Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel 2 Brothers on the 4th Floor Bekendmaking Bekendmaking Wet Milieubeheer Tennisbanen zomerseizoen 1997 In Oisterwijk Wet Voorzieningen Gehandicapten... Hoe aanmelden? Wanneer ophalen? Wel aanmelden Hoe aanbieden? Zelf brengen B. en W. besluiten Diversen: 00BROTHERS Aanmelden tussen 1 en 15 april Met de 'takkenronde' binnenkort van uw grof snoeihout af Verandering in ophalen huisvuil maandagroute in verband met Pasen Heeft uw paspoort een produktiefout? Oisterwijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 MAART 1997 PAGINA 10 4 948-8 948-9 948-10 Oisterwijk, 21 maart 1997, de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel: Op maandag 31 maart 1997 gaat het spreek uur niet door (2e Paasdag). Op dinsdag 1 april 1997 spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y.C.Th.J. Kortmann van 11.00 uur tot 12.00 uur. Wethouder A.C.A. van Gils; wethouder R.R.J. Rakhorst; wethouder R.R.J. Hora; wethouder WJ.A. van Roessel alle van 11.00 uur tot 12.00 uur. Burgemeester en Wethouders van Oisterwijk maken op grond van het bepaalde in artikel 8.41 van de Wet Milieubeheer bekend dat zij de volgende meldingen hebben ontvangen voor niet-vergunningplichtige inrichtingen. Besluit houtverwerkende bedrijven Kemkes en Korthagen interieurbouwers, Nic. van Eschstraat 22, 5060 AH Oister wijk Besluit detailhandel Wijn en traiteur De Primeur, Gemullehoekenweg 17a, 5061 MA Oisterwijk. Voor wie is de Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG) bedoeld? Deze wet is bedoeld voor mensen die door ouderdom ziekte of lichamelijke gebreken pro blemen ondervinden bij het wonen of het zich binnen of buiten de woning verplaatsen. Welke voorzieningen vallen onder de WVG? Op grond van deze wet worden voorzieningen betaald om iemand in staat te stellen zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven. Deze voorzieningen zijn onder te verdelen in driep groepen: - woonvoorzieningen; - vervoersvoorzieningen; - rolstoelen. Woonvoorzieningen In een woning kunnen allerlei aanpassingen worden gemaakt, waardooir ook iemand met een handicap langer zelfstandig kan blijven wonen. Voorbeelden daarvan zijn: - een traplift als iemand geen trappen meer kan of mag lopen; - een verhoogd toilet; - steunen in toilet of douche; - douchestoel; - een onderrijdbare keuken, waardoor iemand zittend kan koken of afwaaen; - rolstoelvaste vloerbedekking. Woningaanpassingen boven de 45.000,- val len niet onder de WVG maar onder de ABWZ. De AWBZ wordt uitgevoerd door het zieken fonds en de particuliere ziektekostenverzeker aars. Soms is het beter dat iemand gaat verhuizen naar en aangepaste woning. Bijvoorbeeld om dat dat veel goedkoper is of omdat de huidige woning niet kan worden aangepast aan de han dicap. Dan wordt vanuit de WVG een tege moetkoming betaald voor verhuis- en inrich tingskosten van maximaal 5.000,-. Vervoersvoorzieningen Als iemand door ouderdom, ziekte of een han dicap geen gebruik kan maken van het norma le openbaar vervoer, kan hij gebruik maken van aangepast vervoer, de zgn. deeltaxi. Wat is deeltaxi? Een deeltaxi is een normale taxi. Het verschil met andere taxi’s is dat u niet de hele auto huurt, maar een zitplaats. Bent u om medische redenen niet in staat om alleen te reizen, dan kunt u een begeleider meenemen. De gemeen te moet u hiervoor van tevoren toestemming geven. Neemt u zonder medische redenen een begeleider mee, dan kan die voor dezelfde prijs als u moet betalen, meereizen. De deeltaxi is bedoeld om u in staat te stellen deel te nemen aan het sociaal en maatschappe lijk verkeer. Denk aan familiebezoek, winke len, bezoek aan de schouwburg, het kaart- avondje enz. Niet voor vervoer naar arts of specialist. Als het begin en het einde van de rit maar in Oisterwijk is dan rijdt de deeltaxi u door heel Nederland. Hoe werkt de deeltaxi? Om gebruik te maken van de deeltaxi heeft u een pas nodig. Die kunt u bij de taakgroep besloten, om tweemaal per jaar gratis grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daar voor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de mini-container kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuil- route in de bruine mini-container moet wor den aangeboden. Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf dinsdag 1 april tot en met dinsdag 15 april 1997 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan tele fonisch via het volgende nummer van het Kringloopbedrijf: 0900-8212248. De ’takkenronde’ wordt in Moergestel gereden op donderdag 24 april 1997. De ophaalronde van het snoeihout moet ge pland kunnen worden. Daarom is het verzoek te melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dat meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk worden gewerkt. Aanmelden kan alleen bij het Kring loopbedrijf Oisterwijk en wel vanaf dinsdag 1 april 1997 tot en met dinsdag 15 april 1997 (tel. 0900-8212248). Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aan bieden, dan moet u daarvan handzame pakket ten maken. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig op gehaald. De mensen van de ophaalwagen we ten immers dankzij u melding vooraf precies waar ze moeten zijn. U hoeft met u vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehe le jaar door snoeihout gratis afleveren op de milieustraat van het Kringloopbedrijf aan de Veldweg 6 te Oisterwijk. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens vergunning te verlenen voor het: -vergroten van de garage bij de woning gelegen aan de Hoefkens 20; -vergroten van de garage bij de woning aan de Hoefkens 18; beide te Moergestel. De bouwplannen liggen met ingang van maandag 31 maart 1997 gedurende veer tien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkin gen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 18 maart 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: - De voorzitters van commissies zullen een richtinggevende notitie waarin de procedure voor de voorjaarsnota is omschreven, in hun commissie bespreken. - Het college heeft kennis genomen van de agenda voor de vergadering van het Samen werkingsverband Midden-Brabant van 26 maart. - Aan het Europacomité zal de 3e en 4e termijn over 1996 betaalbaar worden gesteld in ver band met de jubileumviering Oisterwijk- Sprendlingen 1997. - Het college heeft ingestemd met de bestuur lijke opdracht ’Informatieplan Gemeente Oisterwijk’. De commissie algemene Beleids zaken zal om advies worden gevraagd. - Nadat de commissie welzijn om advies is ge vraagd, zal de raad een voorstel voor het uit breiden van de basisschool de Molenhoek met een tijdelijke voorziening worden voor ge legd. - Het college heeft kennis genomen van de na dere analyse van de afrekening krediet Pan- nenschuur. De bruto-overschrijving wordt meegenomen bij de afsluiting van de kapitaal- dienst. - Het college heeft de Nota Kinderopvang voor kennisgeving aangenomen. Aan de gemeen teraad zal een aantal beslispunten worden voorgelegd. - De gemeenteraad wordt gevraagd geld be schikbaar te stellen voor renovatie van voor zieningen voor de technische atletieknum- mers in sportpark Gemullehoeken aan de Ki- vitslaan. - De notitie ’Ik spring...,trappel..., en kom bo ven, een nieuwe schoolslag; over het school zwemmen zal aan de gemeenteraad ter vast stelling worden voorgelegd. - De ontwerp-structuurvisie centrum en actie programma en het concept-beleidsplan ’Oisterwijks centrum bereikbaar’ zijn ten be hoeve van de inspraakprocedure voorlopig vastgesteld. Het college heeft tevens een stap penplan vastgesteld voor de inspraak. - Besloten een verkeersbesluit te nemen voor een eerder door het college van de voormali ge gemeente Moergestel genomen besluit om een aantal voorrangskruisingen te veranderen in gelijkwaardige kruisingen. - Via de commissie zal het plan van aanpak ’Duurzaam bouwen door de gemeente Oister wijk ter vaststelling aan de gemeenteraad wor den voorgelegd. WVG van de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening aanvragen. Als u toestem ming krijgt om van de deeltaxi gebruik te ma ken krijgt u de pas toegestuurd. Rolstoelen Als een rolstoel medisch noodzakelijk is, kan deze via de WVG worden verstrekt. Ook is een tegemoetkoning mogelijk voor de aanschaf en het onderhoud van sportrolstoelen. Waar, wanneer en hoe aanvragen? U moet een voorziening altijd aanvragen voor dat u de kosten heeft gemakt. U mag nog niets bestellen, een aannemer opdrachten voor een verbouwing geven of al gaan verhuizen voor dat u een beslissing over uw aanvraag heeft. Houdt u er wel rekening mee dat de afhande ling van uw aanvraag een aantal weken duurt. Dien de aanvraag daarom zo vroeg mogelijk in. Voor uw aanvraag kunt u terecht bij de af deling Maatschappelijke Dienstverlening, taakgroep WVG. Telefonisch bereikbaar onder nummer 52 91 311. Afhandeling van de aanvraag In de meeste gevallen wordt u uitgenodigd of thuis bezocht om verdere inlichtingen over uw aanvraag te krijgen. Ook wordt gekeken naar uw financiële situatie. Als het noodzakelijk is vindt er een medisch onderzoek plaats. Een deskundige kijkt verder naar welke rolstoel of welke bouwkundige wijzigingen in uw situa tie het best zijn. Dit wordt allemaal vastgelegd in een rapport. Vervolgens krijgt u schriftelijk bericht thuis van de beslissing op uw aanvraag. Dit heet een beschikking. De afdeling Maat schappelijke Dienstverlening moet uw aan vraag binnen een redelijke termijn afhandelen. Als u na het lezen van deze informatie nog vragen heeft, neem dan voor het maken van een afspraak gerust contact op met de taak groep WVG van de afdeling Maatschappe lijke Dienstverlening. Telefonisch bereik baar onder nummer 52 91 311. «Ur ON THE 4 FLOOR Heeft u grof snoeihout, waarmee u geen weg weet, dan is de ’takkenronde’ dé manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met de gemeente Oisterwijk en het Kringloop bedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur Op maandag 31 maart, Tweede Paasdag, wordt er geen huisvuil opgehaald. Woont u in de buurt waar normaal op maandag huisvuil wordt opgehaald, dan moet u uw huisvuil op Paaszaterdag buiten zetten. Zet u het huisvuil tijding langs de straatkant op paaszaterdag 29 maart. Een aantal inwoners van de gemeente heeft eind januari dit jaar een brief van de gemeente gekregen met de mededeling dat hun paspoort wellicht een produktiefout zou kunnen heb ben. De betrokkenen werden uitgenodigd om het paspoort te laten controleren. Heeft het in derdaad een produktiefout, dan wordt het pas poort uiteraard zonder kosten voor de betrok kene, vervangen. Diverse mensen die van de gemeente persoon lijk bericht hebben gekregen, hebben hun pas poort nog niet laten controleren. Dat kan als nog, maar dan uiterlijk tot 30 april a.s. Laten de betrokkenen het paspoort niet con troleren en blijkt het een produktiefout te heb ben, dan kan dat tijdverlies en extra kosten bij de grens- en andere controle in het buitenland tot gevolg hebben. Alle consequenties zijn dan voor u! Dit bericht geldt enkel voor de mensen die van de gemeente op 31 januari dit jaar een brief over hun paspoort hebben ontvangen. Andere mensen hoeven hun paspoort dus niet te laten controleren. Op 1 april a.s. begint het nieuwe tennisseizoen weer op de kunstgrastennisbanen in sportpark d’n Donk. Wilt u een uurtje per week tennissen samen met uw partner of vrienden, dat kan. In sportpark d’n Donk liggen 4 kunststofgrasbanen die u kunt huren voor een zomer seizoen of voor een heel jaar. Er zijn nog diverse mogelijkheden om een baan te huren. Ook kunt u nog een zwerfkaart aanvragen, met deze kaart kunt op op alle tijden van de dag tennissen in alle tennisparken in Oisterwijk, op het moment dat de banen leeg liggen. Deze kaarten kosten voor een zomerseizoen 140,- per persoon. Telefonische inlichtingen worden u graag verstrekt door de afdeling Welzijn, Onder wijs en Sport, Very van de Snepscheut, telefoon 5291267 (voor de middag). 948-11, Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken bekend dat zij hebben besloten een invalidenparkeerplaats aan te leggen aan de Monseigneur Verhoevenlaan aan de zuidzijde ter hoogte van huisnummer 7. het besluit ligt met ingang van 20 maart 1997 voor een ieder ter inzage in het gemeentekantoor aan de Lind 44 te Oisterwijk. Binnen zes weken kan door belanghebbenden een bezwaarschrift worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 10101, 5060 GA te Oister wijk. Deze termijn van zes weken treedt 20 maart in werking. Oisterwijk, woensdag 19 maart 1997, burgemeester en wethouders van Oisterwijk, de secretaris, mw. H.F. van Breugel, de burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. gemeente Het gezicht van de 2 Brothers on the 4th Floor zijn rapper D-Rock (hiervoor aktief in de hard- core-rapscene) en zangeres Des’ray (bekend van o.a. Fundamental). Voorafgegaan door meerdere nieuwe singles, waaronder ’Fly (Through te Starry Night)’ ver scheen in november 1996 de nieuwe CD van 2 Brothers on the 4th Floor. Ook ’Come take my hand’ haalde de Top 5 evenals de achtste single ’Fairytales’. Zomer 1996 verscheen de negende single met als titel ’Mirror of Love’ die wederom een stevige Top 5 notering behaalde. Oktober 1996 kwam nummer 10 en deze ’The re is a key’ maakte het eerste tiental top 10 hits vol. In december 1996 hadden 2 Brothers on the 4th Floor een kerst-hit met ’Christmas Time’. In 1997 kan er van 2 Brothers on the 4th Floor weer het nodige vuurwerk verwacht worden. De releasedatum van hun nieuwe single is ge pland voor begin april. Laat de wereld een grote dansvloer zijn waar niemand alleen hoeft te dansen en let your dreams come alive! Optreden 2 Brothers on the 4th Floor, 2e Paas dag (31 maart) Party-centrum Dén Boogaard, aanvang 20.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10