Ondergewaardeerd? E.H.B.O. nieuws Mottoverkiezing 1998 Regionale TV-zender TV8 op korte termijn op kabel in Oisterwijk en Moergestel Zelfde zenders Enquête Lovo Vergadering van commissie voor de behandeling van bezwaar- en beroepschriften Gemeenteraad vergadert over begroting 1997 Overzicht gemeentelijke belastingen voor 1997 B. en W.-besluiten Zon- en feestdagenregeling voor de kern Moergestel Diversen: Geachte leden Ruilverkaveling ’De Hilver’ Vakgroepen N.C.B. Leden studieclub varkenshouderij Sociale activiteiten N.C.B. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 MAART 1997 het tarief dat in Oisterwijk geldt, dan zou de verhoging van de belastingdruk beperkt blijven tot Oisterwijk 284,- 294,- 318,- 336,- 459,- 502,- 1061,- 1132,- 7% Heukelom 0,00 294,- 298,- 336,- 400,- 502,- 698,- 1132,- 62% PAGINA 10 14%. Overigens zou Berkel-Enschot als het zelfstandig zou gebleven zijn, rioolrecht hebben moeten invoeren.) Vragen? Heeft u vragen over de informatie in dit artikel of wilt u meer weten over de gemeentelijke belastingen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Oisterwijk, Jacques Linkels, tel. 013- 5291319. Moergestel 185,- 294,- 408,- 336,- 490,- 502.- 1083,- 1132,- 5% Vermoedelijk nog deze maand zal de regionale televisiezender TV8 via de centrale antenne- inrichting (’de kabel’) in Oisterwijk en Moergestel worden doorgegeven. De Duitse zender WDR3 zal daarvoor moeten wijken. TV8 zal wel plaats moeten inruimen voor Omroep Brabant, zodra die met televisie-uitzendingen beginnen. Dat hebben burgemeester en wethouders op 25 februari jl. besloten. In Moergestel en Oisterwijk worden nu nog niet precies dezelfde televisie-zenders via de kabel doorgegeven. Toch willen burgemeester en wethouders nog wachten met het eventueel aanpas sen van die bestaande situatie. Dat heeft alles te maken met het voornemen om de Oisterwijkse centrale antenne-inrichting te verkopen. Het is de bedoeling om met de nieuwe eigenaar straks te gaan bekijken welke zenders in het basispakket zouden moeten zitten en hoe het pluspakket kan worden samengesteld. In de besluitvorming heeft het college ook de enquête van Lovo betrokken. De uitslag van het onderzoek door die lokale televisiezender biedt aanknopingspunten voor toekomstig onderzoek over de samenstelling van de zenderpakketten. In die enquête bleek een duidelijke voorkeur voor de zender Discovery met TV8 op de tweede plaats. Het college heeft echter vorig jaar al een principe-besluit genomen over het toelaten van TV8 op de kabel. Die zender kan moeiteloos en zonder kosten thans op de kabel worden gebracht. delde economische waarde nu op 270.000,-. Vanzelfsprekend moet worden aangetekend, dat het bedrag van Donderdag 27 februari hebben 19 cursisten van E.H.B.O. vereniging St. Christoffel met goed gevolg het examen afgelegd. Namens de gehele vereniging van harte profi ciat de namen van de geslaagden zijn: Judith van de Camp, Nicole Dekkers, Ton van Door maal, Marco van Elderen, Marc van Engelen, Frans van Gestel, Jan van Hout, Ingrid Hoo- yen, Mark Janssen, Marij Kastelijn, Monique van Korven, Kees Lemmens, Hans van Lith, Frans Oerlemans, Judith van Poppel, Mariëlle Smits, Gertruud Terwindt, Sandra van de Wiel en Hans Willems. Programma overzicht: Zondag 9 maart: distriktwedstrijden in Baar- le-Nassau. Informatie bij Jan Zoontjes, tel. 513 1447. Maandag 24 maart: zevendorpenoefening in Udenhout. Vertrek 18.30 uur op het St. Jans- plein. Harmonie ’Prinses Juliana’ aan het werk in Hilversum. Op 26 januari jl. streed Muziekvereniging Prinses Juliana om de hoogste eer tijdens kam pioenswedstrijden voor de hogere afdelingen in Hilversum. Het februari-nummer van ’het vakblad’ St. Caecilia wijdde een artikel aan deze concertwedstrijden dat we u niet wilden onthouden. Eens te meer blijkt dat de harmo nie door promotie naar de ere-afdeling en de deelname aan de kampioenswedstrijden een prestatie van formaat heeft neergezet. Citaat: ’Muziekvereniging Prinses Juliana uit Moer gestel slaagde beter in die poging. De harmo nie onder leiding van Jan Hermans verraste met hecht orkestspel en een afwisselende be handeling van de orkestgroepen. De span ningsboog werd niet steeds tot het einde vast gehouden, maar over het algemeen werd er sprankelend gespeeld. Wat er mis is gegaan dat deze harmonie met zo weinig punten huis waarts werd gezonden is zonder het volgen van de partituren moeilijk te zeggen. Feit is wel dat de uitslagen omgekeerd evenredig waren aan die van de bondsconcoursen, een volgorde die ik na beluistering van de vier korpsen in elk geval niet had verwacht.’ De commissie voor de behandeling van bezwaar- en beroepschriften houdt op donderdag 6 maart 1997 om 19.30 uur een hoorzitting in het Raadhuis aan De Lind 56. De volgende bezwaarschriften zullen behandeld worden: 19.30 uur: Besloten hoorzitting over de Wet voorzieningen gehandicapten; 19.50 uur: Besloten hoorzitting over de Wet voorzieningen gehandicapten; 20.10 uur: Tegen de weigering van het toepassen van bestuursdwang voor bouwwerken aan Cruythof 2 in Moergestel; 20.40 uur: Tegen het plaatsen van een boom op de monumentenlijst, Oirschotseweg 44 Moerge stel. 21.10 uur: Tegen de aanschrijving bestuursdwang met betrekking tot houtopslag en bouwwerk in Hoog Heukelom. Tijdens die bijeenkomst worden degenen die een bezwaar- of beroepsschrift hebben ingediend en eventuele derde-belanghebbenden in de gelegenheid gesteld hun bezwaren danwel zienswij zen nader mondeling toe te lichten. Het bezwaarschrift en verder alle stukken die op de zaak betrekking hebben, kunt u inzien. Dat kan na telefonische afspraak met de secretaris van de commissie de heer M. Morel, tel. 013- 5291274. Ook voor nadere informatie kunt u bij hem terecht. De hoorzittingen zijn voor het publiek toegankelijk. Het kan echter voorkomen, dat een hoorzitting achter gesloten deuren plaats heeft. Het vaststellen van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1997 is het enige agendapunt voor de vergadering van de gemeenteraad van Oisterwijk op donderdag 13 maart. Die vergadering is -zoals gebruikelijk- openbaar. U kunt dus komen luisteren. In tegenstelling tot het gebruikelijke tijdstip waarop de gemeenteraad met de vergaderingen begint, begint deze vergadering al om 14.00 uur. Plaats van handeling: de raadszaal in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk. Burgemeester en wethouders hebben in de vergadering van 25 februari jl. het tarief voor onroe rende zaakbelastingen (Ozb) voor 1997 vastgesteld. Het tarief per deel van 5.000,- waarde in het economisch verkeer is bepaald op 5,08 voor de eigenaar en 4,23 voor de gebruiker. Het rioolrecht en de afvalstoffenheffing werden al eerder vastgesteld. In dit artikel zetten wij de gevolgen voor de inwoners van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk even op een rij. U moet er wel rekening mee houden, dat er voor wat betreft het bedrag voor de onroerend zaakbelasting (Ozb) en het rioolrecht individueel sprake kan zijn van een aanzienlijk hoger bedrag dan in het overzicht aan het einde van dit artikel is opgenomen. Rioolrecht De kosten van de gemeente worden voor 90% gedekt door de opbrengsten. Dat is bij het bepalen van de hoogte van het rioolrecht uitgangspunt geweest. In Heukelom bestond geen rioolrecht. Vanaf 1 januari jl. is dat wel het geval. In Moergestel waren de kosten voor 65% gedekt en in Oisterwijk al 90%. Dat betekent dat de inwoners van Heukelom geconfronteerd worden met de grootste stijging in het rioolrecht, namelijk van niets naar 294,-. De voormalige gemeente Berkel-Enschot waartoe Heukelom tot 1 januari 1997 behoorde, kende namelijk geen riool recht. In Moergestel waar 185,- werd betaald in 1996, moeten de inwoners rekenen op 294,- in 1997. In Oisterwijk gaat het rioolrecht van 284,- naar 294,- (de aanslag is in dit jaar geba seerd op een gemiddeld waterverbruik van 200 kubieke meter per jaar). Afvalstoffenheffing Bij de afvalstoffenheffing geldt dat de kosten volledig door de opbrengst moeten worden gedekt. Daarnaast is deze heffing geharmoniseerd. Dat betekent dat die voor inwoners van alle kernen gelijk is getrokken. De inwoners van Heukelom die in 1996 298,- betaalden gaan dit jaar 336,- betalen. Moergestelnaren betaalden in 1996 408,- en dat wordt voor 1997 eveneens 336,-. Een verlaging dus. De inwoners van Oisterwijk betaalden in 1996 ƒ318,- en zij betalen in 1997 net als Moergestel en Heukelom ook een afvalstoffenheffing van 336,-. Onroerende zaakbelasting Op de gemeentepagina’s hebt u in de afgelopen maanden diverse malen artikelen kunnen lezen over taxaties in het kader van de Wet Onroerende Zaken en de koppeling daarvan met de Onroe rende zaakbelasting (Ozb). Op 27 maart a.s. zal de gemeenteraad de tarieven voor de Onroeren de zaakbelasting vaststellen. Burgemeester en wethouders hebben zich daar dinsdag jl. reeds over gebogen. Bij het bepalen van de tarieven voor de onroerend zaakbelasting is onder meer rekening gehouden met het feit dat de economische waarde van alle panden in de gemeente Oisterwijk -in de vergelijking met de periode van voor de hertaxatie- met gemiddeld 40% is gestegen. De gemiddelde economische waarde lag op 192.800,- en met de stijging van 40% ligt de gemid- Burgemeester en wethouders hebben in de vergadering van 25 februari 1997 onder meer de volgende besluiten genomen: Besloten is dat de verbodsbepalingen uit de winkelsluitingswet voor de kern Moergestel niet zullen gelden op de volgende dagen. Alle winkels mogen geopend zijn op: 9 maart (heropening Brameco/Boerenbond); 31 maart (Tweede Paasdag); 20 april (20 jaar Tuin machinebedrijf Becx); 30 april (Koninginnedag); 4 mei (Jaarmarkt); 22 juni (Gessels Week end); 14 september (Pr. Juliana harmonie-markt). De autobedrijven mogen geopend zijn op 16 november en op 21 december mogen alle winkels geopend zijn. - Besloten is om het restant van het verbouwingskrediet voor het gemeentekantoor beschikbaar te stellen om het geluidprobleem bij maatschappelijke dienstverlening op te lossen. - Aan de raad zal worden voorgesteld de gemeentebegroting 1997 vast te stellen. - Het voornemen om subsidiëren van oudercommissies van basisscholen in Moergestel te stop pen met ingang van het volgende schooljaar zal aan de ouderraden worden meegedeeld. - Het college heeft besloten niet akkoord te gaan met de (aanvulling op de) begroting 1997 van de Stichting Welzijn Ouderen Moergestel. Een en ander zal in de loop van dit jaar nader aan de orde komen in samenhang met het hele ouderenwerk. Bovendien zal worden gestreefd naar een systeem van budgetfinanciering. - Aan de PNEM zal worden gevraagd om op de centrale antenne-inrichting de Duitse televisie zender WDR3 om te wisselen voor de regionale zender TV8. Het college heeft verder besloten om de verkoop van de cai af te wachten en daarna de zenderpakketten te bekijken en te harmo niseren. - Het woningbouwprogramma 1997 is voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel over dit onderwerp zal naar de commissie worden geleid. - Het college heeft ingestemd met aanpassingen op de beleidsvisie ’woongebied Zuid-Oost’. - Enkele bezwaarschriften tegen het besluit tot afsluiten van het onverhard gedeelte van de Nemelaerweg zijn ongegrond verklaard en besloten is tevens niet in te gaan op een verzoek om ontheffing. - De verordening Onroerend-zaakbelasting 1997 zal aan de raad ter vaststelling worden voorge legd. Ozb ’96 ’97 Totaal’96 ’97 Stijging (N.B. Indien de voormalige gemeente Berkel-Enschot een rioolrecht had gekend van gemiddeld de onroerendzaakbelasting, zoals dat in het onderstaande overzicht is opgeno men, individueel in een aantal gevallen behoorlijk hoger kan liggen. Belastingsoort Rioolrecht ’96 ’97 Afvalstoffenheffing ’96 ’97 neb Noordbrahantse Christelijke Boerenbond Heeft U de voorlichtingsbijeenkomsten van de ruilverkaveling ’De Hilver’ gemist? U bent al tijd welkom bij de bijeenkomsten in de overi ge deelgebieden. Zie hiervoor de ruilverkave- lingskrant of de circulaire. Zorg dat U goed geïnformeerd bent. Ruilverkaveling. Een goede zaak. Ga stem men. Alle bedrijfsleden hebben via de N.C.B. Til burg een brief ontvangen met antwoordkaart. Hiermede kunt U zich aanmelden voor een gratis (sub)vakgroep van de N.C.B.. Stuurt U de antwoordkaart meteen in! Dat scheelt de secretaris veel bel en schrijfwerk. Bedankt! De geplande excursie op 11 maart a.s. naar Sterksel gaat niet door. Dit vanwege de U allen bekende gebeurtenissen de afgelopen tijd en de hiermede verbonden risico’s. Ook dit jaar zijn er weer een aantal activiteiten georganiseerd in het kader van het N.C.B.- fonds ’voor nieuw welzijn’. Denk hierbij aan activiteiten zoals: Lourdesreizen (ook voor jongeren), vakanties voor zieke en lichamelijk gehandicapte kinderen, jongeren en volwasse nen, bijeenkomsten voor weduwen en weduw- naren, gescheiden agrarische mannen en vrou wen. Heeft U belangstelling of wilt U hier meer over weten, neem dan kontakt op met een van onze bestuursleden of de secretaresse. Bestuur N.C.B. Moergestel, seer. M. Kocx- Jonkers, tel. 5132954. Zaterdag 8 maart bij café ’t Centrum, aan vang 20.30 uur. Op 8 maart is het weer zover, er wordt een motto gekozen voor carnaval 1998. Het is nu al enkele jaren zodat iedereen die een leuk, origi neel motto heeft dit kan insturen. Uit alle inzendingen kiest dan een deskundige jury een motto voor carnaval 1998. Voor de in zender van het winnende motto ligt een leuke attentie klaar. Elk jaar wordt deze mottoverkiezing gehouden bij één van de 3 carnavalsclubs. Dit jaar is het de beurt aan C.V De Dorstvlegels die thuis zijn bij café ’t Centrum. Heeft u een leuk, origineel motto dan kunt u dit inleveren bij: - café ’t Centrum; - J. van Elderen, Vboskerbos 23; - W. van Dijk, Oisterwijkseweg 56. U kunt dit inleveren tot ’s avonds 8 maart 20.00 uur bij desbetreffende personen of tot 20.30 uur bij café 't Centrum. Dus: Zaterdag 8 maart mottoverkiezing bij café ’t Centrum, aanvang 20.30 uur. Wij re kenen op veel motto’s. C.V de Pierewaaiers, C.V de Durdraaiers, C.V de Dorstvlegels.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10