rv Belangrijke informatie over geldigheid van uw paspoort en rijbewijs 1.95 hris van Raak Mooie Primula’s 5 Aphrodite RADIO Haal de lente in huis! p/vt? Diverse bolgewassen Scouting oliebollen... Pax Christi zoekt gastgezinnen voor Berlijnse kinderen Openingsexpositie in het Oude Kerkje Misverstand over kienen... Bewoners ’Reuselhof’ kijken terug op fantastische carnaval! v.a. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal Schoolstraat 5 MOERGESTEL Kerkstraat 16, Moergestel 013-5133612 3/ Bloemsierkunst Dan naar Burgerzaken van 17 t/m 21 februari van 24_t/m 28 februari van 3 v'm 7 maart van 10 t/m 14 maart van 17 t/m 21 maart van 24 t/m 28 maart Reisdocument nog even goedkoper Wie een geldig reisdocument nodig heeft, doet er goed aan om dat vóór 1 april aan te schaffen, lot die datum kost het reisdocument u 84,25. Doet u dat na 1 april dan betaalt u 97,-. Maar let op: onder het hoofdstukje ’Wanneer bent u aan de beurt?’ in dit artikel, kunt u lezen wan neer u het beste bij de gemeente terecht kunt om lange wachtrijen te voorkomen. Is uw rijbewijs écht wel geldig? Veel mensen blijken met een ongeldig rijbe wijs in de auto te zitten. Als u uw rijbewijs er even bijpakt, dan kunt u het zelf even contro leren. In uw rijbewijs staat naast uw pasfoto voorgedrukt de tekst ’geldig tot’. De datum daarachter is (meestal) die tot uw zeventigste levensjaar. Maar let op! Daaronder staat voor gedrukt: ’vernieuwen voor’, gevolgd door een datum. Die datum is bepalend! Voordat die datum aanbreekt,moet u zorgen dat uw rijbe wijs wordt vernieuwd. Wanneer bent u aan de beurt? De afdeling Burgerzaken verwacht in de ko mende maanden een enorme toeloop van men sen die hun reispapieren in orde willen maken. Dat heeft onder meer te maken met de stijging van het aantal inwoners na de herindeling, maar ook met een flinke uitgifte van reispapie ren (in 1986 waren dat rijbewijzen en in 1992 paspoorten). Documenten die nu aan vervan ging toe zijn. Daarom is er een rooster gemaakt met de bedoeling om de wachttijden zo kort mogelijk te houden. In de opzet die u hierna kunt lezen, kunt u zien in welke week u het beste naar Burgerzaken kunt gaan in het gemeentekantoor, om uw reis documenten in orde te laten maken. Begint uw achternaam met de letter uit de eerste kolom dan kunt u het beste in de periode terecht die in de tweede kolom wordt genoemd. U kunt bij Burgerzaken op werkdagen terecht van half negen tot half zes en elke donderdag ook tot ’s- avonds half zeven. Ook tussen de middag zijn de loketten van Burgerzaken geopend. Achternaam begint met A, B,C D, E, F, G H,I,J,K L, M, N, O, P Q,R,S,T U, V, W, X, Y, Z Drie belangrijke onderwerpen vindt u in dit bericht van de gemeente: de een gaat over het aanschaffen van een geldig reisdocument dat u nu nog goedko per kunt aanschaffen, de andere belangrijke informatie gaat over de geldig heid van uw rijbewijs. Daarover blijkt veel misverstand te bestaan. Het loont de moeite om er uw rijbewijs even bij te pakken. Het derde onderwerp gaat over de weken waarin u bij de gemeente terecht kunt om uw verlopen reis document te laten vervangen. We nemen de drie onderwerpen even door. Reisdocument kwijt? Met ingang van 15 februari 1997 moet u als u uw paspoort of Europese identiteitskaart kwijt raakt, eerst aangifte doen bij de politie. Daar na kunt u een nieuw reisdocument aanvragen bij de gemeente. Dat is één van de maatregelen om de toenemende fraude met reisdocumen ten tegen te gaan. De politie maakt van elke vermissing proces verbaal op. De gewaarmerkte kopie van dit pro- ces-verbaal moet u bij de aanvraag van een nieuw paspoort of Europese identiteitskaart kunnen tonen. Zonder deze kopie krijgt u geen nieuw document! Bij vermissing in het buitenland moet u ook altijd aangifte doen bij de Nederlandse politie, voordat u bij de gemeente een nieuw document kunt aanvragen. Meer weten? Heeft u vragen over dit artikel of over uw reis papieren, dan kunt u daarmee terecht bij de afdelirlg Burgerzaken, telefoon 013 -52 91311. Carnaval is alweer voorbij en daarmee ook de optocht. De Scouts hebben wederom met veel plezier de optocht ’geleid’ met onze oliebol lenwagen. Eén en ander kwam tot stand dank zij de medewerking van de volgende mensen: Jos van Alphen voor zijn aanhangwagen wat onze feestelijk verzorgde en versierde kar was; Ad van Oirschot, waar we de kar opgebouwd hebben, warm en droog; Bakkerij Kouwenberg en Bakkerij Pastoor voor de bakpannen; Pier re van Drunen die de electrische aansluitin gen verzorgde; Jack van Velthoven voor de electriciteitskabels; Geert op ’t Hoog voor de krachtstroomvoorziening en Peter van de Wouw voor de gamellen en het camouflagenet. Verder alle leiders en leden van de Scouting die niet tot de verkenners/gidsen-groep beho ren, en natuurlijk alle mensen die oliebollen gekocht hebben. Namens de kinderen hartelijk dank en tot vol gend jaar! Donderdag 20 febr. 20.30 uur: Een herhaling van de speciale carnavalsuitzending met daarin beelden van het Carnavalsconcert en de Carnavalsoptocht Pax Christi Kinderhulp zoekt ook dit jaar weer gastouders om kansarme Berlijnse kin deren een paar weken een fijne vakantie in een gewoon Nederlands gezin te bezorgen! Om welke kinderen gaat het? Meisjes en jongens, in de leeftijd van 6 t/m 15 jaar. Soms is het een kind uit een kindertehuis, een andere keer weer ’ns een kind dat zijn ver tier moet zoeken op een mistroostige binnen plaats van een ’huurkazerne’, waarvan er zo veel zijn in Berlijn. Vaak zijn het ook kinderen uit ’n één-ouder-gezin. Voor veel van deze kinderen is het normale gezinsleven vreemd en het is dan ook een ver ademing als ze hier ’ns een paar weken op ver haal kunnen komen. In de 35 jaar dat deze actie al loopt hebben dui zenden Nederlandse gezinnen ondervonden wat een paar weken vakantie voor een Berlijns kind bij hen thuis kan betekenen. Als een an der mens, bewuster en sterker gaat het kind terug naar de wereldstad Berlijn. Hoewel in de Duitse hoofdstad nu, ruim zeven jaar na het weghalen van ’De Muur’, bijna niets meer te zien is van de voormalige grens, wil dit niet zeggen dat de leefomstandigheden in het oostelijk- en westelijk deel van Berlijn hetzelf de zijn! De sociale omstandigheden zijn vaak verre van optimaal. Bovendien krijgen ze steeds weer te maken met de gevolgen van de werkloosheid van de ouders; met agressiviteit en niet te ver geten de vreemdelingenhaat. Uit welk deel van Berlijn ze ook komen, Pax Christi Kinderhulp wil ook dit jaar weer zo’n 600 kinderen die hetzo hard nodig hebben een fijne vakantie bezorgen. Belangstelling gewekt? Als u er iets voor voelt om een Berlijns kind een onvergetelijke vakantie te bezorgen, bel ons dan even! Medewerksters hier in de buurt zijn: Riky Kieboom, Europalaan 17, 5042 ZD Til burg, Tel. 467 84 80 en Thea Donder, Beet hovenlaan 206, Tel. 455 02 95. Een medewerker van Pax Christi Kinderhulp maakt graag een afspraak om een en ander met u te bespreken. Envragen staat vrij, zo’n gesprek verplicht u tot niets. De vakantieperiode is dit jaar van 13 juli t/m 2 augustus 1997. UW HULP ALS GASTGEZIN IS DRIN GEND NODIG!!! WOENSDAG 19 FEBRUAR11997 - 21e Jaargang - Nr. 943 gHuidverzorgingsinstituut In het weekend van 22 en 23 februari verzor gen Cilian Vinke-Noordman en Thom Noord- man de openingsexpositie voor het jaar 1997 in het Oude Kerkje te Middelbeers. De liefde voor het schilderen hebben ze van geen vreemde, Hun vader, Gerard Noordman, was een begenadigd amateurschilder, die star tend als jongeman in zijn onderduikadres een groot deel van zijn leven het schilderen als hob by had. Niet vreemd dat in zo’n omgeving de basis wordt gelegd voor creatieve uitingen bij de kinderen. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De entree van 1,50 is bestemd voor de onder houd van het kerkje. jï Tel. 013-513 1474 Ijl Zoals ongetwijfeld bekend worden er in Moer gestel door diverse verenigingen kienavonden georganiseerd: ’Gezwiene Waai’ doet dat; S.V ’Audacia’ en ook buurtvereniging ’De Vurhaai’. Allemaal hebben ze hun eigen vrijdagavond vastgesteld, alleen bleek afgelopen najaar dat met name aan Audacia en de Vurhaai voor ’n aantal dezelfde vrijdagavonden vergunning was afgegeven. Afgelopen vrijdag leidde dat tot een misver stand op de kienavond van Audacia toen Pie ter van den Berg de volgende kienavond van Audacia bekend maakte. Wat hij vertelde klopt echter wel degelijk! Voor de goede orde hier de navolgende data: Vrijdag 14 maart kienenbij Audacia; Vrijdag 21 maart kienenbij De Vurhaai. Voor De Vurhaai is het trouwens de laatste kienavond van het seizoen, en omdat De Vur haai deze zomer haar 40-jarig bestaan gaat vie ren wordt de hoofdprijs voor die laatste kien avond éénmalig opgetrokken naar 400,-! 3 stuks Elders in deze krant vindt u een dankbetui ging van de mensen die de carnaval op ’De Reuselhof’ onlangs hebben georganiseerd. Liefst vier dagen is er uitbundig carnaval ge vierd en Kees van den Dries, Will Flier-Mols en Karei Verheijen hadden er werkelijk al het mogelijke voor gedaan om het de ’oudjes’ naar de zin te maken. Dat ze daarin zijn geslaagd getuigen de vele reacties en complimenten die zij kregen toebe deeld, en terecht, want letterlijk aan alles was gedacht. Zaterdagavond trad het orkest ’Herfst’ op; zon dagavond was er organist John Wagner; maan dagavond was er een gratis bingo waarbij nie mand zonder ’n prijsje naar huis ging en het slotaccoord op dinsdagavond was wederom voor ’Herfst’. Gesteund door Sien Kouwenberg namen bo vengenoemde organisatoren ook de bediening op zich in de aula van ’De Reuselhof’ waar het een en ander afspeelde. Dankzij de medewerking van de Moerge- stelse winkeliers en bedrijven kon men de bewoners van ’De Reuselhof’ alles gratis aanbieden: drankjes, hapjes, enz. Naast deze avonden kwam op carnavalsdins- dag Prins Hubert I met zijn gevolg op visite en ook burgemeester Kortmann maakte als Stan van d’n Achterban zijn opwachting. Wie dan denkt dat het de carnaval gedaan is op ’De Reu selhof’ heeft het echter goed mis want ook hier vormt het ’haringhappen’ de afsluiting van het carnaval. Woensdagmiddag vond dat plaats. Zo ziet u dat er voor de bewoners van ’De Reuselhof’ alles aan gedaan wordt om ook hen enkele onvergetelijke dagen te bezorgen. De bewoners hebben er zéér van genoten...! ®1 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond I p. i mm vuilui yii lyon lomi jl rj h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Ij

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1