Kadoboetiek ’Aphrodite I I LITI E o Algemeen Belang Het adres voor betaalbare kado’s/.. Een basisschool kiezen? Neem er de tijd voor! Opleidingsorkest niet alleen voor kinderen De Efteling gaat 27 maart weer open! 113 Kuub afval uit Midden-Brabantse natuur 1 M Kledingbeurs 5 Hertog Jan Graaf van Ursel 1 Ml 1 M Schoolstraat 5 5066 EC Moergestel Tel. (013)513 1474 Een basisschool kiezen voor uw kind doet u niet zo maar een twee drie. Gaatjesboorder weer actief De Efteling trakteert op maandelijkse Traktaties De Efteling trakteert op extra lange openingstijden De Efteling trakteert op extra live- entertainment 250 Vrijwilligers tijdens natuurschoonmaakdag Laatste kienavond bij ’De Vurhaai’ Hoofdprijs éénmalig naar 400,-! PAGINA 11 *4. Versierd In dat geval hoeft u niet ver te zoeken! M U stelt hoge eisen aan kwaliteit? U zoekt een stijlvol, persoonlijk cadeau? U wilt u onderscheiden? U heeft overal gezocht, maar u kon niet slagen? Wij willen u graag de gelegenheid bieden om uw schoolkeuze verantwoord te maken. U bent van harte welkom op dinsdag 25 maart 1997. Graaf van Ursel-Hertog Janschool Natuurlijk ook Loko's J Dorpsstraat 24 5061 HL Olsterwijk Tel./Fax (013) 521 65 70 1 1 k 1 Op maandag 24 maart a.s. om 19.00 uur komt de fractie van Algemeen Belang bijeen om de agenda van de raadsvergadering van 25 maart door te spreken (Raadhuis aan de Lind). Wij zouden graag zien, dat u als geïnteresseer de uw visie geeft op hetgeen aan de orde wordt gesteld. Mocht u anderszins over bij u levende zaken uw bijdrage willen leveren, dan bent u daarvoor óók bij ons aan het goede adres. U kunt verder contact opnemen met Noud Smits (513 1694), Ferry Pörtzgen (521 7217), Hans Denissen (513 1836), Daniella Hulskes (521 6166) of met Theo op ’t Hoog (513 2398). Graag tot ziens en/of horens. Een knap ’portret’. Wie is deze ’jonge man’? We kunnen nog steeds foto's gebruiken voor deze rubriek. Doe ze in een envelop (met daarin 'n aan uzelf geadresseerde en gefrankeerde envelop) en stop die in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkse- weg 43. U krijgt uw foto's dan zo snel mo gelijk terug! Midden en West Brabant District Tilburg e Politieteam Oisterwijk In de nachtelijke uren van 14 maart is inge broken in twee woningen aan de Burg. Poort straat. In het ene geval lukte het om binnen te komen m.b.v. de zgn. ’gaatjesboormethode’. Hierdoor lukte het om twee hefboomsluitink- jes te openen. In het andere geval zijn knip sluitingen van een achterdeur opengewrikt, men had het voorzien op geld, geluids- en beeldapparatuur en sieraden. Als u kleding wilt kopen dan zien wij u graag op onze kledingbeurs op 22 maart a.s. Graag tot ziens op de inleveravonden en/of op onze beurs!! Oudercomités Peuterspeelzalen Oisterwijk. Het is nog niet zo lang geleden dat het leerlin genorkest werd omgedoopt tot opleidingsor kest. Want naast kinderen spelen hierin met veel enthousiasme ook een zestal volwassenen. Het zijn mensen die nog niet zolang een in strument bespelen of die in het verleden een instrument hebben gespeeld en de draad weer op willen pakken. Speelt u ook met die gedachte kom dan op 26 maart een kijkje nemen op de informatieavond van Muziekvereniging Prinses Juliana. Leden van onze vereniging kunt u informeren over de mogelijkheden omtrent instrumenten en opleiding. Mocht de datum voor u niet goed uitkomen kom dan eens op de dinsdagavond. Het opleidingsorkest repeteert van 18.30 uur tot 19.45 uur waarna om 20.00 uur de repetitie van het groot orkest begint, dit alles in de gro te zaal van Den Boogaard. Ook daar is altijd iemand die u te woord kan staan. Ervaar, het plezier van samen muziek maken, u bent van harte welkom. --1 SIERADEN MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 1997 Op 27 maart opent de Efteling voor de 45-ste keer de poorten. Het familie-attractiepark viert in 1997 haar verjaardag onder de noemer: ’Dé Traktatie van het Jaar’. De Efteling hult zich in 1997 in een uitbundi ge feeststemming. De bezoekers kunnen over al smullen van ’Dé Traktatie van het Jaar’, die in allerlei verschijningen wordt gepresenteerd. Per maand houdt de Efteling feestelijke the- ma-acties die voordeel opleveren, ludiek en smakelijk zijn en zeker verrassend. De eerste twee themamaanden zijn april en mei. In de maand april mogen alle 4-jarigen en in de maand mei mogen alle 5-jarigen gra tis de Efteling bezoeken. Daarvoor hoeven ouders of verzorgers zich al leen maar bij de entree te melden en een geldig legitimatiebewijs te overleggen, waaruit blijkt dat de kinderen daadwerkelijk die leeftijd heb ben*. De invulling van de overige maanden houden we nog even geheim. De Efteling is in 1997 geopend van 27 maart tot en met 26 oktober, dagelijks van 10.00 uur tot 18.00 uur. In drie perioden is het park extra lang geopend. Tijdens de Zeven Mijls Zomer, van 28 juni tot en met 31 augustus, hebben de bezoekers tot en met 19 mei en van 18 oktober tot en met 26 oktober sluiten de poorten pas om 20.00 uur. Het entreekaartjes kost het hele seizoen door hetzelfde! Omdat het een feestjaar is in de Efteling, is er extra entertainment te zien en te beleven. Zo presenteert de Efteling dit jaar opnieuw dage lijks de sprankelende Sprookjesshow. In deze show, die meerdere malen per dag te zien is, komen de sprookjes in volle vaart tot leven. Bovendien treden Samson en zijn baasje Gert tijdens de Zeven Mijls Zomer (28 juni tot en met 31 augustus) dagelijks op met een speciale jubileumshow in het Openlucht Theater van de Efteling. Ook de familie Vermeer is weer van de partij. Deze gastvrije familie trakteert haar gasten tijdens het dagelijks befaamde amuse- mentsdiner in het Vermeer Restaurant op kos telijke familieverhalen (om aan te schuiven bij de familie Vermeer is reserveren noodzakelijk). 1een kopie van de registratie bij de Gemeen telijke Basis Administratie 2. een kopie van het paspoort van de ouders waarin de kinderen staan vermeld 3. een Europese Identiteitskaart van het kind zelf. In de bossen en velden in Midden-Brabant zijn zaterdag 15 maart jl. Wildbeheereenheden in de weer geweest met het opruimen van zwerf vuil. Door ruim 250 vrijwilligers is zo’n 113 kuub rommel uit de natuur verwijderd. En dat in amper 4 uur tijd. Deze dag is uitgeroepen tot de Nationale Na tuur Schoonmaakdag. Dit is en initiatief van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging en de Stichting Nederland Schoon. Dit was al weer de zevende schoonmaakdag in successie. In onze regio was de organisatie uitbesteed aan de Wildbeheereenheden (WBE’n). Dit zijn samenwerkingsverbanden van jagers. In Oisterwijk, Moergestel, Heukeïom en Biest- Houtakker is deze dag georganiseerd door de WBE Moergestel e.o. Van half negen tot half een ’s-middags werd door 56 vrijwilligers, waaronder 23 kinderen, de natuur ontdaan van zwerfvuil. Het resultaat was 12 kuub blikjes, bekertjes, sigarettenpakjes en andere rommel, inclusief 16 banden die in de natuur gedumpt zijn. Het waren niet alleen jagers, die meehielpen. Enkele politici staken de handen uit de mouw en natuurlijk niet te vergeten leden van de landbouworganisatie LSV, die met veel en thousiasme rotzooi uit de natuur haalden. Zelfs ’n journalist, die verslag deed van deze schoon maakdag, liet zich niet onbetuigd. Ook mede werkers van Natuurmonumenten waren actief. Treffend was dat een wandelaar, die een schoonmaakploegje tegenkwam en uitleg kreeg wat en waarom daar geruimd werd, spon taan meedeed. Leuk was ook dat een bewoner van het buitengebied bij het zien van de poet sende kinderen de portemonnee trok en de kinderen een fooitje gaf. Voor het welslagen van deze dag mogen wij zeker de sponsors niet vergeten. Dit zijn de volgende bedrijven: Café Koosje, Handelson- derneming Huvani, L. Helmer en Honden school Alert. Ook de medewerking van de Ge meente Oisterwijk mag niet onvermeld blij ven. Al deze mensen, hartelijk dank ook na mens de Oisterwijkse natuur! verschillende scholen. We willen u graag een handje helpen bij het maken van uw keuze. Op dinsdag 25 maart bent u de gehele dag welkom op de Katholieke Basisscholen “De Graaf van Ursel” en “Hertog Jan”. Vanaf9.00 tot 17.00 kunt u rustig binnenlopen om eens een kijkje te nemen in deze scholen terwijl ze volop in bedrijf zijn. U kunt bij het team met al uw vragen terecht en u krijgt op deze manier ook mooi een gelegenheid om een indruk van het gebouw met al zijn mogelijk heden op te doen. Om u nog een duidelijker beeld te geven van de manier van werken van deze scholen zullen de direkteuren wat later op de dag nog de no dige informatie verstrekken. Deze informatie is op Graaf van Ursel om 19.00 uur en op de Hertog Jan om 19.45 uur. Mocht u op deze dag al kunnen besluiten naar welke school uw kind gaat, dan kunt u van zelfsprekend ook meteen inschrijven op de school welke u hebt gekozen. a.s. Vrijdag houdt ’De Vurhaai’ haar laatste kienavond van het seizoen 1996-1997. De avond begint om 20.30 uur in de kantine van ’De Bosfazant’ aan de Molenstraat. Het bijzondere van deze kienavond is dat de hoofdprijs, die normaal 250,- bedraagt, is opgetrokken naar een bedrag van maar liefst 400,-(!!!). Dat bedrag staat symbolisch voor het 40-jarig bestaan van ’De Vurhaai’. In het weekend van 14 en 15 juni vindt in verband daarmee een groots opgezet feestprogramma plaats in en rond een grote feesttent die op het parkeerterrein van Van Bommel Schoenfa brieken komt te staan. Deze eenmalige super-hoofdprijs werd mede mogelijk gemaakt door ’n paar gulle gevers uit ons Moergestelse bedrijfsleven, te weten: Jan Michiels Woninginrichting, Chris van den Bij gaart Fotografie; Hans Kerkhof Schilderwer ken en Van Velthoven Kruijssen Sanitair. Iedereen is van harte welkom om a.s. vrijdag om 20.30 uur mee te komen dingen naar deze super-hoofdprijs! Vrijdag 21 maart 20.30 uur, kienen met ’De Vurhaai’ in de kantine van ’De Bosfazant’. Het maken van keuzes, daar staan we eigenlijk allemaal dagelijks voor. Vele van die keuzes maken we zonder al te veel problemen. Wat eten we vandaag? Waar gaan we in het weekend naar toe? Welk TV pro gramma kijken we vanavond, enz. Andere te maken keuzes leveren ons aanmer kelijk meer problemen op. Kopen we een huis of huren we een huis? Waar gaan we op vakan tie? Schaffen we ja of nee een nieuwe auto aan en....naar welke basisschool sturen we onze kinderen straks? Een keuze maken in verband met dat laatste onderwerp is zeker geen eenvoudige. Waar schijnlijk vond u het sturen van uw kind naar de peuterspeelzaal al een hele verandering. Straks moet uw kind naar de basisschool en is die verandering waarschijnlijk nog veel ingrij pender. We zeggen nadrukkelijk “moet”, want we kennen in Nederland de leerplichtwet en dat betekent dat er een moment komt waarop u verplicht bent om uw kind op een basisschool te gaan inschrijven. Vroeger leverde dat niet echt problemen op. Naar welke school uw kind ging stond al vrij wel vast. Gelukkig is dat tegenwoordig anders. U, als ouder, kiest voor uw kind. Daarom wilt u er natuurlijk zo zeker mogelijk van zijn dat u de beste keuze maakt en daarom is het belang rijk dat u goed wordt geïnformeerd over de U wilt kleding kopen of u wilt kleding verko pen? Kom dan naar de voorjaarskledingbeurs van Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk! De kledingbeurs is op zaterdag 22 maart a.s. van 13.00 uur tot 14.30 uur in wijkcentrum De Coppele, Willem de Zwijgerlaan 61 te Oister wijk. De toegangsprijs bedraagt 1,- per per soon, kinderen gratis. Als u kleding wilt verkopen kunt u deze inle veren op de inleveravonden in wijkcentrum De Coppele en wel op donderdag 20 maart en vrij dag 21 maart a.s. van 19.30 uur tot 21.00 uur. U kunt kleding aanbieden in de maten 80 tot en met 176. Alleen schone en niet kapotte kleding wordt geaccepteerd. U bepaalt zelf het bedrag dat u wilt ontvangen. Dit bedrag wordt door ons met een klein per centage verhoogd ten behoeve van de peuter speelzalen in Oisterwijk. Daarnaast zal, per ingebracht kledingstuk, een dubbeltje ge vraagd worden. Wij verzoeken u dit bij het in leveren van de kleding te voldoen. De niet verkochte kleding en de opbrengst van uw verkochte kleding kunt u na de beurs van 22 maart a.s. tussen 17.00 uur -17.30 uur opha len.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11