Hakkuhbar de Klaore presenteert met carnaval: MN KLAORE TAOL Verse wijtingfilet Pieter Smit Zure haring I FOTOGRAFIE a.s. Vrijdag op de weekmarkt... Aswoensdag Visdag!!! Zonder goeje schilder is erók gin houwen aon...! ^/l I "The ultimate hak experience" ’s-Morgens staan wij op het St. Jansplein met warme vis, verse vis, enz. enz. Vrijdag: Inblaosavond (zie wijer in deze flyer) Zaterdag: Hakke en Zaoge m.m.v. de succesformatie Chrisje Lownaise en Mental Tinus Zondag: Gin houwe mir aon party m.m.v. Two Brothers achter the fourth taps Maandag: Dweilen onder het motto: "Een hak onder een ander dak" Dinsdag: Nog één keer uitje dak in je gabberpak. Wintersport op en met ’De Vennen’!! probeer het via het a 'Ei of per telefoon (013) - 513 12 82 500 gram van 8.50 nu voor slechts Jan van de Wiel. in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 in Moergestel Vanuit Moergestel contact nodig met de gemeente? emmertje 8 stuks) slechts Deze aanbiedingen zijn geldig bij onze wagen op de markt en in de winkel. Oisterwijk elke maandag van 18.00 tot 20.00 uur elke dinsdag van 10.00 tot 12.30 uur elke vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur -- Een barre Elfstedentocht, dat is de droom van iedere schaat ser. Zoals die van 1963. Alle weerprofeten ten spijt, de een zag eikeltjes vallen, de ander ooievaars op 1 been. En wat kregen we Niets dan flut win ters. Zullen we voor alternatie ve lange-afstandstochten voor taan altijd moeten uitwijken naar Finland of Oostenrijk Schaatsers zijn net koeien die het voorjaar ruiken. Ze willen eruit, een zijn met de natuur. De Elfstedentocht rijden. Maar wat gebeurde er eind 1996? Vanaf 21 de cember sloeg koning winter hard toe. In 2 we ken tijd lag er een ijsvloer om u tegen te zeg gen. Het Elfstedenvirus nam bezit van menig schaatser. Hier in het Brabantse beginnen we wat rustiger. Na een paar nachten matige vorst zijn we al blij als we op het Brandven wat rond jes kunnen schaatsen. Hartstikke leuk en bo vendien heel veilig. Schaatsclub “De Vennen” was in z’n nopjes, in de kerstvacantie natuur ijs, het kon niet mooier. Alle draaiboeken kwa men weer te voorschijn om in zo’z kort moge lijke tijd zoveel mogelijk activiteiten te kun nen organiseren. Laat ik ze achtereenvolgens maar eens noemen. De landijsbaan bij d’n Donk Het parkeerterrein bij d’n Donk werd door le den van de schaatsclub in een perfecte schaats- vloer veranderd. Heel veel kleine kinderen hebben er weken van genoten. Een aantal ke ren werd er ‘s-avonds geveegd en opnieuw be neveld, zodat er de volgende dag weer een uit stekende ijsvloer lag. Toertocht 1996 Het laatste weekend van december stond in het teken van de familietoertocht op ‘t Groot Kolk- ven. De ijsdikte was in orde dankzij enkele nachten strenge- tot zeer strege vorst. De uit gezette baan was van een uitstekende kwaliteit en werd goed onderhouden door leden van schaatsclub “De Vennen”. Van heinde en verre kwamen mensen, vooral veel ouders met kin deren, hier hun schaatskilometers maken. Dui zenden liefhebbers van deze sport hebben ge noten van deze unieke lokatie en kregen na ‘t volbrengen van de tocht een heuse medaille. Helaas begaf de veegmachine het begin janua ri, waardoor de ijsbaan zienderogen verslech terde. “De Vennen zou “De Vennen” niet zijn om hier niets aan te doen. Op 9 en 10 januari werd er opnieuw een mooie ijsbaan langs de afgetrapte baan aan gelegd. De tocht der tochten De dag 4 januari 1997 zal bij velen als onverge telijk de geschiedenis ingaan. De tocht der tochten kwam er. Een Elfstedentocht in eigen land kan dus toch nog. Friesland stond weer op z’n kop. Een reclame voor de schaatssport. Renners van “De Vennen” kunnen ook barre omstandigheden trotseren. Ook in Moergestel kunnen ze weliswaar een kleine, elfsteden tocht organiseren. In samenwerking met de Bienekebolders werd op vrijdag 10 en op za terdag 11 januari een elfstedentocht gehouden op het Brandven. Zo’n 300 enthousiaste kin deren genoten van het stempelen, het kluunen en de koek en zopietent. Korte baanwedstrijden Op ‘t Kolkven werden op zondag 12 januari korte Man wedstrijden gehouden. Er was een open inschrijving, maar de meeste deelnemers waren toch lid van schaatsclub “De Vennen”. Zo’n eerste kennismaking met het wedstrijd element is toch boeiend. Trainingen op natuurijs In de vorstperiode van 21 december tot en met 12 januari hebben alle trainigen op natuurijs plaatsgevonden. Lekker dicht bij huis, in de natuur, de techniek van het schaatsen stap voor stap proberen te verbeteren, bij te brengen. Dit was promotie voor de schaatsclub, we hadden veel bekijks, ook niet-leden mochten aanslui ten. Hulp noodzakelijk Zonder hulp van vele vrijwilligers waren deze activiteiten niet te organiseren. Bij deze wil het bestuur van schaatsclub “De Vennen” een aan tal sponsors en instellingen die ons in welke vorm dan ook gesteund hebben, heel hartelijk bedanken voor hun medewerking. Gebr. Jans sen, Cees van Dijk, Jan en Hannelies Timmer mans, Gebr. Ketelaars, Frans Becx, E.H.B.O. Moergestel, Rabobank Moergestel, Scouting Moergestel, M.T.V, Gemeente Moergestel, de Vereniging voor behoud van Natuurmonu menten, Gebr. v. d. Zanden en Makelaardij Schonck. Maar bovenal een compliment aan de werk groep toerschaatsen o.l.v. Matthieu Bruurs. Hartelijk dank aan leden en niet-leden die de stempelpost hebben bemand en de dames die de inschrijvingen in cafe‘t Stokske zo vlekke loos lieten verlopen. Het is nu begin februari, de Elfstedenkoorts is weg, de zucht naar natuurijs blijft nog aanwe zig. De dagen gaan lengen, het voorjaar komt er aan. Het ijs op de vennen is nog niet ver dwenen, wie weet Rootven 26 5066 AW Moergestel tel: 013-5131421 PAGINA 13 'r 6.95 5.50 Schaatsclub „De Vennen.” gemeente Servicepunt ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 FEBRUAR11997 INDUSTRIEWEG 1 i MOERGESTEL TEL 013-513 6666 -.TK

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 13