O i s t e r wij k Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Lid van de gemeentelijke monumentencommissie (m/v) Ontwerp beschikking Wet Milieubeheer Regeling ongedierte- bestrijding Bouw vergunningen/ meldingen Verordening Onroerende Zaak belastingen Monumenten commissie Artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Artikel 17 van de Mfef op de Ruimtelijke Ordening Artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Wet Bodem bescherming (Wbb) MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 APRIL 1997 PAGINA 11 0 gemeente gemeente - 949-5 949-1 949-2 Oisterwijk, 25 maart 1997. Oisterwijk, 25 maart 1997. 949-8 949-9 Oisterwijk, 28 maart 1997. De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann Oisterwijk, 2 april 1997. De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. Op 31 maart 1997 is de gemeentelijke monumentenverordening 1997 in werking ge treden. Als gevolg hiervan zal een gemeentelijke monumentencommissie worden inge steld. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk roepen kandidaten uit de nieuwe gemeente Oisterwijk op die zich willen inzetten als: De ongediertebestrijding in de gemeente Oisterwijk vindt met ingang van 1 januari 1997 als volgt plaats. Als u in uw woning of bedrijf in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom last heeft van onge dierte, zult u zelf voor de bestrijding moeten zorgdragen. Daarvoor kunt u op eigen kosten een deskundig bedrijf inhuren. Bedrijven die zich bezighouden met ongedierte bestrijding en ontsmetting staan in de Gouden Gids vermeld. Voor algemene adviezen en voorlichting over (de wijze van) ongediertebestrijding kunt u overigens wel bij de gemeente terecht. Als u hinder ondervindt van ongedierte, dat niet afkomstig is van uw eigen woning of bedrijf, kunt u dat eveneens bij de gemeente kenbaar maken. Het telefoonnummer van de gemeente Oisterwijk is (013) 5291311. Indien nodig zal de telefoniste) u doorverbinden met de afdeling Gemeentewerken, die dit onderwerp behandelt. 949-3 AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 13 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnen gekomen: Oisterwijk: - het plaatsen van een dakkapel op de woning aan de Venkel 1 - het verbouwen en aanpassen van het pand Dorpsstraat 12; - het bouwen van een serre aan de Baerdijk 81; - het bouwen van een garage aan de Huysacker 22; - het vergroten van het clubgebouw aan de Kivitslaan 24. Moergestel: - het vergroten van de woning aan de Oisterwijkseweg 27a; - het vergroten van de woning aan de Looyakker 66; - het vergroten van de woning Pastoor van den Boogaardstraat 27. In week 13 van 1997 zijn de volgende aanvragen om sloopvergunning en sloopmeldin- gen ingekomen: Oisterwijk: -het verwijderen van asbesthoudende golfplaten van het dak van de schuur aan de Beukendreef 122; -het gedeeltelijk slopen van een keuken/bijkeuken aan de Kerkstraat 79. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschieven onderwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling VROM, mevr. S. Meijer, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110,4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: Heukelom: het verbouwen van de opslagruimte tot kantoor/opslagruimte aan de Molenbaan 14 (gewijzigd bouwplan) Oisterwijk: Burgemeester en wethouders hebben positief gereageerd op de melding tot: - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Dille 3. Sloopvergunning is verleend voor: - het verwijderen van circa 36 m2 geschroefde asbestcement golfplaten van het dak- vlak van 6 bergingen gelegen aan de Willem de Zwijgerlaan 30-34-36-38-42 en 48 in Oisterwijk. De gemeenteraad van Oisterwijk heeft in zijn vergadering van 25 maart 1997 vastge steld de Verordening op de heffing en de invordering van onroerende zaakbelastingen 1997'. De verordening en de tarieven worden van kracht per 1 januari 1997 en liggen vanaf heden tijdens kantooruren op werkdagen ter inzage in het gemeentekantoor aan De Lind 44 in Oisterwijk. U kunt de verordening eveneens inzien tijdens de openingstijden in de openbare biblio theek aan de Distelstraat 1 in Oisterwijk en in het servicepunt van de gemeente in de openbare bibliotheek aan de Schoolstraat 37 in Moergestel. De verordening is verkrijgbaar bij de afdeling Beheer van de gemeente Oisterwijk. Het verzoek ligt met ingang van maandag 7 april 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, ka mer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schrifteloijk bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. ONTWERP BESCHIKKING INGEVOLGE DE ARTIKELEN 29, 37 EN 39 WBB Bij Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant is op 7 februari 1997 door Stichting Uit voering Bodemsanering Amovering Tankstations te Rotterdam een melding ingediend ingevolge artikel 28, lid 1 Wbb, met het voornemen de bodem te saneren op de locatie Boxtelsebaan 24 te Oisterwijk. In de ontwerp-beschikking is door Gedeputeerde Staten vastgesteld: - dat er sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging; - dat er sprake is van urgentie om het geval van bodemverontreiniging te saneren; - dat de sanering in fasen wordt uitgevoerd; - het tijdstip waarbinnen met de sanering dient te worden begonnen; - welke tijdelijke beveiligingsmaatregelen eventueel genomen dienen te worden en op welke wijze en tijdstippen aan hen verslag moet worden gedaan van de uitvoering van die maatregelen; welke wijzigingen van het gebruik van de bodem aan hen gemeld dienen te worden; - dat zij voornemens zijn de gevraagde goedkeuring van het saneringsplan te verlenen. Aanvraag, ontwerp-beschikking en bijbehorende stukken liggen vanaf 18 maart 1997 gedurende vier weken ter inzage in de bibliotheek van het provinciehuis, Brabantlaan 1 te 's-Hertogenbosch, op werkdagen van 09.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur, en in het gemeentekantoor, De Lind 44 te Oisterwijk op werkdagen van 09.00 uur tot 12.30 uur en buiten kantooruren na telefonische afspraak (tel. 013- 5291311), afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, De Lind 44 te Oisterwijk. Ten aanzien van de ontwerp-beschikking kunnen belanghebbenden, gedurende de ter mijn van terinzagelegging, hun zienswijze naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, Brabantlaan 1, 5216 TV ’s-Hertogenbosch. Van hetgeen mondeling naar voren is gebracht, wordt een verslag gemaakt. 949-7 ’s-Hertogenbosch, 18 maart 1997. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in te stemmen met de melding tot het: - uitbreiden van de woning aan de Looyakker 66 te Moergestel. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 7 april 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, ka mer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen imeen omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - de heer J.A.M. van Esch voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een veehouderij voor het houden van melkgeiten, vleesvar kens en rundvee aan Baaneind 8 te Berkel-Enschot. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerp-beschikking opgesteld. De aanvraag en de ontwerpbeschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 7 april 1997 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van twee weken kan iedereen bij het college van burgemeester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerpbeschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ont werpbeschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wel schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerpbeschik king. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzagetermijn worden verzocht. 9494 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemend met toepassing van arti kel 19 WR0 de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van het winkelpand aan de Lind 43-45 te Oisterwijk. Het bouwplan ligt met ingang van 3 april 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Bouw- en Milieuzaken. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 28 maart 1997. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, de secretaris, mw H.F. van Breugel de burgemeester, drs Y.C.Th.J. Kortmann Taken: - inventariseren en selecteren van gemeentelijke monumenten; - gevraagd en ongevraagd adviseren over gemeentelijke- en rijksmonumenten en ge meentelijk monumentenbeleid; - adviseren bij vergunningverlening voor het wijzigen van monumenten; - adviseren bij de meerjarenplanning restauratie monumenten; - het verstrekken van voorlichting aan belanghebbenden. Functie-eisen: Kandidaten dienen te beschikken over aantoonbare deskundigheid op een van de vol gende, of meerdere, terreinen: - kunst-, architectuur- of bouwhistorisch gebied; - stedebouwkundige, landschapskundige of planologische kennis; - heemkundige en/of landschapsarchitectonische kennis. Deze kennis zal zich met name moeten richten op de situatie in de gemeente Oister wijk. Vergoeding vindt plaats volgens de verordening geldelijke voorzieningen raads- en com missieleden. De leden van de commissie worden door de gemeenteraad benoemd op voordracht van het college van burgemeester en wethouders voor de duur van vier jaar met een eenmalige mogelijkheid tot herbenoeming. Voorzitter wordt de wethouder van monumentenzaken en het secretariaat berust bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken van de gemeente. Informatie Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot mw. M. de Rooy, secretaris van de Monumentencommissie, tel. 5291330. Schriftelijke reacties kunnen voor 1 mei 1997 worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk on der vermelding van 'Monumentencommissie’ op de envelop. 9498 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tijdelijk vrijstelling te verlenen van de bepalin gen in het bestemmingsplan t.b.v. Stichting Oisterwijk e.o. Helpt voor het gebruiken van een voormalige stal aan de Spreeuwenburgerweg 41 als opslagruimte. Deze ver gunning zal voor de termijn van maximaal 5 jaren worden verleend.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11