Eeit nieuwe uitdaging um mg! moorman Codue Ceftectie hunt uil Duiblawl, Penemwiken, België en Wedenfond. Et is ueet frekcefcLe aan leuke, uCatte, belaalliwte mwU twï de maten 42 l/m 60. De Korenmaaier’ 100 jaar: drie generaties service als traditie gemt wtijWiijuead em funuen mi iWOSs Rootven 35B - Moergestel 1^ Gewestelijk schaats- kampioenschap voor Richard Bruurs Handbal bekerfinale in Moergestel Zo is er maar één! HM I.S. 5 AUTOMOBIELBEDRIJF Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. GROTE SCHOONMAAK KERK Derde generatie: Nadat De Korenmaaier weer enige tijd als café was verhuurd aan de familie Oerlemans begon nen Sjaak Akkermans en Maria Wolfs (klein dochter van Piet Wolfs) er een slijterij-wijn- handel. De naam De Korenmaaier bleef want dit was al meer dan 250 jaar zo, en het was jammer om dat te veranderen. De stoelen en tafels maakten plaats voor een toonbank en schappen voor gedistilleerd, wijn kwam langs de wand. Ook bier en frisdrank mochten in De Koren maaier niet ontbreken en het assortiment is nu zo dat er maar zelden ’nee’ hoeft worden ver kocht. Omdat zijaan het feit dat hun opa Piet Wolfs 100 jaar geleden zijn eerste stap in De Ko renmaaier zette niet zomaar voorbij willen laten gaan hebben Sjaak en Maria Akker mans op zondag 9 maart een open dag van 11.00 uur tot 17.00 uur, iedereen is van harte welkom. Eerste generatie: 100 Jaar geleden, in maart 1897, kwam De Korenmaaier in het bezit van Pet rus (Piet) Wolfs. Na enig onderhandelen met Driek van Avendonk werden Piet Wolfs en Driek van Avondonk het samen eens S.V. Roef! Handbal Programma 6 maart: Bekerwedstrijd heren-senioren 20.30 uur: Roef! - Fortuna Programma zaterdag 8 maart: JJB 9.30: Roef! - White Demons 2 MJC 10.20: Roef! - Blauw Wit Mini/GJD 11.00: Roef! - Elshout Programma zondag 9 maart: GJD 10.00: Blauw Wit - Roef! HJA 10.00: Roef! - RHV DJA 11.15: Roef! - Avanti 2 HES 13.40: Taxandria 2 - RoeP. 2 15 maart: Dropping/speurtocht voorde jeugd t/m 10 jaar. Handbal is altijd raak! In het weekend van 1 en 2 februari werden op de kunstijsbaan te Eindhoven de Gewestelijke Kampioenschappen gehouden van het Gewest Noord-Brabant/Limburg van de K.N.S.B.. Voor Richard Bruurs van Schaatsclub ’De Ven nen’ verliepen deze kampioenschappen zeer voorspoedig. In het eindklassement over 4 af standen (500 m, 3000 m, 1500 m en 5000 m) behaalde Richard met overmacht de eerste plaats in de categorie Neo-senioren (19 en 20 jaar). Het succes van Schaatsclub ’De Vennen’ was helemaal compleet toen bleek dat David Strik in dezelfde categorie de bronzen medaille (der de plaats) veroverd had. In de zeer sterk bezet te Senioren-categorie (26 deelnemers) behaal de Marcel Bruurs een verdienstelijke veertien de plaats. Richard, David en Marcel van harte gefeliciteerd met jullie prestaties. Piet Wolfs begon er met zijn vrouw Johanna Hoeven een café en ze verkochten toen al ’los se’ sterke dranken, die de mensen mee naar huis namen. Heel bekend uit die tijd is het ’Maotje jonge klaore’, dit was een kwartliterflesje jonge jene ver. Nadat Piet Wolfs enkele jaren De Korenmaaier had geëxploiteerd werd hij landbouwer en ver huurde hij De Korenmaaier aan de familie Boogaars, daarna aande familie van Gestel en weer later aan de familie van Haaren (nog steeds bekend onder de naam ’de Klaore’). Tweede generatie: In 1951 namen de zoon van Piet Wolfs, Jan en zijn vrouw Lies de Bresser, de zaak over als café annex slijterij. De slijterij was aan de achterkant en iedereen ging door de achterdeur binnen en door de voordeur naar buiten (vaak is dat nu nog het geval bij Sjaak en Maria) - Jan Wolfs stopte met de zaak in 1971 omdat hij toen de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt. De finale van de Afdelingsbeker van West- Noord-Brabant zal dit jaar in Moergestel wor den gespeeld. Op 12 april treden de twee beste heren en twee beste dames-teams aan om te strijden om deze beker. De winnaar mag uit komen in de landelijke bekercompetitie. Om zeven uur zal de zaal open gaan, om half acht begint de dameswedstrijd, om negen uur de heren. Het Afdelingsbestuur had meerdere redenen om de organisatie van deze finales aan SV RoeP. toe te wijzen: - het veertig jaar bestaan van SV Roef. - twintig jaar handbal in Moergestel. - de opening van de nieuwe sporthal. - Moergestel heeft nog nooit een finale kunnen organiseren. Het eerste heren-team van Roef, is overigens nog steeds in de strijd. Op 6 maart a.s. spelen zij in de sporthal in Moergestel tegen Vershof/ Fortuna. Aanvang van deze wedstrijd is 20.30 uur. Aanmoedigingen zijn vanzelfsprekend welkom en gezien het niveau van de tegenstan der dringend gewenst. Handboogschieten Op 7 maart gaan we weer handboogschieten. Wie meent deze keer de titelverdediger te ver slaan moet om negen uur naar D’n Tob komen. Die kan dan op een geheime locatie de pijl in de roos komen schieten. Toneel Op 8 en 10 maart is er weer een fantastische levensgevaarlijk hoogspannende toneelvoor- stellling van KPJ Moergestel in Den Boogaard. De voorstelling is genaamd hoogspanning. De entree bedraagt 6,- en de voorverkoopadres sen zijn bij de Jumbo, Boerenbond Moergestel en Den Boogaard. Kookcursus 13 en 20 Maart heeft de KPJ weer een kook cursus op het menu staan. U zult misschien wel les krijgen van een van de leerlingen van Cas Spijkers. Dus wie een vijfsterrenmenu wil be reiden moet zich opgeven bij Yvonne Vermeer, tel. 013-5131522. Die geeft u verdere informa tie. Kaartavond Op 14 maart verbouwen we D’n Tob tot een pokerhouse. Op deze avond zal ook strippoker op de lijst staan, dus gepaste kleding is gewenst. Oproep KPJ Moergestel is van plan om een dag of weekend te gaan survivallen. Maar dit gaat al leen door als er voldoende animo voor is. dus als je een keer de Rambo wil uithangen, moet je bellen naar Bart van Korven, 013-5132358 of naar Bert-Jan Smits 013-5132205. Hier kun je je opgeven. PAGINA 9 Tmg wm weggeweest! Industrieweg 9a-Tel. 013-513 1611 Op maandag 17 en dinsdag 18 maart a.s. zal er onder leiding van Mevr. Leen van Herck weer de jaarlijkse grote schoon maak gehouden worden in onze kerk. Het is de bedoeling om maandag de gehele dag hiervoor te gebruiken en dinsdag al leen tot s morgens 12.00 uur. Zeker nu er de laatste tijd flink gewerkt is aan de dagkapel is een grote schoonmaak har der nodig dan ooit. Het stof ligt overal, maar ook het koper vraagt erom weer eens lekker opgepoetst te worden. Wilt u meedoen? Voor nadere inlichtingen kunt u zo nodig bellen naar Leen van Herck, Tel: 5132567. Met uw hulp zal de kerk dan straks met Pasen weer schoon en fris zijn. Alvast hartelijke dank voor uw me dewerking. Schaatsclub „De Vennen." V MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 MAART 1997 Moergestel I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9