Is er ook een soort APK-keuring voor tweedehands huizen? Rabobank Vierde Infodag Wonen beantwoordt allerlei vragen van consument welkom tussen 9.30 en 16.00 uur. Moergestel Op de Infodag Wonen, zaterdag 22 maart, bent u van harte Ook vragen die u heeft met betrekking tot de notaris kunt u deze dag aan hem persoonlijk stellen. Op deze dag zal door Makelaarskantoor Harkema Honders een presentatie gehouden worden van 9 semi-bungalows te bouwen in plan Papenacker II. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 19 MAART 1997 PAGINA 15 55 55 Wie meer wil weten over bijvoorbeeld woonhuis financieringen, het kopen of verkopen van een huis, ver bouwingen en het benutten van de overwaarde van een woning, komt op zaterdag 22 maart tussen 9.30 en 16.00 uur naar de vierde Infodag Wonen van Rabobank Moer gestel. Daar zijn hypotheek- en financiële adviseurs van de Rabobank de hele dag aanwezig om informatie te verstrekken. Ook andere specialisten die te maken hebben met de woonmarkt, zoals een makelaar en een notaris staan bezoekers te woord. Naast de eigen hypotheek- en finan cieel adviseurs van de Rabobank, zal onder meer ook notaris de Hair aanwezig zijn om de vragen van bezoekers te beantwoorden. “Er is gekozen voor een zo breed mogelijke opzet van de Infodag. In de praktijk blijkt vaak dat consumenten lang rondlopen met vragen over kopen, verkopen, wonen en woning- financieringen. Lang niet iedereen weet wat een hypotheekakte is en waarom die door een notaris wordt gepasseerd. Wie kan dit beter uitleg gen dan een notaris zelf?” legt Bart van Knegsel uit. Verder zijn deze dag aanwezig makelaarskantoor Harkema Honders, welke 9 te bouwen semi- bungalows in papenacker II zullen presenteren aan de bezoekers. Overwaarde “Betekent overwaarde dat ik een hypotheek tegen veel te hoge kosten heb afgesloten?”, vroeg onlangs een klant van Rabobank Moergestel Bart van Knegsel. De hypotheekadviseur wist op een eenvoudige wijze uit te leggen dat overwaarde het verschil is tussen de verkoopwaarde van de woning en de restant hypotheekschuld. Dit gebeurt door aflossing van de hypotheek of door stijgende huizenprijzen. Zo kan iemand bijvoorbeeld de overwaarde gebruiken om er de studie van zijn kinderen mee te betalen of om er van op vakantie te gaan. Bezoekers van de infodag kunnen ook antwoord krijgen op vragen als: wat gebeurt er met mijn hypotheek wanneer ik tijdelijk zonder baan kom te zitten, hoe kan ik het beste mijn woning beveiligen, wat ben ik ver plicht te verzekeren en welke verze keringen kan ik verder nog afsluiten? Deskundig Rabobank Huis Hypotheekadvies komt met de Infodag Wonen tege moet aan de wens van consumenten om geïnformeerd te worden over allerlei zaken die te maken hebben met wonen en woonhuis financieringen. “Je merkt die behoefte aan de vragen die mensen stellen. Iemand die al een langere tijd dacht over het verbouwen van zijn huis, vroeg vorig jaar hoe hij een bouwver gunning moest aanvragen. Hij dacht dat hij zou verdwalen in een ambte lijke doolhof. Onze hypotheekadviseur wist prima te vertellen wat hij moest doen,” aldus Bart van Knegsel. Bezoekers van de Infodag Wonen staan soms verbaasd van de deskun digheid van de Rabobank- medewerkers. Zij denken dat een bank alleen maar hypotheken ver strekt en staan er niet bij stil dat er ook advies wordt gegeven over onder meer fiscale zaken en verzekeringen. “Bovendien zijn onze adviseurs goed geïnformeerd over de plaatselijke huizenmarkt en kunnen zij zonodig rechtstreeks doorverwijzen naar die personen en instanties waar de consument het beste terecht kan.” Bezoekers van de Infodag Wonen worden feestelijk ontvangen met een hapje en een drankje. Iedereen die de Infodag Wonen bezoekt kan rekenen op een leuke attentie. “Is er ook een soort APK-keuring voor tweedehands huizen?”, was één van de vragen die tijdens de vorige editie van de Infodag Wonen werd gesteld. “Over het kopen en verkopen van een woning en de mogelijkheden van een woonhuisfinanciering blijken erg veel vragen te bestaan,” zegt Bart van Knegsel van Rabobank Huis Hypotheekadvies. “Zo denken bijvoor beeld veel mensen dat huren goedko per is dan kopen. Dit is lang niet altijd waar. Door onder meer belasting voordelen kan een eigen huis goed koper zijn dan huren.” Tijdens de Infodag Wonen kunnen bezoekers geheel vrijblijvend hun woonlasten laten uitrekenen. Wie wil weten tot welk bedrag hij of zij een hypotheek kan afsluiten, kan dit door één van de hypotheekadviseurs laten berekenen. W W 1 Kg. Kom naar de Rabobank zaterdag 22 maart Infodag Wonen van de TE KOOP*

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 15