. Maar ook onze do nateurs willen we niet vergeten voor hun fi nanciële bijdrage. Wij hopen en verwachten dat mensen uit Oisterwijk nu ook eens komen luisteren in Moergestel, zeker na de herinde ling. Wie weet is gemengd zangkoor Crescen do wel iets voor u. Maar natuurlijk nodigen wij iedereen uit zo wel uit Moergestel als uit Oisterwijk of Heu- kelom. Wij kunnen nog steeds leden gebruiken, kom eens een keer luisteren op een van onze oe fenavonden of neem eens een keer contact op met een van onze bestuursleden, wij wil len u gaarne te woord staan. Hopende tot a.s. zondag 20 april in Den Boogaard in Moerges tel. Gaarne tot dan. De Eerste Communievieringen komen al snel dichterbij. Zondag 27 april is het zover. De vieringen zijn om 9.30 uur en om 11.30 uur. De kinderen zijn inmiddels goed voorbereid met het project: Brood om te delen. Vier zondagochtenden is er enthousiast ge werkt door de kinderen en door heel vel ouders. Ook de repetitie is inmiddels achter de rug. Om de viering goed in te oefenen is het noodzakelijk dat alle kinderen bij alle repeti ties aanwezig zijn. Ieder kind krijgt een taak, het samenspel is dan ook belangrijk. De vol gende keren gaan we dat inoefenen. Thuis kun nen de kinderen de liedjes zo goed mogelijk oefenen, zodat ze de teksten goed kennen bij de repetities. Hier volgen nog even'de belang rijke data: Donderdag 17 april: 15.30 uur: 2de repetitie voor kinderen van de 9.30-mis 16.30 uur: 2de repetitie voor kinderen van de 11.30-mis. Donderdag 24 april: 15.30 uur: 3de repetitie (9.30 uur) 16.30 uur: 3de repetitie (11.30 uur) 20.00 uur: de kerk inrichten en versieren door de oudergroep Versiering. Vrijdag 25 april: 15.30 uur: generale repeti tie,16.30 uur: generale repetitie: alle kinderen dienen aanwezig te zijn, evenals de kaarsen- dragers/collectanten Zondag 27 april: 9.15 uur: de communicanten dienen dan aanwezig te zijn in het Parochie centrum; 10.30 uur: gelegenheid om de communican ten en ouders te feliciteren in het het Parochie centrum. 11.15 uur: de communicanten dienen dan aan wezig te zijn in het Parochiecentrum; 12.30 uur: gelegenheid om de communican ten en ouders te feliciteren in het Parochiecen trum. De Vormselvoorbereidingen zijn inmiddels in volle gang. 38 Jongens en meisjes hebben zich aangemeld. Dit jaar hebben zich voor het eerst bijna alle ouders aangemeld om deel te nemen aan de projectvoorbereiding, nl. 36 ouders. Het project heet: Wij worden gevormd. Een nieuw project dat vorig jaar is ingevoerd. Een aantal zaken zijn nu veranderd. Zo wor den alle voorbereidingsavonden (5x) gehouden in het Parochiecentrum. Er zijn 5 groepen waarin vormelingen zitten en ouders en iedere groep wordt geleid door twee projectouders. De 1ste en 2de voorbereidingsavonden zijn inmiddels geweest. Afgelopen maandag heeft deken Papenburg zich voorgesteld aan de vor melingen. Hij zal het vormsel toedienen op vrijdag 23 mei in de viering van 19.00 uur. Op maandag 21 april is de derde voorberei- dingsavond. We beginnen dan met een korte viering in de kerk. Ieder die wil,is welkom. Het koor Joy begeleid alle vieringen rondom het Vormsel. Zoals in een van de vorige edities komen we gaarne nog even terug op ons aan staande lenteconcert. Komende zondag 20 april wordt in partycentrum Den Boogaard in Moergestel ons jaarlijks te rugkerend lenteconcert gehouden. De aanvang is gesteld op 15.00 uur. Kom op tijd want vol is vol. Ook dit jaar hopen wij u weer een leuk pro gramma te bieden met voor elk wat wils en veel luisterplezier. Wij hebben ons programma voor de pauze enigszins aangepast aan de lente dus met vrolijke liederen die fijntjes in de oren klinken. De liederen voor de pauze zijn o.a.: As torents in Summer van Edward Elgar, Les fleures et les arbes van Camille Saint-Saëns, King all Glorious van G.M. Vail, en als laatste voor de pauze het lied Wedding Day van Hans Vermeulen. Na Crescendo treedt voor u op het Goirles Gemengd Koor, deze zal ook diverse liede ren ten gehore brengen met een leuke in breng. Dit koor bestaat uit ongeveer zestig personen, daar zit dus nogal wat volume in. Het eerste gedeelte wordt afgesloten door dans groep Trend uit Moergestel met een aantal dan sen met een zeer hoog tempo. Onder de pauze wordt er een loterij gehouden. Dit om de kosten een beetje dragelijker te ma ken. Na de pauze opent dansgroep Trend het tweede gedeelte van de middag met weder- 20 Heteluchtballonnen gratis beschikbaar gesteld door sponsors voor en luchtreis aan verstandelijk gehandicapten; helicopter- vluchten boven Moergestel; het Bavaria ’Pa- rateam’; een paardentram van en naar Ois terwijk; een ’Oranje-optocht’ met 500 ver sierde vervoermiddelen; optredens van twee drumbands van verstandelijk gehandicapten ’Prinses Juliana’ uit Tilburg en de drumband van de Zwijsenstichting; een ’Oranjeloop’; een ’Hondenpuzzelspel’; Oud-Hollandse kinderspelletjes; een vliegsrshow; Bingo 55Jeu-de-Bouleswedstrijden en een mu zikale happening vormen de belangrijkste ingrediënten op Koninginnedag dit jaar in Moergestel. Het grootste gedeelte van de activiteiten vindt ook dit jaar weer plaats nabij café ’t Draai boompje. Oranje-optocht en kinderspelletjes Dit jaar zijn ’De Patriotjes’ uit Oisterwijk te gast in de optocht. De optocht vertrekt na de traditionele Oud-Hollandse spelletjes. Dank zij de geweldige inzet van Audacia zijn deze iedere keer opnieuw weer een groot succes. De spelletjes beginnen om 10.00 uur op het Auda- cia-terrein. Harmonie ’Prinses Juliana’ zorgt samen met ’De Patriotjes’ voor de muzikale omlijsting tijdens de optocht. Er is natuurlijk weer een prijs te winnen voor het mooist ver sierde vervoermiddel. De route van de optocht is Molenstraat, Indus trieweg, Oisterwijkseweg, Rootven, Raadhuis straat, Oirschotseweg, aankomst voetbalveld tegenover ’t Draaiboompje. We rekenen dit jaar natuurlijk weer op de Moergestelse jeugd met schitterende kleurrij ke vervoermiddelen. Optreden drumbands Bij aankomst van de optocht is het erst de beurt aan de drumband ’Prinses Juliana’ en de drum band van de Zwijsenstichting. Beide drum bands bestaan uit leden met een verstandelijke handicap en hun begeleiders. ’Hondenpuzzelspel’ Ook dit jaar is Hondenschool ’Alert’ weer pre sent. Deze keer met een ’Hondenpuzzelspel’. Wij rekenen weer op veel Moergestelse vier voeters. Vooral jeugdige hondenbezitters mo gen zeker niet ontbreken. ’Oranje-loop’ De Oranje-loop voor de jeugd wordt ook dit jaar weer georganiseerd door sportschool ’Phy sique’ en start bij ’t Draaiboompje om 14.30 uur. Paardentram van en naar Oisterwijk Een paardentram vormt een bruggehoofd tus- Neem voor uw nachtrust uitsluitend genoegen met het allerbeste. Maak kennis met onze brede collectie Pullman matrassen en Pullman boxsprings. C)om/ort /ee/f ee/i nitiw. Zolang de voorraad strekt. per stuk v.a. 19,95 per stuk v.a. 15,00 per stuk v.a. 6,95 f 19,95

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 3