1 KHÈ MODE KARAKTER, ELEGANTIE, ORIGINALITEIT EN PASSIE Doorbraak Topless Aangekleder J i - i Milk j 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 1997 PAGINA 13 Bikini ruim vijftig jaar Zelfexpressie wint het met glans van statussymbolen Ruim vijftig jaar geleden mochten ze niet. Vijf jaar geleden kónden ze niet. En sinds vorig jaar zijn ze terug van weggeweest: bikini's. De bikini werd onlangs vijftig jaar. Velen voorspelden de bikini een korte levensduur toen de Franse ingenieur Louis Réard zijn uitvinding, een halve eeuw geleden, presenteerde. Maar niets is minder waar. De bikini is niet meer weg te denken uit het (bad)mo- debeeld. mee de navel keurig werd be dekt. Het bovenste deel van de benen werd bedekt met een ko ket rokje of ruches. De boven stukjes waren groot. Uiteinde lijk was er niet meer dan tien centimeter blote buik te zien. Actief sporten en bewegen is voor de iets oudere dames en he ren heel gewoon. In hoog opge sneden modellen voelen de da mes zich echter niet altijd meer zo prettig. Tweka speelt hierop in met de modieuze en sportieve collectie 'Your Style’ die niet al leen ondersteunt, maar ook aan genaam is om in gezien te wor den. Met een blouse of pareo is uw zomerse ’out-fit’ compleet. In de sportieve collectie is de hals- en rugbelijning aangepast aan veel bewegen in water. Naast de normale kwaliteiten als polyamide of polyester lycra is er ook de honderd procent po lyester stretch kwaliteit. Dit ma teriaal is chloorbestendig en ge schikt voor veelvuldig zwem- badgebruik (Foto’s: Tweka). De roemruchte jaren zestig brachten een doorbraak voor de bikini. Het broekje werd kleiner en sportiever van vorm. Het bo venstuk was nog steeds royaal om zoveel mogelijk van het li chaam te bedekken. Pas in de jaren zeventig ontdeed de bikini zich van al teveel textiel. De mini-bikini werd toen de trend. De bovenstukjes hadden geen Deze zomer draait op de stran den en rondom de zwembaden alles rond volledige vrijheid van keuze met het mooiste uit het verleden en de nieuwste ontwikkelingen in materialen en trends uit het heden. Uiter sten harmoniëren in de actuele badmode perfect met elkaar en het individu wordt gerespec teerd en mag openlijk van zich zelf houden. De eerste bikini was gemaakt van katoen, bedrukt met kran tennieuwtjes en zo klein als een tanga-model. Tegenstanders van de bikini vonden het een on zedelijk kledingstuk. Het was ondenkbaar dat ’vrouwen met fatsoen’ zoiets zouden dragen. In veel badgelegenheden was het frivole kledingstukje dan ook verboden. Vrouwen die er uiteindelijk toch in gingen zwemmen, deden dit meer in een tweedelig badpak. Het broekje was een broek geworden, waar- Badmode die niet alleen geschikt is om in te zwemmen of te zonnen, maar zeker ook om lekker in te flaneren (foto’s: Triumph). merpaars, fris turquoise of hel der oranje. Fraai zijn ook de zonnige kleuren geel en rood, gecombineerd met zwart en wit of op zich zelf staand. Vernieuwingen gelden niet lan ger meer alleen voor ’uni’-stof- fen. Transparante garens geven een bijzonder effect. Materialen met een coating zorgen voor een glanzende uitstraling. Hierbij springen de chintz finish, trans parante dot’s (kleine plastic nopjes) en blocking dots direct in het oog. De jaren tachtig lieten zien dat van ’weinig nog minder’ ge maakt kon worden. De taille- band van het slipje ging welis waar weer naar boven, maar daarvoor in de plaats kwamen modellen met hoog opgesneden benen. De tanga was geboren. Toen iedereen hieraan gewend was, kwam de stringslip over waaien uit Brazilië. Het boven stukje ging ook nog uit. Topless was de trend. cups of versterkte delen meer. De slips werden aan de zijkan ten bijeengehouden door een dun koordje. In de jaren negentig wordt bloot een halt toegeroepen. Steeds meer vrouwen kleden zich in een badpak, maar het blijft concur rentie ondervinden van de biki ni. Het verlangen naar een brui ne huid laat de bikini niet ver dwijnen. Deze is alleen wat ’aangekleder’ geworden. De vrouw anno 1997 weet dat ze juist de aandacht trekt, wanneer ze meer verhult dan ze laat zien. De bikini broekjes zijn modern van snit. Keuze te over in jeugdi ge vlotte dessins waarbij B, C of D cup tot de mogelijkheden behoren Geruite tweedeler in frisse kleuren, het op het broekje dè trend deze zomer. Kenmerkend in het thema ’rain bow colours’ zijn de frisse, vro lijke en krachtige kleuren als li- moengroen, korenblauw, zo- In een tijd van snelheid en steeds meer beweging zijn opti sche illusies, computerprints en eenmieuwe blik op zwart/wit niet vreemd (foto’s: Tweka). «4' JfesSiW; V' f f WW l SS*" Het strandbeeld van eind jaren vijftig. De bikini’s bestaan uit grote broekjes. Ruches en rokjes bedekken de bovenbenen en de bovenstuk jes hebben beugels en zijn verstevigd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 13