Uit Moergestels verleden Brief van Theo Raaijmakers... Thuiszorg Midden- Brabant is nieuwe oudercursus ’Doerakken’ gestart’ vanaf nu I b* 1 06-11 is Acht gezworen kameraden op een foto die werd gemaakt op le Paasdag 1958. Boven v.l.n.r.: Wim Nouwens, Frans Nouwens, Bart Spaninks en Gerrie Oerlemans (van hem kregen we ook de foto). Onder v.l.n.r.: Frans de Laat, Piet Fonken, Geert Spaninks en Gerard de Laat. Thuiszorg Midden-Brabant, Stichting Spel- en Opvoedingsvoorlichting Noord-Brabant en GGZ Midden-Brabant zijn een nieuwe cursus gestart voor ouders van peuters en kleuters over druk gedrag bij jonge kinderen. Deze cursus is ontwikkeld op grond van signalen van het con sultatiebureau, de jeugdafdeling van GGZ Midden-Brabant. Elke ouder heeft weleens last van druk gedrag bij peuters of kleuters. Er zijn verschillende oorzaken voor overbeweeglijkheid en druk ge drag. De oorzaak kan bij het kind liggen door erfelijkheid, ziekte of temperament. Of door bijvoorbeeld spanningen vanuit de omgeving door een verhuizing of ingrijpende levensge beurtenissen. Ouders hebben vaak vragen over het drukke gedrag van hun kind. In de cursus ’Doerakken’ kunnen ouders hun kennis en inzicht vergroten en leren zij vaar digheden om met het drukke gedrag van hun kind om te gaan. Het uitwisselen van ervarin gen staat ook centraal in deze nieuwe cursus. De oudercursus bestaat uit 6 bijeenkomsten en een terugkombijeenkomst na 2 maanden. ’Doerakken’ wordt gegeven door een wijkver pleegkundige van Thuiszorg Midden-Brabant of een docent van Stichting Spel- en Opvoe dingsvoorlichting Noord-Brabant. Ouders van kinderen met druk gedrag in de leeftijd van 0 tot 4 jaar kunnen zich voor de cursus ’Doerakken’ aanmelden bij de wijkver pleegkundige of consultatiebureau-arts van Thuiszorg Midden-Brabant. Voor aanmelding kunnen zijn ook de Zorgcentrale van Thuis zorg Midden-Brabant bellen, die dag en nacht bemand is, telefoon: 06-8806. PAGINA 25 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 1997 !4 kleine dat ons een hebben De nu feest weer van en 10.02.1997 Cochabamba rond I Er etc en Beste beste -zangeressen mensen van en maar en maar ze en kort vanuit Bolivia allemaal heel Even een om s lessen er en voor onze ook feesten er en hebben hier voor en ons voor manier dan en ook in net van Ik zal en zijn onkosten en er meer veel want ik zal toch wel van maar schoolmateriaal moeten er er Enfin, écht een met pas zomer een ik denk dat en van ze en een Ik nooit maar zo zien zijn er het werk, het aan de de er er erger we water stad wiens ouders wonen maar in zien hebben studie de hun ze van dochters het want mensen nu dus dat weten ze waar willen; ook het één er niet toe voor er om er en ook hebben ze naast er is heel duur school een cursus voor voor het vele elkaar dus heleboel werk ook een en hebben maar aan mensen ons zien dat kan het we en Ik reken ook in allemaal een en en maart nu nog meer er driekoningenzangers Moergestel hebben bij die i zo groot de meesten schooltje onderwijs: stil OP vernield nog veel zijn Het gewoon zal op niet mogelijk. Heel veel groeten volgende keer!Houdoe! regen veel er ligt ik deze plaatsen zijn één van de dingen Helaas kom ik hebben vorig jaar laten jaar dus weer het beste, niet allemaal trouwens, gebouw gebruikt, i kinderen die leerproblemen Carnaval; dat is hier regens is veelal naar de knoppen, de stad en normaalgesproken Het was hard nodig die te worden en we en wonen er mensen in. en er regenen overstromingen, de wegen zijn behoorlijk wat doden gevallen, de oogst staat zelfs water in de riveir hier in hopen ook voor dit De scholen hebben hier net een week gedraaid; want de regering moest een groot aantal scholen opknappen en schilderen, maar die zijn nog lang niet klaar, die scholen beginnen dus pas in maart misschien!! Onze eigen school hier hebben we zelf geschilderd en opgeknapt en die was dus wel op tijd klaar. Het schooltje zit al voller nu dan vorig jaar, zullen nog wel meer leerlingen bij gaan komen; ook is staat die helemaal droog nu lijkt het weer te veel ik zal het hierbij te wachten, gezongen dank ook aan de organisatoren ook heeft meegewerkt!! Heel veel dank!! deze tijd van het beginnen, en dan -uniformen medicijnen gaan studeren, economie-boekhoudingook middelbare berichtje vanuit Bolivia om jullie hartelijk te bedanken voor het vele werk dat jullie weer hebben gedaan met Driekoningen voor onze jeugd hier in Cochabamba!! Veel dank aan allen die gezongen hebben en geld hebben ingezameld iedereen die op wat We hebben jullie hulp vooral jaar hard nodig, omdat de scholen hier altijd veel schoenen komen, keer gaan kijken, school beginnen kan dus pas volgende week, net voorbij, en is het het begin van het schooljaar; het begin van het schooljaar graag hadden willen uitstellen vanwege de dat is toch niet gebeurd. Ik heb het hier als dit jaar; door en al van hen schoolboeken en een ander maar ze er ook heel jong trouwen de meesten; het zou onmogelijk zijn hen bij families in de stad te plaatsen, want dan zouden ze bijna of erger; we hebben nu een vanwege Carnaval; dat is hier een groot gevierd wordt met elkaar natgooien met ballonnen vol water!! Ook loopt iedereen rond met waterpistolen van allerlei soorten en maten; die zijn echt niet alleen voor kinderen: met die waterpistolen wordt heel veel gedanst; auto's etc. worden moeten laten voor groep voor speciaal scholen liggen wat vooral zijn meisjes die vorig jaar hier op school waren, goed kunnen leren en ze hebben ook laten zien dat ze zal er dit jaar waarschijnlijk één van de jongeren en eentje is er al begonnen met een studie is er eentje die naast zijn gewone electriciën gaat doen; alles bij een heleboel onkosten, nog veel post op antwoord vrije dagen voor kan gebruiken...!! iedereen terug te schrijven; daar is geen tijd voor, kort geleden de tarieven bijna verdubbeld, zodat het geworden. In elk geval, aan iedereen heel erg veel dank, werk met Driekoningen, maar ook aan andere mensen die geholpen en die ik (nog) niet heb kunnen schrijven!! de toekomst op jullie allemaal, want zonder jullie is het Heel veel groeten en de allerbeste wensen en tot een regen, maar Beste bijna alle volwassenen lopen ook zijn natuurlijk ook optochten en er ook moeten in deze dagen alle nieuwe gebouwen "gezegend", anders wordt "Moeder Aarde" kwaad, en dan kan het niet goed gaan met die gebouwen en auto's. Officieel is Carnaval dus maar vandaag en morgen, maar het zal wel langer gaan duren; woensdag speelt Bolivia een kwalificatiewedstrijd voor het W.K. tegen Chile, en als ze die winnen, dan gaat het feest gewoon door; woensdag zijn er 's middags in elk geval nergens gewerkt worden vanwege die wedstrijd!! in elk geval ook nog op veel plaatsen optochten is allemaal heel kleurrijk en er zijn veel folkloristische dansen die mooi zijn. Er komt ook heel veel van op de televisie, alle grote optochten in elk geval. Er zijn in deze tijd ook erg veel toeristen in het land, en die kunnen dus volop genieten. Ik zal er zelf niet heel zien, want ik heb volop werk te doen, en natgegooid wordt iedereen hier!! dus pas volgende week. Hier is dus de en er is altijd wel wat van kleren nodig, de schoolinschrijvingen kosten geld, etc. We proberen een zo groot aantal kinderen en jongeren te helpen met hun studies, en de meesten van hen wonen dus bij families in de stad; we deze groep ook een paar meisjes; normaalgesproken krijgen in dit land niet veel kans om te studeren; ze moeten meteen thuis zeker gebruikt worden als dienstmeisjes, paar meisjes die bij hun eigen families hebben laten zien dat ze interesse geen En het komende weekend si*

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 25