2,70 6,95 2,70 RADIO 10.00 2.00 11.90 lilAr irn* Coalitie: kritisch en geduldig Oppositie: kritisch en ongeduldig Slagerij 1 van Zon-Reyrink zetter lady Hamlappen500 gram 6*00 soos™Kannen-klare nasi Gerookte kipsalade Voor U gezien in Margriet Raadsvergadering 13 maart 1997 Annie M.G. Schmidt Huis Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel I Kom nu kijken... MODEHUIS Gekookte ham Rauwe ham Gevulde stokbroden Kant en klaar stoofvlees Babi Pangang y 1 kg Gehakt 1 kg Verse worst UIT EIGEN KEUKEN Speklappen kilo Varkenslappen E /IE 100 gram muleerd waarover de frakties dan hun mening kunnen geven. AvdW 100 gram 100 gram Van uw speciaalslagerij uit eigen keuken: IEDERE WOENSDAG Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal met: de muzikale keuze van..., interviews, korte berichten, nieuwtjes, sport en vooral veel gezellige muziek. Presentatie zondag 23 maart: Peter van de Wouw Wie heeft er niet genoten van liedjes als ’Dik- kertje Dap’ of ’Pippeloentje’? Wie heeft er niet genoten van het lezen van het boek 'Jip en Janneke’ of van ’Puk van de Petteflet’? Eind 1997 zal in Utrecht het Annie M.G. Schmidt Huis worden geopend. Alle kinderen van Nederland zijn gevraagd om mee te den ken over de inrichting van dit Kinderkunsten- Huis. In het Annie M.G. Schmidt Huis staat het be leven van kunst centraal (zoals literatuur, dans, muziek, beeldende kunst enzovoort). Ook zal er veel kinderliteratuur geleend, gelezen, be luisterd en bekeken kunnen worden. Wij van ’De Bienekebolders’ voelen ons zeer geroepen om hier actief aan deel te nemen. Immers onze naam ’De Bienekebolders’ komt uit een gedicht van Annie M.G. Schmidt. Door een aandeel te kopen krijgen alle kinderen van onze school reducties, materialen en kunnen we meedenken over de inrichting en program mering van het Huis. Daarom starten we een Annie M.G. Schmidt actie. Op vrijdag 28 maart van 12.45-14.15 uur in Den Boogaard, zingen en vertellen kinderen van De Bienekebolders, uit het werk van An nie M.G. Schmidt. Aan de bezoekers wordt een vrijwillige bijdra ge gevraagd. Tijdens dit concert in Den Boog aard zijn liedbundels te verkrijgen, die zijn sa mengesteld en geïllustreerd door kinderen. Na Pasen zijn er ook muziekcassettes van het concert te koop. Het werk van Annie M.G. Schmidt mag niet verloren gaan! Komt u ook luisteren! In een normale situatie vindt de begrotingsbe handeling plaats in het najaar voorafgaande aan het begrotingsjaar. Voor de nieuwe ge meente Oisterwijk was dat niet mogelijk, im mers deze kwam pas op 1 januari 1997 tot stand. Het college en het ambtelijk apparaat had al moeite genoeg om voor de wettelijke ter mijn een begroting tot stand te brengen en daarbij gekozen voor het ineen schuiven van de begrotingen van de twee oude gemeenten Moergestel en Oisterwijk. In Moergestel heeft men er al jaren voor gekozen om de algemene beschouwingen van de politieke partijen en het antwoord daarop van het college in zijn totaliteit in deze krant te publiceren. In een raadsvergadering vond dan repliek en dupliek plaats waarna de begroting werd vastgesteld. Deze hele operatie werd in de nieuwe gemeen te nog op de oude wijze gedaan, dit wil zeggen in een vergadering, die ‘s-middags om 2 uur begon en met enkele pauzes duurde tot 11 uur. Een hele zit dus voor uw verslaggever. Politiek De eerste twee uren waren bestemd voor het “voorlezen uit eigen werk”. Nog even op een rijtje: het college is gevormd door de partijen CDA (5 zetels), Gemeente Belangen (4 zetels), WD (3 zetels) en D’66 (1 zetel), nadat initia tiefnemer CDA eerst ook onderhandeld heeft met Algemeen Belang (5 zetels), Groen Links (2 zetels) en PvdA (1 zetel). De coalitiepar tijen openden hun beschouwingen allen met begrip voor de situatie en waren tevreden over het feit dat de elementen van het bestuursak koord in de begroting zijn terug te vinden. Zij beperkten zich hoofdzakelijk tot het aanscher pen van hun verkiezingsprogramma’s op de aktuele werkelijkheid. Afgezien van twee mo ties, waren de oppositiepartijen nog niet in staat tot een gezamenlijk optreden in de zin van een alternatief beleid dat enigszins lijkt op een tegenbegroting. Algemeen Belang is voor al bezorgd over de stijl van optreden van de coalitie en het college: “eermoe troef” noemen zij dat. Afdoen met “niet constructief” van oppositie-ideeen en het niet bieden van ruim te in commissievergaderingen door monolo gen van voorzitters doen afbreuk aan een wer kelijk democratisch gehalte van besturen. Groen Links is ongeduldig en vindt dat er on danks de beperkingen van de herindeling toch meer beleidsvisies van het college nu al duide lijk kunnen zijn, want voor zaken doen en vooral ruimte hebben voor inhoudelijke dis cussies staan zij te popelen. PvdA is iets gema tigder, onderschrijft de stijl van optreden, mist voldoende beleidsvisies, maar ging niet zover om tegen de begroting te stemmen, wat de bei de andere oppositiepartijen wel deden. Dit be tekent nogal wat. Kleine partijen doen dat wel eens meer uit protest, doch van een oppositie van, in dit geval, zeven stemmen mag meer verwacht worden dan alleen maar voor of te gen te zijn: onderbouwde alternatieven moe ten minstens op tafel komen. Voorjaarsnota In de antwoorden op de diverse vragen en op merkingen van de frakties ligt een constante lijn naar verwijzingen op “beleidsnota’s”, “be- Prinsessenbuurt Er ligt bij de provincie een subsidie klaar voor verkeersmaatregelen. De meningen zijn voor alsnog verdeeld. Het is wel zo dat als er voor oktober geen plan is de subsidie kan worden afgeschreven. Wethouder Hora bestudeert nog het een en ander: voorjaarsnota! Industrieterrein “Sonman-West”, “Sonman-Oost”, komen in de diverse beschouwingen aan de orde. De be hoefte aan industrieterrein wordt zonder meer onderkend. Het hoe en waar blijft onderwerp van studie: voorjaarsnota!!! Openbaar vervoer In een motie valt AB wordt het college uitge nodigd minstens een verbinding tot stand te brengen in de route: Oisterwijk - Moergestel - Elisabeth-Ziekenhuis. De raad verwerpt deze motie, immers op korte termijn praat de wet houder al met de BBA. Huisvesting Er is een spanning op de woningmarkt. Jonge ren moeten vaak het veld ruimen voor verbro ken relaties. Hierin moet een omslag komen: voorjaarsnota! Brameco-terrein Er wordt nog steeds onderhandeld. Gesugge reerd wordt om de Bokkenhoek in een totaal planologisch plan te betrekken. Dat lijkt een logische zaak. Ontwikkelingen dienen te wor den afgewacht. leidsplan college” en “eventuele begrotingswij zigingen” met betrekking tot de onderwerpen die aan de orde werden gesteld. Dit alles moet leiden naar een “voorjaarsnota” (terminologie van de landspolitiek), dat echter in de Oister- wijkse situatie haar beslag kan krijgen in een extra- vergadering op 3 juli a.s., waarin dus ei genlijk algemene beschouwingen over gedaan kunnen worden. Verslaglegging ’Moergestel-Nieuws’ houdt vast aan haar be staansrecht en gaat concurentie niet uit de weg. In de beoogde “eigenheid” van deze krant moeten uiteraard Moergestelse zaken de bo ventoon voeren. Gekozen is voor een voortzet ting van verslaggevers uit de eigen politieke geledingen, die nu nog vertegenwoordigd zijn in de nieuwe raad. Uitgangspunt daarbij is een streven naar objectieve verslaglegging, waarbij een onbewuste voorkeur bij voorbaat niet uit gesloten wordt geacht. Deze verslaggevers zijn: Harrie van Boxtel (GB), Gerard Poppelaars (AB), Paul Gerlach (WD) en Albert van der Werf (CDA), die ook de coördinatie voor zijn rekening neemt. Aanpassingen zijn onvermij denlijk en leiden nu al tot dillema’s. Waar kies je voor? Een totale samenvatting (dat wordt al door anderen gedaan) of alleen Moergestelse aspecten??. Voorlopig neig ik tot het laatste, tenslotte zullen “Oisterwijkse Items” op den duur vanzelf wel “eigen” worden. Vandaar nu enkele onderwerpen die Moergestel aangaan. Een grote keus uit vleeswaren, salades en kant-en-klaar maaltijden! 500 gram Babi Pangangsamen 500 gram9 ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON 013 - 513 1769 De leden van het college van burgemeester en wethouders honden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel: Op maandag 24 maart 1997 spreekuur in hei Servicepunt van de gemeente in de Open bare Bibliotheek: van 15.30 uur tot 16.15 uur: wethouder W van Roessel van 16.15 uur tot 17.00 uur: wethouder R. Rakhorst In Oisterwijk Op dinsdag 25 maart 1997 spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y.C.ThJ. Kortmaan van 11.00 uur tot 12.00 uur. Wethouder A.C.A. van Gils; wethouder R.R.J. Rak horst; wethouder R.R.J. Hora; wethouder WJ.A. van Roessel alle van 11.00 uur tot 12.00 uur. Op de agenda van de raadsvergadering prijkte de vaststelling van de begroting 1997 als enigst punt op de agenda. Dat betekent voor de raadsleden dat er algeme ne beschouwingen gehouden mogen worden, want in een begroting staan alle za ken waarmee een gemeente zich bezig houdt. Als het goed is worden in een begro ting beleidsvoornemens van het college van burgemeester en wethouders gefor- Blouse Fabiana Rok Fabricia PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 1997 Blouse Prisca Broekrok Priscilla Poiriers samen voor Geldig van donderdag 20 t/m woensdag 26 maart 1997 MAANDAG

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5