JOY! Reconstructie dorpskern officieel afgerond I 0 Scouting I Deze week Aphrodite Eerste bewoners ’neergestreken’ in Papenacker II TV is gesloten van zaterdag 5 april t/m zondag 13 april ’Heitje voor een karweitje’ De praktijk van E.J. van Delft Wereldwinkel Kringloop Bedrijf Oisterwijk neemt voor oud papierinzameling uniek inzamelvoertuig in gebruik Met planten van roodbloeiende paardenkastanje op het St. Jansplein pag.7 pag. 9 Laat tijdig uw medicijnen vullen Onder het toeziend oog van genodigden en pers plant Toon van Gils vakkundig de boom. G.K. Huidverzorgingsinstituut Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Reconstructie dorpskern afgerondpag. 1 WSW vraagstuk in gemeenteraad Audacia blijft in winning-mood Persoonlijke biljart- competitie van startpag. 9 Oisterwijk officieelpag. 11 Het is weer Pasen en dat wil zeggen dat het tijd is voor de bekende actie van de Esta’s: ’Heitje voor karweitje’. In de paasvakantie kunnen er kinderen bij u aan de deur langskomen met deze vraag. Of misschien zijn ze al bij u geweest want het begon al vorige week. We hopen dat u weer leuke knotsgekke en gave klusjes voor ze in petto heeft. Net zoals vorig jaar. Toen zijn we van de opbrengst naar de Ef- teling geweest wat een ontzettend leuke dag was. Wat het dit jaar wordt.... dat weten we nog niet. Maar als u een steentje bijdraagt wordt het vast een geslaagde actie. Es. De kinderen hebben een formulier bij zich van ’Heitje voor een karweitje’. Donderdag 3 april 20.30 uur: Straotpraot; Klasgenoten met de 50-jarige Maria-Gorettisten; Wè zut zèn’?; Uit het MTV- archief; De natuur met Gerard Kuijpers en Ed Hurkmans; Kenia-dag op de Hertog Janschool; Actuele informatie over het nieuwe alarm nummer 1-1-2 met Jan Volleberg Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 HUISARTS Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 3 den. Bijzonder was de wethouder tevreden over de ideeën van het stedebouwkundig adviesbu reau Eindhoven. Veel inwoners hebben na tuurlijk overlast gehad met omrijden door de vele wegafsluitingen. Maar ondanks dit grote karwei hebben de aan nemers Wolfs uit Oisterwijk en de Gebroeders van der Zanden uit Moergestel deze overlast toch zoveel mogelijk weten te beperken. Het geheel overziend zegt loon van Gils, dat de combinatie aannemers Wolfs en van der Zanden met het Eindhovense adviesbureau prima werk heeft afgeleverd. Op woensdag 26 maart jl. heeft de loco-bur- gemeester in het bijzijn van enkele genodig den een jonge boom geplant. Het is een rood bloeiende paardenkastanje. Het was min of meer een sobere bijeenkomst. Maar volgens de wethouder is dit maar een voorproefje. Het is de bedoeling dat op een latere datum een officiële afsluiting van het grote werk zal plaatsvinden, maar bomen moeten nu een maal in het voorjaar geplant worden. Het prachtige gereconstrueerde plein met de omlijsting van lindenbomen, b&nken en zware blokken lag er in het voorjaarszonnetje fantas tisch bij. De wethouder besloot dat Moergestel zichzelf kan feliciteren met dit resultaat en daar sluit ’Moergestel-Nieuws’ zich natuurlijk graag bij aan. tuig kan een veel groter gebied bediend wor den zonder dat tussentijds lossen noodzakelijk is. Ook voor de medewerkers wordt het werk gemakkelijker. De inworp van het nieuwe in- zamelvoertuig is aanmerkelijk lager en dus minder belastend. Nederland Kringloop bv., een koepelorganisa tie waarmee het kringloopbedrijf in Oisterwijk al jaren samenwerkt, heeft het idee geleerd en samen met Ocevi in Tilburg is het uitgevoerd. Omdat het om een uniek exemplaar gaat heeft dat wat langer geduurd dan gepland, maar het resultaat is er dan ook naar. Een uniek voer tuig dat voldoet aan alle eisen die er tegenwoor dig gesteld worden aan veiligheid en arbeids omstandigheden. Vandaag wordt het voertuig geleverd. Voor dat het de weg opgaat krijgen de chauffeurs van het kringloopbedrijf een uitgebreide instructie en wordt ze geleerd hoe met het voertuig te manoeuvreren. Vanaf donderdag zal het dan in de straten van Oisterwijk te zien zijn. U bent van ons gewend dat wij elke week op de markt staan. Op Goede Vrijdag moesten we echter verstek laten gaan omdat we niet genoeg mensen hadden om de kraam te bemannen. Daarom vragen we vrijwilligers die ons 1 x in de drie a vier weken twee uurtjes op de markt willen helpen met de verkoop van Derde We- reldartikelen. U helpt ons er enorm mee en u dient hiermee tevens een goed doel. Immers, de artikelen die in de Derde Wereldwinkel worden verkocht zijn ingekocht bij de producenten voor een eer lijke prijs. Heeft u interesse, bel dan voor inlichtingen en aanmelding met: Michelle van de Wiel, De Stappert 81, Tel. 513 3505. p Huidverzorgingsinstiti Het zal ongeveer zo’n dertig jaar ge leden zijn dat het toenmalige gemeen tebestuur onder leiding van ’handels man’ burgemeester G. Poort de plan nen gingen smeden om tot een echt dorpsplein te komen. De kleine woon huizen, dorpswinkeltjes en zelfs cafés werden aangekocht en afgebroken. Na deze ’kaalslag’ ontstond men het over bekende St. Jansplein bestraat met kinderkopjes. Vele mensen vonden het plein niet riant. Het had ook wel een beetje te maken met de groeiverschillen van de lindenbomen die toendertijd geplant zijn. Het was natuurlijk wel een ide ale parkeermogelijkheid. Jarenlang is door de bestuurders gedacht over een andere oplossing. Serieus dateren de nieuwe plannen voor een algehele reconstructie sinds 1987. Deze beston den uit vernieuwing van de Oisterwijkseweg, Rootven, Schoolstraat, Raadhuisstraat en, ter afsluiting van het enorme plan, de reconstruc tie van het St. Jansplein. Volgens loco-burgemeester Toon van Gils is het 4 miljoen kostende dorpsplein iets moois ge worden waar vele mensen zich in kunnen vin- W0ENSDAG 2 APRIL 1997 - 22e Jaargang - Nr. 949 Vandaag, woensdag 2 april wordt om half een ’s middags op het kringloopbedrijf in Oister wijk een nieuw inzamelvoertuig afgeleverd dat uniek is in Nederland. Het voertuig perst al tijdens het ophalen en is speciaal voor het kringloopbedrijf ontworpen en uitgevoerd door Nederland Kringloop bv in samenwer king met Ocevi uit Tilburg. Al enkele jaren zamelt het Kringloop Bedrijf Oisterwijk in opdracht van de gemeente oud papier en textiel in. Tot nu toe werd daarbij gebruik gemaakt van een klein vrachtwagen tje of een gesloten busje. Voor de medewerkers betekende dat regelmatig terug naar het kringloopbedrijf aan de Veldweg om het papier te lossen in een grote container. Door de in gebruikname van dit nieuwe voer- Afgelopen zaterdag nam het eerste gezin zijn intrek in het nieuwe bouwplan Papenacker II. Aan de Pastoor Müskenshof nr. 5 was het de familie Pijnenburg-Oerlemans die de eer had het spits te mogen afbijten. Kelly, Britt en Marij poseerden ter gelegenheid daarvan voor onze fotograaf. Eind juni zullen alle gezinnen hun nieuwe woonbestemmingen betrokken hebben. Het totale bouwplan omvat ’n zestigtal woningen b I? I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. i R Tel. 013-513 14/4 d d n !j Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1