We Tel.: 013 - 5217326 Uw fiets of bromfiets kapot? Bel onze GRATIS ophaalservice! Hoezoweekbladen Schepens Tweewielers b.v. I Aphrodite van eigen bodem? p/vtf TV RADIO Uitkering veteranen via Kerkrade Hoogspanning! Dagkapel Fiets-3-Daagse 4.15 en 16 mei 1997 Moergestel 'Geld alleen maakt niet gelukkig' 5 Ju 1 AvWl Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 26 FEBRUAR11997 - 21e Jaargang - Nr. 944 Donderdag 27 febr. 19.00 uur: - Nieuw vaandel voor het Gilde St. Sebastiaan en Barbara - Voorlichting over de drie Moergestelse basisscholen i.v.m. de komende schoolkeuze - 'Wè zut zèn'? - De harmonie naar de Nederlandse kampioenschappen in Hilversum - MTV-archief: Folkdag 1982 - Live-interview: Carnaval op ’De Reuselhof’ - Het ontstaan van de Reusel Deze uitzending wordt herhaald op zondag 2 maart om 13.00 uur en donderdag 6 maart om 20.30 uur. Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 013-5217326 Voor service en kwaliteit Huidverzorgingsinstituut 3 7U Schoolstraat 5 IX MOERGESTEL JT levensgevaarlijk ::S> hoge spanning Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Het is bijna zover. Op 8 en 10 maart a.s. brengt het KPJ-toneel weer een blijspel op de plan ken van Den Boogaard. Bij de spelers begin nen de kriebels al te komen, zodat er op 8 en 10 maart zeker sprake zal zijn van hoogspanning. Dit is dan tevens ook een van de ingrediënten van ons stuk: ’Hoogspanning! Levensgevaar lijk!’. Deze door Peter Eckerhardt geschreven klucht vertelt het verhaal van de familie Gup- steke en hun inwonende opa. Als opa weer eens Hoe een en ander precies gaat verlopen krijgt u nog te horen, we houden u op de hoogte. Parochianen die de afgelopen week nog in de kerk zijn geweest hebben al met eigen ogen kunnen zien dat er hard gewerkt wordt aan de totstandkoming van onze nieuwe dagkapel. De aannemer zelf verwacht voor Pasen al klaar te zijn. Maar omdat de Goede Week toch al extra druk is met vieringen, willen we met de inge bruikname ervan even wachten tot na Pasen. Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s Maandags gesloten ook niet voor (beroeps)militairen en ambtena ren bij wie de diensttijd is verrekend in het ouderdomspensioen. Degenen die denken in aanmerking te ko men voor de uitkering kunnen zich schrifte lijk, door middel van een kort briefje, laten registreren bij het Bureau Uitkering Twee tot Vijf Jaar, Postbus 7000, 6460 NC Kerkrade. Men ontvangt dan een inschrijfformulier, waarna op korte termijn tot uitkering zat worden overgegaan. Men hoopt de aanvra gen nog deze zomer te hebben afgewikkeld. dronken uit het café komt loopt het helemaal fout. De familie rolt van de ene lastige situatie in de andere. En als alles dan eindelijk op zijn pootjes terecht lijkt te komen...Afijn, u moet zelf maar komen kijken het het afloopt. We hopen in ieder geval dan onze berichtjes van de afgelopen weken uw nieuwsgierigheid ge prikkeld hebben, zodat we ook u kunnen be groeten op 8 en/of 10 maart voor een leuk avondje toneel. Tot dan! ste aanbod teksten en advertenties vanuit de gemeenschap. En juist daarom zal gemeen telijk nieuws, net als alle ander nieuws, in deze bladen de hoogste aandacht krijgen. En daar gaat het toch eigenlijk om en dat mag gelden kosten, zelfs minder dan toen de gemeenten nog afitonderlijk waren Bij de officiële start van de nieuwe gemeente Oisterwijk werden geluiden gehoord van ’Sa men verder’ en iedere woonkern moet een vol waardige gemeenschap met behoud van eigen waarde en verworvenheid blijven, doch zich één kunnen voelen in nieuwe gezamenlijkheid. En als je door het carillon op het raadhuis van Oisterwijk, vijf jaar geleden door het ’Kerk klokje’ aan de gemeenschap Oisterwijk ge schonken als teken van saamhorigheid, nu de melodie hoort spelen van ’Alle Menschen wer den Brüder’ (de eerste melodie die destijds klonk bij de overdracht), dan is men geneigd om te denken.... maar niet in de nieuwe ge meente Oisterwijk, waar Oisterwijk, Moerge stel en het College aparte grootheden lijken te blijvenen waar, omwille van dumpprijzen grotelijks voorbij wordt gegaan aan cultuur historische verworvenheden. Waar men wél kiest voor de absurd minstvragende (in geld), doch niet voor de meest biedenden (in cultuur en samenlevingsopbouw). Jammer, een gemiste kans op versteviging van het gemeenschapsgevoel. De redacties van beide bladen verzekeren hun lezers echter dat, hoe de uiteindelijke beslis sing van de Gemeente Oisterwijk ook moge luiden, zij op de hoogte zullen worden gehou den van nieuws uit het gemeentekantoor. En dat ’Nieuwsklok’ en ’Moergestel-Nieuws’ daar door zullen blijven wat zij zijnde brengers van de beste plaatselijke totaal-informatie, van het beste wekelijkse naslagwerk voor gezinnen en andere huishoudens, het plaatselijke bind middel bij uitstek, waar de samenleving op kan blijven bouwen. Daardoor wordt nog steeds voldaan aan de idealen die men voor ogen had toen deze weekbladen begonnen: idealisme gaat vóór keiharde commercie! S J ICI. UIO"DIO ip q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C Z. en V.G.Z.) fj De beslissing van het kabinet om een deel van de veteranen in aanmerking te laten ko men van een uitkering van 1.000,- netto heeft de eerste dagen van deze week geleid tot een stormloop van telefoontjes bij het ministerie van Defensie. De veteranen zijn daarmee letterlijk aan het verkeerde adres. Alle dienst- ofreserveplichtigen en oorlogsvrij willigers die meer dan twee jaar, maar minder dan vijf jaar bij de krijgsmacht van het Konink rijk - hetzij tijdens de Tweede Wereldoorlog, of in het voormalig Nederlands-Indië, of in Ko rea of in het voormalig Nederlands Nieuw- Guinea - in werkelijke dienst zijn geweest, komen voor de duizend gulden netto in aan merking. De dienst hoeft niet onafgebroken te zijn vervuld. Ook weduwen die destijds met betrokken militairen gehuwd waren, komen in aanmerking voor deze uitkering. Met de uit kering is naar verwachting een totaal bedrag gemoeid van ongeveer 95 miljoen. Veteranen die vijfjaren of langer hebben gediend, komen niet in aanmerking, omdat voor hen al eerder een regeling is getroffen. De uitkering geldt Het enthousiasme van de deelnemers aan de eerste fiets-3-daagse vorig jaar, ondanks het soms barre weer, was voor ons de reden dit eve nement opnieuw te organiseren. U doet dit jaar toch ook (weer) mee, en wel op 14.15 en 16 mei. Elke avond is de keuze aan u voor de korte rou te, 15/20 km of de 30/35 km lange route. Alle deelnemers ontvangen een mooi aanden ken en voor koffie met koek wordt bij de con- trole-post gezorgd. Noteer dus alvast de data in uw agenda. J Tel. 013-513 1474 *7 Verbaasd en teleurgesteld waren vorige week de medewerkers van ’Nieuwsklok’ en ’Moergestel-Nieuws’ toen bekend werd dat de Gemeente Oisterwijk haar te betalen publiciteit niet wilde gaan plaatsen in de oudste en best gelezen, thans samenwerken de, weekbladen van eigen bodem in de woonkernen Oisterwijk en Moergestel: ’Nieuwsklok’ en ’Moergestel-Nieuws’. Waren het ’oude Oisterwijk en het oude Moer gestel’ vorig jaar samen nog circa 35.000 gulden (inclusief btw) kwijt voor het publi ceren van het gemeentelijk nieuws en van de gemeente-advertenties, thans had dat, volgens de afzonderlijke offertes, in de best gelezen weekbladen van de nieuwe ge meente gekund voor circa 24.000 gulden (inclusief btw), een voordeel van 11.000 gulden. Maar het college deelde vorige week donderdag mede dat men voornemens was om de betaalde gemeentelijke publiciteit te gunnen aan een ander en goedkoper blad. Goedkoper..... inderdaad, hoewel men alom, zo is reeds gebleken, het in zee gaan door de gemeente met een absolute dumpprijs van 6000 gulden niet eerlijk vindt tegenover de oudste plaatselijke bladen, die er steeds alles aan hebben gedaan om hun lezers ook het gemeentelijk nieuws zo goed mogelijk te brengen. Jammer en spijtig dus dat de gemeente te kennen gaf niet te zullen kiezen voor de best geredi geerd en gelezen weekbladen, met voorbij gaan ook aan andere belangrijke, welis waar niet zakelijke, aspecten. De huidige gemeente Oisterwijk kent twee uit geverijen van te bester naam en faam bekende weekbladen en kiest toch voor een uitgever buiten de gemeente. De Oisterwijkse weekbladen hebben hun be vreemding over dit alles per brief medegedeeld aan het College van B&W en kopieën van die brief naar de raadsleden verzonden, waarna aan de fractieleiders telefonisch gevraagd is om hun mening over het verloop van deze zaak. Daarbij kwam toch duidelijk naar voren dat ogenschijnlijk omwille van het geld voorbij lijkt te zijn gegaan aan de grote positieve ver worvenheden van ’Nieuwsklok’ (voorheen Kerkklokje) in de woonkern Oisterwijk en van ’Moergestel-Nieuws’ in de woonkern Moergestel. Beide bladen voeren een bewust redactiebeleid, waarbij voorop staat het dienstbaar willen zijn aan de gemeenschap. Beide bladen voelen zich danook hecht verbonden met die van oor sprong eigen gemeenschap en thans gezamen lijke gemeenschap. Beide bladen hebben zich loyaal en positief opgesteld in het voortraject van de gemeentelijke samenvoeging Oister- wijk-Moergestel-Heukelom en hebben de goe de banden met de bevolking, die er zijn sedert hun oprichting (resp. 80 jaar en 23 jaar gele den) aangehaald en bestendigd. En juist daardoor zijn ’Nieuwsklok’ en ’Moergestel-Nieuws’ de best gelezen bladen binnen de gemeente en hebben zij het groot- Voor inlichtingen kunt u terecht bij S.V. Roef!, Franky van Boxtel (013-5133103). W

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1