22 Jaar carnaval met de Böllekes Audacia Jeugd Sungai Kalimantan een exotisch avontuur Op maandag en dinsdag is onze bank open van 9.00 tot 12.00 uur Rabobank Moergestel 'n knipoog Muziek met Avonturenpark Hellendoorn investeert het meest! De Merel 130 Wanneer er één vogel is, die iedereen kent, dan is dat de Merel. In de tuin, het park, het plant soen, overal is deze vogel veelvuldig aan te tref fen. Oorspronkelijk was deze vogel een echte bosvogel, die de bossen zelden verliet en klei ner, schuwer was. Het verschil tussen het mannetje en het vrouw tje is duidelijk te zien. De man is zwart en heeft een gele snavel. De vrouw is gevlekt bruin. Het jong heeft meer vlekken en is rossiger. Het aantal Merels neemt toe, vooral in tuinen. Waarschijnlijk omdat daar in de winter vol doende voedsel en schuilgelegenheid zijn. Merels eten veel bessen en andere zachte de indonesische cultuur als uitgangspunt voor een park-attractie gekozen. Zo zullen Kopala’s (welkomstbeelden), Maha Meru’s (balinese tempeltjes), een Stupa van de Boraobadur en vele andere zaken te zien zijn. Bovendien va ren de boten door een dertig meter lange tun nel met veel rook en mist die in de stijl van de Goa Gujah, de olifantsgrot op Bali, gepresen teerd wordt. De capaciteit van de Sungai (spreek: Sunai) Kalimantan zal 1400 personen per uur bedra gen. Per seconde wordt 4,5 kubieke meter wa ter verplaatst. De rivier heeft een lengte van een halve kilometer. De investering is 10 mil joen. De Sungai Kalimantan zal op 28 maart 1997, als het park opent, operationeel zijn. minckx. De maker van ”t schonste plaotje’ ont vangt een mooie prijs, die door Foto Vla- minckx beschikbaar is gesteld. En nou lust ik ’n borrel Dat zou je zeggen na het lezen van dit hele ver haal. Nou, ook daar hebben de Böllekes aan gedacht. Speciaal voor de 22e carnaval komen de Böllekes met hun Böllekes-Nat op de markt. Een speciale kruidendrank die in koude tijden warmte brengt. Loopneuzen, wintertenen, buikloop, alles lijkt te genezen na het drinken van Böllekes-Nat 1997. Voor slechts 5 piek, voel je je niet meer ziek. De handige flesjes, voorzien van een koordje, zijn uitsluitend ver krijgbaar bij de Böllekes. Last but not least.... Het zal ongetwijfeld wel weer koud zijn tijdens de carnavalsdagen. Als je nou ook eens wilt beleven hoe je carnaval viert in je korte broek, dan bieden de Böllekes daarvoor ook een mo gelijkheid. Op 23 augustus organiseren we op nieuw rondom het natuurtheater het Böllekes- Zomer-Camaval. Dat lijkt nog ver weg, maar om er zeker van te zijn dat u dit feest kunt be zoeken, moet u niet te lang twijfelen. De belangstelling voor de toegangskaarten is enorm groot. De kaarten zijn beperkt ver krijgbaar en alleen in de voorverkoop! Dat betekent dat u snel kaarten moet halen bij Riny Couwenberg, Lavendel 22 in Oisterwijk (elke werkdag tussen 18.00 uur en 20.00 uur) of een dezer dagen bij een van de Böllekes besteld. Carnaval 1997 betekent voor de Böllekes een camavalsverjaardag. Het getal 11, het gek kengetal, is onlosmakelijk verbonden met carnaval. De Böllekes, met hun 2 x 11 jaar, zijn inmiddels ook een niet meer weg te den ken element van carnaval. Altijd en overal aanwezig en altijd op zoek naar nieuwe initiatieven om in samenwerking met alle Oisterwijkers het carnaval levendig te hou den. We laten ons programma even de revue passeren. Vrijdag begint het circus. Om 20.15 uur ver trekt onze speciale Böllekes-bus bij ’t Oude Nest en beginnen we onze tournee bij de Kin- kenduut. Daarna gaan we naar De VIPKUS in Tilburg (Korenbeurs); de Zaandkruiers in Ber- kel-Enschot (Boerderij Denissen) en Dinges in Moergestel (De Klaore). Saomen maoke we ’t! Dat was enkele jaren geleden het camavalsmotto. Als geen ander thema is deze kreet steeds weer van toepas sing. Om dit te ondersteunen zullen de Böl lekes op zaterdag a.s. de karavaan van stads prins Gerard I door Döllekesgat begeleiden. Dit is het begin van een estafette. De vol gende dagen nemen andere camavalsorkes- ten het stokje over zodat onze stadsprins overal waardig op bezoek kan komen. Dus zaterdag volgen de Böllekes het programma van de SOK. Zondag gaan we eerst met onze vrienden en kennissen lekker ontbijten. (Let op Böllekes- fans: Als je nog aan wilt schuiven, moet je van daag nog bellen!’s Middags zal in de optocht blijken dat we weliswaar 22 jaar ouder zijn, maar niet echt wijzer. Sterker nog, het wordt hoe langer hoe gekker! Al 22 jaar een ’bend zonder vent’, maar nu? Hier s een kans om ”t schonste plaotje’ te schieten van de Böllekes Maandag is de absolute favoriet bij de Bölle kes. ’s Middags gaan we met onze kinderen op pad en brengen we onze felicitaties aan de Zilveren Kinkenduut. ’s Avonds staat onze geweldige bus-toer weer op het programma. Opnieuw gaan we met een grote groep carnavalsvierders door de regio. We gaan op pad met twee grote touringcars. Dat betekent dat we met zo’n 100 man op stap gaan. Als je mee wilt, reserveer dan snel een plaats in de bus! Bel 5217328! Aarzel niet, de kans dat de bussen vol zijn is groter dan je denkt. Vol is vol!! Dinsdag ontvangen we in ’t Oude Nest vanaf 14.00 uur weer zeer veel carnavalsorkesten uit Döllekesgat en de verre omgeving. Bekende en onbekende namen, verrassende orkesten. Veel, enorm veel muziek in de tent. Het Oude Nest zal schudden op haar grondvesten. Het Bolle- kes-Blaosspektaokel is een geliefd evenement. Blaaskapellen vragen al ver voor carnaval om een plek in het programma. Op twee podia zul len ze laten zien en horen wat ze nog kunnen op deze laatste carnavalsdag. Carnaval 1997 wordt afgesloten met een dweiltocht door Döllekesgat. Alle dwèlen worden rond 21.00 uur verwacht in ’t Meu- lentje, om daarna richting centrum af te zak ken. Fotowedstrijd Zoals je ziet zijn de Böllekes overal. Gelegen heid genoeg om ons op de foto te zetten. Alle dollen en dollinnen worden uitgedaagd om De Böllekes op de foto te zetten en mee te doen aan de gratis fotowedstrijd. Iedereen kan mee doen. Stuur een foto van de Böllekes (brief- kaartformaat) voor 1 maart a.s. in bij Foto Vla- met Johan van Oosterhoud Zaterdag 1 februari werden alle jeugd-wedstrij- den door de voetbalbond afgelast. Voor zaterdag 8 februari zijn er geen jeugdwed strijden vastgesteld vanwege de carnaval. Zaaltraining voor de F-pupillen Op woensdag 5 februari is er weer zaaltraining voor de F-pupillen voor de F3 en de F4 en de jongens die alleen nog maar meetrainen van 14.00 uur tot 15.00 uur. Voor de F1 en F2 is de training van 15.15 uur tot 16.15 uur. In de week van carnaval slaan wij een weekje over met de zaaltraining. Dus woensdag 12 februari geen zaaltraining. 8 februari 1997 van 14.30 uur tot 18.30 uur: Carnaval bij Audacia Alaaf Alaaf De hele middag Disco met John Steijger. Dat wordt gezellig! Lekker carnavallen in de kan tine van Audacia. Laat je stem horen bij de karaoke-wedstrijd, waarbij een mooie prijs is te winnen. Om 16.30 uur komen de Dorstvlegels met de blaaskapel Dinges. Alle pupillen met broers, zussen en ouders zijn van harte welkom. Zoals altijd is er ook de loterij. Dus kortom al les is aanwezig om er een heel gezellige mid dag van te maken. Lekker hossen en op naar de polonaise. AlaafAlaaf vruchten. Op de camping zag ik dat een Merel zich te goed deed aan de bessen van een krente- boompje. Ook wormen versmaadt hij bepaald niet. Ik heb eens bij het nest met jonge Merel- tjes zo’n voedsel-zoek-actie geobserveerd. Het is niet van pik, wormpje, ik het je en vlug mee nemen naar het nest om de jongen te voeren. Nee, de Merel neemt er de tijd voor en is vaak langdurig bezig om zo’n snavel vol te proppen met wormpjes om pas dan naar het nest te vlie gen. De Merel begint in februari te zingen, soms nog eerder. Hij blijft de zang volhouden tot juli, meestal vanuit een hoge zangpost, zoals een boom, televisie-antenne, schoorsteen. Zijn zang is mooi, helder en krachtig en lijkt wel wat op het liedje van de Zanglijster. De Ekster weet precies vanuit zijn hoge uit kijkpost de Merelnesten te vinden. Vaak rooft hij de eieren en de jongen. Hij trekt zich niets aan van de alarmkreten van de Merelouders. Zittende in een becak (fiets-taxi) geniet Hans van den Berg alvast van de indonesische sfeer die de Sungai Kalimantan straks zal kenmer ken. Bedrijvigheid alom in Avonturenpark Hellen doorn. Met man en macht wordt er gewerkt aan de nieuwe attractie met de prikkelende naam: de Sungai Kalimantan. Algemeen directeur Hans van den Berg: ’De Sungai Kalimantan is een rafting river. De be zoekers nemen plaats in een ronde rubberen boot en beginnen vervolgens aan hun tocht van ruim een halve kilometer over een woest kol kende rivier door een Indonesisch ingericht landschap.’ De laatste jaren is wereldwijd met dit soort waterattracties veel ervaring opgedaan zodat volgens Van den Berg er met recht sprake is van een nieuw soort avontuur. Door middel van ingebouwde waterversnellingen en rem mingen wordt bereikt dat de boten veel tollen de bewegingen maken. Daarnaast mag de thematisering als heel bij zonder worden gekenmerkt. Nooit eerder werd een feestje. Al onze medewerkers wensen u dan ook veel plezier en jolijt deze dagen. Alaaaaf! Nog even en alle carnavalvierders gaan voor de zoveelste keer compleet uit hun dak. Het kostuum mag de kast weer uit en de polonaise wordt weer ingezet. Ook de Rabobank houdt wel van i 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 5 FEBRUAR11997 PAGINA 7 In onze rubriek ’Wie ben ik?’ van deze week ziet u André Ligtvoet uit de Burg. Maeyer- straat.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7