Poirters Keniadag op Moergestelse basisschool 3 - duur te zijn! leer hoeft helemaal niet Zo is er maar één! Thuiszorg Midden- Brabant 7 K* A.w- Bezoek aan 100-jarige Kombinatie met mooie uitstraling en een goed zitcomfort Goed zitcomfort WO t’ Lr r Zitmeubelen van leer voor betaalbare prijzen en goed zitcomfort. JAN MICHIELS V» COMPLETE WONINGINRICHTER Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 Leverbaar in diverse kleuren leder als stof Wilt u een kijkje komen nemen op de Kenia dag van Basisschool Hertog Jan, dan kunt u daarvoor terecht op de Duyvekotstraat 19 in Moergestel op zaterdag 15 maart tussen 10.00 uur en 14.00 uur. alle mogelijkheden welke ons onderwijs op dit moment biedt kan vanzelfsprekend ook. Onze vlotte en betaalbare voorjaar-zomer-collectie is binnen. Zie onze etalages! MODEHUIS op 4 maart 1897 in Hannover in Duitsland. Zij is weduwe. De eeuwelinge is dol op choco lade. Reden voor de burgemeester om een cho- colade-boek versierd met chocolade-bloeme- tjes aan de jarige aan te bieden. Reactie De actie leverde afgelopen zondagochtend een spontane reactie op. Tijdens het MTV radio programma ZM, waarin Henk van de Ven over de actie kwam vertellen, bood Maria Akker- mans van Slijterij Tn den Korenmaaier’ aan om bij hen op de toonbank een fooienpotje te zetten. De opbrengst van dat potje gaat naar de Hertog Janschool. Prachtig! Burgemeester Kortmann en zijn echtgenote hebben op dinsdag 4 maart jl. een bezoek ge bracht aan mevr. G.M.R.E. Sterkenburg-Har- niss die op die dag haar honderdste verjaardag vierde. Mevrouw Sterkenburg-Hamiss werd geboren Hertog Janschool uit Moergestel adopteert Ngleng Primary School uit Kenia Nederlandse ouders die een kind adopteren in een ander, minder bedeeld land, steden die plaatsen in hulpbehoevende landen adopteren, het zijn allemaal al wat meer voorkomende za ken. Dat een basisschool een andere school adopteert is nog vrij ongebruikelijk. Basisscholen in Nederland zitten er meestal niet zo warmpjes bij dat ze een deel van de hun beschikbare financiën zomaar kunnen afstaan aan een andere school. Toch besloten team, ouders en leerlingen van de Hertog Janschool in Moergestel om tot adoptie van een school in Kenia over te gaan. Via bekenden, werkzaam in het gebied waar de school staat, werd men attent gemaakt op de nood welke er op de adoptieschool heerst. De Ngleng Primary School in Chemelil Kenia is een school die door ruim 700 kinderen da gelijks wordt bezocht. Een kwart van de kin deren is lichamelijk of geestelijk gehandicapt. Veel van de kinderen wonen op een dermate grote afstand van de school dat het voor hen eigenlijk onmogelijk is om dagelijks de afstand van school naar huis af te leggen. Men probeert een voorziening te treffen zodat deze kinderen voor een deel van de week ook ’s nachts op de school kunnen verblijven. Onlangs heeft de school de beschikking gekre gen over een nieuw gebouw. Een zeer sober gebouw, maar men heeft nu in elk geval een dak boven het hoofd. Voor de rest ontbreekt het de school aan wer kelijk van alles. De prioriteit ligt op dit mo ment op de aanschaf van leermiddelen en ma terialen voor de inrichting van een nachtver blijf. Basisschool Hertog Jan heeft zich voorgeno men om daarbij een handje te gaan helpen. De Kenia Dag. Op zaterdag 15 maart organiseert de school een Kenia dag. Van alles zal er op school te zien zijn. Een tentoonstelling van allerlei aparte verzamelingen, demonstraties van heel bijzon dere hobby’s, volop muziek met o.a. optredens van het eigen kinderkoor van de school en een optreden van een van de leerkrachten met haar eigen groep. Daarnaast is er van alles te koop. Spullen gemaakt door leerlingen van de Her tog Janschool, maar ook diverse andere zaken. Natuurlijk ontbreekt ook het heerlijke kopje koffie of thee niet of het glaasje fris en de heer lijke cake en taart, gebakken door de ouders van basisschool Hertog Jan. De opbrengst van dat alles gaat, maar dat was al wel duidelijk, naar de school in Kenia. Meer informatie. Ook geven wij onze bezoekers graag de moge lijkheid om wat meer te weten te komen over het onderwijs zoals dat wordt gegeven op de Hertog Janschool zelf. Verschillende onderdelen van de school, bv. bestuur, katecheet, enzovoorts zullen zorgen voor informatiestands en vanzelfsprekend zul len ook de teamleden en directie aanwezig zijn om eventuele vragen te beantwoorden. Een kijkje nemen in verschillende groepen met Voorjaar: thema-avond over hart- en vaatziek te in Moergestel. September: cursus ’ziekenverzorging thuis’ in Moergestel. Najaar: thema-avond over allergieën in Moer gestel. Najaar: thema-avond over osteoporose in Oisterwijk. Dit jaar: cursus reanimatie wordt 2x georga niseerd in Oisterwijk. De definitieve data zullen tijdig bekend ge maakt worden via de plaatselijke kranten. Heeft u vragen/suggesties omtrent bovenstaan de of andere cursussen/thema-avonden neemt u dan contact op met een van de volgende con tactpersonen: Marianne van den Meijdenberg, tel. 5133790 of Carla Kortman, tel. 5287701. Afdeling Moergestel/Oisterwijk Wij zijn er van overtuigd dat er op het gebied van preventieve voorlichting en verdieping rondom allerlei ziektebeelden al veel wordt gedaan. Ook wij proberen ieder jaar weer voor de plaat selijke bevolking thema-avonden of cursussen te organiseren. Hopelijk gaat u het komend jaar daaraan deelnemen. Dit jaar hebben wij op het programma staan: Kookcursus 13 en 20 maart heeft de KPJ weer een kook cursus op het menu staan. Wie de eerste stap naar meesterkok wil maken moet meegaan en zich opgeven bij Yvonne Vermeer, tel. 013- 5131522. Bij haar krijgt u verdere informatie. Kaartavond Op 14 maart verbouwen we D’n Tob zo dat de Holland Casino’s met hun tong op de grond hangen. Die kunnen hier dus niet aan tippen. We gaan dus weer strippokeren. Gepaste kle ding is gewenst (das, muts en drie reetveters met een tijger motiefje). Clubavond Op 21 maart hebben we weer een clubavond. Op deze avond kun je je opgeven voor een kar ting op 4 april. En verder op deze clubavond kun je je eigen uitkuren op het biljart en het dartboard. Oproep In een of ander ruig gebergte willen we een keer een survival organiseren. Voor 1 dag moet er ongeveer op gerekend worden, dat het 100,- kost. De survival zal bestaan uit abseilen, mountainbiken, wildwaterkanoën en grotten onderzoeken. Voldoende reden dus om mee te gaan. Er kan ook een weekend worden georga niseerd. Voor deze survival moet er wel vol doende belangstelling voor zijn, dit zal zijn eind mei begin juni. Dus vast een mooie inko- mer voor de vakantie Opgeven bij: Bart van Korven, tel. 013-5132358 ofBert-Jan Smits, tel. 013-5132205. In diverse rundleder, desgewenst in stof leverbaar 3 2-zits combinatie leder 3798.- 3 2-zits combinatie leder 2750.- H PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 MAART 1997 kleine modelwijziging voorbehouden oi -.-x. RH

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 3