I Infoborden bij invalswegen Moergestel Openstelling winkels Moergestel 1 Oi ster wijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Ontwerp beschikking Wet Milieubeheer (gedeeltelijk intrekken vergunning) B. en w.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de vergadering van 11 maart 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: Diversen - De agenda voor de raadsvergadering van dinsdag 25 maart a.s. is vastgesteld. - Besloten is om 3.000,- toe te kennen aan de OC-school als bijdrage in de kosten van de viering van het vijfjarig bestaan van de school. Het college heeft voorts besloten in een brief aan de staatssecretaris en de COA zorg uit te spreken over het gering aantal leerlingen dat nu nog gebruik maakt van de onderwijsmogelijkheid bij het opvangcentrum, terwijl in andere plaatsen met een OC of AZC het leerlingenaantal groeit. - Thuiszorg Midden-Brabant heeft in een brief duidelijkheid verschaft over de maaltijdservice. Voor het college is dat reden om voorlopig geen verdere actie te ondernemen. - Het college heeft de financiële verantwoording van het boek ’Merk toch hoe sterk. Moergestel schreef geschiedenis’ voor kennisgeving aangenomen. De kredietoverschrijding wordt meege nomen bij de jaarrekening 1996. - Het college heeft besloten het Staalbergven op 7 mei 1997 te openen. De werkzaamheden van de eerste fase van de renovatie zijn op dat moment nog niet afgerond. Daarom geldt tot en met 31 mei 1997 in verband met het later beschikbaar zijn van de bassins, een verlaagd tarief. - Besloten is om het verzoek van VM M om toelating van het radioprogramma op de CAI niet in behandeling te nemen omdat benodigde inlichtingen niet zijn verstrekt. Het besluit zal ter kennisgeving aan de raad worden aangeboden. - Het college heeft besloten om de raad geen voorstel voor te leggen voor het invoeren van een opslag op de omroep-bijdrage voor lokale radio. Een brief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten over dat onderwerp is voor kennisgeving aangenomen. - Besloten is om het fietspad tussen de Groenstraat en de Burgemeester Vogelslaan (aan de oost zijde van de Moergestelseweg) te bestemmen als een fietspad waarop in twee richtingen mag worden gereden. Oisterwijkse raad vergadert op dinsdag 25 maart De gemeenteraad van Oisterwijk vergadert na de begrotingsbehandeling op 13 maat jl. op dins dag 25 maart weer. Om half acht begint de vergadering in het Raadhuis aan De Lind 44 in Oisterwijk. Voor wie het nog niet mocht weten; die vergadering is openbaar. U kunt dus komen luisteren. Wilt u zelf iets zeggen over onderwerpen die op de agenda staan of over andere zaken die u bezig houden, dan kan dat. Er is namelijk aan het begin van de raadsvergaderingen spreek recht voor wie daar maar gebruik van wil maken. Wilt u uw zegje doen? Dan moet u dat even laten weten aan de gemeentesecretaris mevrouw Rita van Breugel. Dat kan tot het moment waarop de vergadering begint. Agenda Na het spreekrecht wordt bepaald wie van de raadsleden als eerste moet stemmen, wanneer het bij de behandeling van een van de onderwerpen gestemd zou moeten worden. Als dat achter de rug is, worden de verslagen vastgesteld van twee vergaderingen: dat van de vergadering van 27 februari en zo mogelijk ook het verslag van de vergadering van 13 maart jl. Na deze vaste onderwerpen behandelt de gemeenteraad de lijst van ingekomen stukken en me dedelingen. Ingekomen zijn een brief van het Provinciaal Overleg Gehandicaptenbeleid over de decentralisatie onderwijshuisvesting in relatie tot toegankelijkheid; een brief van Ondernemend Moergestel met een bezwaar tegen het afsluiten van de Molenstraat in Moergestel; een brief van de Streekarchiefcommissie over de procedure rondom de mogelijke opheffing van de gemeenschappelijke regeling; een brief van het samenwerkingsverband Woningcorporaties Midden-Brabant over lastenstijging en een brief van de jeugdgemeenteraad met het verzoek knelpunten op te lossen en een aantal wensen in te vullen. Op de agenda staat om te beginnen een voorstel over het maken van een keuze voor wat betreft de Sociale Werkvoorziening; een voorstel om de ’Verordening op de heffing en invordering van onroerend zaakbelasting 1997’ vast te stellen; een voorstel om grond te verkopen aan Merode B.V De raad wordt ook gevraagd om de ’Verordening voorzieningen gehandicapten gemeente Oister wijk 1997’ vast te stellen. Ook ligt een voorstel op tafel om een overeenkomst aan te gaan met de heer E.G.M. van Dore- maele over het beëindigen van zijn mestvarkensbedrijf aan de Kerkhovensestraat. Het college vraagt de raad ook om geld om gebouw-gerelateerde klachten in het gemeentekan- toor in het kader van de Arbo-wet op te lossen. Andere onderwerpen op de agenda voor deze raadsvergadering zijn een voorstel om de nieuwe Monumentenverordening vast te stellen; een voorstel over leerlingenvervoer; een voorstel om een voorbereidingsbesluit te nemen voor ’Ontwikkelingsgebied ’t Seuverick’ en een voorstel om het uitvoeringsbeleidsplan Algemene bijstandswet (Abw), Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers (loaw) en Wet inkomensvoorziening oude ren en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen (loaz) vast te stellen. Burgemeester feliciteert 100-jarige... Burgemeester drs. YC.Th.J. Kortmann en zijn echtgenote hebben dinsdagmiddag 11 maart een bezoek gebracht aan een 100-jarige plaatsgenote. Het is zr. Frumentia (Catharina van Hout), die precies op die dag honderd jaar gelden in Vlijmen werd geboren. De inwoonster van Oisterwijk, die thans woont in het kloosterbejaardenoord Catharinenberg aan de Poirtersstraat, kreeg uit handen van de burgemeester bloemen en een spijsbrood waarin het getal honderd op kunstzin nige en ambachtelijke wijze verwerkt was. Met de ’takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af Heeft u grof snoeihout, waarmee u geen weg weet, dan is de ’takkenronde’ dé manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met de gemeente Oisterwijk en het Kringloopbe- drijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten, om tweemaal per jaar gratis grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de mini-container kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuilroute in de bruine mini container moet worden aangeboden. Hoe aanmelden? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf dinsdag 1 april tot en met dinsdag 15 april 1997 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het volgende nummer van het Kringloopbedrijf: 0900-8212248. Wanneer ophalen? De ’takkenronde’ wordt in Moergestel gereden op donderdag 24 april 1997. Wel aanmelden De ophaalronde van het snoeihout moet gepland kunnen worden. Daarom is het verzoek te melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dat meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk worden gewerkt. Aanmelden kan alleen bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk en wel vanaf dinsdag 1 april 1997 tot en met dinsdag 15 april 1997 (tel. 0900-8212248). Hoe aanbieden? Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aanbieden, dan moet u daarvan handzame pakketten maken. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig opge haald. De mensen van de ophaalwagen weten immers dankzij u melding vooraf precies waar ze moeten zijn. Zelf brengen U hoeft met u vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehele jaar door snoeihout gratis afleveren op de milieustraat van het Kringloopbedrijf aan de Veldweg 6 te Oisterwijk. Regionale TV-zender TV 8 vanaf 21 maart op de kabel in Oisterwijk en Moergestel TV 8 op de kabel Enige weken geleden meldden wij u dat de regionale televisiezender TV 8 in de loop van maart via de centrale antenne-inrichting (de kabel) in Oisterwijk en Moergestel zou worden doorgege ven. 21 maart is het zover! De zender WDR Duitsland 3, zal op 21 maart TV 8 worden. Dus vanaf 21 maart 1997 zult u via TV 8 regionale programma’s kunnen ontvangen (kanaal 42+, frequentie in Mhz. 641.25). PAGINA 26 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 19 MAART 1997 gemeente Oisterwijk, 11 maart 1997. Jaarmarkt Gèssels Weekend Vrijmarkt Muziekvereniging Prinses Juliana Open Dag autobedrijven Laatste zondag voor Kerstmis Varkensbedrijf Broekzijde 8a, Moergestel Heropening Brameco/Boerenbond 2e Paasdag 20jarig jubileum Frans Becx Tuinmachines Koninginnedag gemeente -- KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken beschikken meestal over een vergunhning op grond van de Wet milieubeheer. Het bevoegd gezag kan op eigen initiatief, op verzoek van derden of op verzoek van de vergunninghouder, een vergunning op grond van de Wet milieubeheer intrekken, mits het belang van het milieu zich daartegen niet verzet. De procedure voor het intrekken van een milieuvergunning bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de intrekking en vervolgens het nemen van het definitieve besluit. Ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders zijn van plan om de volgende vergunning in te trekken: De heer G. Denissen Aard inrichting Adres inrichting Datum vergunning 17 juni 1991 Inhoud en reden van de ontwerpbeschikking In verband met verplaatsing van de ammoniakrechten naar het bedrijf aan de Serven- nenstraat 6 te Moergestel. De ontwerpbeschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 24 maart 1997 gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van twee weken kan iedereen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp-beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen in brengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). 947-7 Bij binnenkomst van de bebouwde kom van Moergestel ziet u aan elk van de vier invalswegen een infobord staan. Van deze borden kunnen verenigingen gebruik ma ken, wanneer ze een bepaald evenement willen aankondigen. Aanmelding Voor het opgeven van een bepaalde activiteit van uw vereniging kunt u in het vervolg terecht op het servicepunt van de gemeente in Moergestel. Het gemeentelijk service punt is gevestigd in de openbare bibliotheek van Moergestel aan de Schoolstraat 37. Daar treft u op onderstaande tijden iemand van de gemeente Oisterwijk aan: elke maandagavondvan 18.00 tot 20.00 uur; elke dinsdagochtendvan 10.00 tot 12.30 uur; elke vrijdagmiddagvan 15.00 tot 17.00 uur. Op deze momenten kunt u ook telefonisch onder nummer 513 1282 contact opne men met het servicepunt in de openbare bibliotheek van Moergestel. Inhoud tekst U mag in principe zelf bepalen welke tekst op de infoborden moet komen staan. Het zal u duidelijk zijn dat de inhoud in ieder geval passend moet zijn. Daarnaast hebt u maar een beperkte ruimte tot uw beschikking, namelijk 35 posities in totaal, dus inclusief de spaties. Opname Wilt u gegarandeerd zijn van een opname op de infoborden, dan dient u uw bericht tijdig kenbaar te maken. Immers het enige uitgangspunt dat geldt is: vol is vol! Kosten Op dit moment zijn er in Moergestel nog geen kosten verbonden aan het plaatsen van berichten op de infoborden. Daarin zal overigens in de toekomst wellicht verandering gaan komen, wanneer ook op dat punt Oisterwijk en Moergestel nog nader op elkaar afgestemd worden. 947-8 In de Winkeltijdenwet zijn bepalingen opgenomen met betrekking tot de dagen waar op de winkels normaal gesloten moeten zijn. Het college van burgemeester en wet houders kan op grond van de wettelijke regelgeving op bepaalde momenten daarvan afwijken. Regeling 1997 Voor het jaar 1997 hebben burgemeester en wethouders van Oisterwijk in hun verga dering van 25 februari 1997 besloten voor de kern Moergestel de volgende zon- en/ of feestdagen voor openstelling in aanmerking te laten komen: maart 1997 - zondag 9 maart - maandag 31 maart april 1997 - zondag 20 april woensdag 30 april mei 1997 - zondag 4 mei juni 1997 - zondag 22 juni september 1997 zondag 14 september november 1997 - zondag 16 november december 1997 - zondag 21 december Bij bovenvermelde gelegenheden in 1997 mogen in Moergestel alle winkels geopend Zijn- 947-9

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 26