Uit Moergestel’s verleden i JBL Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Aktiviteiten w K.V.O. e H.S.V. De Rietvoorn IVN-wandeling Bibliotheek Oisterwijk/ Moergestel Healing avond met foto’s De Hulpcentrale/ SOS-dienst zoekt nieuwe centralisten I' JF De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel: Op maandag 7 april 1997 spreekuur in het Servicepunt van de gemeente in de Open bare Bibliotheek: van 15.30 tot 16.15 uur: wethouder A. van Gils van 16.15 tot 17.00 uur: burgemeester drs. Y. Kortmann. In Oisterwijk Op dinsdag 8 april 1997 spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y.C.Th.J. Kortmann van 11.00 uur tot 12.00 uur. Wethouder A.C.A. van Gils; wethouder R.R.J. Rakhorst; wethouder R.R.J. Hora; wethouder W.J.A. van Roessel alle van 11.00 uur tot 12.00 uur. Vis-doe-dag Alle jongens en meisjes uit Moer gestel van 8 tot 14 jaar opgelet. Op zaterdag 31 mei 1997 willen wij een vis-doe-dag organiseren. Nu vraag jij je natuurlijk af, wat is een vis-doe- dag? Een vis-doe-dag maakt je wegwijs in de we reld van de vissport. Hoe we dat denken te doen? Zonder alles al meteen te verklappen zijn hier enkele dingen die er gaan gebeuren. Er zal een film worden vertoond over vissen, je leert je eigen lijntjes maken, je krijgt uideg over het behandelen van gevangen vissen, je leert vissen herkennen, als het weer het toelaat gaan we ook nog vissen en veel meer. Alles kunnen we nog niet vertellen, alleen dit nog voor jeugdleden van de Rietvoorn is de dag gratis, voor niet-leden zijn de kosten 2,50. Let wel dit is voor een hele dag! En natuurlijk even aan de ouders: uw kinderen worden de gehele dag begeleid door ervaren vissers die er op toe zullen zien dat ze aan niets ontbreekt en dat u ze op het eind van de dag weer gezond en wel terug ontvangt. Dus houd zaterdag 31 mei vrij en kom met je vriendjes of vriendinnetjes naar onze vis-doe- dag. De komende weken zal in Moergestel Nieuws en op MTV door ons wekelijks iets worden gemeld, houd ze dus in de gaten. Ook zullen jullie daar de aanvangstijd en dergelijke te zien krijgen. Goed opletten dus en tot ziens op de vis-doe-dag. Zondag 6 april organiseert het IVN afd. Oister wijk e.o. een wandeling o.l.v. natuurgidsen. Er zal worden gewandeld in het gebied rondom kasteel Nemerlaer. Vertrek is om 14.00 uur van af het kasteel aan de Kasteellaan 2 te Haaren. Tijdens deze wandeling kunt u volop van de lente genieten. Veel bomen, struiken en krui den zijn nu op hun mooist. De meidoorn b.v. is nu een feest om te zien, met z’n fijne groene blaadjes en witte bloesem. Verschillende vogels zijn weer teruggekeerd vanuit warmer oorden en zijn bij ’n beetje len teweer vaak te horen. Deelname is gratis. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 APRIL 1997 excursie. Vertrek: 13.00 uur vanaf St. Jansplein. Om 17.00 uur zijn we weer terug. Denken jullie nog aan de opgavelijst. Lever het in bij een van de bestuursleden. Wilt u lid worden van de K.V.O.? Neem kontakt op met onze secretaresse D. de Brou wer, tel. 5131873. Nieuwe Top-thema collecties Vanaf 1 april 1997 beschikken de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel ieder weer over een nieuwe Top-thema-collectie. De collecties bestaan uit 25 zeer fraaie en kostbare boeken over één onderwerp. Vandaar de naam Top-the ma collectie. De collecties blijven een half jaar in de bibliotheken en worden daarna vervan gen door andere collecties. In Oisterwijk gaat de Top-thema collectie over woninginrichting en in Moergestel over foto grafie. Kenmerkend voor de boeken uit deze collec ties is dat ze veelal niet te vinden zijn in de doorsnee collectie van een bibliotheek. Dit omdat het hier vaak om zeer kostbare werken gaat. Door een dergelijke collectie te huren zijn wij in staat om uw toch met deze boeken kennis te laten maken. Kikker en Eend in de bibliotheek van Oisterwijk Voor de jeugd zijn ’Kikker en Eend’ in de bi- Op zondag 6 april is er om 20.00 uur weer de maandelijkse healing-bijeenkomst in wijkhuis ’De Bunders’, Frans Halsstraat te Oisterwijk. Deze avond wordt begeleid door paragnost/spi- ritueel genezer Gustave Raaijmakers en een aantal gevorderde leerling genezers. Het the ma van de avond is: Genezen door Licht en Liefde. Er zal veel aandacht worden geschonken aan onze dierbare zieke en overleden geliefden via behandelingen op foto’s, op afstand en aan de situatie in de wereld. Entree: gratis. Informatie: 013-5285446. De K.VO. heeft de volgende aktiviteiten op haar programma staan: 3 april: Volksdansavond voor volksdansgroepen van de afdelingen in Den Boogaard om 19.30 uur, en tree: 2,50. U kunt hier rustig een kijkje nemen! 22 april: I.VN. wandeling o.l.v. Annelies Picokrie. We vertrekken om half 2 met de fiets vanaf het St. Jansplein naar ’t Kolkven in Moergestel. 14 mei: Jaarlijkse fietstocht naar de Heilige Eik. Ver trek 19.00 uur vanaf St. Jansplein. Kringbedevaart naar Diessen. Wij willen als afdeling met de fiets naar Diessen gaan. Voor diegene die niet per fiets kunnen komen, ge lieve kontakt op te nemen met een van de be stuursleden. In de maanden april-mei-juni-juli-augustus- september gaan wij bij droog weer iedere le dinsdag van de maand fietsen met een kleine Deze foto’s (ons ter beschikking gesteld door Jan Jansen, Krijtestraat 45) zijn gemaakt tijdens het Landjuweel 1956 in Eindhoven van het Gilde St. Sebastiaan en Barbara. Het zijn de vendeliers en tamboers en de dames. De namen van de bovenste foto: Dorus Persoons, Jan Jansen, Jo Persoons, Piet van de Wouw, Frans Jansen, Piet Jansen, Frans van de Wouw, Cees Jansen en Jan van Elderen. De dames op de onderste foto: Truus Persoons, Sjaan Jansen, Annie Persoons, Onbekend, Fien van Elderen en Thea Jansen. PAGINA 8 bliotheek. Ken je ze uit de boekjes van Max Velthuys? Nee? Kom dan maar kijken naar de tentoonstelling in de bieb: Kikker is verliefdverliefd op Eend. Dat kan toch niet? Want een eend is wit en een kikker is groen! Ja hoor, dat kan wel! Want liefde kent geen gren zen. Kom kijken in de Oisterwijkse biblio theek naar Kikker en Eend en het verhaal uit het boek. Ben jij iemand die kan luisteren als het nodig is? Lijkt dit werk je wel wat? En woon je op een afstand van maximaal 15 kilometer van Til burg? Kom dan op onze informatie-avond op maandag 7 april a.s. Deze avond vindt plaats op de Hulpcentrale, St. Annaplein 21 (Stich ting Contour) Tilburg. Wij verwachten dat ie dereen op deze avond om 20.00 uur aanwe zig is. Wil je vooraf meer informatie, bel hier voor dan naar de Hulpcentrale, tel: 013 - 544 1544. Wsé A k I «w -l I I (ncb) M(OUWeo (xvo) 27 mei: 'X." -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 8