Exclusieve hemden voor modeminnende mannen I liy Materialen en constructie kunnen tegen een stootje r- MODE w Iji I '*l o tob 1 - I l ”73 The blues Vulcanized The reds Active Casual rs.. ftt Representatief W I 1 The naturels pastels The yellows the greens I F» MR B ft? - 1 B Ij, PAGINA 19 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 1997 ft Kies je eigen strategie in woelig modeland Dressboorden worden afgewis seld met semi-spread en wide spread, button-down en tab- boorden. Zelfs de pin-collar en vadermoordenaars zijn in de nieuwe collectie opgenomen. Als verbindend element appel leren de hemden aan een speci fieke Oxford-sfeer met daarin plaats voor college- en nautic- invloeden.Het sophisticated as pect speelt een grote rol. Dit komt ook naar voren in de keu ze van de boorden. De zachte waterkleuren varië ren van kraakwit over blue, baby- geel, pastelroze en zacht lucht blauw tot parelgrijs (foto: John Miller Shirts). John Miller flirt met de sportie ve outfits in de vrijetijd sfeer. Hierin een breed palet van blauwachtig off-white en baby- blue. Washed-out indigo en zelfs felle kobalt sturen het blauwe palet naar diep marine blauw. Met deze kleuren kan onderling gevarieerd worden, maar ze lenen zich uitstekend voor een vermenging met de overige kleurgroepen. De naturels geven wat diepte binnen het kleurbeeld en wel met goudbruin, vergrijsd indi go, zand en zwart (foto: Ledüb Shirts). 4 Niet alleen de look is belang rijk. Ajrwalk besteedt veel aandacht aan onderzoek naar de nieuwste technieken om tot nog beter passende en minder snel slijtende modellen te ko men. Eén van de resultaten is de Vulc Wrap. De foxing - de rubberen rand die de loopzooi met het boven werk verbindt - loopt hierbij onder de schoen door, zodat twee kleine lussen ontstaan die ervoor zorgen dat de schoen nog langer meegaat. Active Casual Sport zijn schoe nen met ’smoel’. Dit is dé cate gorie voor wie er niet alleen sportief uit wil zien, maar het ook werkelijk is. Nieuw is de Torque, een no nonsense skate- schoen die op enkele opvallen de naden na is ontdaan van alle onnodige details. Subtiele eye catchers zitten hem bij Airwalk vaak in de sluiting, zoals de canvas biezen bij de Chasm, die in combinatie met de stiksels voor een heel eigen belijning zorgen. Vlammende schakeringen voor uitdagende combinaties of juist subtiel genuanceerde details in een rustiger omgeving gezet. Alle mogelijke gradaties tussen terra en oranje, vlammend rood en purper zijn mogelijk. Minimalisme, subtiel sophisti cated, dat zijn enkele kreten die het nieuwe modebeeld typeren. Kleur keert duidelijk terug, maar je moet het afstemmen op je eigen filosofie, je eigen strate gie voor het nieuwe seizoen. De basiskleurthema’s zijn rood, geel, blauw en naturel. Binnen de kleurfamilies zijn legio scha keringen mogelijk en het is de kunst een bewuste keuze te ma ken uit het omvangrijke aanbod. ’Prêt a Walker’ zo zou je de ac tive casual serie kunnen om schrijven: de bekende func tionele schoenen-voor-elke- dag, maar dan met een knipoog naar streetwear high-fashion. Nieuwkomer is de lang ver wachte Schtoink met het aëro dynamisch uitziedde boven werk. Maar... de classics, als de schakeringen als soft tones. Maisgeel reikt naar citroen en zacht zandgeel. Groen is er in schakeringen van zacht linde, appelgroen en neigt via jade naar petrolgroen. One en de 900, blijven onver slaanbaar. Evenals de meer flash variaties daarop: de Void, de Blitz en de Jim Brite. En kijk vooral ook eens naar de vormgeving van de Apollo, waarbij de grens tussen boven en onderwerk wordt verlegd en hele nieuwe verhoudingen in de schoen ontstaan. Panamabindingen en cotelé’s worden gebruikt als fond voor subtiele krijtstrepen. Heldere pasteltinten komen als onder grond eveneens goed tot hun recht onder fijne strepen en on der de micro versies van de Prince de Galles ruiten. Als Ox ford-binding trekken blauw, zachtgeel, abrikoos en bleek jade de aandacht. Oranje-scha- keringen worden vertaald naar dress-hemden met natté fond en collegestripes. ..V KmM ■’'ft accenten zetten of juist decente nuances aanbrengen door te kiezen voor de pastelversies. Hier zien we zowel primaire Naturellen en waterpastels zor gen voor een diffuus kleurge bruik in bepaalde thema’s. Hier en daar dienen ze ook als fond en met name in de hemden wordt veel vuldig gebruik ge maakt van deze basistinten. Poplins krijgen body door de hemden te voorzien van dub- tijn effecten in fijne krijtstrepen en fil-è-fil. In aansluiting daar op zijn er blokstreepjes in een maritieme sfeer en blauw-witte streepjes op een gestructureerd fond. i-’-l siek Engelse sfeer de boventoon en dat komt tot uiting in het ge bruik van microruitjes op een Ook met deze kleuren kan men g r WW W’ - Madras is de rode draad die door het thema ’authentics’ loopt. Met kleurnuances in diverse varianten zien we deze ruiten verwerkt. Ook strepen geïnspireerd op deze dessins vormen een welkome aanvulling op de basic geo riënteerde ruiten en streep jes. De aandacht trekken lichte structuren verl door mill-washings, door Bo nen optieken, changeant-co- u- 8» Single-needle mouwkoppen en kapnaden benadrukken de luxe optiek van deze overhemden. Uiterst fijne stiksels en acces soires passen perfect binnen het zomerse beeld evenals de mouwsplitten voorzien van knoop en knoopsgat. De voor- jaarscollectie van John Miller is breed van opzet en verdeeld over drie sfeerbeelden: repre sentatief, feest en casual. I bele borstzakken en voor een uitgewerkte optiek te kiezen. Belangrijk nieuw element is Ledüb Cotton. Een serie decente hemden waarin vooral gewerkt is met fraaie zachte pastels naast een helder beeld in de ma ritieme sfeer. Hier voert de klas- 'en j TT helder wit fond, ton-sur-ton sa- telé’s en wafelpiqué’s in een ruitmotief.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 19