Toon van Gils beoogd loco-burgemeester Het verhaal Henk Schepens weer naar Olympiade Pieregeblèr 1997 Aphrodite Spreekuur B en W in Oisterwijk en Moergestel De Tweede Jeugd speelt weer toneel Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 8 JANUAR11997 - 21e Jaargang - Nr. 937 zie pagina 7 Zoals de meesten van u inmiddels wel zullen weten wordt op 11 januari a.s. het Pieregeblèr 1997 gehouden. In Partycentrum Den Boogaard wordt dan voor de tweede maal het Gèssels carnavalslied gekozen. In Moergestel: In Oisterwijk: Nieuwe gemeente heeft nu bestuurlijk handen en voeten Sinds de laatste verschijning van deze krant hebben voorspelbare zaken hun afwikkeling gekregen. Óp de valreep hebben wij u nog mede kunnen delen dat er een wending in de coalitie-besprekingen was gekomen. Niet de in gang gezette combinatie CDA, Algemeen Belang, Groen Links en PvdA ging door, maar een combinatie van CDA, VVD en Gemeente Belangen kon zich snel vinden in een gezamenlijk programma. Burgemeester 4 M MOERGESTEL JE® 1} Tel. 013-513 1474 .7 ,Lfjr Zij leefden nog lang en gelukkig. 4T Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Dit is een verhaal wat ons recent nogal bekend in de oren klonk alleen de hoofd rolspelers zijn iets anders. Het was in het begin van 1997 toen twee mensen zo verliefd waren op elkaar dat ze wilde gaan trouwen. Hun naam was Mas tendolleke uit Oisterwijk het menneke en Pierinneke uit Moergestel diet meis- ke. Toender tijd was het nog de gewoonte dat er in de woonplaats van het meiske ge trouwd ging worden Mastendolleke en Pierinneke togen naar het servicecentrum in de bibliotheek en stapten binnen. Ergens in een hoek achter wat meubilair en een folderkast zat iemand zich dood te vervelen en keek al hunkerend naar het binnengekomen stelletje en riep enthou siast: “Kan ik iets voor jullie betekenen”? Het stelletje keek stomverbaasd over zo veel aandacht en vroeg “Bent U soms de ambtenaar van de Burgerlijke stand” De man achter het meubilair kwam als een raket overeind, klom over zijn buro en knikte heftig van “ja”! Hij vroeg in zijn enthousiasme of ze wil den gaan zitten, zonder zich te realiseren dat op zo’n grote belangstelling niet gere kend was en ging met rode oortjes een stoel lenen bij de bibliotheek. Mastendolleke zei tegen de ambtenaar: “Wij willen gèrre in Gèssel gaan trou wen!” Deze schrok zo dat hij van teleurstelling bijna niks kon zeggen en uitstamelde: “dit hebben wij hier niet” en mompelde “dan heb ik weer niks te doen”. Mastendolleke keek den ambtenaar on gelovig aan en Pierinneke begon te jan ken. Den ambtenaar wist er gene raad mee en stoof op zijn folderkast af en stopte Mas tendolleke allerhande folders in zijn hand om het goed te maken. De eerste folder ging over “Bezint eer ge begint” de tweede ging over “Veilig Vrijen” den derde over “Je bent een rund als met Moergestel stunt”, de vierde was een plattegrond van Oisterwijk en de vijf de ging over “Pikant Brabant” Mastendolleke sloeg zijn arm om Pierin- neke’s schouwer en zei: ”Wij vinden wel De voorbereidingen voor dit evenement zijn in volle gang en wij zijn bijzonder blij met twaalf echt Gèsselse deelnemers. Met de uit breiding van het deelnemersveld zal de strijd nog spannender zijn dan het afgelopen jaar. Nieuwe namen zijn Zangvereniging Crescen do, Vriendenclub De Poekeltjes, het duo Toos en Hannie en mottobedenker Frank Bertens. In de pauze zal Dansgroep Trend weer een spet terend optreden verzorgen. De avond wordt gepresenteerd door een nieuw presentatieduo met de exotische namen Palmolivia en Tutti Frutti. Vanuit heel Gèssel zijn aanmeldingen binnen gekomen. Tijdens het Pieregeblèr 1997 zal De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: Op maandag 13 januari spreekuur in het Servicepunt van de gemeente in de openba re bibliotheek van 16.00 uur tot 17.00 uur: Burgemeester drs. YC.Th.J. Kortmann en van 17.00 uur tot 18.00 uur: wethouder A.C.A. van Gils. Op dinsdag 14 januari spreekuur in het Ge- meentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester drs. YC.Th.J. Kortmann van 11.00 uur tot 12.00 uur; Wethouder A.C.A. van Gils, wethouder R.R.J. Hora, wethouder J. Rakhorst, wet houder W.J.A. van Roessel van 11.00 uur tot 12.00 uur. iets” en verlieten teleurgesteld het servi cepunt. In het dorp aangekomen stonden ze stil bij het oude gemeentehuis. Het gebouw was leeg, er hing alleen een affiche ’Be drijventerrein gezocht’. Pierinneke zei toen “Zullen we het hier toch niet eens proberen, want misschien heeft een van de ambtenaren zich verslapen en is ie nog aanwezig en die kan ons dan trouwen”. Ze belden aan, het flitste wel hier en daar maar de deur ging open en Mastendolle ke vroeg: “Kunnen wij hier trouwen? ”Nee!“ zei de aanwezige dame, “maar wij hebben wel filmrollekes”. Het stel droop teleurgesteld weer afze konden nergens terecht er was geen plaats voorhen in Moergestel. Ze liepen de Kloosterlaan in en Pierinne ke fleurde ineens weer op, want ze zag Ad Nouwens lopen, den oude gemeentebode, die zou wel iets weten. Ze vertelden hun verlangens aan hem, hij dacht na en zei: “ik weet het. Aan het eind van deze straat begint de Kloosterdreef, die loop je in tot ge door een mooie poort komt, dan zie je aan je rechterkant een prachtige toog met daaronder de brug over de gracht van kasteel Nieuwenhof en die loop je over. Onder de kasteeltoren heb je een deur en bel daar maar eens aan”. Het trouwlustige stelletje ging op pad en daar aangekomen viel de mond van Mas tendolleke open en zei “Zo iets moois hebben wij in Oisterwijk niet”. Ze belden aan en zuster Genoveva deed open. Die zag het al meteen en zei: “Gul- lie wilt zeker trouwen?” “Ja graag” zeiden ze. ”Kom maar gauw binnen” zei de zus ter. Ze liepen over een mooie brede gang naar een grote dubbele deur en zuster Genove va zei “Wacht hier mar eikens, dan verzet ik efkens de piano en doe het licht aan”. Na twee minuten komt ze terug en doet de dubbele deur open en zegt “kom bin nen” en onder de klanken van een zalig muziekje treden ze binnen over een mooie rode loper, stomverbaasd over zoveel gast vrijheid. weer volop gestreden worden om de titel Gès sels carnavalslied 1997 en de presentatieprijs. De winnaar van de presentatieprijs mag de Cees van Esch wisselbokaal in ontvangst ne men. U zult begrijpen dat het Gèssels carna valslied 1997 een ’must’ is voor ieder Gèsselse carnavalsvierder. Maar niet alleen voor hen, iedere Moergestelnaar wil toch graag zijn of haar eigen lied over Gèssel mee kunnen zin gen. Zeker nu we sinds 1 januari niet langer zelfstandig zijn en bij Oisterwijk horen is het belangrijk dat we onze eigen identiteit duide lijk en herkenbaar naar buiten brengen. En hoe kan dit beter dan met een eigen Gèssels carna valslied. Net als vorig jaar zal dan in ieder café weer dit lied te horen zijn. De kaartverkoop voor het Pieregeblèr is in middels gestart. Kaarten a 10,- zijn te ver krijgen bij de nieuwe supermarkt Super van Balkom, café-restaurant De Brouwer en Par tycentrum Den Boogaard. Zorg dat u zich tijdig verzekert van een toe gangskaart zodat u een plaats heeft bij het Pie regeblèr 1997 want rekent u er maar op: D’r is gin houwe mir aon! Eerste raadsvergadering 2 januari 1997 in het raadhuis van Oisterwijk Het zou in dit kader te ver voeren om een vol ledige opsomming en analyse te geven van “hoe het zo is gekomen”. Natuurlijk werd het “zeer” door de oppositie uitgesproken. Alge meen Belang (Noud Smits) sprak over een klucht die door het CDA werd opgevoerd en Groen Links (de heer Graumans) is ervan over tuigd dat de kiezer wraak zal nemen. De rege ringspartijen gaven hun uitleg over de gang van zaken en het debat in tweede termijn gaf alleen nog maar enkele oprispingen te horen, zodat tot stemming kon worden overgegaan. Opmerkelijk hierbij was dat bij de eerste wet- houdersvacature tegenover Toon van Gils door de oppositie geen tegenkandidaat werd gesteld. Zij stemde blanco. Een verklaring hiervoor werd niet gegeven. Uit heden en verleden valt wel te proeven dat Toon van Gils en Noud Smits wel een persoonlijke waardering voor elkaar hebben, maar dat het politiek erg moei lijk is om samen door een deur te gaan. Van Gils, Hora, Rakhorst en van Roessel werden de wethouders. Van de volledige portefeuilles en de bezetting van de diverse commissies ge ven wij in een van onze volgende edities een volledig overzicht. Als nestor van de raad mocht Toon van Gils de heer Kortmann als nieuwe (ook oude) burge meester van Oisterwijk installeren. In zijn Nieuwjaarsrede gaf de burgemeester aan dat hij zich vaak zal laten zien in de kernen Moerge stel en Heukelom. Hij is voornemens om eens per veertien dagen een spreekuur te houden in Moergestel. jl I luiutuii-viyniyuin^Liu b Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) En wederom heeft hij het geflikt: onze dorpsgenoot Henk Schepens. Afgelopen zaterdag vond de keuring plaats van de duiven die Nederland eind januari in het Zwitserse Bazel gaan verte genwoordigen tijdens de Duivenolympiade. Om de vier jaar wordt deze gehouden en al vaker zijn de duiven van Henk uitverkoren om de Nederlandse ploeg te vertegenwoordigen. Tien duiven worden daarvoor gekeurd en, hoe is het mogelijk, zou je bijna zeggen: onder die tien zijn er liefst drie bij van Henk Schepens. Een prestatie van formaat dus die een felicitatie vanaf deze plek meer dan waard is. Nu begint het spannende wachten op de Olympiade waarin Nederland weer serieus een gooi doet naar de titel. Henk: van harte succes!!! Zoals al ’n beetje bekent is, en ook op de aan plakbiljetten kunt zien (die overal verspreid in ons dorp hangen) spelen wij in Den Boogaard, St. Jansplein 5 het toneelspel in drie bedrijven ’Geen weg terug’ geschreven door D.J. Eggeg- oor. Het is een drama en speelt zich af in de boerenhoeve Zonnegloren. Daar wij dit jaar spelen met elf personen hebben wij een paar nieuwe speelsters aan moeten trekken. En dat we daar goed in geslaagd zijn kunt u zelf ko men zien op donderdag 16 januari ’s middags om 14.00 uur voor alle ouderen van Moerge stel, entree 2,50. Zaterdag 18 januari en maandag 20 januari telkens om 20.00 uur voor iedereen, entree 6,-, kinderen 2,50. Kaartjes zijn voor de aanvang verkrijgbaar aan de kassa van ’Den Boogaard’. r

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1