UIT DE OPTOCHT... Ml Zoek je een goede bijverdienste van meer dan f 200,- per maand? t Aphrodite El 71 Schoolstraat I Wkk welke y boeken keb iy ket vneeff yefwmUF Interesse? Bel dan 0499-363185 en geef je op als kandidaat! Driebandenkampioen Peter van Kerkoerle Lfwt je ftew koren in ^e ft/edertan^fe KWerjnry. Voorstellingen toneelvereniging ’Ons Vermaak’ dit jaar in Diessen en Haghorst Stichting Perspektief Oisterwijk (SPO) H.S.V. ’De Rietvoorn’ Huidverzorgingsinstituut De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen We wensen jullie veel plezier met het vissen en hopelijk tot ziens! Bestuur HSV ’De Rietvoorn Brillen Contact lenzen Vragen? Wilt u een advertentie plaatsen? Bel: Laura van de Westerlaken 521 9223 of Carine Gerlach 513 2595. Afgelopen zondag stond bij ’De Klaore’ de ont knoping op het programma van het drieban- dentoernooi. Na de eerste en tweede ronde bleven er nog 4 personen over, te weten: Martin van den Aker, Ad van de Wiel, Tini Derksen en Peter van Kerkoerle. De eerste halve finale tussen Martin van den Aker en Ad van de Wiel werd in slechts 33 beurten beëindigd (25 caramboles). Aanvanke lijk leek Ad van de Wiel sterker, maar na met 5-0 te hebben voorgestaan moest hij toch zijn meerdere erkennen in Martin van den Aker. De tweede halve finale zou volgens velen een makkie worden voor Tini Derksen, doch bijna de hele partij was het Peter van Kerkoerle die een voorsprong had. Dit tot dan de 44e beurt waarin Tini Derksen een voorsprong nam en in de 47e beurt leidde met 23-21. Peter van Kerkoerle liet echter zien dat hij een vechters- mentaliteit heeft en besloot met een serie van 4 Elk jaar verschijnen er honderden nieuwe kin derboeken. Sommige zijn saai, andere wel aar dig, en gelukkig zijn er ook altijd een stuk of vijf, zes, die met kop en schouders boven de rest uitsteken. Bij deze ben je uitgenodigd die boeken op te sporen en in het zonnetje te zet ten. Je moet daarvoor twee plezierige dingen doen: deelnemen aan de Nederlandse Kinder- Toneelvereniging ’Ons Vermaak’ is een dyna mische vereniging, dat is de afgelopen jaren al vaak gebleken. Ook dit jaar verrast de toneel vereniging weer en wel door op twee locaties haar jaarlijks toneelstuk op te voeren. Natuurlijk vindt traditiegetrouw een opvoe ring plaats op de oude vertrouwde thuisbasis van ’Ons Vermaak’, nl. zaal D’n Horst in Hag horst. Tevens slaat ’Ons Vermaak’ in 1997 haar ten ten op in de toneelvoorziening die Diessen rijk is, nl. de theaterzaal van Ontmoetingscentrum Hercules. Het toneelstuk van dit jaar is een blijspel in drie bedrijven, geschreven door Jan van Blok land met als titel: ’Zet maar op de rekening’. Onder regie van speler-regisseur Sjef Schuur- kens wordt door tien leden van ’Ons Vermaak’ gewerkt aan een verrassend stuk, spelend in voor vele mensen zeer herkenbare omgeving die herinneringen en verlangens oproept naar voorbije, en toekomstige zonnige tijden. De generale repetitie is op woensdag 19 februa ri in Hercules om 20.00 uur. Voor het bijwo nen van deze voorstelling worden uitgenodigd de leden van de KBO en alle andere ’ouderen’. De eerste opvoering is op vrijdag 21 februari in Hercules om 20.00 uur. De tweede opvoering is op zondag 23 februa ri om 20.00 uur in zaal D’n Horst. Komt allen kijken en u vermaken met het spel van Hanny van de Wiel, Harry Loonen, Frans van den Boer, Marja Donkers, Maria Verhoe ven, Wilma Paulissen, Frans van Gestel, Sjef Schuurkens, Rietje Rooyakkers en Bets de Kroon. Gesouffleerd door Corrie Donkers en Ton La- vrijssen dragen zij zorg voor een avondje gega randeerd toneelplezier. niet te laten: een lidmaatschap kost voor 1 jaar 12,50, wil je een dagkaart dan kost die 5,- en een weekkaart 12,50. Ben je ouder dan 14 jaar dan moet je een visakte aanschaffen, die je 16,50 extra kost. Wil je lid worden neem dan even contact op met Bart Klijssen of Tamara van Batenburg. Haar adres is Kriekenakker 12, tel. 513 1902, het liefst op donderdagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Je bent er dan van verzekerd dat je een jaar lang zonder problemen kunt vissen. Wil je liever een dag- of weekvergunning dan kun je terecht bij Café ’De Klaore’ op het Root ven, alle dagen behalve donderdag want dan zijn ze gesloten. in de 48e beurt deze partij. Finale tussen Martin van den Aker en Peter van Kerkoerle Iedereen gaf in deze finale Martin van den Aker de beste kansen (behalve zijn broer Christ) omdat hij tot dan een gemiddelde had gespeeld van 0,75. De partij was ongemeen spannend waarin beide spelers om beurten de leiding namen. Maar ook nu was Peter van Kerkoerle in de eindsprint de beste (10 caram boles in 9 beurten) en beëindigde de partij in 43 beurten met 25 tegen 21. Een terechte win naar. Hierna volgde de prijsuitreiking waarbij we hartelijk dank zeggen aan Bart Klomp voor het beschikbaar stellen van de bekers. Helaas moest ikzelf met de rode lantaarn afscheid ne men van dit toernooi. Al met al was het een leuke middag waarbij de gasten weren getrakteerd op een lekkere hap van Slagerij van Zon. In spreek de hoop uit dat iedereen volgend jaar weer mee doet en vooral de jeugd roep ik op om zich in te schrijven. In ieder geval tot vol gend jaar! Jac van Riel Activiteitenplan 1997 Leden van Recroo en Horeca, waarvan de voor zitters vertegenwoordigd zijn in SPO, hebben het afgelopen jaar enkele keren gesproken over welke activiteiten zij voor 1997 gerealiseerd zouden willen zien. Een werkgroep heeft die ideeën verder uitgewerkt. Dat heeft geresul teerd in een activiteitenplan voor 1997. Het plan is door de besturen van SPO en VW en thousiast ontvangen. Tijdens een presentatie van de plannen bij Rasa Senag hebben de deel nemers besloten een promotiepot te creëren om de plannen te financieren. Intussen is daar over ook contact geweest met het VOW be stuur en Ondernemend Moergestel. Ook zij hebben positief gereageerd. De plannen zijn intussen aan het College van B W gepresen teerd. Binnen enkele weken vindt overleg plaats tussen SPO en de verantwoordelijke wethouders. Promotiegids en Informatiegids De eerste activiteit is het uitbrengen van een wervende full-colour promotiegids voor de potentiële dag- en verblijfsrecreant en een zwart/wit informatiegids, waarin meer gede tailleerde informatie kan worden opgezocht wanneer de gasten eenmaal in Oisterwijk zijn. De beide gidsen vervangen de huidige vakan tiegids. De promotiegids zal uit 5 onderdelen bestaan - sport, recreatie: vooral wandelen en fietsen - uitgaan, gastronomie - winkelen - cultuur - accommodaties In het algemene gedeelte wordt aandacht be steed aan Oisterwijk/Moergestel als ideaal rust punt in een mooie omgeving. Oisterwijk met bossen en vennen, Moergestel meer landelijk. Ideaal om te fietsen en te wandelen. Oisterwijk met een meer stadse uitstraling en Moergestel als sfeervol Brabants dorp versterken elkaar. De gemeente is centraal gelegen tussen 3 grote steden met uitgaansmogelijkheden, musea, theaters, bioscopen en diverse attractieparken. Achterin het magazine worden verblijfsaccom- modaties opgesomd, zoals in de huidige Vakan tiegids. In de Informatiegids wordt alfabetisch alles weergegeven wat toeristisch interessant is in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Daar naast worden ook branchevermeldingen ver werkt, bijvoorbeeld: winkels, hotels, restau rants. Ondernemers kunnen in de gids adver teren. Andere projecten voor 1997 zijn de heemkun- dewandeling door het centrum, de evenemen tenkalender en een fietspromotiepakket. Wij houden u op de hoogte. jury en... kinderboeken lezen! Wij zijn benieuwd wie de drie winnaars van de Kinderjury worden. Maar ook jij kan in de prijzen vallen. Er wor den twaalf koffers verloot: vier per leeftijds groep. In elk daarvan zitten tien boeken die in eerdere jaren door de Nederlandse Kinderjury zijn bekroond. En verder zijn er weer honderd boekenbonnen van 25 gulden te winnen. Als je een deelnameformulier haalt bij de bi bliotheek krijg je bovendien: een jurylidpas- je. Leuk om aan iedereen te laten zien dat je lid bent van de Nederlandse Kinderjury. Maar dat niet alleen: via het unieke nummer op het pasje nemen alle Kinderjuryleden deel aan een verloting. In mei worden de winnende nummers bekend gemaakt. Het is dus belang rijk dat je dit jurylidpasje goed bewaart! Kom snel naar de bibliotheek voor een deelna meformulier! Aan alle jeugdige vissers van Moergestel Het doet ons als bestuur van Hengelsportvere- niging ’De Rietvoorn’ iedere keer weer een ge noegen om te zien dat er aan de Reusel zoveel gevist wordt door de Moergestelse jeugd. Wat ons echter opvalt is dat de meeste van deze jeugdige vissers geen lid zijn van een of andere hengelsportvereniging. Sinds 1 januari 1997 is ’de vrije hengel’ afge schaft, dat wil zeggen dat als je ergens vist je aangesloten moet zijn bij een hengelsport vereniging. Ben je niet ergens aangesloten dan vis je ’zwart’ en riskeer je een behoorlijke boe te. Wil je dit graag voorkomen dan kun je in Moergestel lid worden van onze vereniging. Je mag dan ook op verschillende andere wateren dan de Reusel vissen. Voor de prijs hoef je het De Lind 35a Oisterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond zie elders in deze krant Si Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Extra: GRATIS krant en tijdschrift; ZOMER- EN WINTERVERGOEDING En dat alles voor ca. een uur bezorgen ’s-ochtends vóór 07.00 uur, 6 x p.w. Het Brabants Dagblad is op zoek naar een bezorger in de omgeving: Pr. BEATRIXSTRAAT, Pr. CHRISTINASTRAAT, Pr. MARGRIETSTRAAT, Pr. IRENESTRAAT, KERKSTRAAT, KORENSTRAAT, ROOTVEN en SCHOOLSTRAAT. 1 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 p ^5 lïï Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) WOENSDAG 12 FEBRUAR11997 - 21e Jaargang - Nr. 942 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Ij |-li lidwarrnrriinricincti+i n i+ ld

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1