Moergestelr e Oisterwijk 9det in Moergestel meest gewaardeerde weekjiïad. Öi ster wijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk IMfC Oisterwijk, 28 januari 1997 Mede namens mijn echtgenote en kinderen dank ik u daarvoor hartelijk. Burgemeester drs. Y.C.ThJ. Kortmann gemeente ONTWERP-BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER PUBLICATIE Mijn benoeming per 1 januari 1997 tot eerste burgemeester van de nieuwe gemeente Oisterwijk en het vertrouwen wat ik daarmee gekregen heb, beschouw ik als een bijzondere eer én voorrecht. In die benoeming zie ik als een belangrijke taak de integratie van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk met behoud van ieders zo specifieke eigenheid. De vele felicitaties, waaronder die van u, bij die benoeming tot burgemeester van het nieuwe Oisterwijk, maar evenzeer of eigenlijk nog meer Dé Parel van Brabant, zijn een extra stimulans om met veel plezier en enthousiasme aan de slag te gaan. BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER (GEDEELTELIJK INTREKKEN VERGUNNING) WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING ARTIKEL 18A VAN DE WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING BOUWVERGUNNINGEN MELDINGEN MOÉRGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 FEBRUAR11997 PAGINA 15 941-5 941-2 941-6 941-7 w. Oisterwijk, 31 januari 1997, de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann besluiten: over te gaan tot het nemen van de volgende verkeersmaatregel welke geldt op zondag 9 februari 1997 van 12.00 uur tot 17.00 uur: Oisterwijk, 31 januari 1997 Burgemeester en Wethouders van Oisterwijk Hoofd afdeling Vrom Oisterwijk, 5 februari 1997 de burgemeester van Oisterwijk drs. Y.C.Th.J. Kortmann gemeente KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - de heer G. Denissen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een var kensbedrijf aan Broekzijde 5 te Moergestel. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerp beschikking opgesteld. De aanvraag en de ontwerpbeschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 10 februari 1997 geduren de vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefoni sche afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzage termijn van vier weken kan iedereen bij het college van burgemeester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp-beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerpbeschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wel schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerpbeschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzagetermijn wor den verzoéht. 941-3 Het college van Burgemeester en wethouders maakt bekend te overwegen de Molenstraat te Moergestel af te sluiten voor doorgaand verkeer. Een situatieschets alsmede overige stukken liggen met ingang van donderdag 6 februari 1997 voor een ieder gedurende vier weken ter inzage op het gemeentekantoor, De Lind 44, afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke en Economische Zaken alsmede op het servicepunt van de gemeente in de Openbare Bibliotheek te Moergestel, Schoolstraat 37 en in de Openbare Bibliotheek te Oisterwijk, Distelstraat 1. Indien u het niet eens bent met het afsluiten van de Molenstraat en meent hierdoor rechtstreeks in uw belangen te worden getroffen, kunt u gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, uw zienswijze kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 10101, 5060 GA te Oisterwijk. Naar aanleiding hiervan zal de uiteindelijke besluitvorming plaatsvinden. Kennisgeving Algemene wet bestuursrecht Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken beschikken meestal over een vergunning op grond van de Wet milieubeheer. Het bevoegd gezag kan op eigen initiatief, op verzoek van derden of op verzoek van de vergunninghouder, een vergunning op grond van de Wet milieubeheer intrekken, mits het belang van het milieu zich daartegen niet verzet. De procedure voor het intrekken van een milieuvergunning bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de intrekking en vervolgens het nemen van het definitieve besluit. Beschikking Burgemeester en wethouders zijn van plan om de volgende vergunning gedeeltelijk in te trekken: J. Burgers Aard inrichting: rundvee- en vleesvarkensbedrijf Adres inrichting: Klein Locht 5, Moergestel Datum vergunning: 11 november 1993 Inhoud en reden van de beschikking De ammoniakrechten worden verplaatst. De beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 10 februari 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepsschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien -als er sprake is van een spoedeisend belang- een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. 941-4 Burgemeester en Wethouders van Oisterwijk maken op grond van het bepaalde in artikel 8.41 van de Wet milieu beheer bekend dat zij de volgende meldingen hebben ontvangen voor niet-vergunningplichtige inrichtingen. Besluit mestbassins - W. Claassen, Rosepdreef 13, 5062 TB Oisterwijk Besluit opslag propaan MTS. Claassen, Rosepdreef 13, 5062 TB Oisterwijk Besluit scholen en opleidingsinstituten - GTI-RPOC Oisterwijk, Boxtelsebaan 66, 5061 VE Oisterwijk Burgemeester en Wethouders van Oisterwijk: gezien het verzoek van C.V. Pierewaaiers, gedateerd 29 oktober en ingekomen 29 oktober 1996, tot het nemen van een tijdelijke verkeersmaatregel in verband met een op zondag 9 februari 1997 te organiseren carnavalsop tocht, kern Moergestel; overwegende, dat het in het belang van de verkeersveiligheid noodzakelijk is dat een tijdelijke verkeersmaatregel wordt getroffen; gelet op de bepalingen van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens en de Wet Algemene Bepalingen inzake het wegverkeer; Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in te stemmen met de melding tot het: - uitbreiden van de woning aan de Rozemarijn 51. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 10 februari 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeen tekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Afsluiting van de volgende wegen: - Schoolstraat; - Korenstraat; - Krijtestraat; - Rootven; - Raadhuisstraat tot aan de hoek Kloosterlaan. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/melding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 5 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: Oisterwijk - het uitbreiden van de woning aan de Dieze 11; - het plaatsen van een overkapping aan de Patrijslaan 6; - het vergroten van de woning aan de Kleine Hei 6; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Hertoginnelaan 2; - het bouwen van een berging aan de Burg, van Beckhovenstraat 23; - het bouwen van een woning aan de Burg. Funklaan (kavel 33); - het vergroten van een tuinkamer/afdak aan de Deken Swaensstraat 4. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling VROM, mevr. S. Meijer, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrecht bank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110.4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indie nen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: Oisterwijk: - het plaatsen van een buitenschil tegen de voorgevel en zijgevels van het pand aan de Beneluxstraat 12; - het renoveren van het strand- en recreatiebad Staalbergven aan de Vennelaan 8; - het plaatsen van diverse lichtreclame-ornamenten alsmede gedeeltelijk een nieuwe dakrand aan het bedrijfspand Bedrijf sweg 17; - het bouwen van een woning en een onoverdekt zwembad aan de Bosweg 158; - het vernieuwen van het tuincentrum (Boerenbond) aan de Almystraat 4; het uitbreiden van de woning aan de Durendaaldreef 23; - het plaatsen van een dubbele carwash met machineruimte aan de Industrielaan 5. Moergestel: - het bouwen van een berging aan de Past, de Louwstraat 7; -het bouwen van een hobbyruimte/berging aan de Herengoedstraat 2a; ■het inpandig veranderen van een garage in een eetkamer/bijkeuken en het bouwen van een berging aan de Burg. Ter Veerstraat 35. 9414

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 15