L I T I E P KORFBAL^ O Opbrengst kledinginzameling Voetbal Z Zomeravond-competitie Beste biljartliefhebbers Lenteconcert ’Crescendo’ Ophokplicht voor postduiven Audacia-nieuws t De persoonlijke commissie De Activiteitencommissie OSCAR VAN ALPHEN Jeugdkampioen schappen Schaatsclub ’De Vennen’ 0-3 2-1 4-4 3-2 1 -1 2-2 1 -1 2-1 Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk De onlangs gehouden kledingaktie is zeer goed geslaagd. Ruim 3200 kilo is er bij elkaar gebracht. Na mens Mensen in Nood (caritas Nederland) onze hartelijke dank voor uw bereidwilligheid de kleding te bezorgen bij de vaste adressen. Met deze kleding kunnen zij weer vele men sen blij maken. Denk aan slachtoffers van ram pen en oorlogen, maar ook mensen die door andere oorzaken in nood zijn. Daarom doen wij een dringend beroep op u, gooi geen goede kleding weg, zij is nog steeds hard nodig. Mocht u de aktie gemist hebben, geen nood men kan dagelijks terecht bij mevr, van Esch, Schoolstraat 46 en bij mevr, van Oort, Stokske 1, tel. 5131389. tl. V'"W"M Programma 2 april: ’t Draaiboompje - ’t Kroegske VC.H. - De Veerkes D’n Draai - Terrasvogels De Klaore is vrij. De afgelopen week is de persoonlijke Moergestelse biljartcompetitie van start gegaan. De deelnemers zijn aan de hand van hun gespeelde gemid delde in de clubcompetitie onderver deeld in 5 verschillende klassen. In de B-poule zijn 2 wedstrijdavonden ge speeld. De spelers die hierin meedoen hebben een gemiddelde van tussen de 2.00 en 2.99. De wedstrijden vonden plaats in café ’t Centrum. Na deze 2 avonden wordt de ranglijst aange voerd door Hans Op ’t Hoog, die 3 van de 4 partijen wist te winnen. Ook Frank Derksen (2de) en Huub Lammers (3de) wisten 3 wed strijden in winst om te zetten en volgen Hans zodoende op de voet. Edwin van Hooff is de gevaarlijke outsider in deze poule, terwijl Jan Timmermans tot nu toe de juiste vorm nog niet te pakken had. De verschillen zijn echter mi nimaal zodat er op de 2 resterende biljartavon- den nog alles mogelijk is. De spelers van de Cl-poule (gemiddelde tus sen de 1.50 en 1.99) die hun wedstrijden bij café ’t Draaiboompje spelen, hebben een wed- strijdavond achter de rug. Op deze avond pak ten Jan Jansen en Gerard Antonis beide de vol le winst in hun 2 wedstrijden. Cees Timmer mans liep één enkel verliespunt op ep ook Bart Dobbelsteen wist genoeg punten te verzame len om de komende wedstrijden de strijd met de koplopers aan te gaan. Jan van Gisbergen stelde hier enigszins teleur, maar zijn strijdlust zal het de komende avonden nog het nodige vuurwerk brengen. De C2-poule die plaatsvindt in café De Klaore kent na de eerste wedstrijdavond 2 verrassen de leiders. Het waren Wim de Kruyf en Christ van den Aker die beide wedstrijden wisten te winnen. Ook Cees Cornelissen deed goede za ken door bijna de maximale score te halen. Voor Janus Rijnen en Bart Wolfs zal het nog een moeilijke zaak worden om de opgelopen achterstand goed te maken. In de Dl-poule (gemiddelde tussen de 1.00 en 1.49) die gespeeld wordt bij cafetaria Rommen, maakte Frans Lauterbach zijn uitgesproken fa- vorietenrol waar. Hij wist beide partijen te win nen en wordt op korte afstand gevolgd door Jan Rijnen en Bram de Rooy. Voor Monique Wolfs en Hans Jansen lijken hier de kansen verspeeld te zijn omdat zij tegen diverse ver- liespunten opliepen. Bij café ’t Stokske ging de E2-poule (gemid delde tot 0.99) van start. Voor de vier deelne mers in deze poule, die een hele competitie spelen voor een finaleplaats, werd het een lan ge wedstrijdavond. Elke speler moest 3 wedstrijden spelen en hier uit wist John Ligtvoet de maximale score te halen. Zijn clubgenoot Bob de Kruyf volgt met een klein verschil. Voor Ad van Oirschot en Jack Puts zal het niet meevallen om een van deze 2 heren uit de finale te houden. De komende weken zijn er nog diverse wed strijdavonden. Ook hiervan zullen wij u op de hoogte houden. Vrouw gewond na aanrijding Op Rijksweg A-58 onder Moergestel raakte vrijdagavond 21 maart, omstreeks 18.00 uur een 24-jarige vrouw uit Tilburg gewond bij een verkeersongeval. De vrouw bestuurde een per sonenauto en reed richting Oirschot. Tussen Moergestel en Oirschot wilde zij inhalen op het moment dat ze zelf links werd ingehaald. Ze raakte met de linker voorzijde van haar auto de rechter achterzijde van de auto die haar pas seerde. Als gevolg van deze aanrijding verloor zij de macht over het stuur. Ze belandde met haar auto in een sloot rechts van de weg. In verband met de diepte van de sloot was het voor de hulpverleners moeilijk om haar uit de auto te krijgen. Daarom werd de hulp ingeroepen van de brandweer. Ze werd overgebracht naar het St. Elisabethziekenhuis in Tilburg, waar zij werd opgenomen. Ze had diverse kneuzingen opgelopen. Haar toestand is niet als ernstig te bestempelen. De auto is zwaar beschadigd. Volgens traditie sloot Schaatsclub ’De Vennen’ op zondag 23 maart jl. het schaatsseizoen 1996/ 1997 af met een uitstapje naar de overdekte kunstijsbaan in het Belgische Lommel. Tij dens dit uitstapje werd door maar liefst 51 schaatsertjes gestreden om het clubkampioen- schap voor jeugdleden tot en met 12 jaar. In 3 verschillende leeftijdscategorieën was de titel clubkampioen van ’De Vennen’ te verdienen. Na de spannende wedstrijdjes ontvingen alle deelnemertjes een traktatie. Toen de kinderen dit ophadden kon eindelijk begonnen worden met de prijsuitreiking. Ómdat meedoen be- langrijker is dan winnen, kregen alle deelne mertjes een medaille. Voor de drie snelste schaatsertjes was er bovendien een prachtige beker en een bosje bloemen. De bekers en me dailles waren geschonken door Groentehal Crisje, en de bloemen waren beschikbaar ge steld door Bloemisterij Wim Willems. Crisje en Wim hartelijk dank voor jullie spontane gift. Hieronder volgen de 3 snelste deelnemertjes per categorie: Tot en met 8 jaar: 1. Paul de Groot; 2. Imke van der Steen; 3. Marloes op ’t Hoog; 9 en 10 jaar: 1. Hylke Hooghiemstra; 2. Sanne van de Meijdenberg; 3. Noortje van Kollen burg; 11 en 12 jaar: 1. Julien van Velthoven; 2. Adriaan Kastelijn; 3. Rens Matheeuwsen. met Johan van Oosterhoud Waar lijk ik op? 132 Wanneer je in de natuur aan ’t rondstappen bent, dan kom je soms, soms vaak, planten te gen, die je niet kent. Ik gebruik wel eens hulp middeltjes. Waar lijkt die bloem op? ’k Zal en kele voorbeelden noemen. De bloem van de Kardinaalsmuts lijkt veel op het hoofddeksel van een kardinaal. En lijkt de Ooievaarsbek niet op de lange snavel van een ooievaar? Je moet wel een beetje fantasie ge bruiken, zoals bij de Leeuwenbek, die op de bek van een leeuw lijkt. Het Grasklokje ziet er uit als een klokje. De stamper is dan de klepel. Bitterzoet heeft met de smaak te maken. Bijt men op een stukje stengel dan smaakt dit eerst bitter en daarna zoet. In de duinen komt het Geelhartje voor. Logisch, het hartje van dit plantje is geel. De omwindselblaadjes van de Morgenster zijn dusdanig geformeerd, dat ze op een ster lijken. De Eenbes is een heel mooi voorbeeld. Precies in het midden van de bloem is één bes zichtbaar. Dat het Hazepootje op de poot van een haas lijkt vind ik erg overdreven. De Blauwe Knoop behoeft geen uitleg. Hij ziet er uit als een knoop, die blauw is. En de Korenbloem groeit tussen het koren. Zo kunnen we met deze voorbeelden nog wel doorgaan. Iets anders: het Latijn. Wanneer u in uw bloemenwinkel een Primula koopt dan is dat heel gewoon een Sleutelbloem. Deze plant groeit ook in het wild, bv. in het land goed Heerenbeek. De vertaling van een bosje Irissen: zeg maar Lissen. Als u in de herfst de gele naalden van de Larix hebt gezien, dan is dat de Lork. Soms zijn Latijnse nr. nen gang baar terwijl er echt wel Nederlandse namen bekend zijn. Zeggen we Papaver terwijl we Klaproos bedoelen. Tenslotte: Malva is gelijk aan het Kaasjeskruid. De lente heeft alweer zijn intrede gedaan, dit houdt tevens in dat Gemengd Zangkoor Cres cendo uit Moergestel haar jaarlijks terugke rend lenteconcert organiseert. Het lentecon- cert wordt gehouden op zondag 20 april in partycentrum Den Boogaard. De aanvang van dit concert is gesteld op 15.00 uur. Noteer deze datum en aanvangstijd in uw agenda. Het wordt weer een prachtig gevulde muzikale middag, met een aantal hoogtepunten. Om niet alles te verklappen over deze middag willen we het hierbij laten en komen we in de volgende editie uitvoerig op het concert terug. Sinds 10 maart geldt in Noord-Brabant een ophokplicht voor postduiven. De ophokplicht is niet van kracht tussen 6.00 uur en 8.00 uur en tussen 17.00 uur en een halfuur na zonson dergang. Evenmin geldt de verplichting op za terdagen, zondagen en algemeen erkende feest dagen. De regeling maakt jacht op schadelijke, verwilderde duiven mogelijk en geldt tot en met 16 mei 1997. Wilde duiven richten ieder jaar weer grote schade aan in onder andere erw ten, bonen, broccoli, spruiten en boomkweke rij gewassen; zowel in het voorjaar als tijdens de oogst. Uitslagen 2' Paasdag 31 maart 1997 Audacia 1 - Irene 1 Audacia 2 - SvSSS 2 Spoordonkse B. 2 - Audacia 3 Audacia 4 - Vlijmense Boys 5 Were Di 3 - Audacia 5 Audacia 6 vrij Audacia 7 - Sarto 7 Steensel 3 - Audacia 8 HMW 4 - Audacia 9 Programma 6 april 1997 FC Drunen 1 - Audacia 114.30 Beek Vooruit 2 - Audacia 211.30 Audacia 3 - Reusel Sport 312.30 Audacia 4 - Nemelaer 310.00 SvSSS 4 - Audacia 512.00 Waspik 6 - Audacia 611.45 Nevelo 5 - Audacia 712.00 Audacia 8 - Bladella 710.00 Audacia 9 - Spoordonkse B10.00 Winst Audacia laat de scheidsrechter nog net toe Audacia - Irene3-2 Het leek wel of de supporters van Audacia met die van Irene hadden gecommuniceerd via in ternet. Er verscheen een uiterst nerveuze scheidsrechter op het veld, die bang was voor ik weet niet wat. Hij begon alle toeschouwers achter de afrastering te laten brengen en floot voor iedere “scheet” af. Resultaat: geirriteerde toeschouwers en elftallen. Gelukkig kon het uiteindelijke resultaat ieders instemming heb ben en liep alles met een sisser af. Winst was voor Audacia van belang om nog mee te doen voor het algeheel kampioenschap. Tegen de nummer laatst moest dat een makkie zijn. De schorsingen van Jan Habraken en Rob van der Heijden konden bij wijze van spreken niet gunstiger vallen, zij waren tenminste in zetbaar voor de volgende nog zeer belangrijke wedstrijden. Toch was het niet zo eenvoudig om deze wedstrijd te winnen. Een B-speler, Arjan de Jong, moest als invaller er aan te pas komen om een verlossende treffer te scoren: 3 -2. Wat daar aan vooraf ging was curieus. Na ze ven minuten scoorde Audacia al door een kop bal van Oscar van Alphen, die de vrije trap van Bij de politie van Oisterwijk is een brief bin nengekomen, gericht aan een bedrijf. In de in het Engels gestelde brief wordt door een zoge naamde Nigeriaanse oliemaatschappij aan de betreffende firma gevraagd of zij gebruik mo gen maken van de bankrekening van het be drijf. Ze zeggen dit te willen doen om grote geldbedragen in amerikaanse dollars tijdelijk op de rekening te ’parkeren’ zodat deze bedra gen uit het zicht van de belastingen blijven. Ze beloven in ruil hiervoor een hoge provisie. Bij de politie is bekend dat dergelijke brieven regelmatig opduiken bij allerlei bedrijven. De schrijvers kunnen als oplichters worden be stempeld. De Nigeriaanse oliemaatschappij in kwestie bestaat niet. Bovendien is bekend dat men maar een doel voor ogen heeft en dat is het leeghalen van de betreffende bankrekening zodra men daarover de beschikking krijgt. Planten weg in Moergestel Uit de voortuin van de Graaf van Urselschool aan de Kloosterlaan in Moergestel zijn in de nacht van dinsdag op woensdag tussen ’s avonds zes en ’s morgens acht uur een aantal planten gestolen. Het betroffen 2 bamboestrui ken, 1 bodemdekker, 1 beuk en 1 conifeer. De waarde bedraagt 150,-. De struiken waren vorige week juist aangeplant. Frans lèkath op haar waarde wist te schatten: 1 - 0. Geen vuiltje aan de lucht zou men zeg gen. Maar toen werd de invloed van de scheids rechter ook op het spel van invloed. In de elfde minuut meende hij van veertig meter afstand “hands” te kunnen constateren in het straf schopgebied van Audacia. Twan van de Lan- genberg benutte dit buitenkansje: 1 -1. In de eenendertigste minuut mocht hij dat nog eens doen: 2-1. Aan dat doelpunt ging echter een duidelijk buitenspel vooraf, dat de scheids rechter vrolijk wegwuifde. Uit de voorzet kreeg Ralph Kreijveld de bal tegen zijn hand en de strafschop was een feit. Opzettelijk hands (en dus een rode kaart) was er in de vierenveerstigste minuut aan de kant van Irene. Dat zag hij wel, maar kende het doel punt niet toe (de bal had de achterlijn al gepas seerd). Wel gaf hij de strafschop en Oscar scoor de naar gerechtigheid: 2 - 2. Daarmee kwam de rust. Het was gewoon wachten op de overwinnings- treffer, immers Audacia was oppermachtig en speelde met elf tegen tien. Maar wat duurde dat lang. Met man en macht probeerde Irene haar doel schoon te houden, maar toch, drie minuten voor het einde wist Arjan een afgesla gen aanval op de rand van het het strafschop gebied met een venijnige volley in de hoek te werken: 3-2. Arjan was als B-speler ook al actief als invaller in het tweede en moest aan zijn moeder vragen later thuis te komen, want ook het eerste had hem nodig Voet je thuis in je sport f Programma zaterdag 5 april: Vertrek: Pup. F: Vriendschap - Roef! 9.00 Pup. D: Boskant - Roef!9.45 Asp. C: BIO - Roef!11.45 Asp. B: Vriendschap - Roef! 10.00 AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 5 aprilaanwezig Oni 1 - Audcia al13.00 Audacia bl - Viola 113.30 Heusden 1 - Audacia b/c13.00 Gilze - Audacia cl12.00 Audacia dl - Oirschot 19.30 Audacia d2 - Hieronymus 19.30 Audacia el - Voab 310.45 Gilze 3 - Audacia e29.45 Audacia e3 - Voab 510.45 Audacia e4 - Zouavia 310.45 Sarto 2 - Audacia fl 11.00 Audacia f2 - FC Drunen 111.30 GFC’93 1 - Audacia f39.15 Audacia f4 - Taxandri 411.30 Audacia meisjes - Beerse meisjes 11.30 Bs. Audacia el, e3, e3, f2, f4 let deze week op de tijden om aanwezig te zijn. Wegens drukte zijn jullie tijden veranderd. Paasfeest bij Audacia Het was feest voor de E3, E4, F-jes en trainen de voetballertjes. Eerst konden zij een gipsen voetballertje verven, wat naar hartelust werd gedaan. Daarna was er lekker friet met een knakworstje. Bij Pasen hoort echter ook eieren zoeken. Op de 2 velden bij de kantine waren 480 karton nen eieren verstopt, dus de jongens hadden wat te zoeken. Voor diegenen die de meeste of het zilveren ei vonden, was er een prijsje. Toen het begon te schemeren was er een speurtocht. Per team moest een getal J29) bij elkaar gezocht worden. Bij het naar huis gaan werd iedereen nog verwend met een chocolade ei met haas en het inmiddels geverniste voetballertje mocht ook mee naar huis genomen worden. Paashaas bedankt! I i Schaatsclub „De Vennen In de rubriek ’Wie zijn wij?' van deze week zien we de zgn. V.G.L.O.-afdeling van de Ma ria Gorettischool. V.l.n.r.: Betsie Jansen, Si- nie van de Wouw, Juffrouw Schellekens, Si- nie Jansen en Mietje Persoons. De foto werd gemaakt in april 1956. PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 APRIL 1997

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9