gaal apen dp dwd&ulag 27 fcefcnmi om 10.00 m U (tent wm luwte weÉkom! Codüe Kmiejthwj Laïg,ed b De üdwp b getornd ep teto, Leümltoie, utelte mto tmto wuml 42. Rootven 35B Moergestel Ad van den Boer te wwgeK mw. Otot kei genei win een kapje MJte uii£ ik gowe wijn calleclie tenen. Ik ken et hete ep kei metk ’Yeek’, gedingen dm ue£e otlieoten zeote e.a.: Uie£a, CoWine, Interieur ’t Kapperke ondergaat metamorfose Bibliotheek Oisterwijk/Moergestel Bibliotheek Oisterwijk Omroep Brabant wordt nog ’klantvriendelijker’ 1.1 }\1 OMROEPBRABANT Scharen-Messentechniek Het interieur van dames- en herenkapsalon ’t Kapperke, inmiddels al weer zo’n 17 jaar ’n begrip in Moergestel, is onlangs aangepast. Gebruikmakend van de speelse indeling die er reeds was met aparte hoeken en hoogteverschillen is er met de nieuwe vooral op hout gabaseerde inrich ting in combinatie met ’Terra Cotta’-kleuren ’n harmonieus geheel ontstaan. Behalve de kap- plaatsen met langwerpige spiegels en met hout afgewerkte stoelen zijn ook de afrekenbalie en wachtruimte (de koffie staat altijd klaar) in stijl veranderd. Ongetwijfeld is hier ’n sfeer ge creëerd waarin het prettig is om het haar te laten verzorgen. Men kan bij ’t Kapperke op afspraak terecht (tel. 513 3162) van dinsdag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur en op zaterdag van 8.00-15.00 uur. Toveren met kleuren In de bibliotheek is van 28 februari tot en met 18 maart de tentoonstelling ’Toveren met kleu ren’ te zien. Door rood en geel te mengen, ont staat oranje. Natuurlijk zijn er veel meer ma nieren om mooie nieuwe kleuren te krijgen. In de bibliotheek is daar van alles over te lezen en nu ook te zien. De tentoonstelling ’Toveren met kleuren’ bevat een aantal kleurenproefjes die het publiek zelf kan uitvoeren. Vooral voor kinderen van de basisschool een extra uitdaging om de komende weken een bezoek aan de bibliotheek te brengen. De tentoonstelling is te zien tijdens de openings uren van de bibliotheek aan de Distelstraat. Bibliotheek Moergestel Bruidsuikers en wittebroodsweken Tentoonstelling voer oude en moderne huwe lijksgebruiken Van 6 maart tot en met 25 maart is in de bibli otheek van Moergestel een tentoonstelling te zien over trouwen. Nog steeds is voor de meeste mensen hun trouwdag de mooiste dag van hun leven. Kos ten nog moeite worden gespaard om er een suc ces van te maken. Men trouwt weer veel in een lange witte jurk en deftig jacket of maatpak, afgestemd op de kleuren van de bruidsjurk. Voor de huwelijksnacht wordt een bruidssuite gehuurd en het feest is niet af zonder bruids- suikers en bruidsboeketten. Het huwelijk is tegenwoordig een individuele keuze van de partners zelf. Vroeger echter had den, vooral in de rijkere milieus, de ouders een belangrijke stem in het kapittel. Over de huwelijksvoorwaarden moest door beide fami lies onderhandeld worden. Als er overeenstem ming werd bereikt, stelde men een huwelijks contract op schrift, de trouwbelofte. In de 19e eeuw volgde op zo’n trouwbelofte de verloving, een groot feest met receptie en diner. Na de verloving kon het paar zich pas zonder cha peronne vertonen. De tentoonstelling geeft ook aan hoe vroeger over trouwen gedacht werd en waar het woord t bruiloft vandaan komt. Verder aandacht voor onder andere bruidskleding en het bruilofts feest. U vindt bij de tentoonstelling boeken over hoe het trouwen er nu aan toe gaat, brochures, fol ders en voorbeelden van trouwkaarten en be- dankpresentjes. Voor alle bruidsparen van vroeger en nu, en voor de bruidsparen van de toekomst, een leu ke tentoonstelling, die veel herinneringen zal oproepen. Ze is tijdens de openingsuren van de bibliotheek vrij toegankelijk. Tot ziens in de bibliotheek. Met ingang van volgende week 3 maart wordt de programmering ingrijpend veran derd. Onder het motto van “nog dichter bij de luisteraar kruipen” zal er meer aandacht worden besteedt aan Midden Brabant en het nieuws uit deze regio. Tijdens een persconferentie werden wij van ’Moergestel-Nieuws’ op de hoogte gebracht door de nieuw Programmaleider Jean-Louis Kop en presentatrice Agnes van der Straaten. De nadruk komt vooral te liggen op de drukst beluisterde uren tussen 07.00 uur en 14.00 uur. Hiervoor zullen een aantal programma-onder- delen voor moeten verdwijnen maar weer an dere onderdelen krijgen nog meer aandacht om toch vooral de luisteraar te behagen. De och- tenduitzendingen van 07.00 en 09.00 uur zul len aanzienlijk meer Middenbrabants nieuws gaan bevatten. Werd voorheen al het nieuws via Eindhoven op de zender gebracht nu kan dat ook uit de andere regia. Breda, Tilburg, Eindhoven en ‘s-Hertogenbosch krijgen vanaf nu hun eigen nieuwsredactie. Deze redacties geven het verzamelde nieuws door aan de cen trale redactie. Iedere regio-redactie kan hier van dan op elk moment gebruik maken en dit in hun uitzendingen brengen. De nieuwsbulletins van de NOS alsmede de actualiteiten programma’s blijven tijdens de daguitzendingen gehandhaafd. Het weer met Johan Verschuren krijgt een vaste plaats om half 8 en half 9. Om 07.15 uur komt er een ‘Gast van de Dag’ met een vooruitblik op een gebeurtenis of evenement van die dag. Het ‘Krantenoverzicht’ volgt om 07.20 uur en de ‘Agenda’ voor de regio volgt om 08.50 uur. Nieuw is ‘Goeiemorgen Brabant’ van 09.00 - 12.00 uur met daarin de vele rubrieken die nu ook te beluisteren zijn zoals ‘Buitenleven in Brabant’, ‘Van Harte’, verzoekplaten voor be drijven, gezellige muziek, een spelletje en ge zellige praatjes. Tussen 12.00 en 13.00 uur zal er veel nieuws en achtergronden zijn uit Midden Brabant. Het laatste uur zal voornamelijk bestaan uit servi ce en rubrieken zoals agenda, en berichten voor boer en tuinder. Bijna alle middag-programma’s blijven ge handhaafd zoals zij er nu zijn en meestal ook nog op de bekende dagen. Zelfs ‘Conga” over Brabant en ontwikkelingssamenwerking komt weer terug. Al met al nogal wat wijzigingen om nog meer luisteraars te krijgen en om het geheel nog be ter op verschillende categoriën luisteraars af te stemmen. Vrijdag 28 februari a.s. heeft Om roep Brabant uitgeroepen als ‘Dag van de Ra dio’. Die dag staat het medium radio centraal en zullen de luisteraars op de hoogte worden gesteld van de nieuwe programmering. Binnen niet al te lange tijd zullen ook Televi sie, Teletekst en de Kabelkrant geëxploiteerd gaan worden. Al met al een compleet medium voor Middenbrabant. Men is echter wel al naar een andere lokatie aan het uitkijken want met al deze uitbreidingen wordt het studio-com plex aan de Enschotsestraat toch wel te klein. Hb u- J PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 FEBRUAR11997 Graafschap Megenstraat 10, Oisterwijk Telefoon 013-5216833 p- -j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7