Zeven jaar stilzwijgen doorbroken I Aphrodite TV RADIO Karnavalskrant Brons voor Henk Schepens op Duivenolympiade Albert van der Werf Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Na de bingo: - Extra uitzending met daarin het Pieregeblèr en de Sauwelavond. Dorus van Toone (Theo Op’t Hoog) Jaon Spontaon Ad Nouwens Hein de Zeeverklddt Harrie Roozen Will te Blond Will Habraken Jan van Wiese Jan Burgers Eindelijk was het dan weer eens zover. Door allerlei oorzaken was het in zeven jaar niet gelukt om Moergestelnaren in de ton te krijgen. Het driemanschap Ruud van de Ven, Martien Oerlemans en Ed Hurkmans kregen zonder enige binding met het Openbaar Carnaval zes oude rotten in het vak nu wel zover om het spreekgestoelte in Den Boogaard te betreden. Hiervoor waren wel enkele concessies nodig, waar onder het afzien van een Oppersauwelaar. Het orkest de Bollekes uit Oisterwijk zorgde voor een uitstekende muzikale omlijsting en de winnaars van het Pierege- bler brachten de intermezzo’s. Het geheel werd op vlotte wijze aaneen gesproken door Martien Oerlemans. WOENSDAG 29 JANUAR11997 - 21e Jaargang - Nr. 940 Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en 't MTV-kanaal Kritiek in vakblad In het januari-nummer van het vakblad St Cae- cilia viel een kritiek te lezen van Cunera van Lier over het concours in Etten-Leur van 1 december jongstleden. Hier onder de tekst er van. Afdeling Uitmuntendheid Een flinke dip in het muzikale aanbod kwam op het conto van maar liefst twee verenigingen achter elkaar in wat men noemt een van de ‘ho gere’ afdelingen. Harmonie Concordia onder leiding van Peter de Wildt uit Breda toonde in de gespeelde wer ken - Slovenska Rapsodia en Ratatouille satiri- que - een zekere technische capaciteit, maar Burgemeester Kortmann toonde zich even als ’Stanneke mann van een nieuwe “Parelsnoer” en de bur gemeester kreeg Moergestelse schoenen (hij moet het college nog vragen of hij dit wel mag aannemen). Jeugdvakantie-week Met volledige instemming werd het goede doel bekend gemaakt, waarvoor de sauwelaars had den opgetreden. De komende drie jaar mag de organisatie van de Jeugdvakantie-week reke nen op een bedrag van duizend gulden per jaar. De gemeente moet echter wel door blijven sub sidiëren. Klaas Kluun Hans van Brunschot Op 30,31 januari en 1 februari komen de men sen van carnavalsvereniging De Pierewaaiers weer bij u aan de deur om de karnavalskrant te bezorgen. Hiervoor vragen wij een vrijwillige bijdrage. De opbrengst zal ten goede komen, voor de organisatie van karnaval. C.V De Pierewaaiers wensen u fijne karnavals- dagen. Jan Burgers (Jan van Wiese) maakte de waar schijnlijk hoogst gespannen verwachtingen weer volledig waar en Ad Nouwens (Jaon Spontaon) en Hans van Brunschot (Hannes van Tijne) bewezen hun plaats in het gezel schap weer waard te zijn. Zonder anderen iets te kort te doen waren er voor mij twee sauwels, die nog lang zullen blij ven hangen, niet de letterlijke tekst, maar wel de onbedaarlijke nonsens, waarmee een sau- welaar hoopt de zaal op de knieën te krijgen, zonder daarvoor namen of plaatselijke toestan den te gebruiken. Als huisman bracht Theo Op ’t Hoog het be reiden van “Cocq au Vin” ten tonele en liet de nog levende haan volledig mee genieten. Jan Burgers kwam tijdens een motor-rijles op de rotonde terecht en wat zich daar alle maal afspeelde grenst aan het ongelooflijke. Wat een zalige onzin allemaal. Met enige aanpassingen zijn deze sauwels zo te gebrui ken in elk televisie-amusementprogramma of kampioenschap dan ook. Zij beiden had den een thema in hun buut: Theo de “huis man” en Jan het invullen van de “VUT”. Will Habraken hanteerde ook overwegend een thema die van de “alleenstaande” en daar za ten verdomd rake uitspraken bij (het moet een alleenkomende zijn anders heb je er niks aan). Hein Roozen, Ad Nouwens en Hans van Brun schot sprongen van de hak op de tak en ver pakten hun anekdotes en moppen in vermom mingen in respectievelijk Harrie de Zever- kloot, nieuw lid van “de Gild” en deelnemer van de elfstedentocht (hij moet overigens nog steeds aankomen). Wie al dit moois gemist heeft moet beslist naar MTV kijken. Inhuldiging burgemeester Moergestel had nog niet “officieel” de burge meester ingehuldigd. Dat werd op deze avond ingehaald. Op kamavaleske wijze dan wel te verstaan. Prins Hubert voorzag mevrouw Kort- Als je in het verleden een regelmatige bezoe ker was van de Sauwelavonden en je zag nu het affiche van de deelnemers van afgelopen zater dag, dan kwamen onbewust weer herinnerin gen naar boven over hoe ze toen waren en heb je toch een verwachtingspatroon en ontkom je er niet aan om vergelijkingen te maken en die vielen bij mij nergens negatief uit. Er waren zelfs kwalitatieve verrassingen bij. Zo dacht ik dat Harrie Roozen (Hein de Zeverkloot) en Will Habraken (Will te Blond) nog nooit zo goed voor de dag waren gekomen als nu en Theo Op ’t Hoog (Dorus van Tone), die in het verleden nogal eens wisselvallig kon zijn, naar mijn gevoel zijn tot nu toe beste buut hield. trad verder alle regels van beschaafd spel met voeten. Onnauwkeurigheden in ritme, insta biele tempi en solisten die overspoeld werden door de begeleiding maakten van dit optreden een muzikaal extreem nonchalant overkomen de vertoning. Ook bij Gasteis fanfare uit Oud-Gastel is er nog veel werk aan de winkel: dirigent Berkelmans leidde een korps dat al van meet af aan met ernstige onzuiverheden kampte, die me naar het slot toe zelfs deden afvragen of alle muzi kanten wel in dezelfde toonsoort speelden. De eer van de afdeling werd gered door mu ziekvereniging Prinses Juliana uit Moerge stel onder leiding van Jan Hermans. Deze harmonie liet zich met name in het keu- zewerk Diagram (Waignein) verleiden tot fors spel, dat weliswaar stond als een huis, maar dat met iets meer raffinement nog meer impact zou hebben. Overigens werd er heel gedreven ge musiceerd, met enerzijds aandacht voor het mooi uitspelen van melodische frasen en an derzijds op zijn tijd spits en sprankelend spel, de tot de verbeelding sprekende uitvoering werd dan ook terecht met promotie beloond. Donderdag 30 jan. 19.00 uur: - De laatste Bingo van dit seizoen n Huidverzorgingsinstituut Tel. 013-513 1474 jd. Nederland werd, afgelopen weekend, derde op de tweejaarlijkse Duivenolympiade, die dit jaar werd gehouden in Bazel (Zwitserland). Onder de Nederlandse deelnemers (natuurlijk weer, zouden we bijna zeggen) onze Moerge- stelnaar Henk Schepens. Zijn duiven eindigden respectievelijk op de 11e en de zeventiende plaats. De derde duif die Henk meestuurde werd ingezet als reserve. Wederom een prachtige prestatie voor ’onze’ Henk. Olympisch kampioen werd de ploeg uit Portu gal; tweede werd de ploeg uit Duitsland. Henk, van harte proficiat met deze alweer uit stekende prestatie! Uitzending door KRO-radio a.s donderdag tussen 6 en 7 Kampioens wedstri j den nieuw hoogtepunt voor Harmonie Prinses Juliana Een uitnodiging voor de Nederlandse kam pioenswedstrijden in Hilversum was de belo ning voor de promotie naar de ere-afdeling voor Muziek vereniging Prinses Juliana. Afgelopen zaterdag was het dan zo ver. Met twee bussen werd koers gezet naar het omroep centrum van Nederland. Samen met de beste korpsen uit den lande werd gestreden om de hoogste eer, het Nederlandse kampioenschap voor harmonie- en fanfare-orkesten. Naast punten van kritiek, hier en daar wat onzuiver en soms te hard, waren lovende woorden als mooie zuivere klanken bij het koper en de klarinetten te beluisteren. Ook de trompetten waren in het tweede deel goed op dreef, de Engelse-hoorn werd om haar helderheid ge prezen. Driehonderd punten, een mooi resul taat in deze kritische omgeving, waren niet voldoende om deze hoogste eer te bereiken. Die was weg gelegd voor de harmonie uit het plaatsje Kimmen in Limburg die werkelijk met kop en schouders boven de andere deelne mers uitstak en met 317 punten ook nog eens promoveerde. Een mooie ervaring rijker keer de men tevreden huiswaarts. Op donderdag 30 januari tussen 6 en 7 zal de KRO in het programma ‘Zin in muziek’, een selectie van deze muzikale dag uitzenden en dan maar hopen dat onze harmonie ook te beluisteren valt. Burgemeester Kortmann was totaal overdonderd door de kado’s die hij namens de Sauwelcommissie kreeg aangeboden: 'n boek, ’n paar schoenen en voor z’n vrouw ’n schoudertas en ’n boeket bloemen... Het kon niet op... lp •E Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties toten met zondagavond. KI Schoolstraat 5 MOERGESTEL Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G Z.) j}

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1