De perfecte basis Permanent of tijdelijk ontharen Het goede adres en de juiste behandeling Bij vermoeidheid en na ziekte w MODE Lusteloos of ge woon geen energie I W s -W'R Er kan zoveel meer. Behandeling a la carte ”Om de huid weer in conditie te brengen is er een scala van be handelingen, zegt Eugenie de Groot, ”en dat is maar goed ook, want de ene huid is de andere niet. Daarnaast spelen tijd en de kosten van de behandeling ook een rol.” Zo zijn er behandelin gen van 1,5 uur waarin verschil lende onderdelen zijn opgeno men, maar we kunnen ook een serie van korte en specialisti sche behandelingen aanbieden. Elke klant die binnën komt heeft haar of zijn (ja, ook man nen willen hun huid verzorgd hebben) specifieke wensen. Vandaar dat bij mensen die voor het eerst komen wij eerst een Het lentegevoel Massage 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 19 MAART 1997 PAGINA 24 Een mooi onderhoud de Een ander geval is de vette huid van meneer Y. Hij zou er baat bij hebben om zijn huid twee maal daags goed te reinigen met was gel. Aangevuld met twee maal per week ’s avonds een scrub zo dat de poriën ’open blijven’. Door de overproductie van de talgklieren raad ik meneer aan een aftershave zonder alcohol te gebruiken en als verzorging een talgklierremmende crème te ge bruiken. De dagelijkse verzor ging afgewisseld met af en toe een schoonheidsbehandeling zal de huid een beter aanzien geven en zal de talgafscheiding regu leren. definitieve methode is de elek trische ontharing. Hierbij wor den de haarzakjes vernietigd en zullen de haren niet meer terug komen. Afhankelijk van de hoe veelheid zijn dit behandelingen die enige tijd in beslag nemen voordat ze het uiteindelijk re sultaat laten zien. Voor mannen met ingegroeide baardharen, die vaak tot ontstekingen leiden, kan dit een oplossing zijn. Overbeharing is een definitie voor haargroei op plaatsen waar ze niet horen. Om ze weg te ha len zijn er verschillende metho den. Voor een tijdelijk effect met direct resultaat is er de harsme thode. Deze kan ondersteund worden met een eventueel haar- groeiremmende ampul en crème voor nabehandeling thuis. De haren worden bovendien dunner en zachter. Een permanente en in uw beurt staan vermeld in de Gouden Gids, vaak nog toege licht met meer informatie over de salon. Verder kunt u tele foonnummers opvragen bij de ANBOS (tel. 0346-568137), de vakbranche waar zo’n 4000 schoonheidsspecialisten bij zijn aangesloten. Hier kunt u ook adressen vragen voor elektrisch ontharen en camouflage. Verder verwijzen wij u naar een nieuwe gids van ’Nederland Beauty land’ dat in maart ’97 in de kios ken te koop is. Adressen van schoonheidssalons voor (ook) mannen kunt u opvragen bij te lefoonnummer 020-6272562. van cosme- tica-mer- ken is niet goed, aan gezien het ene merk een andere grondstof heeft dan het andere. Niet alles past bij el kaar. van het Jaar”. Niet niks als je rekent dat er zo’n 9000 gediplo meerde schoonheidsspecialisten in Nederland zijn. Jonge mensen hebben een elasti sche huid, maar ook gauw last van acne. Om dit euvel tegen te gaan is de juiste voeding (veel fruit, groente, niet te veel vet - ’junk-food’ is uit den boze-) en hygiëne belangrijk. Door een wekelijks korte reinigingsbe- handeling bij de schoonheids specialist ondersteunt door een dagelijkse reiniging thuis met speciale op de acnehuid af gestemde wascrème, wordt de conditie van de huid verbeterd en zal acnevorming vermin deren. Voor wie een druk leven heeft is een ’anti-stress’ behandeling van tijd tot tijd bepaald geen luxe. Te gespannen spieren van rug, nek en schouders kunnen door een ontspannende massage weer soepel worden. Vooral mannen kiezen vaak voor deze behandeling, die de druk in hoofd en nek wegnemen. Een sauna of warm bad met laven delolie verhoogd het effect van de behandeling. Zeer veel baat heeft de vermoei de huid bij kuurbehandelingen, die een specifieke werking heb ben met een merkbaar effect. Om te beginnen de algenpak king. Een verwennerij voor de (ingepakte) gezichts- en li- chaamshuid met weliswaar een ’zeeluchtje’ maar voedend, zui verend en zeer stimulerend voor de bloedcirculatie. Zichtbaar verbetert de huid ook na een zgn. ampullenkuur met colla geen. Deze heeft een verstevi gend en vochtbindend effect en bevordert de elasticiteit van de huidstructuur. De prijzen variëren van een een voudige behandeling vanaf 55,- tot aan circa 350,- voor totale dagbehandelingen. In diverse schoonheidsinstitu ten kan het behandelingspro gramma samengesteld wor den uit onderdelen (modules) van circa 15 minuten. Dit kan aantrekkelijk zijn voor men sen die geen tijd hebben voor een behandeling van 1,5 uur. In overleg met de schoon heidsspecialist kan een serie van behandelingen opge bouwd worden, of te wel een a la carte programma. In de meeste schoonheidssalons wordt de cosmetica verkocht waarmee u wordt behandeld. Voor mensen die nog nooit een schoonheidssalon hebben bezocht, adviseren wjj, ga ge woon eens langs om kennis te maken. Ontslakken is het ant woord. Vooral als we van seizoenen wisselen en we behoefte hebben aan nieu we energie. De schoon heidsspecialist kan u een op maat gesneden voe dingsadvies geven. Daar naast adviseert zij een maal in de zes weken een ontslakkende kuurbehan- deling met algen. En vooral heel veel water drinken. Een andere weldoener is de aromatherapie. Hierbij wordt het lichaam en ge zicht gemasseerd met ethe rische oliën, zoals lavendel, lindebloesem, citroenme lisse of kamille, die door hun specifieke kenmerken een wonderwel effect heb ben op herstel. Beide verschijnselen zijn niet bevorderend voor de afvoer van afvalstoffen in het lichaam en geven de huid een mat aanzien. Een algenpakking die boven dien ontslakkend werkt, bevor dert het afvoerproces en geeft nieuwe energie. Ook de ge- zichtshuid kan wel een ’shot’ ge bruiken in de vorm van een am pullenkuur en twee maal per week een masker dat frisheid en doorbloeding in de hand werkt. De winter eist zijn tol. Vooral als het om onze huid gaat. Kou de en droogte zijn met name de boosdoeners. De huid, als op perste bescherming van ons li chaam, heeft het zwaar te ver duren en dat zie en voel je. Tijd dus voor een opknapbeurt, spe ciaal nu de lente in aantocht is. Eugenie de Groot Onze huid is een essentieel on derdeel van ons lichaam. Ze be dekt ze reguleert, ze beschermt en ze controleert. Wat er in het lichaam gebeurt, zie je aan de huid. Uitdroging door gebrek aan vocht, mat door gebrek aan energie en zuurstof, allergie ten gevolge van droogheid of ont stoken door een slechte circula tie. Redenen genoeg om daar iets aan te doen, want die huid moet langer mee. Al was het al leen maar voor dat frisse lente gevoel. Als de huid niet goed en grondig (regelmatig) gereinigd wordt, heeft een behandeling of een crème weinig zin. 'Je zou een rei niging als een aparte behande ling kunnen zien’, zegt Eugenie. Om een paar voorbeelden te noe men. Mevrouw X heeft een droge huid. Moeilijk schoon te maken vanwege de fijne poriën. Voor haar adviseer ik een milde reini ging gevolgd door een zachte scrub (hierdoor worden dode huidcellen verwijderd). Daarna een vochtbehandeling en een vochtbindende ampul. De huid verder verzorgen met een vocht- houdende en voedende crème. En verder heel veel water drin ken, het liefst 1,5 liter per dag. In Nederland zijn gemiddeld 9000 gediplomeerde schoon heidsspecialisten. Zij allen hebben het door de overheid erkende STIVAS diploma. Het behandelingsprogramma is vaak afhankelijk van de grootte van de salon of het in stituut. Kleinere salons zullen daarom meer gezichtsbehan delingen aanbieden terwijl de iets grotere instituten ook li- I chaamsbehandelingen op het programma hebben staan. Aan kwaliteit doet de een niet voor de ander onder. Het vin den van een goed adres is meer een persoonlijke kwes tie, waarbij de ervaring van de behandeling en de sfeer van de salon een rol spelen. De meeste schoonheidssalons De wintersport mag dan een sportieve ontspanning zijn, de huid lijdt aan uitdroging door zon en kou. Een stimulerende massage kan uitkomst bieden, zodat de stofwisseling van de huid geactiveerd wordt en ze voedingsstoffen uit ampul of crème goed kan opnemen. Door vrieskou buiten en (droogte) van de verwarming binnenshuis, kan de huid schil ferig worden. Een lichaamspee- ling doet wonderen. Schilfers (vooral op benen) worden weg- gescrubd en de huid is weer als nieuw. Aansluitend wordt de beenhuid van beneden naar bo ven gemasseerd met een verste vigende crème. Het resultaat gladder dan glad en dè basis voor een (vroeg) zonnebad. aantal gegevens uitwisselen. Daarnaast is het belangrijk te weten wat ze thuis als huidver zorging gebruiken. Soms advi seer ik een bepaalde crème waarmee ik ook de behandeling uitvoer. Ik geef dan een proeftu- be mee, zodat de klant dit kan uit proberen. Te veel wisselen En waar haal je dat vandaan. Uit al die prachtige cosmetica, of gaan we ervoor en geven we onze huidverzorging uit handen. Voor een goed opknapadvies be zochten wij een schoonheidsspe cialist die met name dit jaar in de belangstelling staat. Als geen ander heeft Eugenie de Groot uit Bennekom, haar sporen ver diend in het schoonheidsvak en werd daarom ook uitgeroepen als ”De schoonheidsspecialist Si Ss ïgi

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 24