Mevr. Oerlemans wint 3e bingo F. JL Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 COMPLETE WONINGINRICHTER JAN MICHIELS Carnavalsconcert: muziek en sauwelen in de jungle I.V.N. bossen- en vennenwandeling Ijspret met ’De Vennen’ KORFBAL^ Expositie “In the jungle, the mighty jungle, the lion sleeps tonight...” Dit wordt werkelijkheid op donderdag 6 februari in Den Boogaard, waar Muziekvereniging “Prinses Juliana” een fan tastisch carnavalsconcert, geheel geïnspi reerd door het thema “Jungle”, uitvoert. In de afgelopen weken hebben wij u al enigs zins voorbereid op wat u tijdens dat carna valsconcert kunt verwachten. Nu geven wij u het volledige, definitieve programma. C.v. “De Pierewaaiers”, dat wil zeggen Z.D.H. Prins Hubert den I en zijn gevolg, openen het carnavalsconcert. Het harmonie-orkest en de drumband blijven vervolgens met hun optre dens geheel en al in de jungle-sfeer. De drum band voert een verrassende act - die ze voorlo’- pig nog geheim wil houden - op, en de harmo nie brengt werken ten gehore met beeldende titels als African Symphony, Fascinating Drums en Teddy Bear’s Picnic. En als u altijd al benieuwd bent geweest naar hoe het klinkt als een baby-olifantjes zijn eerste stapjes zet, moet u beslist goed luisteren naar de Baby Elephant Walk. Junglemuziek en sauwelèrs Een carnavalsconcert is niet compleet zonder het Gèssels Carnavalslied 1997. Frank Bertens zal de feeststemming hopelijk tot grote hoogte doen stijgen met zijn lied “Gin houwen aon”. Ook een andere oude bekende van het Pierege- blèr is aanwezig: Will Habraken zingt twee nummers die alles te maken hebben met de jungle. De laatste muzikale gast is Bras(s)band Clapopp Unlimited. Deze muzikanten bren- Zondag 2 februari wordt er door I.VN. Oister- wijk e.o. weer een natuurwandeling georgani seerd. Om 14.00 uur wordt er gestart vanaf het Bezoekerscentrum aan de Van Tienhovenlaan te Oisterwijk. Natuurgidsen gaan met u op pad in het Oisterwijkse bossen- en vennengebied. Het winterseizoen is altijd een moeilijke pe riode voor planten. Vooral ’kale vorst’, stevige vorst zonder een behoorlijke sneeuwdeken is een probleem. Wandelt u ook mee a.s. zondag. De gidsen staan voor u klaar. Januari 1997. Het is koud maar mooi open weer. Voor de schaatsliefhebbers lokken de vennen erg met hun mooie gladde ijsopper- vlak. Schaatsclub De Vennen is druk in de weer ge weest om samen met enkele ouders het ijs van het Brandven tip-top te maken, compleet met kluun-plaatsen, stempelpost en koek- en sopie- tent. Dan is het zover! Maandag 10 januari 1997de 11-steden-tocht van O.B.S. de Bienekebolders gaat van start. Vol enthousiasme gaan de kinderen van de middenbouw ’s morgens van start om hun fel begeerde stadstempels te halen. 1 Stempel voor een'ronde van 430 meter! In de stempeltent is het stempelen bijna niet bij te houden en al snel is de eerste over de fi nish. Natuurlijk is er warme chocolademelk en speculaas om lekker op te warmen. Het enthousiasme gat over op de bovenbouw welke later op de ochtend arriveert. Een zeer spannende tijdrit wordt gereden door een aan tal kinderen en ook leerkrachten met de nodi ge strijdlust. De ’tourrijders’ volgen in hun schaatssporten en weer zijn ook hier veel echte doorzetters die koste wat het kost 11 stempels willen halen. Het stempel-halen wordt extra versterkt door de sponsorkaart die vele kinderen hadden be nut, waarvan de opbrengst bedoeld is als bij drage aan het jaarlijks schoolkamp. Hartelijk dank voor al die gulle gevers! Tussen de middag blijkt dat de speciale ’vlie gende’ E.H.B.O.-post alleen pleisters heeft ge plakt. Gelukkig maar! Dan is het de beurt aan de kleinsten. Goed schaatsend maar ook half (en heel) struikelend op botjes en schaatsen van allerhande soort, beven zij zich op het gladde ijs. Ook sleeën worden fanatiek meegetrokken. De stempel post denkt het rustig te krijgen want immers, de kleinsten maken dezelfde ronde van 430 meter per stempel. Dat was dus een vergissing, want ook zij gaan ervoor. En het lukt! Leuk om te zien hoe zelfs toe schouwende opa’s de kinderen meenemen aan de hand om een loopronde te volbrengen met of zonder slee. De tijd blijkt om te vliegen en is dan eigenlijk te kort. De stempelpost sluit en de laatkomers blijven doorgaan. Natuurlijk mogen zij hun rondje afmaken; we zijn niet zo streng als in Friesland. Nu we terugkijken op deze ijspretdag zien we een dat van veel plezier, zonder een woord van moe zijn, naar huis willen en geen zin meer hebben. Voor kinderen, team en hulpouders is het een ontzettend leuke happening geweest welke zeker voor herhaling vatbaar is. Op school hebben alle kinderen inmiddels een oorkonde ontvangen. Voor de 11-ronde-rijders stond er een zilveren kruisje op geverfd en de tijdritwinnar kreeg natuurlijk een beker. Schaatsclub De Vennen nogmaals hartelijk dank voor de fijne inzet. Veel schaatsplezier voor de toekomst voor iedereen. Ouderraad O.B.S. de Bienekebolders. gen het lied dat hen tot de finale van het Pie- regeblèr bracht, “Gaon we zonder mèn begin nen (of is er geen houwen aon)”, en zullen na afloop van het concert nog een half uurtje uw oren verwennen met aanstekelijke melodieën. Om een tegenwicht te bieden tegen al het mu zikale geweld, nodigde Muziekvereniging “Prinses Juliana” twee Brabantse top-tonprao- ters uit. Andy Marcelissen uit Raamsdonks- veer is al welbekend in het Moergestelse car- navalsleven. Vorig jaar bezorgde hij iedereen een lachstuip door als “Bil-jart” de boel op stel ten te zetten, dit jaar laat hij weer een geheel andere kant van zichzelf zien: Andy is name lijk een liefhebber van de hippische sport. Ook tonpraoter “Pastoorke Pastoors”, ofwel Piet van de Laar, is een sportieve sauwelaar. Naast zijn bloeiende parochie probeert hij altijd wat tijd vrij te maken voor de wielrensport. Er zijn nog steeds kaarten voor het carnavals concert te verkrijgen bij Rabobank Moergestel en Partycentrum “Den Boogaard”. Zorg dat u er snel bij bent, want op is op. Wij hopen u allemaal te zien op donderdag 6 fe bruari, 20.00 uur in Partycentrum “Den Boogaard”! Met muzikale groet, Muziekvereniging “Prinses Juliana” Q - Voel je thuis in je sport/ Programma 1 februari: Pup. D: Kraanvogels - Roef!12.35; vertrek 11.20 Asp. C: Roef! - Bladella13.05; vertrek 12.20 Het afgelopen weekend hebben we flink ge scoord met drie gewonnen wedstrijden en één gelijkspel. Van 14 februari tot en met 2 maart a.s. expo seert in het heemcentrum 'In de Drye Swae- ntjes’ aan De Lind 42 te Oisterwijk een groep schilders, die onder leiding staat van mevr. Liesbeth Backelandt uit Oisterwijk. Backelandt leidt haar mensen gestructureerd op. Zij begint met tekenen met potlood en houtskool om na enige tijd over te stappen naar olieverf. Ze draagt diverse technieken aan en werkt volgens tevoren vastgestelde thema’s. Daarbinnen krijgen de cursisten alle mogelij ke vrijheid om vorm te geven aan. Vol enthou siasme legt ze zich er op toe om dat in haar mensen te ontwikkelen, waar ze het meeste aanleg voor blijken te hebben en waar ze de meeste lol in hebben, want plezier in de kunst en in het maken van kunst staat bij haar hoog in het vaandel. Een keer per jaar gaat ze met haar groep een lang weekend naar Zeeland, Domburg is daarbij favoriet en samen met beeldend kunstenaar Jan Hooimeijer uit Til burg neemt ze dan landschappen en stadsgezichten onder handen. Backelandt heeft leerlingen uit geheel Midden-Brabant. Voor enkele belangstellenden is er nog plaats op de cursus. De tentoonstelling is geopend op vrijdag, za terdag en zondag telkens van 13.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis, kinderen on der 12 jaar, hebben alleen toegang onder be geleiding. Mevrouw Oerlemans, wonende op de Reuselhof, wist vorige week donderdag de hoofdprijs te winnen in de TV-Bingo van S.V Audacia i.s.m. MTV De 300,- gingen dus naar de moeder van de presentator van het programma, die het even niet makkelijk had toen medepresentatrice Judith Ketelaars met het winnende briefje bij hem kwam. Dat was even ongelofelijk kijken... Zijn zus Klazien kwam de prijs in de studio ophalen en zij kreeg die overhandigd door het oudste lid van S.V Audacia die in de uitzending de balletjes had getrokken: Jan Denissen. Hij zei er blij mee te zijn dat een van zijn medebewoners de hoofdprijs had gewonnen. a.s. Donderdag om 19.00 uur is er de laatste kans om mee te spelen. Dan nl. wordt de vierde en afsluitende ronde gespeeld. Er zijn nog kaarten, dus... PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 JANUAR11997 H.0PR0WWMG met nog elke dag spetterende aanbiedingen!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 3