i b Na zeven jaar weer zes sauwelaars in de ton! Aphrodite 1! Traditioneel Carnavalsconcert ’Prinses Juliana’ in aantocht Bent u wel bekend? Aktie Kerkbalans ’97 Toneelclub ’De Tweede Jeugd’ speelt weer..... Uitvoeringen op donderdag, zaterdag en maandag... De gezamenlijke spelers van de toneelclub ’De Tweede Jeugd’. Wil jij f 200,- per maand verdienen? Een gratis tijdschrift, extra winter- en zomervergoeding? Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Zaterdag 25 januari is het weer zover... De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen WOENSDAG 15 JANUAR11997 - 21e Jaargang - Nr. 938 Geef je dan op als kandidaat-bezorger voor het Brabants Dagblad. Als je min. 15 bent, bel dan 0499 - 363185 Brillen Contact lenzen Op donderdag 6 februari a.s. staan de deuren van “Den Boogaard” wagenwijd voor u open. Dan brengt Muziekvereniging “Prinses Julia na” namelijk haar traditionele Carnavalscon cert. Dit spektakel barst om 20.00 uur los. Wie kunt u tijdens dit Carnavalsconcert ver wachten? Natuurlijk geven het harmonie-or- kest en de drumband van de vereniging acte de présence. Zij brengen aanstekelijke melo dieën en opzwepende marsen. Zeker de moei te waard om gehoord èn gezien te worden. Maar er is meer! Muziekvereniging “Prinses Juliana” nodigde twee bekende Brabantse Ton- praoters, een Moergestelse zangeres en een Moergestelse kapel uit. Hun identiteit mag nog niet worden bekendgemaakt. Van de kapel kan alleen gezegd worden dat zij bij het Pierege- blèr nogal wat opzien baarde met haar opval lende creatie. En alsof dit alles nog niet genoeg is, hebben ook diverse andere support acts hun medewerking al toegezegd. Bent u nieuwsgierig geworden? Houdt dan dit blad goed in de gaten. Volgende week geven wij u namelijk meer informatie over het con cert en de kaartverkoopadressen. Slechts één avond De sauwelaars hebben er zelf voor gekozen om slechts één avond te sauwelen. Ook wat betreft de verdere organisatie en invulling van de avond is de stem van het zestal gehoord. Zo gaat een eventuele opbrengst naar een door de sauwelaars zelf bedacht goed doel. Welk doel dat is wordt op de sauwelavond zelf pas bekend gemaakt. Tevens hebben ze er voor gekozen om geen oppersauwelaar te benoemen, dus het compe- titie-element komt te vervallen. Op deze ma nier helpt men elkaar met het uitwisselen van teksten en valt er onderling ’n stuk spanning weg wat de avond alleen maar ten goede kan komen. De organisatie In principe is de organisatie (Ruud van de Ven, Eddie Hurkmans en Martien Oerlemans) er van uitgegaan dat volgend jaar mogelijk ande re organisatoren met de sauwelavond bezig houden. Het begin is gemaakt, dus wie weet komt er de komende jaren weer een vervolg en krijgt de Sauwelavond in Moergestel weer zijn (eigenlijk onmisbare) traditie terug. Kaartverkoop Er zijn voor de Sauwelavond slechts 400 kaart jes beschikbaar. De verkoop daarvan vindt plaats op vrijdag 17 januari a.s. om 19.00 uur in ’Den Boo gaard’. Per persoon is het slechts mogelijk om vier kaartjes te kopen. Uitzonderingen daarop worden niet gemaakt, dus wie eerst komt... De kaarten kosten 12,50 per stuk en u krijgt daarvoor bij binnenkomst ’n kop koffie aange boden. Binnenkort kunt u de bekend enveloppe van de parochie i.v.m. de aktie Kerkbalans bij u in de bus verwachten. De adressering geschiedt op naam. Dit kan natuurlijk alleen als u naam ook bij de parochie bekend is en u als parochi aan staat ingeschreven. Het kan gebeuren dat u bijvoorbeeld nog niet zo lang in Moergestel woont en dat het er nog niet van is gekomen om u in te schrijven. In dat geval kunt u dan gebruik maken van het inschrijfformulier dat bij u in de bus gestopt zal worden. Als paro chie proberen wij onze administratie zo goed mogelijk op peil te houden. We zijn daarbij echter afhankelijk van de gegevens zoals wij die van u krijgen. Daarom graag uw medewer king. 1 71 Schoolstraat 5 HX MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ’Ik teken ervoor’ Ook de parochie in Moergestel doet zoals ge bruikelijk dit jaar weer mee met de aktie Kerk balans. Het motto dit jaar is: ’Ik teken ervoor’. Bent u weleens door een kind getekend? Een kind tekent een mens heel bijzonder. U ziet een hoofd met grote ogen, oren en een neus en een mond. Daaronder een spriet. Dat is uw lijf. En daaraan twee lange magere armen met handen vol vingers en twee stijve benen met voeten en tenen. Dat bent U! Is dat alles? Ja, maar dat is ook heel wat. Een kind tekent juist die lichaamsdelen waarmee u communiceert. Juist die lichaamsdelen waar mee u zich naar het kind toewendt. Ogen om te zien, oren om te luisteren, een mond om mee te spreken en handen, ja grote handen, om veel te geven en het kind op te vangen. Kerk als lichaam. Vanuit de bijbel weten we dat Paulus de kerk als lichaam tekent. Een lichaam met veel ’le den’. Het is zo samengesteld dat de ledematen eendrachtig voor elkaar zorgen. Ieder met een eigen bijdrage aan het geheel. Met zijn vele le dematen vormt het lichaam een geheel, schrijft Paulus. De ledematen kunnen ook een beroep op el kaar doen. Niet alleen om te helpen het lichaam in stand te houden, maar ook om het kerklichaam uitnodigend te laten zijn. Om het mogelijk te maken zich te wenden tot mensen die hulp of aandacht nodig hebben. Daarom spreken de ledematen ieder jaar elkaar ook financieel aan. Het lichaam moet kunnen functioneren. De kerk wil mensen kunnen blij ven uitnodigen. U helpt daarbij door de aktie Kerkbalans te steunen. Ter informatie: in 1994 was de opbrengst 132.774,- in 1995 133.839,- en in 996 een stijr ging naar 140.334,-. Een prachtig resultaat waar we met zijn allen blij om kunnen zijn. Maar ook komend jaar staan we voor extra uit gaven. Zodra de vorst wat is geweken zal een begin gemaakt worden met het realiseren van de dakkapel. We denken dat we daarmee in een behoefte zullen voorzien. Het moge duidelijk zijn dat zoiets alleen kan als de parochie vol doende financiële middelen heeft. Voor uw bij drage in het afgelopen jaar heel hartelijk dank en voor het komen jaar: Tekent u ervoor? Archieffoto van een deel van de groep van ’De Tweede Jeugd’ komt met het toneelspel ’Geen weg terug’, geschreven door DJ. Eggegoor op donderdag 16 januari voor alle ouderen van Moergestel ’s middags om 14.00 uur, entree 2,50 en op zaterdag 18 januari en maandag 20 januari telkens om 20.00 uur, entree is dan 6,- en voor kinderen 2,50. Dit in Den Boogaard, St. Jansplein 5. Hierbij vast een korte inhoud: Johannes Oudshoom, eigenaar van de boerenhoeve Zonnegloren heeft het in zijn jeugd niet makkelijk gehad. Dit kwam doordat z’n vader vroeger een misstap had begaan. Ten gevolge daarvan had hij de armoede van nabij meegemaakt. Om zelf wel alles te kunnen kopen trouwde hij met de altijd ziekelijke vrouw Stans, niet uit liefde, maar om haar inbreng van de boerenhoe ve Zonnegloren. De boerderij waaraan hij al z’n liefde en energie gaf. Z’n twee halfbroers Chris en Arne moesten hem daarbij helpen, en hem dan later opvolgen. Maar niet alles gaat zoals voorzien. Chris weigert om boer te worden en kiest voor de muziek, daarbij gesteund door Stans. Al zijn hoop is nu Arne. Maar als het noodlot toeslaat is er som ’Geen weg terug’. De Lind 35a Oisterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond De zes sauwelaars: Ad Nouwens, Will Habraken,Jan Burgers, Theo op ’t Hoog, Hans van Brunschot en Harrie Roozen. I V iSESESBSHSEEi Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. I p i luiuvi/itviyiiiyuiiuiiiu! Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G Z.) j; 'Tl JÉ o

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1