O) zcouhng Expositie in ’De Rode Lelie |h DE KLEINE MEIJERIJ I.T.S. aan ’De Panneschuur’ Gilde St. Sebastiaan en Barbara De vlag gestreken Bevernieuws DE KLEINE MEIJERIJ Fiets-3-daagse 14,15 en 16 mei 1997 Moergestel mooie kampioenschapswedstrijden. 06-11 is vanaf nu Marcel Bruurs en Maikel Vennix winnaars van ’De Lind Bokalen’ Van Pasen tot en met Pinksteren kunt u elke middag gaan kijken naar een expositie van Wilna van den Heuvel in Boscafé ’De Rode Lelie’ (Natuurtheater) in Oisterwijk. Wilna ex poseert daar ’Acryl op doek of paneel’. U bent er van harte welkom! Heemkundekring Clemens de Witte van het Provinciaal Overleg Gehandicaptenbeleid Noord Brabant reikte afgelopen donderdag het Internationaal Toegankelijkheidssym- bool uit aan Wethouder Wil van Roes- sel. Hij was blij dat de realisering tot nu toe altijd zo soepel verlopen was en daar om was de uitreiking voor hem een af ronding van zijn werkzaamheden. Wel zijn er nog regelmatig controles om de toe gankelijkheid te toetsen. Al vanaf begin janua ri 1994 is het PO.G. met bouwadvies in de weer geweest om deze wijkvoorziening te verbete ren. In de vorm van een wettig beschermd ge- velplaatje (het rolstoel-teken) werd dit met hulp van een kleuter van ‘Okido’ op de hoofd ingang van het gebouw bevestigd. De kleuters waren aanwezig maar konden de boven hun petje uitgroeiende moeilijke speeches niet waarderen. De limonade en cake ging er wel in als ‘koek’. Ook kregen de Thuiszorg, Peuter- Zaterdag 15 maart j.l. werden op de 400 meter kunstijs baan te Eindhoven schaats wedstrijden gehouden waaraan door 45 leden van Schaatsclub “DeVennen” werd deelgeno men. In 7 verschillende categorieën werden de snelste rijd(st)ers over 2 afstanden gehuldigd als clubkampioenen van ’De Vennen’. Pupillen Meisjes: Met een tweede plaats in de rit over 100 m en een eerste plaats in de rit over 300 m. behaalde Nicky de Groot in deze categorie de eerste plaats. Sanne van den Meijdenberg werd dank zij haar snelste tijd in de rit over 100 mtweede. De derde prijs was voor Anouk van den Meij denberg. Pupillen Jongens: Ook in deze categorie moest een rit over 100 m en 300 m gereden worden. Juliën van Veltho- ven was de snelste op beide afstanden, zodat hij kampioen werd. De tweede prijs was voor Adriaan Kastelijn, en Rens Matheeuwsen werd derde. Junioren Meisjes: In deze categorie won Lilian Strik zowel de rit over 500 m als de rit overlOOO m, waardoor zij de eerste prijs won. Eefje van den Meijdenberg behaalde een keurige tweede plaats, en evenals voorgaande twee jaren was de derde prijs voor Ilse van Kollenburg. Junioren Jongens: Maikel Vennix was oppermachtig in deze cate gorie. Hij won zowel de rit over 500 m als de rit over 1000 m, zodat hij clubkampioen bij de Junioren werd. Hiermee kwam Maikel voor een jaar in het bezit van de door Gerard Schon- ckvan Makelaardij ’De Lind’ beschikbaar ge stelde ’De Lind wisselbokaal’ voor Junioren. Bram van Oirschot en Luuk van Gils werden tweede resp. derde in deze categorie. Senioren B Dames: Jeanne van Kollenburg behaalde in deze cate gorie de titel door beide ritten over 500 m te winnen. Mieke Hooghiemstra werd tweede en de derde plaats was voor Annemie Kaptijn. Senioren B Heren: Ook in deze categorie werden 2 ritten over 500 m gereden. Louis Hooghiemstra nam in de eerste rit voldoende afstand om de overwin ning in het eindklassement veilig te stellen. Door zijn winst tijdens de tweede rit werd Bon nie Strik tweede in het eindklassement. De derde prijs was voor Theo de Laat. Senioren A Heren: In deze hoogste categorie won David Strik in een tijd van 46.97 seconden de rit over 500 m. Marcel Bruurs reed de rit over 1500 m het snelst (2 minuten en 22.79 seconden). De eer ste plaats in het totaalklassement was voor Marcelen David werd verdienstelijk tweede. John Schepens legde beslag op de derde plaats. Met zijn overwinning veroverde Marcel Bruurs voor de derde achtereenvolgende maal ’De Lind wisselbokaal’ voor Senioren. Helaas kon Richard Bruurs wegens ziekte niet aan dit clubkampioenschap deelnemen. Voor Richard was er echter wel een troostprijs in de vorm van de ’De Vennen Trainingsbokaal’. Dit is een aanmoedigingsprijs voor de licentie- houd(st)er die in het afgelopen seizoen de meeste inzet heeft getoond en/of de grootste vooruitgang heeft geboekt. Dankzi j de grote publieke belangstelling en het hoge niveau van de sportieve prestaties kan Schaatsclub ’De Vennen’ terugzien op zeer Op 19 maart was op de schietbaan van ons gil de bij café ’t Stokske de return wedstrijd tegen Alphen, waarbij wij moesten trachten het vo rig jaar verloren wisselschild te heroveren. Na een spannende voorselectie van alle schut ters van beide partijen, gingen de vier beste schutters van Alphen en de vier beste van Moergestel beslissen welke gilde het fel begeer de wisselschild zou winnen. Er werd door beide gildes goed geschoten en de spanning was te snijden onder de resteren de schutters. Nadat alle pijlen verschoten waren en de pun ten opgeteld, werden de schutters van St. Se bastiaan en Barbara Moergestel de winnaars met 88 punten, het Gilde St. Willibrordus uit Alphen werd tweede met 76 punten. Het was een gezellige avond met spanning en plezier en het gilde van Alphen zal er natuur lijk alles aan doen om het wisselschild in het najaar bij hen thuis terug te heroveren. hopen dat we de volgende keer weer een be roep op jullie mogen doen. Open dag bevers Op zaterdag 29 maart wordt er voor de bevers (kinderen van 5,6 en 7 jaar oud) een open dag georganiseerd. De open dag begint om 10.30 uur en eindigt om 13.00 uur. Alle kinderen kunnen deze morgen kennis komen maken met de bevers. Voor de ouders is er koffie en thee. Er is ook de mogelijkheid de kinderen op te geven voor de wachtlijst. Graag nodigen wij op deze dag ook iedereen uit, die geïnteresseerd is in ’t leiding geven bij de bevers. Iedereen is van harte welkom. Suzanne, Sandra en Nancy. Natuurlijk werden er tussen de middag echte Amerikaanse broodjes met kankworst gegeten, 's Middags ging de reis naar een ’fort’ uit het Wilde Westen. Hier werd de hele middag flink geklauterd, gerend en natuurlijk gelachen. Na het lange bezoek aan het Wilde Westen gingen we voor het avondeten nog even naar Disney land. Waar allerlei bekende beverspelen in Dis- neystijl gespeeld werden. Het avondeten bestond uit een lekker bakje friet en een ijsje toe. Het laatste deel van Ame rika dat we bezochten was Las Vegas. In groep jes werden hier door de bevers allerlei kans spelen gespeeld zoals sjoelen, ezeltje prik en blikken gooien. De dag werd afgesloten met een bingo in het casino. Uit de vele reacties maakten we op dat het voor iedereen weer een fantastische beverdag is ge weest. Graag willen wij hiervoor dan ook de mensen bedanken die geholpen hebben deze middag een succes te maken. Jarno, Danny, Carla, Petra, Kees en Monique bedankt. We Beverdag Een paar weken geleden zijn de Moergestelse bevers op reis geweest naar Amerika. Om pre cies te zijn naar het Wilde Westen, Disneyland en Las Vëgas. Om 10.30 uur verzamelden wij zoals gebruike lijk bij D’n Donk. Eenmaal binnen gingen de bevers al snel op zoek naar een cowboy. Deze cowboy wilde de bevers wel vergezellen op hun reis door het Wilde Westen. Maar hiervoor moesten zij wel eerst aan wat eisen voldoen zoals: kunnen schieten met een fles afwasmid del gevuld met water, lasso kunnen werpen, paard kunnen rijden en hutten kunnen bou wen. Na ongeveer een uur voldeden de bevers als echte cowboys aan al deze eisen. Ze werden hiervoor beloond door de cowboy met toe gangsbewijzen (kleurplaten) voor het Wilde Westen. Op 7 mei 1971 kreeg Moergestel zijn eigen ge meentelijke vlag. Voor wat betreft de historie en het ontwerp heeft het toenmalige gemeen tebestuur zich laten adviseren door de Stich ting voor Banistiek en Heraldiek in Muider- berg en door dhr. WA. van Ham, adjunct-ar- chivaris in Bergen op Zoom. De Moergestelse vlag kent de kleuren geel, rood en groen, zijnde de kleuren van de drie plaatselijke gilden, t.w. St. Catharinagilde, St. Sebastiaan en Barbara-gilde en het St. Jorisgil- de. De witte schrijf met rood kruis symboli seert het bij Sint Jan, de patroon van de paro chie, behorend attribuut. Officieel luidde de tekst: ’In te stellen een vlag van banen prin sengeel, vermiljoenenrood en donkergroen met op het broekingsnijpunt (d.w.z. 1/3 van de vlaglengte, gerekend vanaf de stokzijde) een witte schrijf met een rood kruis; de schijf met een middellijn 5/9 vlaghoogte, de armen van het kruis met een dikte 1/9 vlaghoogte.’ Heemkundekring speelzaal ‘Dribbel’, Kindercentrum ‘Okido’ en Gymzaal Panneschuur eenzelfde gevelplaatje uitgereikt voor hun ruimten. Mensen die minder mobiel zijn, slecht ter been zijn, slechthorend, blind of anderszins gehan dicapt vinden in dit complex aanpassingen waarbij zij minder gehandicapt zijn dan wan neer deze aanpassingen in het gebouw niet zijn aangebracht. Wethouder Wil van Roessel stel de dat aan zo een klein symbool zoveel vast zit. Toegankelijkheid van Gemeentelijk gebouwen is erg hard nodig maar niet altijd goedkoop of gemakkelijk te realiseren. Hij beloofde er als een goed huisvader over te waken en vertelde dat er in de komende jaren nog een aantal ge bouwen van goede aanpassingen voorzien gaan worden. De Gemeente Oisterwijk, Moergestel en Heukelom willen het toegankelijkheids- symbool ‘blijven verdienen’. Oisterwijk is al eens ‘Zorgstad van Nederland’ geweest en wil daarom aan alle inwoners denken als het om bereikbaarheid gaat. Men gaat nu ‘de Krekul’ aanpassen en hiervoor is het PO.G. ook weer uitgenodigd. Als men van het begin af aan met de bouwplannen rekening houdt met de nodig zijnde voorzieningen dan hoeft het echt niet zo duur te zijn. Achteraf aanpassen kost meest al beduidend veel meer. In de huidige nieuw bouw worden reeds bepaalde voorzieningen aangebracht die een kostbare verandering la ter minder nodig maken of gemakkelijker uit voerbaar en daardoor ook goedkoper. Huizen krijgen al bredere buiten- en binnendeuren en worden zoveel mogelijk ontdaan van drempels. Aanpassingen waarvoor gehandicapte mede mensen ons dankbaar zijn omdat zij minder aangewezen zijn op helpers of hulpinstanties. Hb ’De Kleine Meijerij’ 50 jaar In juni 1997 bestaat de Heemkundekring 'De Kleine Meijerij’ 50 jaar. Op 19 juni 19947 werd de vereniging opgericht in Helvoirt en momenteel omvat de kring de kernen c.q. ge meenten Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moerge stel, Oisterwijk en Udenhout. Heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ telt 525 leden. De vereniging heeft ten doel het bevor deren in brede kring van de belangstelling voor en de kennis van eigen streek, volk en gebrui ken daarvan en heemkundig waardevolle over blijfselen uit vroegere tijden. Zij tracht dit doel te bereiken door het onderzoeken, bestuderen en veiligstellen van heemkundig belangrijke terreinen, onroerende en roerende goederen, zaken, voorwerpen en oudheidkundige gege vens in en van het werkgebied en zijn omge ving eiï door het organiseren van excursies, le zingen, publicaties en tentoonstellingen. In de maanden juni en juli willen wij een ten toonstelling houden, waarmee een beeld ge toond kan worden van hoe de mens vijftig jaar geleden in ons werkgebied leefde, woonde en werkte. Uiteraard geven daarbij foto’s een her kenbaar beeld van de ’tijd van toen’. Als U zich de moeite zou willen geven om in ’die oude schoenendoos’ of in Uw album ’op zolder’ te zoeken naar foto’s van de jaren veertig en U wilt daarover contact met ons opnemen, dan krijgt U -na de foto een duplicaat gemaakte te hebben- Uw kleinood ongeschonden terug. U helpt daarmee onze eigen plaatselijke historie. Annelies Picokrie (tel. 5133194) en Noud Smits (tel. 5131694) wachten graag uw reac tie af. Bij officiële gelegenheden zou voortaan de ei gen gemeentelijke vlag wapperen naast de rood-wit geblokte Brabantse vlag en de natio nale driekleur. Die eerste gelegenheid deed zich voor toen het plein in 1971 ’in gebruik’ genomen werd en officieel de naam ’St. Jans- plein’ kreeg, waarbij de gemeentevlag gehesen kon worden en ’aan den volke getoond’. Als gevolg van de gemeentelijke herindeling, welke per 1 januari 1997 een feit is geworden, heeft de vlag van de kern Moergestel zijn offi ciële status verloren. De vlag en het wapen van de oude gemeente Oisterwijk, al of niet in aangepaste versie, zul len voortaan als uiterlijke kenmerken van de nieuwe gemeente Oisterwijk gevoerd gaan worden. De zelfstandig gemeente Moergestel heeft per 1 januari 1997 zijn vlag gestreken.... Noud Smits. De voorbereidingen zijn weer volop in gang gezet voor de tweede fiets-3-daagse. Zo is de fietsersbond ENFB routes aan het uitzetten, onder andere over de nieuwe fietspaden in de Kampina, dat belooft weer veel fietsplezier. Mede dankzij de royale steun van de Moerge stelse middenstand kunnen we voor jong en oud, bij de controle-post, een gratis versnape ring aanbieden! Redenen te meer om dit jaar ook deel te nemen aan deze recreatieve fiets tocht. Noteer dus alvast de data in uw agenda: 14,15 en 16 mei. Tussen 18.00 en 19.00 uur kan ge start worden voor een van de twee routes (15/ 20 km of 30/35 km). Verdere bijzonderheden ten aanzien van deel name zullen we U ter zijner tijd geven. Voor inlichtingen kunt u ook terecht bij S.V Roef!, Franky van Boxtel (013-5133103). w s L '-'-W" i i WVi I iFsü MOéstef. ..Mi 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 26 MAART 1997 rood £ro«n Svhaat sclub „De Vennen." PAGINA 8 In de rubriek ’Wie zijn wij?’ van deze week zien we drie kinderen Trompenaars: Bart, Marij en Petra. IB

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 8