hm f 0 Adriaan de Beer Deze week 20 april: KULDER JOY in de Kunstkring?! Alom waardering voor nieuwe stichting ’Ohm’ Aphrodite Musica Futura ook buiten beeld actief Zondag gaat Audacia voor een van de prijzen Frank Houben 10 jaar Brabants commissaris Fusie lokale omroepen een feit IN MEMORIAM pag. 1 Pag-7 pag. 8 Al meer dan 1000 kaarten verkocht Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! 4 i J Huidverzorgingsinstituut ij Anfam/iitv Techniek •WOENSDAG 9 APRIL 1997 - 22e Jaargang - Nr. 950 Afgelopen dinsdag 1 april (geen grap) kwam er een formele bevestiging tot stand van de fiisie tussen de beide lokale omroepen MTV en Lovo. In een gezel lig samenzijn in de ’Jonge Hertog’ met wethouders, besturen en medewer kers werden handtekeningen gezet onder overeenkomsten, die na lang on derhandelen tot stand waren gekomen. In Memoriam Ad de Beer Nieuwe romans in bibliotheken Koninginnedag: ballonfeest! Vlag in top bij KPJ en Kwartierkepag. 8 Oisterwijk officieelpag. 10 Gedwongen samengaan 0 Schoolstraat 5 ËK MOERGESTEL AvdW ’Die Naemloose Speelers’ Voor alle uitvoeringen (vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 mei, 20.00 uur en de zondag- matinee 25 mei, 14.00 uur) zijn nog kaarten beschikbaar, lót 18 april kunt u nog telefo nisch reserveren op telefoonnummer 528 5499. Vanaf 18 april a.s. kunt u uw reserveringen ook Tijdens de telefonische verkoop van kaarten voor Musica Futura is al een groot deel van het aantal beschikbare kaarten verkocht. Ruim duizend kaarten (iedere dag worden het er meer) hebben hun weg al gevonden naar de theaterliefhebbers. plaatsen bij Van de Klundert Muziekinstru menten aan de Bedrijfsweg, bij de Rabobank Oisterwijk en bij de VW in Oisterwijk. De kaarten, die 25 gulden per stuk kosten (jon geren tot en met 15 jaar betalen 20 gulden), kunnen op de zaterdagen 26 april en 3 mei tus sen 19.00 en 21.00 uur en op de zondagen 27 april en 4 mei tussen 15.00 en 17.00 uur opge haald worden in Café ’t Molentje aan de Kerk straat in Oisterwijk. De zaal is toegankelijk voor invaliden. Door de extra lange winterstop en andere afgelastingen wijkt het competitiepro- gramma van Audacia nogal af van de oor spronkelijke opzet. Zo is de wedstrijd van a.s. zondag 13 april thuis tegen FC Dru- nen om 14.30 uur de laatste wedstrijd uit de tweede periode. In de stand van die periode neemt Audacia ongedeeld de eer ste plaats in. Bij winst is er dus een perio- dekampioenschap behaald. Dit kam pioenschap geeft recht op deelname aan een na-competitie voor een promotie- plaats. De wedstrijd telt uiteraard ook mee in de strijd om het algehele kam pioenschap, waarin de club ook kansen heeft. Kortom: het is alleszins de moeite waard om eens te gaan kijken en de ploeg aan te moedigen en wellicht is er aanlei ding voor het vieren van een (bescheiden) feestje. De schrik die ons beving toen we vernamen van de hartkwaal, die Ad enige weken geleden trof, is om geslagen in ontsteltenis na het bericht op zaterdag 5 april jl. van zijn overlijden. Ad was niet voor niets Ere lid van ’Die Naemloose Speelers’. Vanaf het ont staan van de toneelvereni ging in 1964 is hij er met hart en ziel bij betrokken geweest. Zo werd reeds in 1968 een stuk van zijn hand, getiteld ’De Bedrie gertjes’ - toen nog voor volwassenen - ge speeld. In 1988 schreef hij het script/sce- nario voor een T.V-spel onder de werktitel ’De Handboogclub’, dat in 1989 werd ver filmd en met Kerst uitgezonden door M.T.V. onder de titel ,’t Waaike’. In 1992 speelden we het eerste kinderstuk van zijn hand, getiteld ’De Verdwenen Toverstaf’, met Ad zelf als zorgzame/vader boswach ter in een van de hoofdrollen. Weer ander creatief talent - Ad was zeer veelzijdig - toonde hij als componist/arran- geur (samen met Jan Habraken) en pianist van de muziek bij het zo succesvolle stuk ’De Scharensliep sliep niet’ van Koos van Elderen. In 1994 konden we weer - we begonnen het al normaal te vinden - een stuk voor de jeugd opvoeren van de hand van onze ’huisschrij- ver’ Ad: ’De Sultan van Sansoelawa’ met Ad in de hoofdrol als de Sultan zelve. In november 1996 tenslotte genoten weer honderden kinderen van het jongste stuk van Ad, getiteld ’De looverspieghel, of het feest van lantantonia’ met Ad opnieuw in een glans rol als Butler, annex Ko ning. Wie had kunnen denken dat na het vallen van het doek aan het einde van dit stuk zo snel het doek zou vallen voor de geestelijke vader van zoveel fantasie zelf. Nog zo kort geleden - op bezoek bij Ad in het zie kenhuis - vertelde hij ons nog zo enthousiast over zijn plannen voor een nieuw stuk, waarin een misdeeld kind, een soort Assepoester, vanuit een kennelijk betoverde kast in de kamer hulp krijgt van enkele ’sprookjes-figuren’, daarbij natuurlijk ge dwarsboomd door enkele kwaadwillende vlerken, die het uiteindelijk moe ten bezuren. Een fantasie van Ad, zoals die normaal alleen in een kinderhartje ontstaat. Helaas zal dit stuk de planken nooit meer halen, jammer voor zoveel kinderen en oude ren die er weer intens van zouden hebben genoten... Ad was met zijn inbreng de spil van de ver eniging als schrijver en ster-acteur, als ge woon wijs en bescheiden mens en, niet in het minst, als een goede vriend op wie we konden bouwen. We verliezen niet alleen Ad zelf, maar ook koning Faldera en koning Hieronymus en de Sultan van Sansoelawa, de Rijke Man en de Hebberd, maar ook de butler en de toneelknecht en noem ze maar op, al die karakters, die ongetwijfeld nog in de her innering van velen voortleven en dat zul len blijven doen! We beseffen dat niet alleen wij, maar de ge hele Moergestelse gemeenschap, het weg vallen van Ad zal voelen. Hij heeft gewel dig veel betekend voor veel culturele acti viteiten in het dorp en daarmee zeer velen, en speciaal vrijwel al onze kinderen, veel genoegen verschaft. Wij zijn hem daarvoor ontzettend dankbaar. Wij zullen hem vreselijk missen, maar ons hart gaat nu toch eerst en vooral uit naar diegenen, die hem het meest na wa ren, zijn vrouw Nel en zoon en dochter Erwin en Stella, die ook allen zeer actief bij ’Die Naemloose Speelers’ betrokken zijn of waren, en hun levenspart ners. Wij wensen hen veel sterk te toe bij het verwerken van dit verlies. i} Tel. 013-513 1474 jl h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en VG.Z.) fjj| Vanaf 22 april 1987 is mr. Frank Houben com missaris van de koningin in Brabant. Tien jaar geleden volgde Houben commissaris Dries van Agt op. Mr. Houben was onder meer burge meester in Luyksgestel en Etten-Leur. Nu dus al weer tien jaar commissaris van de koningin. In het programma Oorzaken van zondag 13 april praat Ton Ketelaars met Frank Houben en laat ook mensen aan het woord die met hem samenwerkten in Luyksgestel, Etten-Leur en in het provinciehuis. (Omroep Brabant, zondag 13 april a.s., 12.00 uur). druk dat er twee volkomen gelijkwaardige partners uit de strijd zijn gekomen. Op alle niveaus (bestuur, programmaraad) is er een gelijke verdeling van posten. Bij onverhoop te conflicten is er een onafhankelijke advi seur. Geen wonder dat er door een tevreden wethou der van Roessel werd vastgesteld dat alleen een woord van dank op haar plaats was voor de ge leverde prestatie. De gekozen naam ’Ohm’ (Oisterwijk, Heukelom, Moergestel) heeft een dubbele betekenis. Ohm is ook een weer- standseenheid in de elektrotechniek. Bij goe de toepassing verloopt alles op rolletjes. Dit hoofdstuk is nog niet helemaal afgerond. De daarvoor verantwoordelijke wethouder Rakhorst deed echter uitspraken, die applaus ontlokten. Zo wordt er naast het gezamenlijk kunnen ontvangen van de uitzendingen door beide kernen, ook gewerkt aan het mogelijk maken van rechtstreekse reportages. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. De voorzitters van MTV (Hans van Brunschot) en LOVO (Jan Verhoeven) brengen een toast uit op de nieuwe stichting ’Ohm’. In toespraken werd nog eens op een rijtje gezet wat voor een prestatie hier op tafel kwam. Me nig gedwongen samengaan in omroepland zou hier een voorbeeld aan kunnen nemen. Al enkele jaren was het duidelijk dat na de her indeling van de gemeenten nog slechts een zendmachtiging per gemeente voor een lokale omroep afgegeven zou worden. Vooral door Moergestel (MTV) werd onderkend dat de huid zo duur mogelijk moest worden verkocht om de eigenheid in het gedwongen huwelijk te behouden. Oisterwijk (Lovo) voelde dat niet zo, immers zij kende een structuur van onder afdelingen en logischerwijs zou MTV daarbij aangehangen worden. MTV zag de bui al han gen: vermindering uitzendfrequentie, visie op een totaalprogramma van een hechte groep medewerkers gaat verloren, verzorgen van ra- dio-uitzendingen komt in het gedrang, live- uitzendingen zijn niet meer mogelijk, kortom wezenlijke eigenheid zou een loze kreet wor den. En daar is met alle macht aan gewerkt. Zonder de details te kennen bestaat de in-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1