Oisterwijk probeer het via het of per telefoon (013) - 513 12 82 elke maandag van 18.00 tot 20.00 uur elke dinsdag van 10.00 tot 12.30 uur elke vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur Vanuit Moergestel contact nodig met de gemeente? Servicepunt Driekoningenzingen 1997 Komt dat zien.... in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 in Moergestel gemeente Heukelom In Heukelom werd tot nu toe de afvalstoffen heffing geïnd door de PNEM. Met ingang van 1 januari 1997 neemt de Waterleidingmaat schappij Oost-Brabant (WOB) die inning over. Daarvoor geldt hetzelfde als hierboven ver meld is voor de inwoners van Moergestel. Tarieven Het tarief voor de afvalstoffenheffing bedraagt in 1997 28,- per maand. Dat bedrag is niet afhankelijk van het aantal personen of de hoe veelheid aangeboden vuil. Het is een vast be drag per perceel. Kwijtschelding? Voor de afvalstoffenheffing bestaat een kwijtscheldingsmogelijkheid. Op de kennisge ving die u van de WOB dezer dagen in de brie venbus krijgt, kunt u precies lezen hoe die kwijtscheldingsmogelijkheid in elkaar steekt. Vragen? Heeft u vragen over deze onderwerpen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente en vragen naar de heer J. Linkels (013-5291319) of mevrouw C. Peters (013-5291268). Financiën, economie, sport en kern taken Deze commissie vergadert op donderdag 23 januari vanaf20.00 uur in de raadszaal van het Raadhuis. Op de agenda voor deze vergadering staat het beëdigen van de leden en plaatsver vangende leden voor deze commissie en het onderwerp mededelingen. Toerisme, recreatie, openbare werken en milieu Deze commissie vergadert in de maand janua ri niet. Ruimtelijke ordening, verkeer en volkshuisvesting Deze commissie vergadert in de maand janua ri niet. Het feest van Drieko ningen begon al op za terdag 4 januari en zon dag 5 januari in de kerk. Hier waren groepjes kinderen aan wezig, die als koningen gekleed, hun steentje bijdroegen tijdens de diensten. Op maandag 6 januari gingen 27 groepen ko ningen op pad om te gaan zingen. Bij elkaar haalden de kinderen ruim 2000,- op. Dit be drag zal worden overgemaakt aan Theo Raay- makers, die het zeker goed zal kunnen gebrui ken in zijn kindertehuis in Cachabamba in Bolivia. De prijzen werden als volgt verdeeld: Interpolisprijs: groep Smits; Mooiste kleding: groep de Groot-Lapien; Beste zang: groep van de Loo. Jan Geerts heeft voor de veertiende eer het ge heel aan elkaar gepraat. Wij danken hem hier voor hartelijk. Ook dank aan de heer en me vrouw Ceulemans voor hun assistentie, Jan Timmermans voor het nauwkeurig tellen van het geld, Brenda van de Wiel en Corrie op ’t Hoog voor de deskundige jurering. Dan rest ons nog alle mensen te bedanken die hun deur en hun hart hebben opengezet en die door hun giften hebben gezorgd voor bovenge noemd resultaat. M.O.V-groep Moergestel (Missie-, ontwikke- lings- en vredeswerk). Vanaf 1 juli 1 juli 1997 krijgt iedereen in de bijstand te maken met strengere regels. Dit is een gevolg van wat kortweg heet de ’Wet Boe ten’. Deze wet kan voor u belangrijke gevolgen hebben. Als u zich bijvoorbeeld niet houdt aan de ver plichtingen die verbonden zijn aan de uitke ring, bijvoorbeeld de sollicitatieplicht of het tijdig inleveren van de inkomstenverklaring, is de afdeling Maatschappelijke Dienstverle ning vanaf 1 juli a.s. verplicht om een ’maatre gel’ (sanctie) op te leggen. Wie informatie verzwijgt of onjuiste informa tie geeft, pleegt fraude. Bij fraude is de afde ling Maatschappelijke Dienstverlening vanaf 1 juli a.s. verplicht om een boete op te leggen, als de fraude niet leidt tot strafvervolging. Bovendien wordt te veel betaalde bijstand te ruggevorderd. Al met al gaat de Abw uit van een andere instelling. Geeft bovenstaande informatie aanleiding tot vragen neem dan gerust kontakt op met de af deling Maatschappelijke Dienstverlening. Op werkdagen bereikbaar van 8.30 uur tot 17.30 uur of telefonisch onder nummer 5291311. Als hij zou zien wat zij ziet, dan zou hij het helemaal niet meer zien zitten. Zij ziet allerlei problemen op zich af komen en ook hij wordt niet ontzien. Wij zien er dan ook naar uit om u ons nieuwe toneelstuk te laten zien tijdens de uitvoeringen van het KPJ toneel op 6 en 8 maart a.s. in Den Boogaard. Kom dus allen ons blijspel ’Hoogspanning! Levensgevaarlijk! zien. Tot ziens... Raadscommissie vergaderen weer De maandelijkse commissievergaderingen worden weer gehouden. Die vergaderingen zijn openbaar. Dat betekent dat u kunt komen luisteren. U bent van harte welkom. Alle ver gaderingen worden gehouden in het Raadhuis aan De Lind 56 in Öisterwijk. tijdens de ver gaderingen van de commissies geldt het spreekrecht. Dat betekent dat u uw mening kunt geven over de onderwerpen die behan deld worden. U hoeft zich voor dat spreekrecht niet tevoren te melden. Met het aantreden van de nieuwe raad zijn ook de namen en het aan tal commissie gewijzigd. De volgende commis- sie-vergaderingen staan op het programma: Algemene beleidszaken De commissie algemene beleidszaken verga dert op dinsdag 21 januari vanaf 20.00 uur in de raadszaal in het Raadhuis. Op de agenda staan in elk geval het beëdigen van de leden en plaatsvervangende leden van deze commissie en het onderwerp mededelingen. Sociale zaken, welzijn, onderwijs, volksgezondheid Deze commissie vergadert op woensdag 22 januari vanaf20.00 uur in de raadszaal van het Raadhuis. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: mededelingen; beëdiging van de leden en plaatsvervangende leden van de commissie, zoals die in de raadsvergadering van 2 januari jl. benoemd zijn. Daarna stelt de commissie de verslagen vast van de commis sievergaderingen van Welzijn in Öisterwijk (28 november 1996) en van de commissie Sociaal Economische Zaken en Welzijn van Moerge stel van 12 november 1996. De agenda ver meldt ook nog een notitie over de toekomst van het muziekonderwijs en tot slot de rondvraag. De jeugdgemeenteraad vergadert weer! Op woensdag 2 januari 1997 om 16.00 uur ver gadert de Jeugdgemeenteraad weer in de raads zaal van het Raadhuis aan De Lind 56. Na de opening van de vergadering, die gedaan wordt door burgemeester Kortmann, is er na tuurlijk het spreekkwartiertje. Dit spreekkwar- tiertje is om het publiek gelegenheid te geven om iets te zeggen. Agenda Op de agenda staan onder meer de volgende punten: De Jeugdgemeenteraad wordt gevraagd na te denken over de besteding van 1500,- die be schikbaar is gesteld ten behoeve van de musi cal ’Musica Futura’. ’Boef in beeld’, wethouder van Roessel komt hierover uitleg geven. Wethouder Niko Ver meer van de Jeugdgemeenteraad geeft de stand van zaken door in verband met de ’Top 3’ van de scholen. Ideeën over een eventueel te maken folder van de Jeugdgemeenteraad worden besproken. Wethouder Thijs Verhoeven vertelt hoe het verlopen is met de Riksfilm die geweest is op 10 januari jl. Aan de Jeugdgemeenteraad wordt voorgesteld of zij hun gedachten willen laten gaan over de komende dodenherdenking. In de volgende vergadering kunnen de ideeën hierover be sproken worden. Iedereen welkom! De vergadering van de Jeugdgemeenteraad is openbaar, dat wil zeggen dat iedereen van har te welkom is! Dus tot woensdag 22 januari in het Raadhuis. Kennisgeving van afvalstoffenheffing in uw brievenbus Met ingang van 1 januari 1997 als Heukelom, Moergestel en Öisterwijk samen een nieuwe gemeente vormen, verandert er voor de inwo ners van Moergestel en Heukelom een en an der voor wat betreft de afvalstoffenheffing. Wij hebben u daarover onlangs in dit blad geïnfor meerd. Dezer dagen valt de kennisgeving van de waterleidingmaatschappij Oost-Brabant (WOB) in uw brievenbus. Moergestel: Vanaf 1 januari 1997 worden de afvalstoffen heffing en het rioolrecht geïnd door de Wa terleidingmaatschappij Oost-Brabant, de WOB. U ontvangt dus geen aanslagbiljetten meer van de gemeente, maar een kennisgeving van de WOB. U moet niet aan de gemeente betalen. De verrekening heeft plaats via de maandelijkse voorschotnota’s van de WOB. Algemene bijstandswet; aanpak op maat.... Sinds 1 januari 1996 is er een nieuwe Algeme ne bijstandswet, afgekort Abw. Het uitgangs punt van de Abw is in 1997 niet veranderd, bijstand is er voor wie dat echt nodig heeft. Wel wordt er altijd gekeken of er geen recht bestaat op een andere uitkering. Dan is bijstand im mers niet of maar gedeeltelijk nodig. Meer dan ooit geldt dat de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening (voorheen de afdeling Sociale Zaken) rekening houdt met uw omstandighe den en mogelijkheden. Van u wordt verwacht dat u al het mogelijke doet om (weer) in uw eigen onderhoud te voor zien. De afdeling Maatschappelijke Dienstver lening bekijkt daarom zorgvuldig of u kunt werken. Daarbij wordt u natuurlijk wel gehol pen. Zo wordt bijvoorbeeld bekeken of er voor uw kansen op werk eerst een aanvullende scho ling of opleiding noodzakelijk is. Het spreekt vanzelf dat de kosten die u daarvoor moet ma ken, worden vergoed. Wie echter aan een HBO of universiteit studeert, heeft in het algemeen geen recht op een bijstandsuitkering. Welke uitkeringen verstrekt de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening.... De afdeling Maatschappelijke Dienstverlening verstrekt verschillende uitkeringen op grond van: de Algemene bijstandswet (Abw): gewone bijstand voor levensonderhoud en bijzondere bijstand voor bijzondere kosten; het Besluit bijstandsverlening zelfstandigen (Bbz) bestemd voor gevestigde en beginnende zelfstandigen; de Wet Inkomensvoorziening oudere en ge deeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werk nemers (loaw); de Wet Inkomensvoorziening oudere en ge deeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelf standigen (loaz). De Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) wordt ook uitgevoerd door de afdeling Maat schappelijke Dienstverlening. Wat verandert er in 1997.... Op de le plaats is het bruto minimumloon per 1 januari 1997 vastgesteld op 2220,40 per maand. Als gevolg hiervan heeft ook verhoging van de Abw, loaw en loaz uitkering plaatsge vonden. De uitkeringsnormen zijn onlangs in de landelijke dagbladen gepubliceerd. Verder is er per 1 januari 1997 een algemene eigen bijdrage in de Ziekenfondswet inge voerd. Kenmerk van de regeling is dat de ver zekerde 20% van de kosten van zorg zelf be taalt tot een maximum van 200,- per jaar. Voor bijstandsgerechtigden alsmede loaw en loaz gerechtigden geldt een maximum van 100,- per jaar. Tegenover deze eigen bijdrage staat een verla ging van de nominale premie van 110,- per jaar. Wat betreft de vaststelling van de eigen bijdra ge wordt door de Ziekenfondsen (uitvoerders van de eigen bijdrageregeling) de peildatum van 1 januari gehanteerd. Dit betekent dat voor personen die na 1 januari instromen in de bij stand een maximum van 200,- per verzeker de geldt. Wanneer krijgt u een oproep? Alle vrouwen tussen de 30 en 60 jaar in de re gio Midden-Brabant krijgen de komende 5 jaar een oproep om een uitstrijkje te laten maken bij de huisarts. Dit gebeurt in het kader van de vroege opsporing van baarmoederhals-kanker. In onderstaand overzichtje kunt u opzoeken in welk jaar u een oproep kunt verwachten. U zoekt uw geboortejaar op en kijkt welk oproep- jaar daarbij vermeld staat. Oproepjaar 19971998 19371938 1941 1942 19471943 19501951 19521953 19561958 19621963 19671968 Wanneer uw geboortejaar niet het bovenstaan de staatje voorkomt, hoeft de komende twee jaar geen oproep te verwachten. Heeft u vra gen over uw oproep dan kunt u contact opne men met de GGD Midden-Brabant, telefoon 013 - 464 32 74. Vragen over het onderzoek kunt u aan uw huisarts stellen. PAGINA 9 7 MISSIE ONTWIKKELING VREDE k s ^MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 JANUAR11997 OLKINGSONDERZOEK baarmoederhalskanker

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9