De Bienekebolders zet de deuren weer open Kinderen die houden van muziek opgelet Omroep Brabant over Brabants landschap Zo is er maar één! Bibliotheeknieuws Oisterwijk/ Moergestel Voorjaarsfrühschoppen van die Original Stuhlstadter Musikanten Oirschot Wandelen met IVN-gidsen op Tweede Paasdag Superclubavond Oproep Expositie kransen van Marjo Boumans Kwijtschelding gemeentelijke- en waterschapsbelasting Aanmelding Misverstand Wedstrijd PAGINA 17 16 «SS vindt plaats in café petit-rest. de Beurs aan de Markt in Oirschot. Het optreden begint om 14.00 uur en de toegang is natuurlijk gra tis. Muziekvereniging Prinses Juliana houdt een informatie-avond voor kinderen die graag muziek willen leren maken. Kom dus samen met je ouders. Op die avond hoor je wat er in deze muziek vereniging allemaal gebeurt, hoe je lid kunt worden, hoe het zit met ’t lenen van een in strument, wanneer je bij het opleidingsorkest mag enz. Je maakt kennis met verschillende instrumen ten en je mag er ook zelf op spelen. Heb je belangstelling, neem je ouders mee en kom woensdag 26 maart om 19.00 uur naar Den Boogaard. Geef dit ook door aan je vriendjes of vriendin netjes. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met Threes Smetsers, tel. 5131976. De Rechtswinkel heeft meer informatie over het bovenstaande en helpt eventueel met het invullen van formulieren. Verder helpt de Rechtswinkel met bijstands-, arbeids-, huur- en consumentenproblemen. De Rechtswinkel is geopend van maandag tot en met donderdag van 14.00 uur tot 20.00 uur en is te vinden in de Stadstraat 2 (zijstraat Bis- schop Zwijsenstraat). Tel. 013-5353135. rechtswinkel Stichting Juridische EHBO SlMMIr»? SOMVJ I* 0IJ 3M13S Uw kind wordt tussen augustus 1997 en juli 1998 vier jaar en bereikt daarmee de leeftijd waarop het kan worden toegelaten tot de basisschool. Door middel van dit schrijven willen wij u informeren over het openbaar onderwijs in zijn algemeenheid en de openbare ba sisschool ’De Bienekebolders’ in het bijzonder. Daarnaast willen wij u op de hoog te brengen van de mogelijkheden om onze school te bezoeken tijdens de informa tie-avond en de open dag. Basisschool kiezen? Let eens op het Openbaar Onderwijs! Het openbaar onderwijs wordt niet vanuit een bepaalde opvatting of levensovertuiging gege ven. Dat mag zelfs niet. Er wordt aandacht be steed aan alle waarden, zoals die in de Neder landse samenleving voorkomen, zonder dat er een bepaald onderscheid gemaakt wordt. Openbare scholen bieden de ouders de moge lijkheid om hun kinderen lessen in godsdienst- of humanistisch vormingsonderwijs te laten volgen binnen de normale schooltijd. Verder wordt er les gegeven in kennis van allerlei we reldgodsdiensten en levensbeschouwelijke overtuigingen, zonder ergens een voorkeur voor uit te spreken. Naast deze algemene kenmerken van openba re scholen, verschilt de uitwerking per open bare school. Veel scholen hebben moderne inzichten in hun onderwijssysteem opgeno men. Zo heeft ’De Bienekebolders’ gekozen voor een specifieke manier van opvoeding en onderwijs door het toepassen van principes van ’het ervaringsgericht onderwijs’ (EGO). Betrokkenheid; het criterium voor goed onderwijs! Als je de school binnenloopt zie je allerlei hoe ken die uitnodigend zijn ingericht. Kleuters kopen rijst en macaroni in de winkelhoek. Er wordt geteld en gewogen. In de lees/schrijfhoek zijn kinderen woorden aan het oefenen met fla- nelbordletters. In de bovenbouw zijn kinderen in de rekenhoek aan het uitrekenen hoeveel financiële schade de boeren in Brabant heb ben geleden ten gevolge van de varkenspest. Kinderen worden steeds uitgenodigd plannen te maken en deze uit te voeren. Er wordt ge leerd uit activiteiten, materialen en boeken, maar de opgedane kennis wordt ook toegepast. De leerkracht speelt en werkt mee. Hij kijkt, luistert en praat met kinderen. Hij weet wat er in de kinderen omgaat, overlegt met kinderen en collega’s en komt met een aanbod, zodat er elke dag iets uitdagends te beleven valt. Kinderen die niet gemotiveerd zijn tot leren krijgen een duidelijke structuur aangeboden, krijgen speciale aandacht en een aangepast pro gramma. Kinderen zitten met rode oren te werken, kun nen in de pauze niet stoppen en zijn vol over gave bezig. Spelen en werken met betrokken heid zorgt voor optimale ontwikkeling en le ren. Kinderen die snel kunnen, mogen snel gaan; kinderen die moeite hebben, krijgen extra hulp; en kinderen die zich normaal ont wikkelen doen dat vanuit hun belangstellings- wereld. Binnen het ervaringsgericht onderwijs krijgen kinderen de kans om initiatieven te nemen, bedenken ze zelf en samen met anderen oplos singen, leert het kind zich te interesseren in andere mensen en de wereld, voelt het kind zich gewaardeerd en doet het de dingen met plezier. Informatie-avond en open dag Kiezen kunt u het beste als u zich laat infor- Op tweede paasdag wordt in Brabant weer de ’Dag van het landschap’ gehouden, georgani seerd door stichting Het Brabants Landschap, het Consulentschap Natuur- en Milieu-educa- tie en Omroep Brabant. In veertien natuurge bieden in de provincie kan die dag gewandeld worden, onder leiding van IVN-gidsen. De regionale omroep brengt op 31 maart een extra programma over de Brabantse natuur, tussen twaalf en twee uur. Met deskundigen wordt dan gesproken over de specifieke ken merken van de diverse natuurgebieden, hun waarden en bedreigingen. Verslaggevers trek ken kris kras door de provincie en informeren de luisteraars over de georganiseerde wande lingen. De wandelingen staan aangegeven in een spe ciale folder, die te koop is bij alle VW-kanto- ren, de studio’s van Omroep Brabant en de plaatsen, waar gewandeld wordt. De startplaat- Op 21 maart hebben we weer een van onze spe ciale clubavonden. Op deze avond kun je je ei gen opgeven voor het formule 1 racen op 4 april. We gaan dus weer karten op een indoor kart baan. Hier zullen we de banden weer ef- kes kaal maken. Kom dus vanaf negen uur naar de Tob. Op 28 maart hebben we een superclubavond. Op deze avond staan we zelf achter de bar en dan kun je ook meer te weten komen over het survival. Er zal dan live muziek worden ge draaid door Jan Bietel. Dit belooft een giganti sche avond te worden. Wie mee wil gaan survivallen kan nu nog bel len. Bart van Korven 013-5132358 of Bert-Jan Smits 013-5132205. Touwtrekken Haaren KPJ Haaren organiseert op 6 april a.s. een touwtrektoemooi. Op deze dag zal natuurlijk het touwtrekteam van KPJ Moergestel weer aanwezig zijn. Als je ook mee wil doen kun je je opgeven bij Bart van Korven 013-5132358. Bibliotheek Oisterwijk Van 24 maart tot en met 12 april exposeert Marjo Boumans met kransen in de bibliotheek. Kransen kun je van allerlei materiaal maken: versgeplukte bloemen, gedroogde bloemen, geurige kruiden, schelpen, besjes, noten etc. Ook de basis kan verschillen. Er kan onder meer gekozen worden uit kransen van stro, oasis, wilgentenen. Op woensdag 26 maart van 14.30 uur tot 16.30 uur is Marjo Boumans zelf in de bibliotheek in Oisterwijk en laat zij de verschillende technie ken en kransen maken zien o.a. door een krans van droogbloemen en een krans van schapen wol te maken. Bibliotheek Moergestel Mieke van Hooft in de bibliotheek Op donderdag 27 maart komt de schrijfster Mieke van Hooft in de bibliotheek van Moer gestel. Zij ontvangt op die dag alle kinderen van groep 7 van de drie basisscholen in Moergestel. Op zondag 23 maart a.s. begint voor die Origi nal Stuhlstadter Musikanten uit Oirschot de muzikale lente van dit jaar Op deze dag heeft de kapel haar Voorjaarsfru- hschoppen, waarmee het muzikale seizoen ie der jaar geopend wordt. Voor het komende seizoen heeft de kapel een aantal nieuwe nummers ingestudeerd, die een lichte muzikale koerswijziging laten zien. Naast het bekende repertoire worden een aan tal nummers uitgevoerd, die de term volksmu ziek een bredere betekenis geven. Met name de zangkwaliteiten van zanger Jo van Hemert zullen wat meer naar voren gehaald worden dan voorheen. Voor de vereniging staan er in het jaar 1997 een aantal interessante aktiviteiten gepland. Zo is er weer een Internationaal muziekfesti val op 6 en 7 september, waarvoor onlangs met Moravanka uit Tsjechië het contract getekend is. Daarnaast staan enkele optredens gepland in samenwerking met een operettekoor, waarvan 1 in Oirschot. Bovendien zijn er de reguliere optredens bij bevriende verenigingen op ver schillende festivals. Genoeg om naar uit te zien, zowel voor muzi kanten als voor het publiek. Het Voorjaarsfrühschoppen van 23 maart Mieke van Hooft schrijft boeken voor jonge kinderen en voor kinderen van tien a twaalf jaar. In 1979 verscheen haar eerste boek ’Kijk naar je eigen’. Sindsdien kwamen er regelmatig nieuwe boeken uit. Haar boeken voor oudere kinderen zijn over het algemeen spannend. In ’Weg met de meester’ en ’De Tasjesdief’ maakt zij gebruik van elementen van het detecti veverhaal. De kinderen uit ’Weg met de mees ter’ hebben een spionnenclub, die wil uitzoe ken of hun nieuwe meester zijn hond in het bos heeft achtergelaten. Het vriendenclubje uit ’Nachtlopers’ wil echter zien te komen wie her en der in de stad huizen in brand probeert te steken. Alex uit ’De Tasjesdief’ raakt zeer te gen zijn zin betrokken bij het stelen van tasjes van oude vrouwen. De wereld in de boeken voor oudere kinderen is niet altijd een veilige, geborgen wereld. Kin deren pesten elkaar, ouders gaan scheiden. Sommige kinderen zijn eenzaam en Alex heeft alleen zijn oma, aan wie hij kwijt kan dat hij wanhopig is over de situatie waarin hij verzeild is geraakt. De boeken van Mieke van Hooft zijn favoriet bij Kinderjury’s. ’De Tasjesdief’ kreeg de Prijs van de Nederlandse Kinderjury. Verder wer den haar boeken ’Sebastiaan rare banaan’, ’Nachtlopers’, ’Kinderen ontvoerd’ en ’Treiter koppen’ getipt voor de Kinderjury. Inmiddels heeft u waarschijnlijk al een aanslag gemeentelijke belastingen en aanslag van wa terschap De Dommel (waterschapsbelasting) ontvangen, danwel zult u deze binnenkort ont vangen. Voor deze aanslagen bestaat de moge lijkheid van kwijtschelding. Indien u denkt dat u voor kwijtschelding in aanmerking komt, dan kan de Rechtswinkel u helpen met het in vullen van het kwijtscheldingsformulier. U kunt dan langskomen op ons kosteloos spreek uur. Indien u, bijvoorbeeld wegens een handi cap, niet in staat bent naar de Rechtswinkel te komen, dan is het mogelijk dat de formulieren bij u thuis worden ingevuld. U moet dan wel een afspraak maken (vragen naar Carlo Wel- ten). Verder is het belangrijk dat u op tijd huursub sidie voor het tijdvak 1997/1998 aanvraagt (ui terlijk voor 1 oktober 1997). lót slot willen wij nog wijzen op het bestaan van de zogenaamde subjectsubsidie. Dit houdt in dat u een bijdrage kunt krijgen voor bijvoor beeld de kosten van een sportvereniging, cur sussen, abonnementen op de schouwburg, Ef- teling, etc. meren door gesprekken aan te gaan met ande re ouders en zeker ook door de aanwezige scho len te bezoeken. Daarom organiseren wij voor u een informatie-avond en een open dag. U kunt van beide of van een van de twee moge lijkheden gebruik maken. Ze hebben echter ieder een verschillend karakter en sluiten op elkaar aan. De informatie-avond is bedoelt om in alle rust kennis te maken met het gebouw, de mensen en de manier van werken. Het team een aantal ouders van de ouderraad en de medezeggenschapsraad zijn aanwezig om u een inleiding te geven op ons onderwijs, om u rond te leiden en met u persoonlijk in gesprek te gaan. De volgende dag staan de deuren van de school voor u open. Ook dan zijn er ouders aanwezig die u opvangen, een kopje koffie aanbieden en eventueel uw kinderen ontvangen. Een groep je leerkrachten en de directeur zijn beschikbaar voor een rondleiding door de groepen en een persoonlijk gesprek. U kunt tijdens het bezoek aan de groepen zien hoe de kinderen spelen en werken, sfeer proe ven en aan het einde van de rondleiding in ge sprek gaan met kinderen van de bovenbouw. Van hen verneemt u wat ze van de school vin den, hoe ze leren en vooral wat ze allemaal ge leerd hebben. U krijgt ook te horen hoe de kin deren van ’De Bienekebolders’ het doen in het voortgezet onderwijs en hoe de resultaten zijn. De informatie-avond wordt gehouden op mandag 24 maart a.s. op school aan de Bos straat 1 van 20.00 uur tot 22.00 uur. De open dag wordt gehouden op dinsdag 25 maart a.s. Om de school in bedrijf te zien kunt u binnen wandelen tussen 8.30 uur en 11.30 uur en 12.30 uur en 14.30 uur. Daarna kunt u terecht tot 19.00 uur voor een rondleiding, aan melding of persoonlijk gesprek. Mocht u besluiten om uw kind op onze school aan te melden dan kan dat door tijdens de in formatie-avond of de open dag een inschrijf formulier mee te nemen. U vult het formulier thuis in en geeft het op een later tijdstip op school af. U kunt de aanmelding ook op de open dag afwerken. Samen met een u ten dien ste staande ouder of leerkracht kunt u het for mulier invullen. Verder kunt u op elke werk dag na 14.30 uur uw kind op school komen aanmelden. Wenst u een persoonlijk gesprek bij de aanmelding dan kunt u het beste een af spraak maken met de directie. Sommige mensen denken dat er op ’De Biene kebolders’ geen plaats meer is. Dat is een mis verstand. Begin dit schooljaar hebben we een gebouwelijke uitbreiding in gebruik genomen. Het ruimtegebrek is hiermee opgelost en er is dus voor nieuwe aanmeldingen voldoende plaats. U bent dus van harte welkom aan de Bos straat 1 Bestuur, ouders, kinderen en team van open bare basisschool ’De Bienkebolders’ MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 1997 sen voor de wandelingen zijn duidelijk aange geven in de diverse gemeenten. Met opzet is gezorgd voor een goede spreiding over de hele provincie. De organisatie hoopt dat veel bezoekers ge bruik willen maken van het openbaar vervoer en de fiets om de natuurgebieden te bereiken. De wandelaars wordt gevraagd een fototoestel mee te nemen, waarmee ze foto’s kunnen ma ken van het gebied waarin zij wandelen. De foto’s (tenminste formaat 10 x 15) kunnen tot 23 april opgestuurd worden naar de studio’s van Omroep Brabant. De beste foto’s worden geselecteerd en komen in de maand mei te han gen in het Noordbrabants Natuurmuseum in Tilburg. Dit jaar is er een speciale fotowedstrijd voor de jeugd tot 16 jaar. Pentax Benelux heeft voor beide categorieën schitterende prijzen beschikbaar gesteld. In de folder staat een aantal tips voor het maken van opnamen in de natuur. Voor de jeugd tot twaalf jaar is er een natuurprijsvraag. Deelnamefor- mulieren daarvoor zijn verkrijgbaar bij de startplaatsen. De natuurgebieden, die op 31 maart in Bra bant bezocht kunnen worden zijn: Matten- burgh (Woensdrecht, Bergen op Zoom), Pan nenhoef (Rijsbergen), Blauwe Kamer (Breda), Pompveld (Aalburg), Regte Heide (Goirle, Alphen en Riel), Rovertse Heide (Hilvaren- beek), Nemelaer (Haaren), Mortelen (Oirschot), Nuenens Broek (Nuenen), Valkens- horst (Leende), Herbertusbossen (Heeze), Haanwijk (St. Michielsgestel), Groote Slink (Oploo) en Tongelaar (Mill). De regionale Omroep Brabant zal vanaf negen uur op tweede paasdag nadere informatie ge ven over de wandelingen. De start van de wan delingen, onder leiding van gidsen, begint ove rigens pas om twaalf uur. De wandelingen du ren gemiddeld anderhalf uur. Behalve om twaalf uur zijn er wandelingen om half twee en om drie uur. (Omroep Brabant, 31 maart 12.05-14.00 uur).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 17