p E MTV kijk-tip! Beste biljartliefhebbers PAGINA 9 - een hoogteverschil van Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk 51.4-51.0 44.0 - 56.3 ’t Stokske - de Schouw De stand: 1. Rommen 2. de Klaore 3. ’t Draaiboompje 4. ’t Centrum 5. de Schouw 6. ’t Stokske 7. ’t Krijtje 11-572.2 punten 10-517.7 punten 10-514.4 punten 10- 499.4 punten 9-470.4 punten 9-468.6 punten 11- 458.0 punten. sonenauto’s moesten getakeld worden. De chauffeur van de trekker verklaarde verblind te zijn geraakt door de laagstaande zon. Beroving Een 17-jarige jongen uit Moergestel is in Oisterwijk beroofd. Hij reed in de nacht van zaterdag om zondag om plm. 02.20 uur op zijn fiets over de Baerdijk en werd gevolgd door twee personen. Die lieten hem ter hoogte van het zwembad stoppen en vroegen hem om si garetten. Daarna werd hij bedreigd met een vlindermes en nam een van de twee verdach ten zijn portemonee uit zijn jaszak. Ook werd zijn Europas meegenomen. De beide daders zijn vervolgens op de fiets weggereden. De twee zagen er onverzorgd uit. Volgens de benadeel de waren het vermoedelijk Marokkaanse jon gens. De een droeg een bruin leren jasje en de ander een zwart. en wethouders in dit opzicht snel reageren op de situatie op de geldmarkt. In het laatste voorstel op deze agenda vraagt het college de gemeenteraad om een machti ging om langlopende geldleningen aan te kun nen gaan of uit te kunnen zetten voor de perio de die loopt tot en met 31 december van het volgend jaar. Het ontstaan van de Reusel... a.s. Donderdag kunt u in de uitzending van MTV kijken naar een bijzondere reportage, ’n Reportage waaraan, met tussenpozen welis waar, bijna twee jaar lang werd gewerkt door Ed Hurkmans, Gerard Kuijpers en Wout van Korven. De documentaire gaat over het ont staan en de oorsprong van de rivier De Reusel. Wout van Korven van de Oirschotseweg ver leende zijn medewerking aan het programma omdat hij werkzaam is bij Rijkswaterstaat. Met de opnames werd gestart in het voorjaar van 1995. Niet alleen vanaf de grond maar ook van uit de lucht werden er opnames gemaakt. De 40 minuten durende documentaire begint in de Voorste Heistraat te Reusel, om precies te zijn aan de weg van Reusel richting Postel. Daar rechts van de weg vindt De Reusel zijn oorsprong en loopt door tot de rivier overgaat in de Essche Stroom, net voorbij Oisterwijk. De rivierafstand vanaf het begin tot aan Moer gestel bedraagt 33 km. Op dat relatief korte tra ject ondervindt men een hoogteverschil van liefst 23 a 24 meter. De makers van deze historische reportage roe men vooral de natuurlijke loop van de rivier door het Landgoed ’De Utrecht’. Verder kwa men zij onderweg natuurlijk diverse karakte ristieke mensen tegen die ook in de reportage aan het woord komen. Kortom: na bijna twee jaar opnamewerk en ruim veertig montage-uren ligt er een do cumentaire die u beslist moet zien! MTV Televisie: donderdag 27 februari 19.00 uur; zondag 2 maart 13.00 uur; donderdag 6 maart 20.30 uur. B. en W.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 18 februari 1997 onder meer de volgende besluiten genomen: Diversen: - Het college gunt de nieuwe gemeentegids aan SPS-Uitgevers uit Oisterwijk, die ook de gids over 1996-1997 heeft uitgebracht. Aan Stich ting Perspectief Oisterwijk (SPO) wordt de plattegrond gegund. Een van de overwegingen voor de keuze was de voorkeur voor plaatse lijke bedrijven bij gelijke kosten en kwaliteit. - Het college heeft ingestemd met het houden van een 0-meting onder 290 willekeurige in woners van Moergestel over het servicepunt van de gemeente in de openbare bibliotheek. - Het college heeft in het kader van de verbete ring van de communicatie met de burger via de media besloten tot het houden van een maandelijks achtergrondgesprek met de me dia. - Ee medewerker van Het Brabants Landschap is aangewezen als opsporingsambtenaar voor feiten die strafbaar gesteld zijn in een aantal artikelen van de Algemene Plaatselijke Veror dening. - De raad zal worden voorgesteld het college te mandateren voor om kas- en daggeldleningen aan te gaan en uit te zetten en rekening-cou- rant-overeenkomsten aan te gaan. - Een eventuele verruiming van het gemeente lijk kwijtscheldingsbeleid zal worden opgeno men in de notitie armoedebeleid. - Aan de gemeenteraad zaal een aangepast voorstel over de verordening onroerende zaak belastingen 1997 ter vaststelling worden voor gelegd. - Aan de raad zal een voorstel worden voorge legd om geld uit te trekken voor het oplossen van gebouw-gerelateerde klachten in het ge meen te-kantoor. - Besloten is dat de burgemeester samen met een vertegenwoordiger van Ondernemend Moergestel in verband met een eventuele trouwmogelijkheid in Moergestel de aula van de Nieuwenhof en het parochiehuis zal bekij ken. - Aan de gemeenteraad zal een voorstel wor den voorgelegd over het uitvoeringsbeleids- plan ABW, I0AW en IOAZ. - Aan de raad zal een voorstel over de evaluatie van de WVG worden voorgelegd. - Het schoolwerkplan voor openbare basis school De Bienekebolders voor de schooljaren 1996/19978 en 1997/1998 is vastgesteld. - Het college heeft ingestemd met de afreke ning 1995/1996 van de Regionale Stichting Welzijn Ouderen voor Oisterwijk en Moerge stel. - Een verzoek om garantiesubsidie van het dis puut black en white is afgewezen. - Bekeken zal worden hoe met simpele maatre gelen de verbetering van de entree van Sport centrum De Leye kan worden berei.tt. - Het college heeft ingestemd met de aanschaf van Anne Frankkranten door de basisscholen. De kosten zullen door de gemeente worden gedragen. Na alle beslommeringen van de carnaval, is de afgelopen week de 12de ronde in de Moer- gestelse biljartkompetitie gespeeld. In deze ronde stonden enkele belangrijke wedstrijden op het programma. Zo moest de leider uit de kompetitie Rommen afreizen tegen ’t Draaiboompje zoveel moge lijk punten uit het vuur te slepen. Het werden goed tegen elkaar opgaande wed strijden die vaak langer dan 20 beurten duur den, alleen Ted Verhof (15 beurten) en Hans op ’t Hoog (16 beurten) waren deze avond goed op stoot. Omdat bij verlies in een partij niet al te veel toegegeven werd haalden beide verenigingen meer dan 50 punten. Het waren echter de spe lers van ’t Draaiboompje die een overwinning op hun conto konden schrijven doordat zij 0.4 punten meer scoorden dan Rommen. De dames van ’t Krijtje speelden hun laatste thuiswedstrijd van deze kompetitie tegen de heren van ’t Centrum. De 6 biljartwedstrijden werden gekenmerkt door nog al wat benodig de beurten, maar voor de rest was het een zeer plezierige avond. Alleen John Ligtvoet wist zijn benodigde caramboles binnen de 20 beur ten bij elkaar te spelen. De spelers van ’t Cen trum boekten zo hun 2de grote overwinning op rij en zijn nu aan het einde van de competi tie dermate op dreef dat zij misschien nog voor verrassende resultaten kunnen zorgen in de laatste 2 competitieronden. De 3de wedstrijd uit deze ronde was ’t Stokske tegen de Schouw. Zo op het oog een topont moeting gezien de plaats van beide verenigin gen op de ranglijst. Echter bij het verwerken van de uitslagen uit deze week waren de lijsten van deze wedstrijd nog niet binnen. De Klaore was deze ronde de rustende vereniging. In de volgende ronde kunnen de verenigingen die nog loeren op het kampioenschap hun ach terstand al dan niet geheel teniet doen, in deze ronde ligt leider Rommen namelijk stil. Op het programma staan de wedstrijden: ’t Centrum - de Schouw; ’t Draaiboompje - ’t Stokske en de Klaore - ’t Krijtje. Alle wedstrij den worden op dinsdag 4 maart gespeeld. Mis schien voor de supporters een goede kans om hun favorieten aan te moedigen. De uitslagen: ’t Draaiboompje - Rommen ’t Krijtje - ’t Centrum MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 FEBRUAR11997 keerverbodszone. De aanduiding daarvan was nogal onduidelijk. Inmiddels is door de ge meente Oisterwijk de hele bebording op de juiste wijze uitgevoerd. Na vier weken gewaar schuwd te hebben zal vanaf heden niet meer gewaarschuwd worden maar zal voortaan be keurd worden. Aanrijding met veel materiële schade Op Rijksweg 58 op de rijbaan Tilburg-Eind hoven onder Moergestel vond op donderdag morgen omstreeks 9.00 uur een aanrijding plaats met flink wat materiële schade. Een trekker met oplegger reed achter op een nagenoeg stilstaande file. Daarbij werden vier personenauto’s aangereden door de trekker met oplegger waarvan drie total loss. Wonder boven wonder raakte niemand gewond. De trekker met oplegger alsmede de vier per- horend zijn of hulpbehoevend, hou dan reke ning met hen als onverhoopt de sirene mocht loeien. En als de sirene gaat? Als de sirene dan werkelijk een keer gaat en er is dus iets aan de hand, dan geldt het bekende advies: Ga direct naar binnen; sluit ramen en deuren als dat kan; zet de radio of TV aan en stem vervolgens af op Omroep Brabant of de kabelkrant. U vindt Omroep Brabant op FM 91.9 en via de centrale antenne (de kabel) is Omroep Brabant te beluisteren op 90.4. Het advies ’Ga naar binnen’ betekent dat: ga het dichtstbijzijnde gebouw binnen, waar u ook bent. Dus niet eerst naar huis. Neem het alarm serieus, want als de sirene loeit, dan is er echt iets meer aan de hand dan een simpele brand of een klein ongeluk. De bijstand U moet de juiste gegevens verstrekken over (onder meer) uw woon- en leefsituatie, uw in komen en uw vermogen. U moet ingeschreven staan bij het Arbeidsbureau en zelf alle moeite doen om weer aan het werk te komen. Verder bent u verplicht deel te nemen aan opleidin gen, cursussen en trainingen als de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening of het Ar beidsbureau dat nodig vindt. Alle afspraken die met u hierover worden gemaakt, moet u nakomen. Alle wijzigingen in uw situatie moet u direct melden. Belangrijk is om op tijd uw rechtmatigheids- formulier en bijbehorende bewijsstukken (bv. loonstroken bij part-time werk) in te leveren, zodat de afdeling Maatschappelijke Dienst verlening kan uitrekenen op hoeveel uitkering u recht heeft en of u voldoet aan u verplichtin gen. Welke rechten heb ik? U mag van de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening verwachten dat uw aanvraag snel en correct wordt afgehandeld en dat wijzi gingen tijdig worden verwerkt. U kunt ondersteuning krijgen bij het zoeken naar een passende opleiding of bij het vinden van werk. Als u bijzondere kosten moet maken, kunt u daarvoor in een aantal gevallen bijzondere bij stand krijgen. Als u vindt dat u niet goed behandeld wordt, kunt u een klacht indienen en als u niet krijgt waar u recht op denkt te hebben kunt u een bezwaarschrift indienen. U heeft ook recht om uw dossier in te zien. U mag bovendien verwachten dat de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening u altijd op de hoogte stelt als er iets in uw uitkering ver andert. Geeft bovenstaande informatie aanleiding tot vragen neem dat gerust kontakt op met de af deling Maatschappelijke Dienstverlening, op werkdagen bereikbaar van 8.30 uur tot 17.30 uur. Als u vooraf telefonisch (nummer 5291311) een afspraak maakt wordt er tijd voor u gereser veerd waardoor wachttijd wordt voorkomen. Nieuwe sirenes voor alarmering bij rampen Nieuwe stelsel van alarmsirenes wordt maandag 3 maart in Oisterwijk in gebruik genomen Op maandag 3 maart wordt ook in de gemeen te Oisterwijk een nieuw waarschuwingsstelsel in gebruik genomen. Met nieuwe sirenes kun nen de inwoners van de hele gemeente nog beter worden gealarmeerd als er een ramp ge beurt. Eind dit jaar moet heel Nederland van zo’n nieuw sirene-stelsel voorzien zijn. Bij een natuurramp, een vliegtuigongeluk, een lekkende tanker of treinwagon, explosie, gif wolk of ander dreigend onheil waarbij men senlevens op het spel staan, zal de sirene wor den gebruikt. Beter waarschuwen De inwoners kunnen dankzij dat nieuwe sys teem van sirenes beter worden gealarmeerd wanneer dat nodig mocht zijn. In elke woon kern van 1.000 inwoners staat een sirene. De nieuwe sirene klinkt ook anders dan de oude sirene, die eigenlijk was bedoeld als lucht alarm. De nieuwe sirene is elektronisch en het geluid trekt veel meer de aandacht. Ook kan elke sirene afzonderlijk worden gebruikt, zo dat een klein gedeelte van de gemeente kan worden gealarmeerd als dat nodig mocht zijn. Proefdraaien Elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur is er proefalarm. Dat blijft niet zo. Na een half jaar wordt geen proefalarm meer gegeven. De komende zes maanden gebeurt dat wel, zo dat u de kans krijgt aan het nieuwe alarmge- luid te wennen. Daarna wordt er slechts één keer per jaar proefalarm gegeven. De gemeen te zal via de plaatselijke bladen laten weten wanneer dat proefalarm is, zodat u zich niet ongerust hoeft te maken. Wanneer na dat half jaar de sirenes onverhoopt gaan loeien, dan weet u wat het betekent. Dan is er echt iets aan de hand. Doof, slechthorend of hulpbehoe vend? Sirenes maken geluid. En dat is lastig als u doof of slechthorend bent. Bij de voorbereiding van het nieuwe alarmsysteem is onderzocht of daarvoor met de sirene een oplossing te vin den zou zijn, maar dat bleek niet haalbaar. Kent u mensen in uw omgeving die doof of slecht- Op 27 februari om 19.30 uur Oisterwijkse raad vergadert donderdag De gemeenteraad van Oisterwijk vergadert weer. Op donderdag 27 februari om half acht in het Raadhuis aan De Lind 44 in Oisterwijk. Voor wie het nog niet mocht weten: die vergadering is openbaar. U kunt dus komen luisteren. Wilt u zelf iets zeggen over onderwerpen die op de agenda staan of over andere zaken die u bezig houden, dan kan dat. Er is namelijk aan het begin van de raadsvergadering spreekrecht voor wie dar maar gebruik van wil maken. Wilt u uw zegje doen? Dan moet u dat even laten weten aan de gemeentesecretaris mevrouw Rita van Breugel. Dat kan tot het moment waarop de vergadering begint. Korte agenda De gemeenteraad krijgt slechts 8 onderwerpen voorgeschoteld voor de vergadering van 27 fe bruari. Na het spreekrecht wordt bepaald wie van de raadsleden als eerste moet stemmen, wanneer het bij de behandeling van een van de onderwerpen gestemd zou moeten worden. Als dat achter de rug is, worden de verslagen vast gesteld van twee vergaderingen: dat van de vergadering van de gemeenteraad van Moer gestel op 17 december 1996 en het verslag van de vergadering van de gemeenteraad van Oisterwijk op 30 januari jl. Na deze vaste onderwerpen behandelt de ge meenteraad de lijst van ingekomen stukken en mededelingen. Voorbereidingsbesluiten De beleidsvisie voor het bestemmingsplan Be drijventerrein Kerkhoven is klaar. Er zijn al diverse verzoeken met bouwplannen voor dat gebied bij de gemeente binnengekomen. Als nu voor het gebied een zogenoemd voorberei- dingsbesluit wordt genomen, dan kan onder meer met het nemen van een beslissing over deze bouwplannen al vooruit gelopen worden op wat de gemeente met het gebied wil. Zo’n voorbereidingsbesluit heeft de gemeen teraad een jaar geleden al genomen voor het plangebied ’Laarakkers’. Een voorbereidings besluit is een jaar geldig en op 2 maart a.s. zal het besluit vervallen. Burgemeester en wethou ders stellen de gemeenteraad voor om opnieuw een voorbereidingsbesluit te nemen om op die manier ongewenste ontwikkelingen in het ge bied tegen te kunnen gaan. Financiën De laatste twee onderwerpen op de agenda heb ben met de gemeentelijke financiën te maken. Bij het ene voorstel wordt aan de gemeenteraad gevraagd om burgemeester en wethouders te machtigen om kas- en daggeldleningen aan te gaan of uit te zetten en om rekening-courant- overeenkomsten aan te gaan voor het jaar 1997. Door zo’n machtiging kunnen burgemeester Snelkraak in Moergestel In de nacht van maandag op dinsdag werd omstreeks 5.15 uur een snelkraak gepleegd bij een fotozaak in Moergestel. Aan de straatzijde werd een winkelruit inge slagen waarna een vitrinekast werd vernield. Er werden zeven fotocamera’s ontvreemd. De daders verdwenen in een klein model perso nenauto. Verkeerscontroles Op dinsdagmiddag werd het verkeer gecontro leerd op de Pannenschuurlaan te Oisterwijk. Bij de verkeerslichten met de Rijksweg wer den 10 personen bekeurd die door ROOD re den. Bij een gehouden snelheidscontrole op diezelf de weg werden 54 personen bekeurd die te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 82 km terwijl 50 km per uur is toegestaan. Acht woninginbraken in Moergestel in twee dagen In de nachten, dinsdag op woensdag en van woensdag op donderdag werden acht wo ninginbraken gepleegd te Moergestel. Bij alle woningen was sprake dat de daders zich de toegang verschaften via de inmiddels beken de methode van gaatjes boren. Ontvreemd werden diverse goederen zoals vi deo’s, geld, geluidsapparatuur, paspoorten. De inbraken vonden op diverse plaatsen in Moer gestel. Parkeerverbodszone Sinds enkele maanden is in Oisterwijk een par-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9