Kom naar de Rabobank Infodag Wonen van de zaterdag 22 maart I Boerenbond buitengewoon s MSB I fe' hl S 3 Rabobank Moergestel /MTK STKEIND r Tennissen bij MTV Stokeind Bibliotheeknieuws Oisterwijk/ Moergestel -■X,5 Voor al uw vragen die met een eigen woning te maken hebben. h Op deze dag zal door Makelaarskantoor Harkema Honders een presentatie gehouden worden van 9 senioren-woningen te bouwen in plan Papenacker II. Ook met vragen die u heeft met betrekking tot de notaris kunt u deze dag aan hem persoonlijk stellen. Bibliotheek Moergestel r ÉSS Boekenweek 1997: Mijn God woensdag 12 tot en met zaterdag 22 maart 1997 Romans die in beide bibliotheken aangeschaft zijn: e i PAGINA 5 Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 MAART 1997 Onder deze slogan en vergezeld van een nieuw logo zullen de Boerenbondwinkels in de komende tijd worden omgebouwd tot een nieuw formule. De winkel in Moergestel was de eerste in de reeks van Brameco. Vorige week dinsdag werd deze winkel geopend door Loco- burgemeester Antoon van Gils in het bijzijn van het Bestuur en verschillende genodigden. Liebeek-Hoving - Medeleens terugkeer Sinds de dood van hun moeder zorgt een jonge vrouw voor haar tien jaar jongere zus. Familie roman Hart, Maarten ’t - De nakomer: roman Een hoogbejaarde man wordt ervan beschul digd in de "Éveede Wereldoorlog een koerier ster van het verzet verraden te hebben. Psycho logische roman Adler, Elizabeth - Het geheim van Villa Mi mosa Een jonge vrouw, die als gevolg van een moord aanslag haar geheugen kwijt is, komt in een tuin aan de Riviera, waarvan ze zeker weet dat ze er eerder is geweest. Romans Met stevige passen op weg naar de zon* dagse Teste’ mis... Let ook eens op de achtergrond van deze foto... o.a. het vroegere café 'De Klaore’ We kunnen nog steeds foto's gebruiken voor deze rubriek. Doe ze in een envelop (met daarin ‘n aan uzelf geadresseerde en gefrankeerde envelop) en stop die in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkse- weg43. U krijgt uw foto’s dan zo snel mo- gelijk terug! De Moergestelse tennisvereniging Stokeind is bijna 25 jaar oud. Al jarenlang is het een van de gezelligste clubs van Moergestel. Tennis is al jaren naast het voetbal de meest populaire sport van Nederland. Het is vooral ook een prima vorm van vrijetijdsbesteding. Heel veel mensen beoefenen dan ook deze ge weldige sport. En met name is tennis ook ge liefd omdat je aan deze sport al heel snel een hoop plezier kunt beleven. Het vereist geen uitzonderlijke conditie, geen uitgebreide tech- De boekenweek van 1997 heeft als motto: Mijn God. Daarmee wordt de aandacht gevestigd op religie en religieus gevoel op schrift. Centraal staan de boeken over de wereldgodsdiensten en de spirituele beleving door het individu. Daarnaast de literaire boeken waarin religieu ze motieven duidelijke sporen hebben achter gelaten. Het aanbod van boeken over deze on derwerpen is enorm. Wat hebben al deze boe ken met elkaar gemeen? Dat ze op de een of andere manier getuigenis afleggen van de ken nelijk onstilbare behoefte van mensen om zich met de zin van het leven bezig te houden. Tijdens de boekenweek wordt zowel in de bi bliotheek van Oisterwijk als in de bibliotheek van Moergestel door middel van een tentoon stelling aandacht besteed aan het motto van de boekenweek. In de bibliotheek van Oisterwijk zijn in de vitrinekast bovendien religieuze ge schriften en voorwerpen te zien die komen uit de verzameling van mevrouw J. van Diessen. Tevens wordt in beide bibliotheken een ten toonstelling ingericht rondom het werk van Renate Dorrenstein, de schrijfster van het boe kenweekgeschenk 1997: ’want dit is mijn lichaam’. Sinds 1987 wijdt Dorrestein zich full time aan het schrijverschap. Daarvoor werkte zij als freelancer bij diverse tijdschriften en was zij hoofdredacteur van ’mensen van nu’ en ’op zij;. In 1983 debuteerde zij met het boek ’bui tenstaanders’. Daarna verschenen diverse ro mans van haar hand, zoals: ’het hemelse ge recht’, ’ontaarde moeders’, ’een sterke man’, ’heden ik’ en ’verborgen gebreken’. Bachman, Richard - De regelaars De bewoners van een vredig straatje in Ohio worden op een zomermiddag gedecimeerd door een invasie van pantserwagens. Griezel roman Edding, David - Polgara Belgarath, de tovenaar-op-de-achtergrond in de Belgarion- en Malloreakronieken, vertelt hoe hem door de God Aldur opgedragen werd een van zijn twee dochters aan de Koning van Riva uit te huwelijken. Romans Clancy, Tom - Uitstel van executie Een man, die tegen wil en dank president van de Verenigde Staten is, groeit in zijn rol en wordt geconfronteerd met talrijke binnen- en buitenlandse vijanden. Thriller niek en geen fanatieke of eerzuchtige instel ling. Tennissen kun je op elke leeftijd starten en tot op late leeftijd blijven spelen. Het tempo en de intensiteit bepaal je namelijk zelf. En wil je echt het evenbeeld worden van Krajecek of Haarhuis, dan biedt onze club alle mogelijk heden om die top te bereiken. Vooral de jeugd (de jeugd heeft de toekomst) krijgt bijzondere aandacht met gratis trainingen en begeleide oe feningen. Ook naast het tennissen heeft MTV Stokeind een reputatie op te houden. Het is een club waar gezelligheid en plezier voorop staan, een club met sfeer en saamhorigheid. Stokeind is voor de leden en door de leden met een schit terend complex, een degelijk bestuur en en thousiaste commissieleden. Heb je zin om je tegen een alleszins redelijke contributie bij onze vereniging aan te sluiten, dan moet je eens informeren bij onze secreta ris. Want tennis is ontspanning. Tennis is fun. Ten nis is Stokeind. Secretaris: Jan Rijnen, tel. 5131853. Badr, Liyana - Het oog van de spiegel Het leven van een jonge vrouw ten tijde van de burgeroorlog in Libanon vanaf 1975. Oorlogs roman Barnard, Christiaan - De donor Terwijl een vooraanstaand hartchirurg in een ziekenhuis in Kaapstad een orgaanbank pro beert op te zetten via genetisch gemanipuleer de bavianen, heeft de geleerde die het genetisch onderzoek doet zo zijn eigen beweegredenen. Thriller Fairstein, Linda - In levensgevaar Een Amerikaanse officier van justitie, gespe cialiseerd in zedendelicten, wordt naast haar onderzoek naar een brute verkrachter, gecon fronteerd met de moord op een bevriende film ster. Thriller Piet Versteijnen (directeur winkels en inkoop) heette iedereen van harte welkom en kondig de Jan Klessens aan die als voorzitter van Bra meco verschillende mensen in het zonnetje zette die aan het totstandkomen van de nieu we winkel hadden meegewerkt. Het personeel van ook Udenhout en Middelbeers werd in de hulde betrokken. Met veel extra uren had men onder leiding van Jaap Knook de “klus” ge klaard en was de ombouw op tijd gereed geko men. Directeur H.J. Hoving van Agrorama felici teerde iedereen met de nieuwe ontwikkeling maar vooral voor de durf en moed die hier voor nodig zijn. Hij presenteerde ook het nieuwe logo in de kleuren geel en groen boerenfatsoen) met de drie leilinden. Loco-burgemeester Antoon van Gils verwacht te dat Moergestels tuinen er in de komende tijd nog beter gaan uitzien alhoewel hij toegaf zelf geen echte hobbyist te zijn. Mensen krijgen ook steeds meer vrije tijd en steken daarom ook steeds meer tijd in het tuinieren. Door het ver wijderen van het plastic (natuurlijk het beken de boerenbondplastic) van het nieuwe logo bij de voordeur opende hij de vernieuwde winkel. Het is de moeite waard om er zomaar eens rond te lopen. Alhoewel het is wennen; men moet voortaan links-om winkelen. De winkel is on derverdeeld in: de Boer (dus de leden), het Dier, de Tuin en de Klus. Door de lage schap pen kan men de gehele winkel overzien wat een ruimtelijk effect geeft. Het assortiment is ge- wijzigd maar niet zo dat men niets meer kan vinden of echt iets mist. Een frisse bewegwij zering geeft aan waar men de artikelen kan vin den. Het vloeroppervlak is van 550 m2 uitge breid naar 625 m2 omdat een gedeelte van het magazijn bij de verkoopruimte is gevoegd. Ze ker heeft deze omzetting iets toegevoegd aan de vorige formule. De kritische consument zal hier graag gebruik van maken. Waren de me dewerkers reeds erg vriendelijk en behulpzaam zij zullen hier nog meer de nadruk op moeten gaan leggen omdat de klant nog meer verwend moet worden. Een zware promotiecampagne zorgt er voor dat iedereen kan kennis maken met de ver nieuwde winkel en als men dan weg gaat leest men als laatste “Houdoe en bedankt”. Brabantser kan het toch niet. Wij wensen Brameco alle succes voor de toekomst. Hb Rabobank staan voor u klaar en vertellen u graag wat er allemaal bij een eigen huis komt kijken. Van verschillende hypotheekvormen en verzeke ringen tot en met fiscaal advies. Dus u bent van harte welkom op 22 maart bij Rabobank Huis Hypotheekadvies. Met of zonder huis. Als u op zoek bent naar een huis, of in het bezit bent van een huis, kom dan langs op de Infodag Wonen. Op die dag kunt u bij ons terecht met de meest uiteenlopende vragen die met een eigen woning en een hypotheek te maken hebben. Vragen over hoeveel u maximaal aan hypo theek kunt krijgen bijvoorbeeld. Of hoe het kopen van een huis precies in z’n werk gaat. Of hoe u de overwaarde van uw huis kunt gebruiken voor de studie van uw kinderen. De adviseurs van de

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5