Festival Bovenal op Koninginnedag Vlag in top bij KPJ en Kwartierke Inzamelvoertuig Kringloopbedrijf help J^jj^htelingen Zomertraining schaatsclub ’De Vennen’ Gevraagd Expositie probeer het via het of per telefoon (013) - 513 12 82 Bezoekerscentrum Oisterwijk Het nieuwe inzamelvoertiuig van het Kringloopbedrijf. Hb in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 in Moergestel Vanuit Moergestel contact nodig met de gemeente? Wethouder Will van Roessel hijst de vlag ons dorp zien. Harmonie Prinses Juliana stopt met het ophalen van oud-papier en daar zal iets anders voor in de plaats moeten komen. Het Kringloopbedrijf moet nog contact opnemen met ons Gemeentebestuur om een en ander proberen te regelen. Voorzitter Wil Verhoeven van de Stichting Kringloop Bedrijf Oisterwijk alsmede directeur Rinus Heeren van Kring loop Bedrijf Nederland b.v. glommen van trots toen het voertuig aan zijn eerste ronde begon. Afgesproken is dat wij U binnenkort nog eens nader laten kennismaken met het Kringloop bedrijf en wat het eventueel voor onze woon kern zou kunnen betekenen. nen en stroomt de Rosep. Ook zal het vogel- kijkscherm bezocht worden. Voor deze excursie dient u zich wel aan te mel den: 521 9209. Op zoek naar de Gouden Vogel Op woensdag 16 april om 14.00 uur speelt Marleen van Poppentheater ,’t Groene Land’ in het bezoekerscentrum het poppenspel ’Op zoek naar de Gouden Vogel’. Na de voorstelling is er een wandeling die be trekking heeft op het spel. Leetijd: vanaf 4 tot plm. 8 jaar. Kosten: leden 4,- p.p.; niet-leden 5,- p.p. Reserveren ge wenst: 521 9209. O ’t V E E P D Ti E ’t GIRO 550 VLUCHTELINGEN Oisterwijk ’M Ui F( Bt A Ai Sv W N< Ai Ai Pt Ai Ai Oi Ni Ai At Ai BI Sp L< tej Ai Ei 01 F< Al W de di ba w< m Ni da in wi gli sil re, va mi va Tv va on Di da m de all Fr kv A U Ai Ai A A G A A St A G A A U o A H G Pi A V A A Bi A A V< A A H A St A B N H ei hi U v zc al vt zt O elke maandag van 18.00 tot 20.00 uur elke dinsdag van 10.00 tot 12.30 uur elke vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur Voor het fotoboek over Moergestel ben ik op zoek naar oude diploma’s en/of getuigschrif ten van diverse cursussen, zoals o.a. melkdi ploma’s, landbouwcursus, kookcursus e.d. Ook wil ik graag in het bezit komen van platen van de Congregatie van de H. Familie. Wilt u mij helpen? U krijgt allen binnen één week terug! Bezit u over een van bovengenoemde onder werpen wilt u dan contact met mij opnemen: Ad Wolfs, Oisterwijkseweg 58a, 5066 XC Moergestel, Tel. 513 3156. Alvast bedankt voor uw medewerking! Van vrijdag 11 april tot en met zondag 20 april zal er in het heemcentrum ’In de Drye Swae- ntjes, te Oisterwijk, een tentoonstelling wor den gehouden van schilderwerken van de da mes Anny de Jongh Bonnes en Hera van den Heuvel. Het gaat om olieverfschilderijen, aquarellen en pasteltekeningen. De expositieruimte is open op donderdag, vrij dag, zaterdag en zondag, telkens van 13.00 tot 17.00 uur. De toegasng is gratis. Kinderen tot 12 jaar heb ben alleen toegang onder begeleiding. val Bovenal. De Zwijsenstichting heeft de zorg voor 800 bewoners/bezoekers. Liefhebbers voor een ballonvlucht -en dat bleker er velen hebben zich zelf moeten opgeven. Elke deel nemer wordt vergezeld van een begeleider. Het initiatief tot dit unieke evenement is ont staan binnen het Oranjecomite Moergestel, dat al een paar jaar op een rij op Koninginnedag heteluchtballons laat opstijgen. Tegen betaling kon een vlucht worden gemaakt. Toen vorig jaar twee mensen met een verstandelijke han dicap laaiend enthousiast, maar ook teleurge steld stonden te kijken hoe een stel mensen in een mandje plaatsnamen en vervolgens opste gen, werd het idee geboren: mensen met een verstandelijke handicap de kans bieden de sen satie van een ballonvlucht te ondergaan. Op Koninginnedag 1997 om 19.30 uur gaat deze wens voor een aantal van hen in vervulling. Anderen komen wellicht volgend jaar aan de beurt, want het is niet de bedoeling dat Festi val Bovenal iets eenmaligs wordt. Voor meer informatie kunt U contact opne men met Noud Smits, voorzitter van de Stuurgroep Festival Bovenal (tel. 013- 5131694) of met Trees Verhoeven, secretaris van het Oranjecomite Moergestel (tel. 013- 5131814). Wethouder Will van Roessel kwam vrijdagmiddag 4 april naar Moerge stel om een traditionele daad te ver richten. De aanbouw bij het gebouw in de Bosstraat (hoofdbewoner Scou ting) was inmiddels zover gevorderd dat de vlag gehesen kon worden. De gemeente is opdrachtgever, vandaar. Door de behoefte van zowel de KPJ als het open jongerenwerk ‘t Kwartierke aan nieuwe huisvesting, heeft de oude raad van de gemeente Moergestel nog tot deze bouw besloten. Zoals het er nu uitziet is dat een goed besluit geweest. De werkelijke ingebruikname van de nieuwe huisvesting wordt verwacht tussen 15 mei en 1 juni van dit jaar. Beide organisaties zien het wel zitten en hebben er veel zin in. Een groter gebied is tijdens het werk te bestrij ken omdat er een persinstallatie op zit. Sprak men vroeger nog over afval dan komen voortaan de woorden ‘milieu’ en ‘recycling meer voor. Wij dienen dan ook een open oog te hebben voor onze natuur en daar werkt het Kringloopbedrijf aardig aan mee. Het voertuig is een grandioze aanwinst voor Kringloopbedrijf Nederland b.v. De kosten van dit perfecte inzamel hulpmiddel zullen echter wel terugverdiend moeten worden. In Oisterwijk zal dit voertuig voortaan te zien zijn omdat het regelmatig wordt gehuurd bij het moederbedrijf om papier, textiel en glas bij de burgerij op te halen. Misschien zullen wij de prachtige machine binnenkort ook wel eens in Mensen met een verstandelijke handicap uit Midden-Brabant maken ballon vlucht Een van de grootste aantallen luchtballons die ooit tegelijk in Nederland zijn opgestegen, kiezen op Koninginnedag in Moergestel het luchtruim. Aan boord bevinden zich tientallen mensen met een verstandelijke handicap die alle maal voor de eerste keer een vlucht in een luchtballon meemaken. Een en ander vindt plaats tijdens het Festival Bovenal, een samenwerkingsproject van de Tilburgse Zwijsenstichting en het Oranjecomité Moergestel. Festival Bovenal wordt dit jaar de meest bij zondere Koninginnedag-activiteit in Brabant. Op het festivalterrein nabij café ’t Draaiboom- pje langs de weg van Moergestel naar Oirschot stijgen 20 heteluchtballons op. Een van deze ballons is zelfs geschikt voor rolstoelers. Een dertigtal bewoners/bezoekers van de Zwijsen stichting en afkomstig uit alle plaatsen uit Midden-Brabant ondergaan hun luchtdoop. De ballons zijn beschikbaar gesteld door sponsors. Het laten vliegen van een ballon met alles er op en er aan kost gemiddeld 1.600 gulden. Dit onderdeel van Festival Bo venal alleen al vergt een bedrag van ruim dertig mille. Naast de bijzondere ballon vlucht worden in een tent nabij ’t Draai- boompje verschillende activiteiten van de Zwijsenstichting gepresenteerd. Zo zijn er zelfgemaakte hapjes, textiel, kaarsen en keramiek verkrijgbaar. Ook wordt kunst van de bewoners/bezoekers van de Zwijsenstich ting geëxposeerd. Drie muziekgroepen van de Zwijsenstichting treden op. Voor veel bezoekers van het festival kan dit dus een kennismaking worden met activiteiten van de Zwijsenstichting. Er wordt overigens op een grote toeloop van belangstellenden gerekend, dit vanwege het bijzondere karakter van Festi- Vorige week woensdag was het dan zo ver. Na jaren van behelpen met auto’s waar altijd wel iets aan mankeerde kwam het spiksplinternieuwe, 175.000,= kostende, inzamelvoertuig voorrijden. Voorzien van de nieuwste snufjes op het gebied van beveiliging zal het voor medewerkers een aardige verlichting van hun werkzaamheden betekenen. Op woensdag 16 april a.s. start Schaatsclub ’De Vennen’ weer met de wekelijkse zomertraining. De eerste keer verzamelen we om 19.00 uur bij de slagboom, voor in de Pierenberg. De trai ningen zijn voor elk lid (zowel jeugd als senior) van onze vereniging toegankelijk. Een regel matige deelname is echter wel een vereiste. Tot 1 juli zijn de trainingen algemeen en ge richt op lenigheid, coördinatie en opbouw van de conditie. Vanaf medio augustus doen we er een schepje bovenop met name voor de wed strijdschaatsers en deelnemers aan misschien wel een tweede Hart van Brabantloop. In sep tember en oktober wordt ook krachttraining onderdeel van de training. Dus: heb je zin in hardlopen, sprinten, bok springen, lenigmaking, heuveltraining, zand- training, buikspieroefening, slootje springen, spelvormen enzovoorts? Zorg dan dat je woensdag 16 april om 19.00 uur bij de slagboom in de Pierenberg bent, en maak kennis met een zeer afwisselende vorm van conditietraining. Voor andere informatie kan contact worden opgenomen met trainer Sjef van den Meijden- berg (013-5132647). Vogels en kleuters Op zaterdag 12 april om 11.00 uur verzorgt bezoekerscentrum Oisterwijk een leerzame maar vooral gezellige ochtend over vogels. Deze ochtend is bedoeld voor kleuters tot 6 jaar en zal ongeveer 1,5 uur duren. Kleuters kunnen spelenderwijs kennis maken met vogels. Met een spannend verhaal begin nen we. We gaan een ’bijna echt’ vogelnestje knutselen. Daarnaast hebben we een aantal leuke activiteiten, die iets meer vertellen over het leven van de vogels. Maar natuurlijk gaan we ook naar buiten om te luisteren en te kijken naar de vogels. De kosten bedragen 1,50 per kind. Graag aan melden: 521 9209. Expositie Van 13 april tot 23 mei 1997 is er een expositie te zien van Jan Tankink. Hij laat een aantal zeer fijn gedetailleerde kleurpotloodtekeningen en aquarellen zien met de natuur als onderwerp. De expositie is te zijn tijdens de openingstij den van het bezoekerscentrum en gratis toe gankelijk. Kolkvenwandeling Op zondag 13 april vertrkken we vanaf de par keerplaats van ’t Stokske om de zuidkant van het Óisterwijkse bos te bekijken. De excursie start om 11.00 uur en staat onder leiding van medewerkers van Natuurmonumenten. Aan de zuidkant van de bossen liggen de kolkven- PAGINA 8 ZORG Nationale collecteweek 7-12 april 1997 Schuiiclub ..De Vennen Tel. 055 3663339 Postbus 10343 7301 GH Apeldoorn gemeente Servicepunt MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 APRIL 1997

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 8