Automaat Versnelling Assurantiekantoor Raaimakers Deze week Geld besparen op je bromfiets verzekering? 170,00 TELEFOON 013 - 513 2280 Geld besparen op uw verzekeringen? Aphrodite Piet en Sjaan de Vries vieren gouden huwelijksfeest 520,00 Voor tweede keer goud in ’t Vunderke Dat kan! 7 Schoolstraat 11 - Moergestel Als je bij ons schadevrij rijdt, ontvang je straks EXTRA KORTING op je auto- of motorfietsverzekering. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Schoolstraat 5 MOERGESTEL - Speciaal voor deze aanbieding zijn wij aanstaande zaterdag geopend van 10.00 tot 14.00 uur Piet en Sjaan de vries in ’t goud Bijzonder Oranjefeest 3 Lenteconcert ’Crescendo’3 Thema-avond ’lokt’ vooral Moergestelse ondernemers 5 Laatste mededeling oud papier Periodetitel Audacia Gouden bruidegom Gouden bruid Huwelijk in 1947 ’t Vunderke 20 WOENSDAG 16 APRIL 1997 - 22e Jaargang - Nr. 951 Huidverzorgingsinstituut Uw te behalen voordeel per jaar 190,- Donderdag 24 april is het de grote dag voor Piet en Sjaan de Vries- Sebregts. Die dag vie ren zij, samen met kin deren, klein-, achter kleinkinderen, familie en vrienden hun gou den huwelijksfeest. Afgelopen vrijdag to gen we naar hun huis adres, ’t Vunderke 20, en, onder het genot van een door dochter An nie ingeschonken kop je koffie, vertelden Piet en Sjaan hun levens verhaal aan ’Moerges tel-Nieuws’. 9 Woonhuis glas Inboedel Aansprakelijkheid Gezinsrechtsbij stand Totaal per jaar inclusief kosten en assurantie- belasting Tel. 013-513 1474 t Dat kan. ons kantoor heeft namelijk voor u een pakketpolis met een zeer lage prijs en uitstekende voorwaarden. Gemiddelde premie andere maatschappijen 265,00 203,00 94,50 ƒ300,00 ƒ931,44* Onze pakketpolis biedt u diverse financiële voordelen zoals: maandbetaiing zonder toeslag u heeft bij ons alleen een eigen risiko bij stormschade en dit is lager dan bij de meeste andere maatschappijen extra korting op uw aansprakelijkheidsverzekering (avp) SS- Wh.tr' s r «W» Sjaan schenkt het leven aan 8 kinderen waar van er een kort na de geboorte overlijdt. In 1985 overlijdt zoon Ad zodat er nu nog 4 dochters en 2 zonen zijn. En die op hun beurt hebben weer gezorgd voor 14 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen. de oplegger. Op zondagmorgen bracht hij Wil lem dan naar de kerk en ondertussen ging Piet verder de melkroute rijden. Op die manier leer de hij autorijden en op 26-jarige leeftijd slaag de hij voor z’n rijbewijs, ’n Rijbewijs dat niks had gekost... In 1946 verlaat Piet het boerenwerk en wordt hij chauffeur bij Schraven-Eijsbouts en ver volgens bij transportbedrijf Spierings. In 1953 dan komt hij aan het werk waarvan hij gedroomd heeft: hij krijgt ’n machinisten opleiding en komt op de bulldozer bij aanne mer Heijnen in Tilburg. Slechts 15 jaar kan hij het vak met liefde uitoe fenen want in 1968 wordt Piet getroffen door een hartaanval. Op 50-jarige leeftijd slechts komt hij thuis te zitten, want werken mocht niet meer. Piet verbloemt niet dat dat ’n moei lijke periode is geweest, maar stilaan vindt hij toch zijn draai in het dagelijkse leven terug. Z’n talenten als ’manusje-van-alles’ komen dan pas goed naar boven en Piet vermaakt zich uit stekend met allerlei klusjes waarbij handigheid vereist is. Een berekening van wat ook u per jaar kunt besparen: Verzekerd bedrag 250.000,00 70.000.00 1.000.000,00 P I IUIU VUI tui gu lyoil I0LILI 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jj Piet de Vries werd geboren op 16 maart 1918 in Tilburg (Broekhoven) in het ’molen huis’. Vroeger werd die woning namelijk bewoond door een molenaar. Vader de Vries was meesterknecht bij graan handel Schraven-Eijsbouts, maar toen Piet 7 jaar oud was kwam de familie naar Moergestel. Ze betrokken een huurboerderij aan de Heu velstraat met het tegenwoordige huisnummer 20. Moeder de Vries kreeg maar liefst 17 kin deren, maar 6 ervan overleden al vroegtijdig zodat er nog 11 overbleven. Na de eerste 7 jaren in Tilburg gewoond te hebben, Piet ging er in de Heikestraat bij de nonnen naar school, maakte hij in Moerges tel het lager onderwijs af. Daarna was het als 14-jarige werken geblazen, uiteraard thuis op de boerderij. Piet’s moeder schonk het leven aan 17 kinderen, waarvan er 6 al vroegtijdig overleden. Voor 11 kinderen moest de kost verdiend worden, en dus kon men Piet op de boerderij goed gebruiken. Toch lag zijn hart daar niet helemaal, en dan komt het merkwaardige verhaal van het rijbe wijs. Piet reed vaak met Willem Soetens uit Biest-Houtakker met de melkwagen mee en kroop zo af en toe wel eens achter het stuur van Sjaan Sebregts zag het levenslicht op 4 april 1921 in de Heuvelstraat in Moergestel. Sjaan komt uit een gezin van 7 kinderen, waarvan de moeder al op jonge leeftijd overleed. Vier jaar oud was ze toen de familie de Vries naast hen kwam wonen, dus het ’verband’ tus sen Sjaan en Piet is eenvoudig te leggen... Sjaan gaat in Moergestel naar school in de tijd dat juffrouw van de Wouw er nog de scep ter zwaaide. Na haar schooltijd gaat ze, zoals zoveel meisjes in die tijd, ’dienen’ op verschillende adressen. Bakker Sjef Kou- wenberg, bakker Jan van Hulten en de boer derij van huize Stanislaus mogen achtereen volgens gebruik maken van de diensten van Sjaan. Hard werken was het uiteraard wel. ’s Morgens te voet, ’op de klumpkes’ naar het dorp en werken van 7 tot 7, zes dagen per week. Na die tijd gaat ze thuis meehelpen op de boer derij, en ziet ze Piet natuurlijk steeds vaker. De beide families hielpen elkaar ook waar dat kan. Uiteindelijk beschikten ze over twee paarden, dus konden ze gezamenlijk ploegen, samen oogsten, samen dorsen en samen, zoals dat toen nog ging, de koeien ’hoeden’ langs de straat. Weer thuisgekomen en vader zag dat ’de koej nog nie dik genoeg was’, gingen we maar weer d’n hofpad op, vertelt Sjaan, om er gras te zoeken. Eigenlijk ’spelenderwijs’, zoals het zelf noe men, kregen Sjaan en Piet zo verkering. Na 9 jaar samen ’gelopen’ te hebben trouwen ze op maandag 24 april 1947 om 8.30 uur in het gemeentehuis. Op maandag hoefde daar voor niet te worden betaald. Burgemeester Bar doel ’verbond ze in de echt’ waarna om 9.00 uur pastoor Janssen de kerkelijke inzegening verrichtte. Over trouwringen beschikte het jonge echt paar wel. ’Geruild’ zegt Piet, ’tegen ’n gerook te ham en 200,- bij juwelier Hamers in Til burg’. Het feest werd bij Piet thuis gevierd en na het feest namen Piet en Sjaan hun intrek in het bakhuis van de boerderij één huis terug (nu woont er Frans Becx). ’n Jaar blijven ze er wo nen en gaan dan naar het huis aan de School straat waar nu de familie Witlox woont. Ver volgens wonen ze vijf jaar op de Kerkpad en in 1954 vindt de familie ’n definitieve woonbe stemming: Oirschotseweg 35, ’n huis dat ze hu ren van de gebroeders Hofhuijzen van de Broekzijde. Nu al weer zo’n achttal jaren wonen Sjaan en Piet naar volle tevredenheid op het adres ’t Vunderke 20. Samen komen ze uitstekend de tijd door. Piet knutselt nog steeds graag en daarnaast mag hij graag puzzelen (kruiswoord en doorlopers). De auto brengt hen nog overal naar toe. Voor Sjaan is de gym en het volksdansen het einde. ’Dat geef ik niet op voordat het moet!’ antwoordt ze resoluut. Samen tenslotte mogen ze graag ’n kaartje leggen, doen boodschappen en kijken graag t.v. Donderdag 24 april zal van dat alles waar schijnlijk weinig komen, want dan zal er ge feest worden. Om 11.00 uur wordt begonnen met een H. Mis in de parochiekerk van St. Jans Onthoofding. Vrienden en bekenden die Sjaan en Piet graag willen komen feliciteren zijn welkom tussen 18.00 en 19.30 uur in Partyboerderij ,’t Draai- boompje’. ’Moergestel-Nieuws’ wil hen alvast graag van harte feliciteren. Sjaan en Piet: we wen sen jullie een fijne dag en nog vele gelukkige jaren daarna... Proficiat! M.O. Wordt wekelijks gratis huis-aan-h uis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. I Onze premie ƒ200,00 154,00 75,60 255,00 ƒ741,08*

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1