O i s t e rwijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Bekendmaking Grondwater wet Artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Extra aandacht nodig voor de ’paddentrek’ op Heisteeg, van Tienhovenlaan en Rosepdreef Beschikking Wet Milieubeheer Voorbereidings- besluiten ’bedrijventerrein Kerkhoven’ 'Bedrijventerrein Laarakkers’ Openbare vergadering gemeenteraad Artikel 50, lid 5 van de Woningwet 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 12 MAART 1997 PAGINA 11 0 946-6 946-7 k 946-2 946-3 946-4 946-5 I In verband met de paddentrek worden de Heisteeg en de van Tienhovenlaan al enige tijd in de avond en nacht afgesloten voor het doorgaand verkeer. Het blijkt dat ook veel padden de Rosepdreef oversteken. Hierom wordt ook de Rosep dreef tussen de Gemullehoekenweg en de Scheibaan, vanaf heden tot 15 april 1997, afgesloten voor het doorgaand verkeer, telkens vanaf 's avonds 20.00 uur tot 's mor gens 08.00 uur. Voor de omleiding kan gebruik gemaakt worden van de Vennelaan-Scheibaan of van de Oirschotsebaan-Fransebaan. Oisterwijk, 5 maart 1997. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk. Oisterwijk, 12 maart 1997. De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann De burgemeester van de gemeente Oisterwijk; gelet op artikel 19 van de Gemeentewet en de artikelen 10 en 14 van het Reglement van orde voor de gemeenteraad; maakt bekend: dat de gemeenteraad openbaar zal vergaderen op donderdag 13 maart om 14.00 uur (TWEE UUR) in de raadszaal van het raadhuis aan de De Lind 56. Inzien Iedereen die kennis wil nemen van de agenda en de voorstellen die tijdens die vergade ring aan de orde komen, kan deze inzien, of een exemplaar afhalen bij 'Voorlichting’ op de begane grond in het gemeentekantoor, De Lind 44. U kunt daar op werkdagen terecht van 08.00 uur tot 16.00 uur en op donderdag ook van 17.00 uur tot 18.30 uur. U kunt de agenda en voorstellen eveneens inzien in de Openbare Bibliotheek aan de Distelstraat 1. Daar kunt u tijdens de openingstijden terecht. Spreekrecht Als u dat wenst, dan kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Op die manier kunt u aan het begin van de raadsvergadering uw mening geven over onderwerpen die op de agenda staan, of andere onderwerpen waarover u uw mening kwijt wilt aan het ge- meenbestuur. Wilt u gebruik maken van dit spreekrecht, dan moet u dat het liefst zo vroeg mogelijk, doch uiterlijk voor het begin van de vergadering aan de gemeentese cretaris melden. Degenen, die zich daarvoor gemeld hebben, krijgen van de voorzitter elk achtereenvol gens 5 minuten spreektijd. Als er meer dan zes sprekers zijn betekent dat, dat de beschikbare tijd van een half uur evenredig over het aantal sprekers verdeeld moet worden. Oisterwijk, maart 1997. De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben de op 9 januari 1996 door Koninklijke Verenigde Leder BV aangevraagde vergunning krachtens de Grondwaterwet verleend voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van het bewerken van huiden tot leder aan de Almystraat 14 in Oisterwijk. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van de bij het grond- waterbeheer betrokken belangen. De beschikking is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp niet gewijzigd. Aanvraag, beschikking en bijbehorende stukken liggen vanaf 3 maart 1997 gedurende zes weken ter inzage op de afdeling Voorlichting van het gemeentehuis in Oisterwijk aan de Lind 44 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.30 uur. Tot het einde van genoemde termijn kan beroep worden ingesteld tegen de beschikking door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die eerder hun bedenkingen het> ben ingebracht, belanghebbenden, die aantonen, dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bedenkingen tegen het ontwerp van de beschikking in te brengen en degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen, die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht. Een verleende vergunning is van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij voor dit tijdstip beroep is ingesteld en tevens om schorsing of voorlopige voorziening is verzocht. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en worden gezonden aan de voorzitter van die afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht en gezonden aan de voorzitter van voornoemde afdeling. 946-8 's-Hertogenbosch, 24 februari 1997 KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfs matig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de proce dure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - de heer F.H.P. Priems, Abcovenseweg 25, Goirle, voor een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergunning voor een vieesvarkensbedrijf aan de Reedijk 6 te Moergestel. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerpbeschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 17 maart 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschik king ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepsschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien -als er sprake is van een spoedeisend belang- een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening is beslist. 946.9 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens vergunning te verlenen voor: - het bouwen van een mestsilo op het perceel aan de Rosepdreef 13 te Oisterwijk; - het bouwen van een erker aan de woning De Lathouwer 37 te Moergestel. De bouwplannen liggen met ingang van maandag 17 maart 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuza ken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, postbus 101015060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 12 maart 1997. De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van arti kel 50, lid 5 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen aan: - A.H.J. Timmermans tot de verbouw-uitbreiding van 2 varkensstallen aan de Zand straat 22 te Moergestel; - H.P.M. Burgers tot de bouw van een bedrijfswoning met kantoor aan de Molenakker- straat 2 te Moergestel. De bouwplannen liggen met ingang van 17 maart 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, ka mer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 12 maart 1997. De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat de raad van de gemeente Oisterwijk bij besluit van 28 febriuari 1997 heeft besloten: - dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor het bedrijventer rein Kerkhoven te Oisterwijk. Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het gebied van het bestaande bedrij venterrein Kerkhoven en het woongebiedje rond de George Perklaan. De exacte be grenzing van het gebied is aangegeven op de bij het besluit behorende tekening. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 13 maart 1997. - een voorbereidingsbesluit te nemen voor het plangebied Laarakkers. Het plangebied heeft betrekking op het gebied gelegen ten noordoosten van de bebouwde kom van Oisterwijk tegen de grens van de gemeente Haaren. De exacte begrenzing van het gebied is aangegeven op de bij het besluit behorende tekening. Het voorbereidings- besluitJs in werking getreden met ingang van 2 maart 1997. De stukken liggen voor eenieder ter inzage in het gemeentekantoor aan de Lind 44 te Oisterwijk. BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding Vergunningen/ binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u mplrlinapn geen t3ezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 10 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: Oisterwijk: - het bouwen van een overkapping aan de achterzijde van de woning aan de Tilburgse- weg 88; - het oprichten van een containerruimte aan de Groenenborgh; - het vergroten van de woning aan de Dieze 13; - het bouwen van een berging met caport aan de Durendaaldreef 14; - het uitbreiden van een hal aan de Telstarlaan 22; - het verbouwen van de woning aan de Burg. Canterslaan 50; - het bouwen van 5 recreatiebungalows aan de Oirschotsebaan 13. Moergestel: - het uitbreiden van een bedrijfsloods aan De Sonman 7; - het vergroten van een garage aan De Hoefkens 18; - het vergroten van een garage aan De Hoefkens 20. De volgende aanvragen om sloopvergunning zijn ingekomen: Oisterwijk: - tot de sloop van een garage aan de Waldemarlaan 5; - tot het verwijderen van asbestcementplaten van een berging aan de Pannenschuurlaan 6. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling VROM, mevr. S. Meijer, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110.4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: Oisterwijk: - het uitbreiden van de woning aan de Dieze 44; - het uitbreiden van de woning aan de Dille 11; - het bouwen van een overkapping aan de Patrijslaan 6; - het vernieuwen/veranderen van een jongveestal/tanklokaal en berging aan de Oirschot- seebaan 21; - het uitbreiden van de woning aan de Kleine Hei 6; - het bouwen van een dienstwoning aan de Duinenweg 3; - het uitbreiden van de woning aan de Gemullehoekenweg 57; - het uitbreiden van de woning aan 't Seuverick 47; - het bouwen van een berging aan de Ambachtsstraat 1. Moergestel: - het vergroten van de woning aan de Burg, van Heeswijkstraat 8. Burgemeester en wethouders hebben positief gerageerd op de melding tot: Oisterwijk: - het uitbreiden van de woning aan de Rozemarijn 51; - het plaatsen van een thuishuisje aan de Hertoginnelaan 2. Sloopvergunning is verleend voor: Oisterwijk: - het verwijderen asbestcementgolfplaten van het dakvlak van een schuur aan de Oirschotseweg 21. 946-1 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van arti kel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: Stichting Kinderboerderij de Cirkel tot het plaatsen van een overblijfruimte aan de Lang- vennen-Noord. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 17 maart 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 12 maart 1997. De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann gemeente -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11