J <1 Bibliotheeknieuws Oisterwijk/ Moergestel I.V.N. vroege vogelwandeling De Ned. Ver. voor Slechthorenden afd. Tilburg en omstreken Bart de Groof met show in ’De Zaklantaarn’ /I V Oi s te r wijk Ofpciële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Strand- en recreatiebad ’Staalbergven’ i i 146,00 79,50 53,00 van 10.00-20.00 uur van 09.00-18.00 uur van 10.00-19.00 uur Uitnodiging gedecoreerden Oisterwijk- Moergestel-Heukelom 30 april 1997 Het gemeentebestuur van Oisterwijk nodigt alle mensen uit Oisterwijk, Moergestel en Heu- kelom, die een Nederlandse Koninklijke On derscheiding hebben ontvangen, uit om op woensdag 30 april a.s., Koninginnedag, om 11.00 uur in het Raadhuis aan De Lind 56 een toast uit te brengen op Hare Majesteit. Tevens zal er door Asterius om 11.30 uur een aubade gebracht worden aan de gedecoreerden. Oisterwijkse raad vergadert donderdag 24 april De vergadering van de gemeenteraad van Oisterwijk staat deze maand voor donderdag 24 april gepland. De plaats van handeling is het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk en het aanvangstijdstip is half acht. Voor u is ook van belang te weten dat deze ver gadering vrij toegankelijk is, zodat u dus kunt komen luisteren. Overigens is er ook gelegen- Zaterdag 19 april van 9 tot 1 U kunt oude en ’vergeten’ gasflessen gratis bij de brandweer inleveren In diverse woningen of schuurtjes staan her en der nog oude gasflessen. Vergeten of niet meer in gebruik. Die gasflessen kunnen gevaarlijker zijn dan u denkt. Daarom wil de regionale brandweer Midden-Brabant i samenwerking met de firma Benegas zo veel mogelijk van die ’vergeten’ gasflessen inzamelen. De kans dat dergelijke flessen exploderen met alle gevaren vandien voor bewoners en omwo nenden is immers steeds aanwezig. Iedereen wordt in de gelegenheid gesteld om de oude gasflessen gratis in te leveren bij de brandweer kazerne. Dat kan op zaterdag 19 april tussen negen uur ’s morgens en 1 uur ’s middags in Moer gestel bij de kazerne aan de Kloosterdreef 2 en in Oisterwijk bij de brandweerkazerne aan Blokshekken 4. - - heid iets te zeggen over onderwerpen die op de agenda staan, of over andere zaken die u bezig houden. Aan het begin van de openbare raads vergadering is er namelijk spreekrecht voor degene die daar gebruik van wil maken. Als u uw zegje wil doen, moet u dat alleen voor al even kenbaar maken aan de gemeentesecre taris mevrouw H. van Breugel. Agenda Na het spreekrecht vindt de trekking van het stemmingsnummer plaats. Aan de hand daar van wordt bepaald wie van de raadsleden als eerste moet stemmen, als daarbij de behande ling van een bepaald onderwerp aanleiding voor mocht zijn. Daarna liggen de verslagen van de vergaderingen van 13 en 25 maart ter vaststelling voor. Een ander vast onderwerp is de behandeling van de lijst van ingekomen stukken en mede delingen. Ingekomen is een brief van 6 sport verenigingen in Moergestel over toekomstig subsidiebeleid. Ook is er een brief bij van de ’Dorpsstraat Winkeliers’ en de ’Vereniging Oisterwijkse Ondernemers’ (VO.W) te Oister wijk, waarin zij reageren op besprekingen die zijn gevoerd met wethouder Hora en ambtelij ke medewerkers. De opmerkingen worden meegenomen in de Structuurvisie en Parkeer- nota. Voorts zijn er brieven van de DSW over de Stichting Banenpool/JWG; het ’Brabants Orkest’ inzake subsidie 1998; de heer mr. R. Wouters omtrent het bestemmingsplan Bui tengebied; een brief van het college van Bur gemeester en Wethouders als antwoord op een brief van de Jeugdgemeenteraad, plus een brief van Van Erp met betrekking tot het handelen van het college inzake ’Villa Doge’ aan de Moergestelseweg. Vervolgens staat op de agenda een voorstel tot het vaststellen van de ’Verordening inzake de behandeling van bezwaar- en beroepschriften gemeente Oisterwijk 1997’. Voorts ligt ter vast stelling voor het plan van aanpak ’Duurzaam bouwen door de gemeente Oisterwijk’. Ook komt in de raad aan de orde een voorstel over het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel van ’Fashion For Man’ aan De Lind 43-45 te Oisterwijk. Daarnaast ligt een voorstel voor tot intrekking van een drietal verordeningen, te weten van de voormalige gemeente Moergestel de Subsidie verordening Stads- en Dorpsvernieuwing en van de voormalige gemeente Oisterwijk de Subsidieverordening stadsvernieuwing 1985 en de Subsidieverordening verhuis- en herin- richtingskosten bij Stadsvernieuwingsacti viteiten. Tot slot buigt de gemeenteraad zich over een voorstel tot uitbreiding van de R.K. Basis school ’De Molenhoek’ aan de Postelein 2 in Oisterwijk, met een tijdelijke voorziening voor twee groepen leerlingen. Daarvoor dient de raad dan een bedrag van 281.690,- beschik baar te stellen. Ook is er een krediet nodig voor de renovatie van de voorzieningen voor technische num mers van de atletiekaccommodatie in sport park ’De Gemullehoeken’ aan de Kivitslaan 24 te Oisterwijk. B. en W. -besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van het college op 7 april 1997 onder meer de volgende besluiten genomen: Afsluiting Van Tienhovenlaan/ Heiligenboom Met betrekking tot de afsluiting van de Van Tienhovenlaan/Heiligenboom zijn voor de ontheffingverlening de volgende criteria vast gesteld: ’Mits aanvrager woonachtig is binnen de ge meente Oisterwijk zullen ontheffingen van de afsluiting worden verleend aan: A. bewoners van de Bosweg in zijn geheel en de Heisteeg vanaf de aansluiting met de Bos weg tot aan Sportpark Lissabon te Oisterwijk; bewoners van de Zandstraat, Waterhoefstraat, de Oostelvoortjes tot de hoogspanningsmast en de Heiligenboom te Moergestel; B. belanghebbenden die van mening zijn dat zij op grond van maatschappelijk, zakelijke dan wel andere dringende redenen voor een ont heffing in aanmerking komen, met dien ver stande dat er slechts tot de afgifte van een ont heffing wordt overgegaan, indien: - de omrijfactor via de Moergestelse weg of de Oirschotsebaan groter is dan 1,5 maal de hui dige rijafstand van huisadres naar het (voor malige) gemeentehuis van Oisterwijk c.q. Moergestel; - er minimaal vijf maal per week via de Van Tienhovenlaan/Heiligenboom naar Moergestel en/of vice versa wordt gereden; - de dringende reden genoegzaam kan worden aangetoond. Diversen - Het jaarverslag 1996 en het jaarplan 1997 van het Politie Team Oisterwijk, plus het urenover zicht werkzaamheden politiesurveillanten voor 1997 en een brief van de teamchef over de inzet van de surveillanten, zijn samen met een brief van de districtschef Politie Midden- en West-Brabant inzake de personele sterkt poli- tie-teams voor kennisgeving aangenomen en ter bespreking voorgelegd aan de commissie Algemene Beleidszaken op 8 april 1997. - De concept-jaarrekening 1996 van de Streek- muziekschool Oisterwijk e.o. zal in een voor stel aan de gemeenteraad worden voorgelegd. Geadviseerd zal worden het positieve resultaat van 23.974,- te reserveren voor de kosten van het inhuren van externe deskundigheid ten behoeve van de ontvlechting van de streekmu- ziekschool. - Aan het bestuur van de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. zal uitstel worden verleend voor het indienen van de begroting 1998. - Bij de vaststelling van de Emancipatienota in september 1997 zal de oprichting van de Emancipatieraad Oisterwijk-Moergestel wor den betrokken. Vooruitlopend op het beleid zoals dat in het bestuursakkoord staat aange geven, zal in de organisatie-kosten een extra bijdrage van 2.000,- worden verstrekt. - De bereidheid is aanwezig mee te werken aan de beoordeling van kindercentra middels een kwaliteitssysteem, als aanvulling op het be staande protocol. - Ten behoeve van het schoolhandbaltoernooi op 8 juni 1997 wordt toestemming verleend voor het gebruik van het verharde handbalveld en de zaal van sporthal ’De Leye’. Gelet op het structurele karakter zal deze activiteit in het vervolg worden meegenomen in het subsidie beleid. - Aan Nouwens Plafonds BV aan de Sprend- lingenstraat 37 op het ’Bedrijventerrein Kerk hoven’ te Oisterwijk wordt toestemming ver leend voor het voeren van detailhandel. - De bewoners aan de Hoogstraat in Oisterwijk worden naar aanleiding van een brief over een parkeerprobleem en de verkeersveiligheid uit genodigd voor een gesprek. Zoals bijna iedereen wel weet zijn de biblio theken van Oisterwijk en Moergestel sinds 1 januari van dit jaar gefuseerd. Wat velen ech ter nog niet weten is dat het lidmaatschap gel dig is voor beide bibliotheken. Wie bijvoor beeld in Oisterwijk ingeschreven staat als lid kan zonder verdere bijbetaling ook gebruik maken van de bibliotheekvestiging Moerge stel. Andersom geldt natuurlijk precies hetzelf de. Het enige dat u naast uw bibliotheekpas en legitimatiebewijs daarvoor nodig hebt is een schriftelijk bewijs waarop staat tot welke da tum uw bibliotheekpasje geldig is. Een derge lijk geldigheidsbewijs kunt u halen in de bi bliotheek waar u betaald hebt. Het overleggen van een geldigheidsbewijs is overigens bedoeld als tijdelijke maatregel, tot het moment waar op de automatiseringssystemen van beide bi bliotheken aan elkaar gekoppeld zijn, lot dat moment is het namelijk niet mogelijk om ei kaars gegevens op te vragen. Wel is het zo dat u de materialen die u in de ene vestiging leent ook weer in diezelfde vesti ging terug moet brengen. Openingstijden bibliotheek Oisterwijk: maandag: 14.30-20.00 uur; dinsdag: 14.30-17.30 uur; woensdag 14.00-17.30 uur; donderdag 14.30-17.30 uur; vrijdag 14.30-20.00 uur; zaterdag 10.30-13.00 uur; Openingstijden bibliotheek Moergestel: maandag: 15.00-20.00 uur; dinsdag: 10.00-12.30 uur; woensdag 14.30-17.30 uur; donderdag: 15.00-17.30 uur; vrijdag 15.00-20.00 uur; Zondagochtend 20 april om 7.00 uur start er vanaf het einde van de verharde Post- hoomseweg, bij het begin van het fietspad te Oisterwijk, een vroege vogelwandeling. I.V.N. natuurgidsen nemen u mee voor een tocht over de Kampina. Op het ogenblik zij de wulpen daar volop te horen en met een beetje geluk en mooi weer kunt u ook de veldleeuwe rik z’n baltsvlucht zien en horen maken. Fitis en tjiftjaf zijn ook weer terug en laten zich dui delijk horen. Nu er nog niet zoveel bladeren aan de bomen zitten, hebben we veel kans deze en andere zangvogels te zien. Een verrekijker is daarbij een handig hulpmiddel. Wilt u meer over vogels te weten komen, loop dan zondag mee. Dat is het vroege opstaan zeker waard. Denk aan warme kleding! Deel name is gratis. Op donderdag 17 april is er een spellet jesavond welke wordt gehouden van 20.00 uur tot 22.00 Eer wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en overheadprojector. Plaats van bijeenkomt: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie: dhr. D. Smits, tel. (013) 5217447 (na 18.00 uur). Haal de natuur in je tuin Onder het motto ’Haal de natuur in je tuin’ is het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieu (VROM) op 24 maart jl. een landelijke campagne gestart. Het doel van de campagne is tuinliefhebbers ertoe te bewegen bewuster om te gaan met het milieu door milieuvriendelijke produkten in de tuin te gebruiken. Een gratis folder met 51 tuintips kunt u ver krijgen op het gemeentekantoor in Oisterwijk bij de afdeling Voorlichting en bij het service punt van de gemeente in de Openbare Biblio theek in Moergestel. Wanneer krijgt u een oproep? Alle vrouwen tussen de 30 en 60 jaar in de re gio Midden-Brabant krijgen de komende 5 jaar een oproep om een uitstrijkje te laten maken bij de huisarts. Dit gebeurt in het kader van de vroege opsporing van baarmoederhalskanker. In onderstaand overzichtje kunt u opzoeken in welk jaar u een oproep kunt verwachten. U zoekt uw geboortejaar en kijkt welk oproep- jaar daarbij vermeld staat. Oproepjaar 1997 1998 19371938 1941 1942 19471943 19501951 19521953 19561958 19621963 Wanneer uw geboortejaar niet in het boven staande staatje voorkomt, hoeft u de komende twee jaar geen oproep te verwachten. Heeft u vragen over uw oproep dan kunt u contact op nemen met de GGD Midden-Brabant, telefoon 013-464 32 74. Vragen over het onderzoek kunt u aan uw huisarts stellen. Zaterdagavond 26 april om 20.30 uur treedt Bart de Groof op in het populaire, intieme bos theatertje ’de Zaklantaarn’ in Oisterwijk met zijn programma die hij voor deze gelegenheid de toepasselijke titel geeft: ’Een avond met Bart in het Bos’, waarmee hij een oude afspraak na komt om op een favoriete plek zijn liefste lied jes en conferences te brengen. Optreden in ’De Zaklantaarn’, bij het boscafé ’De Rode Lelie’ heeft ongewild iets samenzweerderigs; je kunt er op huiskamertoon dingen zeggen, die je in grotere zalen misschien net niet zegt, terwijl er toch sprake is van een volwaardige theatersfeer, aldus typeert cabaretier, tekstschrijver De Groof een avondje Oisterwijk. ’Verder houd ik wel van een beetje geheimzinnigheid, ik kan er dus opkomen als Geerti de Gnoom en zeg gen: ’Sinds ik hier woon is de gezelligheid Brokxgewijs afgebroken....’, ik noem maar wat. het belooft een malse voorjaarsbui te worden met ’Bart in het bos’. Zaterdagavond 26 april om 20.30 uur. Reser veren: 013-5283225. gemeente gemeente -- 951-11 BEVOLKINGSONDERZOEK AARMOEDERHALSKANKER PAGINA 10 I Kado-ideeseizoenkaart voor het STAALBERGVEN! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 APRIL 1997 VERKOOP SEIZOENKAARTEN MET KORTING Op maandag 21 april a.s. begint de verkoop van seizoenkaarten met korting voor het Staalbergven weer op zwembad DE LEYE. Het Staalbergven is geopend van woensdag 7 mei t/m 31 augustus 1997. Met en seizoenkaart voor het Staalbergven kunt u ook weer terecht in zwembad De Leye, u krijgt dan korting op de entreeprijs. De openingstijden van de kassa zwembad De Leye zijn: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagvan 09.00-21.00 uur woensdagvan 09.00-17.00 uur zaterdagvan 09.00-15.00 uur zondagvan 11.00-13.00 uur Dinsdag 6 mei is de laatste dag waarop u een seizoenkaart kunt kopen met korting. De tarieven zijn als volgt: AANGEVRAAGD EN BETAALD VOOR 7 MEI 1997: Seizoenkaart gezin Seizoenkaart volwassenen Seizoenkaart kind/Pas 65 AANGEVRAAGD EN BETAALD NA 6 MEI 1997: Seizoenkaart gezin175,00 Seizoenkaart volwassenen105,00 Seizoenkaart kind/Pas 6573,00 U ziet dat het de moeite waard is om een seizoenkaart met korting te nemen. De entreeprijs bedraagt voor volwassenen: 5,25 en voor kinderen en houders van een Pas 65 3,75. Openingstijden van het Staalbergven: maandag t/m vrijdag zaterdag zondag en op feestdagen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10