WSD of DSW dat is de vraag? AUTOMOBIELBEDRIJF DONKERS Volkswagen Groep 06-11 is vanaf nu Ook voor verkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres Zand grote boosdoener Telkens weer blijkt in het aangevoerde GFT- afval een grote hoeveelheid zand te zitten. Dat zand is er de oorzaak van dat de installatie ern stig aan slijtage onderhevig is. Bovendien zorgt het zand voor verstoring van het vergistings- proces, waardoor de compost van onvoldoende kwaliteit is. Nu het seizoen om te tuinieren weer is aange broken, wijzen wij u op het nadeel van zand tussen het GFT-afval. Daarom is het verzoek aan u de bruine container alleen maar te ge bruiken voor groente-, fruit- en tuinafval. Potaarde en veegzand horen absoluut niet in de GFT-container thuis. Als u zo min moge lijk zand in de bruine GFT-container laat ver dwijnen, draagt u bij tot een minder slijtage van de vergistingsinstallatie en een betere kwa liteit van de compost. Gemeenteraadsvergadering d.d. 25 maart 1997 Werk aan CAI In verband met werkzaamheden aan het hoofd net in Tilburg op woensdag 2 april kan het sig naal dat via de centrale antenne wordt doorge geven, tussen 01.00 uur en 07.00 uur onder meer in Oisterwijk en Moergestel onderbro ken worden. stel in te trekken. - Het college heeft zich gebogen over de wijze van aanbesteden van het bergbezinkbassin aan de Duifhuisweg. Op basis van het programma van eisen zal een prijs worden opgevraagd over het uitvoeren van het project als turnkey-pro ject. Op basis van een viertal inschrijvingen zal de gemeenteraad een voorstel worden voorge legd. - Het college heeft bij de behandeling van de voorwaarden voor aansluiten op de riolering de notitie ’Richtlijnen voor rioolaansluitingen’ vastgesteld. - Het college zal op- een aanmerkingen met betrekking tot aanleg of reconstructie van we gen aan de ruilverkavelingscommissie De Hil- ver kenbaar maken. - Het college heeft ingestemd met het plan van Elings Tuin- en landschapsarchitecten Oister wijk voor de inrichting van de openbare ruim ten rondom de nieuwbouw van de woning bouwvereniging aan Blokshekken/Hoogstraat. Zaterdag 19 april van 9 tot 1 U kunt oude en ’vergeten’ gasflessen gratis bij de brandweer inleveren In diverse woningen of schuurtjes staan her en der nog oude gasflessen. Vergeten of niet meer in gebruik. Die gasflessen kunnen gevaarlijker zijn dan u denkt. Daarom wil de regionale brandweer Midden-Brabant i samenwerking met de firma Benegas zo veel mogelijk van die ’vergeten’ gasflessen inzamelen. De kans dat dergelijke flessen exploderen met alle gevaren vandien voor bewoners en omwo nenden is immers steeds aanwezig. Iedereen wordt in de gelegenheid gesteld om de oude gasflessen gratis in te leveren bij de brandweer kazerne. Dat kan op zaterdag 19 april tussen negen uur ’s morgens en 1 uur ’s middags in Moer gestel bij de kazerne aan de Kloosterdreef 2 en in Oisterwijk bij de brandweerkazerne aan Blokshekken 4. B. en W.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 25 maart 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: Diversen - Het college heeft het voorlopig reglement Ondernemingsraad Gemeente Oisterwijk vast gesteld. - De nota ’Omgaan met drugs in de regio’ zal ter bespreking worden voorgelegd aan de com missie Algemene Beleidszaken die vergadert op 8 april. - Aan de gemeenteraad zal ter vaststelling wor den voorgelegd de ’Verordening behandeling bezwaar- en beroep schriften gemeente Oister wijk 1997’. - De gemeente ziet af van aankoop of huur van gebouw De Schuur en zal dat aan het bestuur van de Vereniging ’het eigen gebouw’ meede len. - Aan de gemeenteraad zal een voorstel wor den voorgelegd over overname van een kortlo pend krediet van Stichting PI-school De Hondsberg. De (huur)vergoeding 1997 tot en met 1999 aan instituut de Hondsberg is betaal baar gesteld. - Aan Stichting CUE zal een subsidie van 8.000,- worden gegeven in de exploitatiekos ten van de produktie Musica Futura. - Besloten is aan de raad voor de stellen de sub sidieverordeningen stads- en dorpsvernieu wing en aanverwante verordeningen van de voormalige gemeente Oisterwijk en Moerge- Door de grote publieke belangstelling kon verwacht worden dat dit de belang rijkste vraag van de vergadering zou worden. Voor het echter zover was wilde E Pörtzgen namens Algemeen Belang eerst weten waarom zijn woorden waar bij hij met excuses verwijst naar Cato de oudere, dat Algemeen Belang van mening is dat er een openbaar vervoer moet komen van de Pannenschuur tot Moergestel, niet in de notulen waren opgenomen. De ogen van de burgemees ter, gewoonlijk niet van zijn stuk te bren gen, schoten vuren en hij antwoordde ook zonder verdere opmerkingen dat de heer Pörtzgen dit kon terug vinden in de notulen, daarmee verwijzend naar zijn opmerking dat er niet vreemd moet wor den opgekeken als zijn zin niet in de no tulen werd opgenomen. Pörtzgen heeft eerder tegenover de pers verklaard dat hij deze zin bij elke raadsvergadering zal uitspreken ongeacht de agenda. Nu ech ter overduidelijk is gebleken dat de voor zitter en ook andere politieke partijen dit ongehoord vinden blijft de vraag of hij de daad bij het woord voegt of dat hij hierop toch terug zal komen. WsW-vraagstuk Vervolgens kwam het WSW-vraagstuk op ta fel. De DSW (Sociale Werkvoorziening Til burg) had ter elfder ure een noodoffensief in gezet om de raad alsnog over te halen te kiezen voor de DSW. Het grootste argument hiervoor was dat de gemeente de regionale samenwer king op het spel zou zetten. De DSW had hier voor zelfs de KvK Midden Brabant, de Bra- bants-Zeeuwse Werkgeversvereniging en de Arbeidsvoorziening Midden en West-Brabant voor benaderd. Algemeen Belang vond het ongepast van het college dat zij pas zo laat de laatste stukken kregen en wilde om de stuk ken beter te kunnen bestuderen dit vraagstuk van de agenda halen. Burgemeester Y Kort- mann was het met deze kritiek niet eens en zei dat het puur service was want het college was niet eens verplicht om deze stukken te sturen, en omdat deze zaak al lang sleept en de WSW- ers recht hebben op duidelijkheid wilde hij dit agendapunt niet schrappen. Noodoffensief Vanwege dit noodoffensief las Wethouder W. van Roesel eerst een verklaring voor. Het col lege bestreed met kracht dat er inconsistent was gehandeld en merkten daarbij op dat bei de bedrijven de procedures zijn voorgelegd, incl. toetsingscriteria, en dat de procedures en criteria door beiden geaccordeerd zijn. Verder heeft het college er altijd de voorkeur voor ge had dat de directies van de DSW en de WSD (Sociale Werkvoorziening Boxtel) met een ge zamenlijk voorstel zouden komen. Op de vraag van Algemeen Belang of dat nu nog mogelijk is antwoordde de wethouder dat voor zo’n sa menwerking een goede verstandhouding no dig is en dat hij betwijfelde of dat dit nu nog het geval was. En daarmee waren alle partijen het met hem eens. Want hoewel het gaat om sociale werkvoorziening was er van sociale con tacten weinig te bespeuren. J Schoenmakers Uw reactie over stedelijk waterbeheer In dit artikel nodigt het gemeentebestuur u uit te reageren, als u constateert dat er problemen zijn over het waterbeheer in de kom van Oister wijk en Moergestel. Na inventarisatie van alle knelpunten zullen de oplossingen in een plan van maatregelen worden opgenomen, om ver volgens tot uitvoering daarvan te kunnen over gaan. Eerst zullen wij u in het kort duidelijk maken wat waterbeheer precies inhoudt. Vervolgens geven wij een inzicht in de maatregelen die genomen kunnen worden. Tot slot krijgt u een opsomming van de gegevens die eerst nodig zijn. van het CDA vond het een “slachtveld en een “misselijkmakende vertoning”, en ook P Meeuwis van Gemeente Belangen vond het een soort “koehandel” waarbij hij doelde op de herziene offerte van de DSW. Vervolgens haal de wethouder W van Roesel nog eens alles uit de kast om alle partijen ervan te overtuigen dat de regionale samenwerking geen gevaar hoeft te lopen. Uiteindelijk waren alleen de PvdA en Groen Links gevoelig voor de argumenten van de DSW met betrekking op de regionale sa menwerking. Nadat de beslissing genomen was om toch met de WSD in zee te gaan klonk van de publieke tribune een groot applaus waaruit bleek dat in ieder geval de aanwezige WSW- ers tevreden waren. Goed of niet goed? Nadat het WSW vraagstuk opgelost was kwa men er een aantal agendapunten waarbij de vraag was of de gemeente wel telkens goed ge handeld had. Zo was er grond van de slapende gilde Sint Barbara gekocht en verkocht aan Merode B.V maar nadat het in principe ver kocht was bleek er een pachtovereenkomst van het gilde met kwekerij Keepers uit 1934 te zijn. Gemeente Belangen vroeg om een onderzoek in te stellen om dergelijke problemen te voor komen en ook Groen Links vroeg zich af of de gemeente niet een slecht onderhandelaar was geweest. De burgemeester gaf echter in zijn verweer aan dat de gemeente niet fout heeft gehandeld en dat notaris P de Hair zelfs een schriftelijke be vestiging heeft afgegeven dat het perceel on belast was. Omdat de gemeente nu de extra kosten wil verhalen op het gilde en eventueel bij de notaris besliste de raad om de grond aan Merode B.V te verkopen. Verder stond ook nog het afkopen van de stank- cirkel van de heer Doremaele aan de Kerkho- vensestraat op de agenda. Hierbij bleek het dis cussiepunt voornamelijk het verschil in de taxatie rapporten te zijn. De taxateur van de NCB bleek in zijn taxatie te komen op /252.000,= terwijl de taxateur van de gemeente bleek uit te komen op een bedrag van ƒ83.000,Na onderhandelen kwam er een bedrag van 210.000,= uit te rollen. Algemeen Belang vroeg zich af of deze prijs nog wel geloofwaardig is en Gemeente Belan gen vroeg zich zelfs af of de gemeente mis schien in het vervolg niet met een andere taxa teur moet nemen. Het CDA vroeg zich af waar om niet besloten is om een derde onafhanke lijke taxatie te laten uitvoeren wat volgens hen een normale procedure is als dergelijke grote verschillen optreden. Tactische zet? Als laatste punt van de agenda stond het vast stellen van het uitvoeringsbeleid van Abw, I0AW en IOAZ. De PvdA vroeg zich af of dit een tactische zet was om zo’n zwaar agenda punt op de laatste plaats te zetten. Wethouder van Roesel vond het ook een heel belangrijk onderwerp en vond het ook noodzakelijk dat er een goed beleid op gezet moest worden. Bur gemeester Y Kortmann gaf inderdaad toe dat er een bepaalde taktiek achter de plaatsing van dit agendapunt was namelijk dat de commis sie zich met het voorstel kon verenigen en dat maakte het dus makkelijk om dit agendapunt als laatste te behandelen. Integraal waterbeheer Oisterwijk De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van december jl. het beleidsplan ’Integraal water beheer Oisterwijk’ vastgesteld. Onder integrale waterbeheer Oisterwijk vallen alle waterstromen, die binnen de bebouwde kom zijn gelegen. Dit betekent dat in het ver volg niet meer afzonderlijk gekeken wordt naar zaken als grondwater, oppervlaktewater, dan wel riolering. Anders gezegd, alle onderdelen die betrekking hebben op waterbeheer worden voortaan met elkaar in verband gebracht, be keken en onderzocht. Overigens valt onder dit waterbeheer alleen het begrip kwantiteit, dus de hoeveelheid water binnen de bebouwde kom. Alle overige aangelegenheden op het gebied van waterbe heer behoren toe aan het Waterschap De Dom mel te Boxtel. Te nemen maatregelen Een onderdeel van de beleidsuitgangspunten voor het Integraal waterbeheer Oisterwijk is het opstellen van een maatregelenplan voor de Naar de ’riks’film Vrijdag 11 april om halfzeven Komt er weer een film? Ja, er komt weer een geweldig leuke film voor de kinderen van de basisschool. Wanneer komt die film dan? Op 11 april 1997! Hoeveel kost het, weet jij dat ook? Ja, natuurlijk want alle ’riks’ films kosten al tijd een riks, twee gulden vijftig dus. Waar is die film voor de jeugd? Die is in de Kunstkring, net zoals alle andere keren. Weet je soms ook hoe laat die film begint? Ja, de film begint om 18.30 uur, om half zeven. Je moet wel op tijd komen want vol is vol!! En hoe lang duurt de film deze keer? De film die nu gedraaid gaat wroden duurt met de pauze mee anderhalf uur. Dat betekent dus dat het die dag om 20.00 uur (acht uur) is afge lopen. Hoe kom ik aan een kaartje? Nou, je gaat gewoon op tijd naar de Kunst kring, daar kan je, vrijdag 11 april, al vanaf 18.00 uur (zes uur) terecht voor het kopen van de kaartjes. Ook kun je op woensdagmiddag 9 april tussen twee en drie uur in de voorverkoop al een kaart je halen in de Kunstkring.; Is het gezellig om naar de film in de Kunst kring te gaan? Natuurlijk het is hartstikke tof, want ze draaien daar altijd hele goeie films! Tot vrijdag 11 april half zeven in de Kunst kring! Inzameling van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) In Midden-Brabant vindt de inzameling van het groente-, fruit- en tuinafval sinds 1994 ge scheiden plaats. Als het GFT-afval is opge haald, gaat het vervolgens naar stortplaats De Spinder in Tilburg. Daar wordt het GFT-afval in een vergistingsinstallatie verwerkt tot com post. kernen Oisterwijk en Moergestel. De kern Heukelom vormt daar een uitzondering op, omdat Heukelom onder het buitengebied valt. In het maatregelenplan zullen oplossingen worden opgenomen voor punten zoals draina ge, infiltratie en afkoppeling. Afkoppeling heeft tot doel om schoon water, zoals regenwa ter, niet meer in de riolering te laten lopen. Daardoor wordt het rioleringssysteem minder zwaar belast en kan dat tot oplossing van een aantal knelpunten op dat gebied leiden. Benodigde gegevens Voor het opstellen van een maatregelenplan is het wenselijk om over zoveel mogelijk gege vens te kunnen beschikken wat betreft water overlast. Van belang hierbij is te weten: - op welke plaatsen bij langdurige regenval (grond)wateroverlast ontstaat; - op welke plaatsen bij korte regenperiode (grond)wateroverlast ontstaat; - op welke plaatsen er een tekort aan (grond)- water is; - op welke plaatsen er problemen zijn met de riolering, doordat bij regenbuien het water niet goed wegstroomt en rioollucht huizen binnendringt; - op welke plaatsen bij langdurige regenval overtollig water op straat komt te staan; - op welke plaatsen op dit moment drainage water op de riolering wordt geloosd; - alle overige gegevens met betrekking tot pro blemen die zich voordoen op het gebied van - water en riolering. Als u iets over wateroverlast hebt te melden, is het verstandig ook altijd uw naam, adres en telefoonnummer door te geven. Alleen op die manier is het namelijk mogelijk verder con tact met u op te nemen om eventueel aanvul lende gegevens te kunnen verkrijgen. Melding en informatie Voor het melden van gegevens waarover u be schikt of voor het inwinnen van nadere infor matie kunt u terecht bij het gemeentekantoor Oisterwijk. Het bezoekadres van de gemeente Oisterwijk is De Lind 44 te Oisterwijk en het postadres is Postbus 10101, 5060 GA Oister wijk. Ook kunt u over dit onderwerp telefo nisch contact opnemen met de heer E Veeke van de afdeling gemeentewerken. De heer Veeke is tijdens kantooruren bereikbaar onder nummer (013)-5291279. PAGINA 7 (I officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. i. 1 Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 013 - 513 1110 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 APRIL 1997

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7