Rabobank -pr Wéér feliciteren wij een ondernemer met een nieuwe Combi-automaat: I J Moergestel a ‘J Zo is er maar éénl Bibliotheek Oisterwijk/ Moergestel liih v v Mag ik u uitnodigen om die weg van verlan- 1 w T Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid te pinnen. Vandaag wensen wij Kapsalon ’t Kapperke veel plezier met deze moderne vorm van betalen. De Combi-automaat is aan de ene kant een pinautomaat, aan de andere kant een chipknip. Deze automaat staat voor maximale betaalservice, snelheid en veiligheid. 06-11 is vanaf nu Schoolstraat 2A Moergestel Welke ondernemer kunnen wij binnenkort feliciteren? Dames- en Herenkapsalon 15,- voor leden en 25,- voor niet-leden. Tennis Op 6 april gaan we tennissen. Wie op deze dag een balletje wil slaan, of eten ’en dat wilt u’ moet zich om half 2 melden bij D’n Tob. Op geven bij Bart van Korven, tel. 013-5132358. Oproep Wie mee wil gaan survivallen moet deze week nog opgeven anders gaat het niet door, tel. 013- 5132358 of 5132205. Protestantse Gemeente Oisterwijk Contactpersoon voor Moergestel: mw. J. Door- duyn, Cruythof 2, Moergestel. Kerkdiensten in de Goede Week ’In die nacht’ en ’Op die morgen’ - dat zijn de kernmomenten van de Goede Week, waarlangs zich een cruciale beweging aftekent: van nacht naar morgen, van donker naar licht, van dor en doodsheid naar leven, nieuw, overwacht, ongekend anders. Hier raken we de kern van ons eigen leven: zien wij licht, een nieuw per- spektief? Durven en kunnen wij door het duis ter van de nacht gaan, in afwachting van het ochtendgloren van de nieuwe dag? Zijn wij (nog) hoopvol en vol van verlangen? In onze diensten zullen we bij deze vragen stilstaan, ons bezinnen en onze weg zoeken. B y Bierproeven Op 28 maart staat er een bierproefavond op het programma. Het gaat om 10 merken bier die aan einde van de avond op moeten zijn. En ondertussen kun je punten geven voor de soor ten. Jan Bietel in de lederhose zorgt voor de muziek en we staan zelf achter de bar dus het is weer hakkuhbar. Karten Op 4 april gaan we karten op een indoor kart- baan. Vorig jaar was Michael Sjoemagger ook op de baan voor een beetje concurrentie maar dat viel hem vies tegen. Daarom zit hij dit jaar ook ver onder ons niveau en durft hij niet meer. We verzamelen om half acht bij D’n lob. De gene die een auto hebben graag meenemen voor vervoer. Opgeven verplicht bij Dennis Smetsers, tel. 0411-673189. Deze avond kost - het lenen van een informatieve videoband gaat 1,50 kosten; - het lenen van een gewone cd of videofilm gaat 3,- kosten; - het lenen van een cd of videoband uit de top 100,- gaat 5,- bedragen. Deze materialen worden voor 1 week uitge leend. Op de materialen wordt zichtbaar gemaakt als het om top-100 materiaal gaat. Een ander gevolg van de wijziging van de Au teurswet is dat het bedrag dat de gezamenlijke nederlandse openbare bibliotheken voor het uitlenen van hun boeken, tijdschriften e.d. moeten afdragen aan de Stichting Leenrecht voor 1997 is verdubbeld naar 20 miljoen gul den. Ook in 1998 en 1999 zullen nog stijgin gen plaatsvinden. De gevolgen hiervan zijn op dit moment nog niet bekend, maar wel zal in de toekomst een wijziging in de tarieven plaatsvinden. Bibliotheken gesloten In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel gesloten op de volgende data en tijden: - vrijdag 28 maart (Goede Vrijdag) vanaf 16.30 uur (beide bibliotheken); - zaterdag 29 maart (Paaszaterdag) hele dag (Oisterwijk) - maandag 31 maart (2e Paasdag) hele dag (bei de bibliotheken). gen mee te gaan? U bent van harte welkom op de volgende dagen: Witte Donderdag 20.00 uur: We breken brood en delen wijn. Thematiek: Samengekomen tot Zegen. Goede Vrijdag 20.00 uur: Gedachtenis van Jezus’ lijdensweg en dood aan het kruis Paasnacht 22.00 uur: We vinden het lege graf. Thematiek: Schipbreuk en redding. Paasmorgen 10.15 uur (Kerkstraat): Feest van de Opstanding. Thematiek: pasen handen en voeten geven. Voorganger is ds. R. Roodsant. De kinderen vieren de dienst met ons mee. Voor de allerkleinsten is er crèche. 10.00 uur (Kivitslaan): Voorganger in deze Paasmorgen-dienst is ds. K. Hanhart uit Den Bosch. Stijging kosten voor het lenen van cd’s en videobanden Wanneer boeken via de bibliotheek worden uitgeleend, worden ze wel gelezen, maar niet verkocht. Daarom betalen de openbare bibliotheken van Nederland al een aantal jaren een vast bedrag per jaar aan schrijvers en uitgevers voor het uitlenen en gebruiken van hun boeken. Dit is vastgelegd in de Auteurswet. De Stich ting Leenrecht zorgt voor een juiste verdeling van dit geld over de schrijvers en uitgevers. In 1996 is de Auteurswet gewijzigd en dit heeft voor de openbare bibliotheken in Nederland een aantal consequenties. Er zijn voor het eerst landelijke afspraken ge maakt over de leenvergoeding voor cd’s en vi deobanden. Voor het uitlenen van de wat oudere cd’s en videobanden moet de openbare bibliotheek 0,50 per keer afdragen en voor het uitlenen van cd’s en videobanden die in de top 100 staan moet de bibliotheek 2,- per keer gaan afdra gen. Deze regeling gaat in per 1 april 1997. Dat betekent dat de bibliotheken van Oister wijk en Moergestel genoodzaakt zijn de uit- leengelden voor cd’s en videobanden per 1 april 1997 te verhogen: Drie kinderen deze week. Twee zusjes en ’n broer... Wie zijn het? We kunnen nog steeds foto's gebruiken voor deze rubriek. Hebt u 'n feuke foto uit vroeger jaren (met daarop het liefst niet meer dan 3 personen) doe ze dan in een envelop en stop ze in de bus op ons redaktie-adres, Oisterwijkseweg 43. Als u er dan nog een aan uzelf ge adresseerde en gefrankeerde envelop bijdoet dan krijgt u de foto's zo snel mogelijk terug! PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 MAART 1997

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5