Zij werken hard voor hun geld, wij voor hun portefeuille. Rabobank r Belangrijke informatie over geldigheid van uw paspoort en rijbewijs Aan alle leden van de KVO kW Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Regels voor parkeren in het gebied binnen de parkeerverbodszone B. en W. besluiten Informatie over de ’WOZ-beschikking’ wet waardering onroerende zaken (1) PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 Met de financieel adviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. Moergestel Dan naar Burgerzaken van 17 t/m 21 februari van 24 t/m 28 februari van 3 t/m 7 maart van 10 t/m 14 maart van 17 t/m 21 maart van 24 t/m 28 maart Drie belangrijke onderwerpen vindt u in dit bericht van de gemeente: de een gaat over het aanschaffen van een geldig reisdocument dat u nu nog goedkoper kunt aanschaffen, de an dere belangrijke informatie gaat over de gel digheid van uw rijbewijs. Daarover blijkt veel misverstand te bestaan. Het loont de moeite om er uw rijbewijs even bij te pakken. Het der de onderwerp gaat over de weken waarin u bij de gemeente terecht kunt om uw verlopen reis document te laten vervangen. We nemen de drie onderwerpen even door. Reisdocument nog even goedkoper Wie een geldig reisdocument nodig heeft, doet er goed aan om dat vóór 1 april aan te schaffen. Tot die datum kost het reisdocument u 84,25. Doet u dat na 1 april dan betaalt u 97,-. Maar let op: onder het hoofdstukje ’Wanneer bent u aan de beurt?’ in dit artikel, kunt u lezen wan neer u het beste bij de gemeente terecht kunt om lange wachtrijen te voorkomen. Is uw rijbewijs écht wel geldig? Veel mensen blijken met een ongeldig rijbe wijs in de auto te zitten. Als u uw rijbewijs er even bijpakt, dan kunt u het zelf even contro leren. In uw rijbewijs staat naast uw pasfoto voorgedrukt de tekst ’geldig tot’. De datum daarachter is (meestal) die tot uw zeventigste levensjaar. Maar let op! Daaronder staat voor gedrukt: ’vernieuwen voor’, gevolgd door een datum. Die datum is bepalend! Voordat die datum aanbreekt,moet u zorgen dat uw rijbe wijs wordt vernieuwd. Wanneer bent u aan de beurt? De afdeling Burgerzaken verwacht in de ko mende maanden een enorme toeloop van men sen die hun reispapieren in orde willen maken. Dat heeft onder meer te maken met de stijging van het aantal inwoners na de herindeling, maar ook met een flinke uitgifte van reispapie ren (in 1986 waren dat rijbewijzen en in 1992 paspoorten). Documenten die nu aan vervan ging toe zijn. Daarom is er een rooster gemaakt met de bedoeling om de wachttijden zo kort mogelijk te houden. In de opzet die u hierna kunt lezen, kunt u zien in welke week u het beste naar Burgerzaken kunt gaan in het gemeentekantoor, om uw reis documenten in orde te laten maken. Begint uw achternaam met de letter uit de eerste kolom dan kunt u het beste in de periode terecht die in de tweede kolom wordt genoemd. U kunt bij Burgerzaken op werkdagen terecht van half negen tot half zes en elke donderdag ook tot 's- avonds half zeven. Ook tussen de middag zijn de loketten van Burgerzaken geopend. Achternaam begint met A,B,C D, E, F, G H,I,J,K L, M, N, O, P Q,R, S,T U, V, W, X, Y, Z Meer weten? Heeft u vragen over dit artikel of over uw reis papieren, dan kunt u daarmee terecht bij de afdeling Burgerzaken, telefoon 013 - 52 912 20. waarmee uw geld niet maar eens goed voor u aan het Woensdag 19 februari is er ’n kontaktmor- gen voor alle leden van de KVO. Aanvang 9.30 uur in Den Boogaard. Het thema voor de kontaktmorgen is: ’Op adem komen’. - Op adem komen...? - Ik heb geen tijd. Nog nooit hadden de mensen zoveel vrije tijd, maar hebben ze ook meer tijd? - ik moet verder - ik heb geen tijd - ik moet nu deze brief beëindigen, ik heb geen tijd - il wilde je al de hele tijd opbellen, ik heb geen tijd - ik zou graag dat boek lezen, ik heb geen tijd - daarover praten we morgen, ik heb geen tijd - zondag naar de kerk? ik heb geen tijd - ik wil op adem kom en, ik heb geen tijd of... gunnen wij onszelf geen tijd? - Iedereen wil wel eens op adem komen. Een goed moment om jezelf te zijn is de kontakt morgen. Luisterend naar de inleider, je adem inhouden om nadien je adem los te gooien, zodat je weer op adem komt. De kontaktmorgen is voor alle leeftijden en een ontmoetingsplaats voor alle leden. Gun jezelf de tijd om op adem te komen. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel: Op maandag 17 februari 1997 spreekuur in het Servicepunt van de gemeente in de Openbare Bibliotheek: Wethouder A. van Gils: 15.30 uur tot 16.15 uur Wethouder R. Hora: 16.15 uur tot 17.00 uur In Oisterwijk Op dinsdag 18 februari 1997 spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y. Kortmann 11.00 uur tot 12.00 uur Wethouder A. van Gils; wethouder R. Rak- horst; wethouder R. Hora; wethouder W. van Roessel alle van 11.00 uur tot 12.00 u’tr nt, of dat u eigenaar bent. Op die beschikking staat wat de waarde is van uw pand op de waar- depeildatum 1 januari 1995. En in Moergestel? Voor de panden in de voormalige gemeente Moergestel is de waarde vastgesteld naar een andere waardepeildatum, namelijk 1 januari 1994. Dit is een overgangsmaatregel, omdat in de jaren 1995 en 1996 niet alle onroerende za ken in het hele land getaxeerd konden worden. Niet mee eens? De waarde die op de beschikking staat, komt in de komende jaren (1997 tot en met 2000) terug op verschillende aanslagbiljetten. Maar als u het niet met de waardebepaling eens bent, dan kunt u slechts één keer bezwaar maken en dat is tegen de beschikking die deze maand in uw brievenbus valt. Dat kan binnen 6 weken na dagtekening van de beschikking. Op die beschikking staat precies hoe u bezwaar kunt maken als u dat wilt doen. U moet natuurlijk uw bezwaar motiveren: aangeven waarom u het niet met de vastgestelde waarde eens bent. Bij de gemeente kunt u om een taxatieverslag van uw pand vragen. Wordt uw bezwaar niet toegewezen, dan kunt u tegen die beslissing in beroep bij de Belastingkamer van het gerechts hof. Voor de behandeling van dat beroeps schrift moet u griffierechten betalen. Andere instanties De gemeente stuurt de gegevens van uw pand naar de belastingdienst en naar het waterschap. Zij gebruiken dus gemeentelijke gegevens voor hun eigen belastingen. De belastingdienst ge bruikt bijvoorbeeld de waarde van eigen-wo- ningen voor controle van uw aangifte voor het huurwaardeforfait en gebruikt de waarde ook in verband met de vermogensbelasting. Het waterschap gebruikt die gegeven voor de heffing van de waterschapsomslag van ge bouwde onroerende zaken. Volgende week: de meest gestelde vragen en antwoorden over de Wet WOZ. Voor een deel van het centrumgebied van de kern Oisterwijk geldt een parkeerverbodszo ne. Binnen die zone mag slechts geparkeerd worden in parkeervakken. Zodra u van buiten dat gebied de parkeerverbodszone binnenrijdt, dan ziet u op het wegdek een wegmarkering met gele strepen dwars over het wegdek. Voor u betekent dat, dat er in het gebied waarin u zich dan bevindt, slechts geparkeerd mag wor den in parkeervakken. Buiten die vakken par keren is verboden. Daar loopt u de kans om een bon achter uw ruitenwisser aan te treffen. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 4 februari 1997 onder meer de volgende besluiten genomen: Diversen - Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld grond te verkopen aan Merode B.V - Een lokaal in de voormalige school De Stijg beugel aan de Spoorlaan wordt tijdelijk ver huurd aan Restaurant ’De Swaen’. - Het college heeft opdracht gegeven om amb telijk binnen een aantal concept-richtlijnen gesprekken te gaan voeren met de organisato ren van het Parelfestival. - Aan BRO Adviseurs is opdracht verleend voor het opstellen van een stedebouwkundige bijstelling van Pannenschuur IV - Het college heeft besloten in principe mede werking te verlenen aan de bestemmingsplan- wijziging voor het perceel Spoorlaan 50c. - Het college heeft uit het fonds stads- en dorpsvernieuwing een voorlopige bijdrage toe gekend aan de Joanneskerk en aan M. Schef fers voor Kerkhovensestraat 100-102. - Het college heeft ingestemd met de kermis- verpachting voor Moergestel voor 1997, 1998 en 1999, zoals het college van de voormalige gemeente Moergestel had besloten. - MDZ-Milieu heeft opdracht gekregen voor het onderzoek naar de hergebruikmogelijkhe- den van het gronddepot Tilburgseweg. - Het college heeft sloopvergunning onder voorwaarden verleend voor de sloop van de aanbouw bij de Kerkhovense molen aan Lang- vennen-Oost 120 in Oisterwijk. - Het college heeft algemene uitgangspunten vastgesteld voor oplevering van werken en op leveringen. Het college wil in deze waken voor te starre richtlijnen. Deze maand valt ook bij u de zogenoemde WOZ-beschikking in de brievenbus. In de ko mende weken kunt u over de Wet waardering onroerende zaken meer lezen. In de komende weken komen de meest gestelde vragen en ant woorden over de Onroerend zaakbelasting aan bod. Deze week beginnen we met de algemene informatie. Eenvoudig en efficiënt Met de komst van de Wet waardering onroe rende zaken (WOZ) is er nu een wet die de waarde van onroerende zaken eenvoudiger en meer efficiënt kan vaststellen. De waarde van de onroerende zaak is in het kader van de Wet WOZ vastgesteld en die wordt schriftelijk, door middel van een beschikking aan u ge meld. De waarde zal met ingang van 1 januari 1997 vier jaar blijven gelden. Als de marktwaarde in die jaren stijgt of daalt, dan heeft dat dus geen invloed op de WOZ-waarde. Als u ingrijpend verbouwt, dan krijgt u wel een nieuwe beschik king. Ook als uw pand gedeeltelijk wordt afge broken, krijgt u natuurlijk een nieuwe beschik king. De informatie in dit artikel is zorgvuldig samengesteld, maar u kunt er geen rechten aan ontlenen. Met eventuele vragen over de On roerend zaak-belastingen kunt u terecht bij de afdeling Beheer van de gemeente: de heer Linkels (tel. 013 - 62 913 19) of mevrouw Pe ters (tel. 013-52 912 68). Wie krijgt een beschikking? Bent u belanghebbende, dan krijgt u automa tisch een WOZ-beschikking. Het kan zijn om dat u in dat pand woont, er een bedrijf uitoefe- geval het juiste adres. Hij kan u precies vertellen welke soorten beleggingen er zijn en welke kansen en risico’s daarbij horen. Samen komt u tot een plan renteloos ligt te slapen, werk gaat. Wie is deze lachende jongedame? We kunnen nog steeds foto's gebruiken voor deze rubriek. Doe ze in een envelop (met daarin 'n aan uzelf geadresseerde en gefrankeerde envelop) en stop die in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkse- weg43. U krijgt uw foto's dan zo snel mo gelijk terug! U wilt over uw financiële reserves een zo hoog mo gelijk rendement, met een zo laag mogelijk risico. U denkt daarbij aan aandelen, of misschien wel aan opties. Maar hoe gaat u het aanpakken? De financieel adviseur van de Rabobank is in dit

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5