Nieuw in Moergestel Bedankt The Sound of Music Kees op ’t Hoog plaatst zich voor Gewestelijke Kampioenschappen Twee Moergestelnaren reden Elfstedentocht 1997 Voormalig huisarts Van Delft exposeert ’Wie ben ik’? en de oplossing... Was getekend Moergestel Oudejaarsconcert in teken van promotie en jubilea Hb Dit jaar hebben heel wat vrijwillig(ers)sters verdeeld over 3 avonden hun vrije tijd beschik baar gesteld voor het maken van de kerstklok ken voor de jeugd van Audacia. Al met al zijn het er een kleine 1000 geworden die verkocht zijn. Een rekord aantal! Allemaal reuze bedankt. Ook de rijders en begeleiders, die met de Au dacia elftallen Dl en D2 huis-aan-huis de klok ken hebben verkocht, bedankt! Een speciaal woord van dank aan: Wim Wil lems, bloemisterij: voor het extra materiaal; Groentehal Crisje: voor de kratten; Gebr. Jans sen, aannemersbedrijf voor vervoersbusjes; Fa. Op ’t Hoog: idem; Jumbo Denissen: idem; Ad Matheeuwsen: vervoer paardenwagen. Glas graveren stralen Stomerij Palthe (voorheen Carola) 2e kledingstuk halve prijs! 4 Nu volop CARNAVALS- EN WINTERSPORTKLEDING (inleveren op afspraak) MTV heeft opnamen gemaakt en deze zal men een dezer dagen kunnen zien. Mooier is het om zelf de gang naar Berkel Enschot te maken en het tentoongestelde persoonlijk te gaan aanschouwen. Het is beslist te moeite waard. Tot 7 februari a.s. kunt U dagelijks terecht van 08.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur in het voormalig Gemeentehuis van Berkel-En- schot wat nu Gemeente Tilburg is geworden. Hb Nadat men met ruim 1200 schaatsers al had deelgenomen aan de eigen Kolkven-schaats- tocht kwam nu de kans der kansen; de Elfste dentocht. Zoals U weet kan niet iedereen hier maar aan deelnemen. Daarom zijn een 9-tal leden van Schaatsclub “de Vennen” al op vrij dag de tocht gaan rijden. Na 140 km. moesten 5 leden opgeven omdat de wind nog erger was dan op de officiële dag. Maar 4 leden volbrach ten toch het gehele traject en dat is een applaus waard. Zaterdag hebben 5 leden deelgenomen. Johan Bodifee uit Tilburg deed aan de wed strijd mee en heeft deze ook uitgereden. Moer- gestelnaar John Schepens heeft de uiterst zwa re toertocht niet volbracht in tegenstelling tot Jan van de Wiel. Hij startte ‘s-morgens 09.00 uur in Leeuwarden en keerde daar na 200 lood zware kilometers om 21.45 terug. Om te illus treren hoe zwaar het was vertelde hij dat de eerste 100 km ‘s-middags om 14.00 uur al ach ter de rug waren. Van Bolsward naar Leeuwar den duurde daarna nog bijna 8 uren. Het was een zware ‘onderneming’ maar een prachtige prestatie die zeker in de komende jaren voor herhaling vatbaar is. Hb Lia Antonis - Rootven 10a - Moergestel - Tel. 013 - 513 1913 Openingstijden: ma. 13.30-17.00 uur; di. 10.00-12.30 uur; wo., do., vr. 10.00-17.00 uur; za. 10.00-16.00 uur. (op werkdagen gesloten van 12.30 tot 13.30 uur) Afgelopen zaterdag 4 januari 1997 opende Ton van Velzen als voorzitter van “EXPO Berkel- Enschot” de tentoonstelling ‘REIS IMPRESSIES’ bestaande uit schilderijen, aquarellen en pastels van onze vroegere huisarts de nu 83-jarige Theo van Delft. Voor deze tentoonstelling, die geopend werd op de dag van de Elfstedentocht, hoefde men vol gens hem de wedstrijd niet te rijden, geen stempels te vergaren maar kon men wel de bestemmingen bezoeken en aanschouwen. Als lokatie voor deze presentatie was het sinds 4 dagen vroegere Gemeentehuis van Berkel Enschot uitgekozen. Dit gebouw wordt op dit moment echter met een grote verbouwing aangepast om dienst te kunnen gaan doen als werkruimte voor een gemeen- te-afdeling van Tilburg. Mevrouw Irene Soons die met Marie-José van Herk de tentoonsteling heeft helpen inrichten vertelde nog dat zij hemel en aarde had moe ten bewegen om met een schoonmaakploeg op tijd de rommel opgeruimd te krijgen. Was deze tentoonstelling al eens uitgesteld door een ver huizing, verbouwing en begrafenis nu ging zij wel door ondanks een verhuizing, verbouwing en geboorte. Marieke van Delft had een paar weken geleden een dochter gekregen maar hield toch de inleiding. Dat talent een 70-tal jaren gesluimerd had en toch ten langen leste was boven komen drijven vond zij niet vreemd omdat de voor vaderen van Theo van Delft bekende kun stenaars waren geweest. Wel vond zij het vreemd dat het zo lang heeft moeten duren dat dit latent talent zich geeft geopenbaard. Zeker is een druk bestaan als dorps-huisarts hieraan debet geweest. De lief de voor de kunst heeft hij echter altijd gehad gezien zijn hobby als verzamelaar van kunst en meer in het b -zonder van schilderijen. Na zijn pensionering is hij niet achter de gerani ums gedoken maar uiteindelijk heeft een schil- ders-weekend in Bergen (N.H.) in de Volksho geschool ‘Het Oude Hof” (cadeau van een van de kinderen) hem over de streep getrokken. Daar ontdekte men dat hij talent had en ver telde hem dat ook. Via ‘Atelier Anemoon’ in Blaricum en Markelo kwam hij terecht bij Stijn Molenkamp in ‘s-Hertogenbosch waar hij nog ijverig de lessen volgt. Wat op de tentoonstelling ook blijkt is dat laat hij zich erg inspireren door de landen en landschappen waar hij is geweest en dat zijn voornamelijk Griekenland, Frankrijk, Bel gië, Engeland en natuurlijk Nederland. Ook kunnen wij zien dat verschillende kunst stromingen als impressionisme en expressio nisme hun invloed op zijn werk hebben. Zelfs komt men een aantal figuratieven en abstrac- ten tegen. Invloeden van van Goch, Chagall en Monet zijn dan ook merkbaar. Veel foto’s wor den er op lokatie genomen en later thuis uitge werkt. Composities worden dan wel eens aangepast hetgeen het werk zeker ten goede komt. De muzikale omlijsting tijdens de opening werd verzorgd door het “Klein Ensemble Os- tinato” o.l.v. Raoul de Senerpont Domis. Daar na kon men gaan ‘klunen’ en de werken be wonderen. Heel duidelijk en kordaat vertelde Ruth het verhaal aan haar lotgenoten. En iedereen speel de “de sterren van de hemel”, de barones, oom Max, de kapitein, de zusters, de kinderen Rolf, de Duitse kolonel, de gasten, de soldaten, juf frouw Smit, de butler en niet te vergeten Ma ria. Maria werd gespeeld door Suzie Lapien. Een echte kanjer! Zij speelde en zong zuiver en prachtig. Zelfs enkele vertalingen van haarzelf. Let op, van haar gaan we in de toekomst zeker meer horen! De aankleding van het toneel was in handen van Marijke van den Hurk, wereldberoemd in Moergestel, natuurlijk bijgestaan door vele ouders. Basisschool de Bienekebolders wil ik graag fe liciteren met deze mooie uitvoering en ik kijk nu al uit naar de volgende musical. Corrie op ‘t Hoog ‘n Hele goede keuze. Goed gespeeld, goed gezon gen, goed gemusiceerd en goed gedanst Op 20 december was het dan zover en ben ik vol verwachting naar de uitvoering van mijn lievelings musical gegaan. Deze werd opge voerd door de leerlingen van basisschool “de Bienekebolders”. En ik moet zeggen: “Het was echt wel klas se!” Enthousiast werd er gespeeld, gezongen en ge danst door de leerlingen. De ouders en bege leiding, vooral de souffleur, die voor de gehele entourage zorgden deden voor de kinderen ze ker niet onder. Een geweldige creatieve vondst hoe het kerst spel op een zeer eigentijdse manier in deze be staande musical was verwerkt. Serieus werd er gedanst wat er erg aandoénlijk uitzag door het gebruik van die ouwelijk lij kende kleding. Misschien geen verkeerd idee dat we afgelo pen week binnenkregen van Susanne van den Berg-Ligtvoet naar aanleiding van onze ru briek ‘Wie ben ik’. Zij vindt het namelijk jam mer dat de namen pas de week na plaatsing bekend worden gemaakt zonder dat daarbij de foto nog eens herhaald wordt. ’Dat vind ik jam mer’, schrijft Susanne, ‘want op deze manier zeggen de namen zonder de afbeelding me niet zoveel, of je moet de krant van vorige week bewaren’. (Dat laatste moet je trouwens min stens doen, totdat het volgende nummer weer in de bus valt). Met een van de door haar geopperde ideeën kunnen we echter wel meegaan. Vanaf deze week plaatsen we daarom de foto en op ’n an dere plek in de krant publiceren we de oplos sing. Bedankt Susanne voor jouw idee! we hebben de mooie dingen kunnen aanschou wen die een kleine twintig hobby-isten heb ben gemaakt. Uiteraard onder leiding van vak lui kan men zich nu aardig ontplooien en het resultaat mocht er ook zijn. Van sommigen grenst het werk echt aan een zekere professio nalisme. Hiermede wordt het werk van ande ren zeker niet tekort gedaan. Het is echter ook zo dat er verschil in creativiteit en smaak zal blijven. Naar wij hopen mogen is dit wel de eerste -maar zeker niet de laatste keer dat wij zoiets te zien krijgen van inwoners uit ons kerk-dorp. Het zou wel eens leuk zijn om dit periodiek of zelfs jaarlijks te organiseren. Al met al een geslaagde happening die te kort van duur was maar toch aardig bezocht is geweest. Na veel oefenen en inspanning heeft Kees op ’t Hoog zich weten te plaatsen voor de Geweste lijke Kampioenschappen. Na 3 rayonwedstrijden gereden te hebben met 3x als le te eindigen werd bij rayonkampioen. Daarna kwamen de afkampingswedstrijden. De eerste daarvan was in Berkel-Enschot waar Kees 2e werd. De tweede was in Udenhoud waar hij won. Hierdoor is hij tevens Kring- kampioen geworden. Wij wensen Kees veel succes op de Gewestelij ke Kampioenschappen. Proficiat! Op rijpere leeftijd een hobby oppakken en er iets moois van maken ziet men de laatste tijd steeds vaker. Mocht men een vijftig-tal jaren geleden zich eens bij ouders hebben laten ont vallen kunstenaar te willen worden dan kwam er een vloedgolf van redenen over je heen om het toch maar niet te doen. Het advies luidde dan ook steevast: “Het gebeurt onder geen en kele voorwaarde”. Wat ons echter op de Roo- zendries tijdens de feestdagen is tentoonge steld onder de naam “Was getekend... Moerges tel” doet weer vermoeden dat talenten niet ver borgen waren maar indertijd verdreven of weg gestopt. Nu komt het echter boven drijven en Tijdens het sfeervolle Oudejaarsconcert wer den natuurlijk de zo succesvolle werken van het concours ten gehore gebracht, die de har monie in de ere afdeling deed belanden het hoogste ooit bereikt. Het was niet het gemak kelijkste deel van het concert. De niet alle daagse muziek steeds vol verrassende wendin gen deed voor menige trouwe bezoeker onge woon aan en vraagt ook van het orkest ’t uiter ste. Een bezoekster voor ’t eerst op een dergelijk concert, sprak van onvoorspelbare muziek een voor het orkest vast heel moeilijk eerste deel en na de pauze van een luchtig maar vooral ook herkenbaar repertoire. Het optreden van de drumband kende een even verrassend als swingend slotnummer dat zeer in de smaak viel bij het publiek dat weer in grote getale traditiegetrouw aanwezig was. De harmonie leeft onder de Moergestelnaren. Maar dan de jubilarissen, liefst drie werden er in het zonnetje gezet. Adriaan Kastelijns 25 jaar trouw lid van de vereniging spelend in de drumband waar nooit tevergeefs een beroep op werd gedaan als er voor de vele activiteiten van de harmonie weer eens werkzaamheden moesten worden ver richt. Ger Martens ooit koorknaap en basspeler, voor wie de muziek centraal staat, is alweer 25 jaar voor het grootste deel van de tijd een suc cesvol tromboneblazer met de hoogste scores op solistenconcoursen. En lestbest Harrie Meeuwis, een halve eeuw lid en nog steeds vol enthousiasme waar de jon gere collega tubablazers voorlopig nog de han den vol aan hebben hem bij te benen, zeker nu de problemen met het gebit zijn opgelost. Reeds lang wonend in Oisterwijk bleef hij de vereniging in Moergestel trouw. Zij allen ontvingen uit handen van voorzit ter Ron van den Oetelaar de bijbehorende onderscheidingen van de Bossche bond van het Bisdom Den Bosch. De partners werden middels een bloemetje in de feestvreugde betrokken. De intussen ook burgervader van de Moerge- stelse bevolking, de heer Kortmann, sprak de wens uit dat het volgende eindejaarsconcert een gezamenlijk concert zou kunnen worden van de drie muziekverenigingen uit Moerge stel en Oisterwijk. De avond werd tot in de kleine uurtjes voort gezet met een dansje op de muziek van Wortel Negen, vertrouwde gasten op het eindejaars concert van Muziekvereniging Prinses Julia na. PAGINA 7 De drie jonge dames die u elders in deze krant kunt vinden zijn Jo Denissen-van de Wouw uit de Kerkstraat, Riet Couwenberg- van de Wouw uit Nijmegen en Nelly Bertens- van de Wouw uit Moergestel. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JANUAR11997

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7