1$ B. W. draait besluit niet terug! Massaal protest omwonenden tegen afsluiten Molenstraat LentekrantA/loergestel-Nieuws Aphrodite TV RADIO Santiago de Compostela Hb In zijn antwoord vroeg burgemeester drs. 06-11 is vanaf nu Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! 'WOENSDAG 5 MAART 1997 - 22e Jaargang - Nr. 945 Wordt wekelijks gratis huis-aan-tiuis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Donderdag 6 maart 20.30 uur: Nieuw vaandel voor het Gilde St. Sebastiaan en Barbara; Voorlichting over de drie Moergestelse basisscholen i.v.m. de komende schoolkeuze; 'Wè zut zèn’?; De harmonie naar de Nederlandse kampioen schappen in Hilversum; MTV-archief: Folkdag 1982; Live-interview: Carnaval op ’De Reuselhof’; Het ontstaan van de Reusel Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal Noud Smits (Algemeen Belang): ...begrip voor de emoties... Marij van den Boogaard (WD): ’...geen rekening gehouden met verworden voor rekening ’t Draai- gratis en natuurlijk is, - 111 h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G Z.) Woensdag 19 maart verschijnt onze jaarlijkse speciale Lente-krant met daarin allerlei informatie over mode, vrijetijd, huis en tuin. Ondernemers die gewend waren de laatste jaren om bij ons te adverteren in die speciale krant, worden een dezer dagen door ons benaderd. /Vlocht u niet benaderd worden, maar toch interesse hebben: voor deze jaarlijkse uitgave hebben wij een zeer speciale aanbieding!!! Informeer vrijblijvend op ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268. Ad van den Oord (Groen Links) vroeg zich af waarom de lezers niet waren benaderd door middel van een telefonische enquête of anders zins. Dat ’Moergestel-Nieuws’ en ’Nieuwsklok’ onlosmakelijk van elkaar een offerte hadden ingediend bestreed hij ten stelligste. Hij kreeg de indruk dat ’de Oisterwijker’ per sé de markt wil veroveren en vandaar deze dumpprijs. Ineke Depmanu (PvdA) vroeg zich af waarom er geen rekening was gehouden met de plaat selijke bedrijven en de werkgelegenheid. Lambert van den Bosch (CDA) had ontdekt dat deze toch politiek gevoelige zaak was gaan ’rondzingen’. Volgens zijn fractie waren er ook problemen met de bezorging in het buitengebied van de nieuwe gemeente Oisterwijk. Niet alle brievenbussen zouden bediend worden door de nu ’uitverkorene’. Ook hij had 'paf’ gestaan van de lage offer- te-prijs. Volgens Noud Smits (Algemeen Be lang) had B W. beslist niet de koninklijke weg bewandeld. Hij kon begrip opbrengen voor de emoties van de gepasseerde bladen. Het zal iedereen nog vers in het geheugen zitten. Het KPJ toneelstuk ’De kat op het spek’. Met dit toneelstuk hebben de spelers een Oscar gewonnen. Dit is een jaarlijkse prijsuitreiking waar alle KPJ toneelspelers uit heel Brabant aan mee doen. KPJ Moergestel kreeg afgelopen jaar de publieksprijs. Ook dit jaar voert men een toneelstuk op: ’Hoogspanning Levensgevaarlijk’ van Peter Eckerhardt. Deze klucht laat u de hele uitvoering op het puntje van u stoel zitten. Daarom kan ik u ook aanbevelen om 8 en/of 10 maart te komen kijken. U kunt ook thuis tv blijven kijken, maar dat doet u elke avond. Maar nu kunt u een avondje uit, niet zomaar een avond maar een avond die u niet snel zal vergeten. Daarom tot 8 en 10 maart. Aanvang 20.00 uur in Den Boogaard. -1 Wat een raadsvergadering van een half uur met alleen maar hamerstukken had moeten worden, liep uit op een levendige en felle discussie van ruim twee uur. B.&W. had haar voorlopige besluit om de plaatsing van de gemeente-berichten tegen vergoeding aan 'de Oisterwijker’ te gunnen omgezet in een definitief besluit. Alle fracties hadden liever een ander besluit gezien dan nu gevallen was. Men was er unaniem van overtuigd niets aan dit besluit te kunnen doen doen. Als het besluit echter via de commissie Algemeen Beleid was gelopen en niet zoals nu via het ambtelijke kanaal van de gemeentelijke voorlichting, dan was er vermoedelijk veel minder herrie geweest. Nu had alleen de prijs een doorslaggeven de rol gespeeld en was er nauwelijks rekening gehouden met gevoelswaarde of kwaliteit van de bladen. Deze week is er in een zogeheten ’Bezwaarschrift’ massaal gereageerd tegen het voornemen van het College van B&W van de gemeente Oisterwijk om de Molen straat in ons dorp af te sluiten. Het voornemen van het college is gebeurd op verzoek van S.V. Audacia dat daar mee alle verkeer wil weren uit de Moergestelse Molenstraat. Inderdaad, alle ver keer, want fietsers en voetgangers mogen er dan ook geen gebruik meer van ma ken. Dat vonden met name de direct betrokkenen te gek en ook de buurtverenigingen ,’t Stoks- ke’ en ’De Vurhaai’ riepen hun leden en ande re belangstellenden uit de buurt op om hun handtekening te plaatsen tegen deze ’zienswij ze’ van het college. Genoemde bewoners nl. worden direct getroffen door de maatregel, al was het alleen maar vanwege de verkeersvei ligheid van genoemde gebieden. Van alles is er de afgelopen jaren aan gedaan om zowel de |i Huidverzorgingsinstiti,,,+ omgeving van ,’t Stokske’ en de Oisterwijkse weg verkeersveilig te maken, en op deze ma nier neemt de verkeersdrang in genoemde buurten alleen maar weer toe. Logisch dus dat de omwonenden op massale wijze hebben ge reageerd op dit voornemen. Hopelijk brengt het gezamenlijk en massaal onderschreven bezwaarschrift het College op een ander idee en ziet men af van het ’nut teloze’ afsluiten van de Molenstraat. een evaluatie te komen en een eventuele aan- bestedingsmethodiek bekend te maken. De bladen die buiten de boot zijn gevallen krijgen wel de gemeentelijke informatie maar niet de vergoeding die nu afgesproken is. Hoe en wat zij eventueel gaan plaatsen wordt aan de be treffende redacties overgelaten. Karei de goudvis was dood. Uit het oogpunt van emancipatie was het vanaf nu een dame en dus: “Viva Hanneke”. Karei was de goud vis die door een scheidend raadslid indertijd was aangeboden en vanaf de B.& W.-tafel de raadsvergaderingen nauwgezet moet volg enen controleren. Van het Spreekrecht maakte Mevrouw van Doorn gebruik. Zij vroeg aandacht voor het hek rondom de Bundersschool. Joost Wagenmakers (WD), Jan Oerlemans (Gemeentebelangen) en Ad Mutsaers wilden weten of de brieven van het ministerie intus sen waren binnengekomen. Noud Smits (Al gemeen Belang) had hier destijds mee gedreigd omdat WVG-gelden ten onrechte voor de af werking van een gedeelte van de fietspad op de Oirschotseweg zouden zijn aangewend. Voor zitter Kortmann had de brieven binnen gekre gen maar nog niet bij de stukken kunnen voe gen. Dit zou voor de volgende keer zeker het geval zijn. Uit de brieven was echter volgens hem niet gebleken dat er iets mis was. Het Col lege van B. W is bevoegd om budget-verde- lingen toe te passen en daarom had de vorige Moergestelse Raad geen fouten gemaakt zoals door Noud Smits gesuggereerd en gerappor teerd was aan het ministerie. Ad Graumans (Groen Links) bood de voorzit ter een door elf raadsleden ondertekende mo tie aan welke betrekking had tot het niveau van de minimum-uitkeringen. Wethouder Will van Roessel zag dit soort za ken liever via de geëigende weg lopen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten moet dit op het bord van regering en parle ment leggen. De gemeente Oisterwijk als zodanig kan hier niets aan doen. Alle fracties konden waardering en sympathie opbrengen voor de indieners van de motie. Sommigen stelden ook dat voor bepaalde groe pen de uitkeringen te laag zijn. Maar dit bete kent nog niet dat de Gemeente maar op eigen houtje hieraan kan gaan rommelen. Toen even later bijna alle fracties hun stem terugtrokken was voor Ad Graumans de maat vol en hij beet de vergadering toe dat op een dergelijke ma nier politiek voor de burger onbegrijpelijk wordt. Zijn motie was niets anders dan een sig naal dat sommige uitkeringen te laag zijn. En alleen deze constatering en niets anders had hij willen bereiken met het indienen. YC.Th.J. Kortmann zich af of er wel behoefte was aan vier gratis huis- aan huisbladen. Het college had offerte gevraagd en ook gekregen van deze bladen. Men zag al vrij snel dat de prijzen erg veel uit elkaar lagen. Tijdens de bekendmaking van de ’gunning’ had hij de betreffende bladen met de ’paplepel’ ingegeven om toch vooral een vorm van samenwerking te vinden. Hij gaf wel toe dat een en ander beter vooraf in de commissie Algemeen Beleid had kun nen worden voorbereid. Men had de konink lijke weg gevolgd maar beter ware de keizer lijke weg geweest. Er waren intussen geen andere argumenten tegen het besluit binnen gekomen vandaar het definitieve antwoord van B.&W. De voorzitter zegde wel toe voor de afloop van dit jaar met Voorstellen om langlopende geldleningen aan te gaan ontlokten bij een twee-tal raadsleden nog de vraag of er meerde offertes worden aan gevraagd in dit soort gevallen. Hierop kregen zij een bevestigend antwoord. Als laatste punt stond het aanbieden van de Gemeente begroting voor 1997 op de agen da. De raadsleden kunnen zich hierin de ko mende 14 dagen gaan verdiepen. Later krij gen zij dan de gelegenheid op- of aanmer kingen te spuien. Huidverzorgingsinstituut Jac. Meerbach (Gemeente Belangen) had be grip voor het zwaar wegen van het financiële plaatje bij deze beslissing. Het Gemeentenbe- stuur moet marktgericht denken en handelen. Hij wilde wel waterdichte afspraken over de bezorging in onze Gemeente en dat moest ook zwart op wit vastgelegd worden. Marij van den Boogaard (WD) vond het jammer dat geen rekening was gehouden met verworvenheden van posities en hier mee bedoelde zij ’Nieuwsklok’ en ’Moerge stel Nieuws’ in de twee woonkernen van de gemeente. Voor haar stonden bereik en kwa liteit van de bladen voorop. Schoolstraat 5 MOERGESTEL J Tel. 013-513 1474 J Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g De drie gilden van Moergestel, respectievelijk St. Catharine, St. Joris en St. Sebastiaan/Bar- bara zullen op woensdag 12 maart a.s. in de zaal van het Draaiboompje een dia-avond or ganiseren. Gerard Knijpers zal vertellen over zijn bijna 6000 km lange fiets-bedevaart die hij met Dré Hoefnagels heeft gemaakt. Het geheel zal op een boeiende manier door Gerard Knijpers aan elkaar gepraat worden. Het is beslist de moeite waard om die avond mee te maken. Het kopje koffie is boompje. Toegang is naast de gilde-leden, iedereen van harte wel kom. Aanvangstijd: 20.00 uur. 1 I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1