Fantasievolle zomerkleding maak je zelf op de naaimachine Lipstick die geen sporen achterlaat Kleurenpracht en veel modische accenten Neuilly Mm 9.i 1 Tips voor fraai resultaat Een goed resultaat is onder an dere afhankelijk van de kwali teit van het materiaal dat u bij de machine gebruikt. Wat u in ieder geval nodig hebt is een goede, scherpe schaar. Opvallende dessins Tijdschriften Jonge bonnetterie Aanschaf machine Onoverdraagbaar Rijgen Actueel gamma Ongelooflijk zacht W" W',- MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 1997 PAGINA 7 J vestjasjes. Deze modellen beant woorden aan de alsmaar toene mende vraag naar draagbare mode (Foto: Setter Mode). De blouses zijn voorzien van ui terst krachtige dessins. Er zijn Werkbeschrijvingen en patro nen zijn onder meer te vinden of te bestellen bij zelfmaakmode-, handwerk- en hobbytijdschrif- ten. Natuurlijk vind je ze ook bij de speciaalzaken op dit gebied. De bonnetterie is van internatio nale allure. Een voorjaar dat tot ver in de zomer gaat duren met veel nieuwe halslijnen. De be langrijkste is een combinatie tussen de V-hals en de polo- kraag. De halslijnen zijn in een aantal gevallen uitgevoerd met een contrastbies waardoor de kleding er extra fris en vrolijk Voordat u een naaimachine gaat kopen, is het verstandig een paar punten op een rijtje te zet ten. Zoals: ben je ervaren en waarvoor gebruik je de machi ne. Is dat laatste alleen voor de eenvoudige klusjes of gaat u er veel meer mee doen? Met deze en andere vragen over de soorten machines kunt u terecht bij de vakhandelaar bij u in de buurt. Welke vrouw durft te beweren dat haar glimlach nog nooit is verbleekt door het verdwijnen van haar lipstick? In de paska mer op kleding of tijdens een diner in een restaurant. Of op die tedere momenten, die èen verraderlijke afdruk achterla ten? In Nederland worden uitslui tend elektrische naaimachines verkocht. Ze zijn er in vele prijs- Klassen. Van relatief goedkoop tot tamelijk kostbaar. De prijs zegt onder andere iets over het gebruiksgemak en over de func ties die de machine biedt. Welke machine u kiest, hangt af van het gebruiksdoel, uw ambitie en natuurlijk het budget. gen verdampen. De kleur blijft daardoor uren op de lippen be houden zonder af te geven op boorden, glazen of wangen. De echte naaister maakt in een handomdraai prachtige kleding voor haar kinderen. ken, lees dan eerst rustig de be schrijving bij het patroon voor u aan de slag gaat. En: rijgen vergt wellicht meer geduld dan alleen spelden, maar bedenk dat het lostornen van een mislukt stiksel nog veel meer tijd kost. Een mooi partnerschap in een speciale doseerstift dat begint met één klikje. Trouw onder alle omstandigheden. Rouge Incor ruptible laat de moderne vrouw nooit in de steek. Een uiterst subtiele combinatie van kleur- pigmenten en vluchtige bestand delen verdampen bij het opbren- De naaimachine wint weer aan populariteit. Dat blijkt onder andere uit de omzetstijging van dit jaar die de branche heeft geboekt. De opkomst van de zelfmaakmode ligt hieraan ten grondslag. Niet ver wonderlijk, want met een beetje handigheid tover je de mooiste en modernste trends uit je machine. Veelal lekker goedkoop en bovendien altijd uniek. Behalve om kleding te maken of actuele veranderingen aan te brengen, kan de naaimachine voor nog veel meer leuke dingen worden ingezet. Denk bijvoor beeld aan accessoires voor huis en tuin, zoals kussens, tafelkle den, sierkleedjes en servetten. De echte naaister maakt in een handomdraai voor peuter of kleuter een prachtig pluche knuffelbeest. Voor al die ogenblikken waarop men indruk wil maken zonder een afdruk achter te laten, is er nu een lipstick die geen sporen achterlaat.. Voor al die tedere vrouwen, voor vrouwen die dol zijn op lekker eten, voor de ac tieve en voor de praktische vrouw, voor al die mooie mo menten gedurende de dag bloemdessins, van groot naar klein tot abstract en uitstekend te combineren fantasiedessins. De blouses laten de halslijnen van dit moment zien. Heel bij zonder zijn de langere blouses die gedragen, worden als jasjes. Ze passen makkelijk bij de uit gebreide collectie broeken en rokken. De mogelijkheden tot kleurencombinaties zijn talrij ker dan ooit. In het modebeeld is er bovendien aandacht voor ber muda’s en de piraatbroeken. Het wordt een vrolijke lente vol met modische accenten. Opval lend aanwezig zijn de nieuwe modekleuren groen, blauw (vooral kobalt, aqua en tur koois), rood (koraalrood) en geel (van zacht tot kanariegeel). Set terlady en Setterlaine geven daarmee aan de mode een nieu we impuls. In de collecties is vooral plaats voor structuurstoffen met prachtige effecten. Het is overi gens meer dan alleen maar een detail,. Structuur geeft uni- broeken en rokken een extra di mensie. Viscose, katoenmengin- gen en honderd procent katoen bevorderen het draagcomfort. Stuk voor stuk rijke stoffen die prettige aanvoelen. uitziet. Dit seizoen veel aan dacht voor de rits die niet alleen maar functioneel gebruikt wordt, maar ook voor het geven van accenten, zowel in kleur als in modellering. Voor de frissere lentedagen zijn er vesten in tu- nieklengte en de zogenoemde Gebruik uitslui tend naaimachi- ne-garen op een naai- of borduur- machine omdat deze veel meer van de naaidraad vergt dan bij voorbeeld een overlockmachi ne. Een overlock haakt zijn dra den in elkaar zonder eraan te trekken. Een naaimachine trekt wel aan zijn naaidraad en daarom moet dit garen veel ster ker zijn. Ook het gebruik van het juiste type naal den is bepalend voor het resul taat. Er zijn uni versele naalden, naalden voor stretch stof (stomp), naalden voor jeansstof (extra scherp) en speciaalnaal- den voor specifieke doeleinden. Neem de tijd voor uw naaiwerk - zaamheden. Ook hier geldt het gezegde ’Haastige spoed is zel den goed’. Wilt u kleding ma- Opvallende halslijnen geven aan de bonnetterie een jonge en modische uitstraling De evergreen Neuilly nodigt je uit tot een wandeling in het park Montsouris of langs de winkels van de Avenue Montaigne en de villa’s aan de oever van de Sei ne. De tassen zijn uitgevoerd in fel gekleurd PVC en origineel afgewerkt met kleine zilveren details als oogjes en ritsen. Van schoudertas tot handtas, recht hoekig of vierkant, presenteert Laurent David deze geactuali seerde evergreen. Bij de Stichting Erkenningsre geling Naaimachinebranche (STERNA) zijn specialisten op het gebied van naaimachines aangesloten. Rouge Incorruptible is er in tien kleurnuances, een duidelijk, harmonieus en hedendaags kleurengamma. Twee beige-tin- ten, twee bruintinten, twee rode kleuren, twee roze-tinten, één paarse en één oranje kleurnuan ce. Voor ieder smaak een wens. De ongeparfumeerde crème be vat verzachtende en hydrate- rende bestanddelen en voelt comfortabel aan op de lippen. Praktisch is de perfect herme tisch afsluitbare pen waardoor de duurzaamheid is gewaar borgd. De pen is licht en gemak kelijk hanteerbaar met een ultra zacht en soepel penseeltje dat speciaal geschikt is voor de zachte liphuid en waarmee een uiterst precies contour getekend kan worden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7