Oi s ter wnk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Voorontwerp bestemmings plan ’Bedrijven terrein Kerkhoven’ Ontwerp beschikking Wet milieubeheer Ontwerp beschikking Wet milieubeheer Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Beschikking Wet milieubeheer k I- Oisterwijk, 9 april 1997 0 PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 APRIL 1997 950-5 950-6 Oisterwijk, 4 april 1997 de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. ir e gemeente BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding Vergunningen/ binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u malfiinffan ëeen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het llluiUlllgcil college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van arti kel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor: - de bouw van een bedrijfswoning aan de Driehuizerweg 10 te Moergestel. Het bouwplan ligt met ingang van donderdag 10 april 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. INSPRAAK Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken bekend dat het voorontwerp be stemmingsplan ‘Bedrijventerrein Kerkhoven’ van 10 april 1997 tot en met 7 mei 1997 voor inspraak ter inzage ligt. Het plan Het voorontwerp bestemingsplan heeft betrekking op het bestaande bedrijventerrein Kerkhoven aan de noordzijde van de kern van Oisterwijk. Tevens is het woongebied rond de George Perklaan in het plangebied opgenomen. Het plan maakt onderdeel uit van de actualisering van het planologisch beleid van de gemeente Oisterwijk. Dit beleid is gericht op het opstellen van juridisch-planologische regelingen die voldoen aan de intenties van klantgericht en resultaatgericht werken en over een langere periode dienst kunnen doen als beleids- en toetsingskader. Waar ter inzage? Het voorontwerp bestemmingsplan kunt u inzien op het gemeentekantoor aan de Lind 44 te Oisterwijk. De planset ligt ook ter inzage op de Openbare Bibliotheek aan de Distelstraat 1 te Oisterwijk en op het gemeentelijk servicepunt in de Openbare Biblio theek aan de Schoolstraat 37 te Moergestel. Reacties De schriftelijke reacties op het voorontwerp kunt u gedurende de inspraakperiode indie nen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 101015060 GA te Oister wijk. Tijdens de te houden inspraakbijeenkomst kunt u eveneens uw vragen/reacties kenbaar maken. Inspraakbijeenkomst Op 15 april 1997 wordt in De Kunstkring aan de Stationstraat om 20.00 uur een inspraakbijeenkomst gehouden. Tijdens deze bijeenkomst wordt uitleg over het plan gegeven en is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Meer weten? Heeft u vragen over de inspraakprocedure of over het voorontwerp bestemmingsplan? Dan kunt u terecht bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke en Economische Zaken van de gemeente, gehuisvest in het gemeentekantoor van Oisterwijk, telefonisch be reikbaar onder nummer 529 1311 of 529 1346 (mevrouw M. Weterings). Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, de secretaris, mw. H.F. van Breugel, de burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. (intrekking dwangsombeschikking) KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. In het belang van de bescherming van het milieu zijn aan zo'n vergunning voorschriften verbonden. Een bedrijf is verplicht de voorschriften na te leven. Wanneer dat niet het geval is kan het gemeentebestuur besluiten om over te gaan tot het opleggen van een dwangsom. Het gemeentebestuur heeft bepaald dat in zo’n geval een gedeelte van de procedure als bedoeld in afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht zal worden gevolgd. Ontwerp-beschikking (intrekken dwangsombeschikking) Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens de beschikking tot dwang- somoplegging in te trekken van: - Gebr. van de Sande, Steenstraat 3,5056 PV Berkel-Enschot voor het overtreden van een aantal voorschriften van de milieuvergunning met betrekking tot het perceel Steen straat 5. Hiertoe is een ontwerp-beschikking opgesteld. De ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 14 april 1997 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het colege van burgemeester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp-beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen in brengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte briefte vermel den (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerp-beschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wel schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp-beschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzageter mijn worden verzocht. 950-2 De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het colege van burgemeester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp-beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen in brengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermel den (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerpbeschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wel schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerpbeschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzageter mijn worden verzocht. 950-3 KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsma tig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de proce dure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: -GTI Oisterwijk B.V. voor het veranderen van een installatiebedrijf met werkplaats en voor het in werking hebben na die verandering, van die onderdelen van de inrichting waarmee de verandering samenhangt aan de Schijf straat 18-24 te Oisterwijk. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerpbeschikking opgesteld. De aanvraag en de ontwerpbeschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 14 april 1997 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. In week 14 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: Oisterwijk: - voor de bouw van 3 woningen aan de Tuinweg; - voor het plaatsen van een speelwerktuig aan Hondsberg 5; - het vergroten van de woning aan de Jeroen Boschstraat 10; - het vergroten van de woning aan de Kerkstraat 29a; - het veranderen/vergroten van het bedrijfsgebouw aan de Beneluxstraat 6; het vernieuwen van de berging aan de Burg. Canterslaan 19; - het plaatsen van een dakkapel op de woning Van Rijckevorsellaan 21. Moergestel: - het verbouwen van de woning aan de Eysenbrand 1; - het vergroten van de woning aan de Ruymheuvel 20. De volgende aanvragen om sloopvergunning zijn ontvangen: Oisterwijk: - het slopen van een horecapand aan de Kerkstraat 89. Moergestel: -het gedeeltelijk verwijderen van het golfplaten dak van een schuur/opslagloods aan de Zandstraat 14. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw belang.wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: Oisterwijk: - het uitbreiden van de woning en het plaatsen van een dakkapel op het achterdakvlak van de woning aan de Dotterstraat 2; - het verbouwen van een carport tot garage en het bouwen van een berging aan de Donkerstraat 2; - het bouwen van een woning aan de Burg. Funklaan 2; het bouwen van een mestsilo op het perceel aan de Rosepdreef 13; - het uitbreiden van een restaurant aan De Lind 47. Moergestel: - het bouwen van een overkapping aan de Postelstraat 17. Sloopvergunning is verleend voor: Oisterwijk: het slopen van het pand Kerkstraat 91; - het verwijderen van circa 20 m2 geschroefde asbest golfplaten vanaf de berging behorende bij de woning Pannenschuurlaan 6. Berkel-Enschot: - het gedeeltelijk slopen van een kippenschuur aan het Heikespoor 2; - het slopen van de opslagruimte aan de Molenbaan (ongenummerd, links naast nr. 14). 950-1 KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsma tig zijn. Een dergelijke vergunning moet (inveel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de proce dure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - Schoenfabriek Wed. J.P. van Bommel B.V. voor een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een schoenfabriek aan de Oisterwijk- seweg 40 te Moergestel; - De heer G J.M.F. Denissen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een varkensbedrijf aan de Broekzijde 5 te Moergestel; - De heer A.H.J. Timmermans, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een varkensbedrijf aan de Zandstraat 22 te Moerge stel. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegede ontwerp-beschikking niet gewijzigd. Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - van Dal Kunststoffen en/of Cedabe Beheer voor een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een kunststofverwerkend bedrijf aan de Sonman 11 te Moergestel. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking wel gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 14 april 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afde ling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschik king ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van en spoedeisend belang - een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening is beslist. 9504

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11